Görümce

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne f***buddy si anam atadan gördüğümüz dert görümce kaynana derdi
Kendimi burada yabancılamadım
Konunuza gelirsek çok uzun yazmışsınız 1
2. Si ise siz bana biraz kaprisli geldiniz
Ben o tür konulardan çok sıkılıyorum ya hemen çıktım. Bu konular ilgimi çekiyor çünkü vizyonlu olmak bunu gerektirir 👻

Hayır o benim ailem ben bekar miyim cicugumu alıp elime gideyim ben evliyim sen benim esimsin seni kabul edecekler sana saygı duyacaklar diyor
Saygı duymaları için size laf söylediğinde sesini çıkarması lazımdı.
Eniste, eşinize sizin soy isminizle seslenip dalga geçerken de sesini çıkarması lazımdı.
Öyle boş boş Saygı duyacaklar demekle olmaz bu işler.

Eşinizin baskısıyla tutarsız davranmak zorunda kalmışsınız.
Onlar aile ise siz nesiniz? Densiz, kendisine sizin soy ismiinizle seslenip dalga geçen enişte aile de siz necisiniz?

Enişte kısmında haksızlığa uğrayıp sonra bir şey yok gibi davranıp görumcenin ortaya olan mesajına tabiri caizse atlamanız yanlış olmuş. Ama o da fazlasıyla cevabını vermiş zaten. Hiçbir şey olmamış gibi görüşemezsiniz artık, en azından bir süre. Esinizinde bunu kabul etmesi gerekiyor.
O mesajı şu yüzden yazdım eşi beni engelledi güzel ayrilmamiza rağmen. Neden eşimi başka şehre götürmüşüm orada kalmak istememiştim. Eltimle kavga etmişiz eşin bana o laflar söylemiş tamam konuşsak da için dogrulmamis kocamın isteğiyle gorusmusum. Ektim benimle konuşmuyor kocamla konuşuyor kavgamız da oldu orada mi bırakayım kocamı. Neyse sorun kocası beni engelleyince bu kocasını savundu hep. Bende uzaklaştım yazılar paylaştı

Vayyy erkek. Bunu yiyorsa onlara da söylesin.
Ablasına denis o benim eşim olmaz abla fevri hareketle yazmış iyi bir insan kalbinde bir şey yok hep böyle olmaz aramız demiş. Ben hevesim konuma geldim onlar istemiyor konumuna. Bir de dengesiz konumuna düştüm. Öyle görünmek istemiyorum güçlü durmak istiyorum

Eşiniz ne dedi bu duruma hiçbir tepki vermedimi halaa bu kadar saygısız bir adamın peşinden koşuyor yok işyerine gitmeler yok efendim gece gece yollara düşmeler .
O kadar seviyor ki onları kötü gelmiyor gözüne ona orada beni savunmadi için kızgınım. O lafı dedi demedi ki ne diyorsun sen abi. Diyorum ya fena festan ben oldum. Bir de peşlerine gitmeler felan. Güçlü dik durmak istedikçe bunlar başıma geldi

Ablasına denis o benim eşim olmaz abla fevri hareketle yazmış iyi bir insan kalbinde bir şey yok hep böyle olmaz aramız demiş. Ben hevesim konuma geldim onlar istemiyor konumuna. Bir de dengesiz konumuna düştüm. Öyle görünmek istemiyorum güçlü durmak istiyorum
Mıymıntı mıymıntı konuşmakla olmaz. Tıpkı size söylediği gibi ablasına da eşime saygı duyacaksınız demeli, enişteye sen kimsin de eşimle böyle konuşuyorsun demeli. Diğer türlü size boş erkeklik taslıyor.

O mesajı şu yüzden yazdım eşi beni engelledi güzel ayrilmamiza rağmen. Neden eşimi başka şehre götürmüşüm orada kalmak istememiştim. Eltimle kavga etmişiz eşin bana o laflar söylemiş tamam konuşsak da için dogrulmamis kocamın isteğiyle gorusmusum. Ektim benimle konuşmuyor kocamla konuşuyor kavgamız da oldu orada mi bırakayım kocamı. Neyse sorun kocası beni engelleyince bu kocasını savundu hep. Bende uzaklaştım yazılar paylaştı
Zaten başka sehirdeymissiniz daha önceden de ne bu saçmalık ya .
Bu tipler hep aynı galiba benim eşim bekarken yıllarca ayrı evde yaşamış ben tanıdigimda da öyleydi ayrı evdeydi benimle evlenince oğullarını ellerinden almış oldum 😳
Onların evinden elinden almışım bunlar hep aynı sanırım .

Mıymıntı mıymıntı konuşmakla olmaz. Tıpkı size söylediği gibi ablasına da eşime saygı duyacaksınız demeli, enişteye sen kimsin de eşimle böyle konuşuyorsun demeli. Diğer türlü size boş erkeklik taslıyor.
Bayramda aramadı onu bile benden biliyorlardı her kötülüğü benden biliyorlar gerçekten ben etsem için acımayacak bunlara kötü olacaksin. Peşlerine düşmek istemiyorum güçlü dik durmak istiyorum. Haklısınız eşim bu konuda destekçim olmadi

Zaten başka sehirdeymissiniz daha önceden de ne bu saçmalık ya .
Bu tipler hep aynı galiba benim eşim bekarken yıllarca ayrı evde yaşamış ben tanıdigimda da öyleydi ayrı evdeydi benimle evlenince oğullarını ellerinden almış oldum 😳
Onların evinden elinden almışım bunlar hep aynı sanırım .
Evet onlara göre öyleyiz. Kötü fena festan insanız

Ben o tür konulardan çok sıkılıyorum ya hemen çıktım. Bu konular ilgimi çekiyor çünkü vizyonlu olmak bunu gerektirir 👻
Bana komik geliyor aslında
Sıradan 3çocuk annesi orta yaşlı bir kadının hayatına renk katıyor azucuk
Ama bende geleneklerime bağlıyımdır gelin kaynana görümce dertleri üzerine tanımam😍🤣
Vizyonumuz yeter :cool:

Etrafımda yaşadığım bu sorun patavatsız bir enişte ve dengesiz bir gelinden kaynaklanıyor buna eminim. Ben de tüm bunlara katlanamiyorum sivrilen taraf haliyle ben oluyorum sonuçta da kötü ilan ediliyorum haklısınız..
Kimse kendine hata yakıştırmaz zaten
Enişte beye yada eltiye bir soralım evet biz hatalıyız derler mi
Bilemiyorum tabi suçlu kim tam anlamıyla yanlız sorunlarınızı sözmekten yanaysanız
Öz eleştiri şart
Gerçi herşeyi takan biriyim zaten demiştiniz değil mi

Kimse kendine hata yakıştırmaz zaten
Enişte beye yada eltiye bir soralım evet biz hatalıyız derler mi
Bilemiyorum tabi suçlu kim tam anlamıyla yanlız sorunlarınızı sözmekten yanaysanız
Öz eleştiri şart
Gerçi herşeyi takan biriyim zaten demiştiniz değil mi
Evet hatalarimin farkında olan biriyim. Ama ablasigile yaşadığımız sorunlarda ben saygısızlık hiç yapmamıştım kendileri beni kırdı yanlış cümleler kurdular. Genellikle guleryuzluyumdur ama damarıma basıldı mi çok fevriyimdir. Tabi ki herkes kendince haklı olabilir ama bu hatalardan ilk baslatan enişte olduğu açıkça görülüyor hatam ablasına öyle yazmsmalıydim.

İlk çıkan tartışma bana kaç yaşına gelmişimsin konuşmayı bilmiyorsun demesi ve dönüp eşime iyi dayaniyorsun buna demesinden çıktı. Evler 1 senelik anlaşma yapılıyor biliyorum ama verdiği tepki ve bu sözleri doğru mu
valla yazdıklarınızdan doğru düzgün hiçbir şey anlamadım. yanlış anlamayın konuşmayı bilemem ama yazmakla ilgili bir probleminiz var. tabi enişte bey böyle şeyler söyleyemez, eşin ağızlarının payını vermedikçe de barışsanız yine aynı problemleri yaşarsınız. sosyal medyadan böyle yazılar paylaşmakta gerçekten saçma. anlaşırsın anlaşmazsın o ayrı ama neden herkesin görebileceği bir platformda karşılıklı yazılar paylaşıyorsunuz.. bir de cevap vermişsiniz. hiç gerek yok. görümcenin eşini savunduğu kadar, eşiniz sizi savunsaydı bakın size nasıl saygı gösteriyorlardı.. yani tüm suç enişte ve görümce de değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X