Görümcem boşanıyor ve bizim apartmana taşınıyor

Ya kadının çocuğu olmuyor diye dalga geçiyormuş. Benimle de birisi böyle hassas bir konuda dalga geçse önce o kocamın alnını karışlarım sonra da o görümceyi istemem. Abisi de adam olsa karısıyla dalga geçen kızkardeşi de olsa ağırlığını koyardı.
Ben iki mesajımda ona dedim alma o zaman bizzat ev seninse söyle herkese kabul etmediğini söyle diye. Eşine gram nazı geçmiyor burada bize sert çıkıyor. Ev benim kabul etmiyorum desin madem gerekçeleri gösterip ama yok işte iş eşte bitiyor 🤦🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Arkadaşım ozaman benim abim eşinle ev aldı babamlar yardım etti şimdi ben çıkıpta o evde benim babamın parası var benimde hakkım var dersem komik değilmi
E burada haksizsiniz ama. Babanız kardeşinize destek oluyorsa aynı miktarı size de vermek zorunda. Yoksa o evde sizin de payınız olur vicdanen. Şimdi açık açık söyleyin, bu önceden satılan ev var ya, o alınırken eşiniz ne koymuş, kardeşi ne koymuş, kv kp ne koymuş.

Gorumceniz sizinle kısır diye dalga mı geçti? Yüzünüze mi söyledi bunu? Yoksa dedikodu mu duydunuz? Yanlış anlamış olabilir misiniz çünkü çok acımasız bisey bu dediğiniz 😔

İlk etapta boşanmış kadın aile evine gelmesin denmez sonuçta zor durumda ama ben olsam eşimle uzun uzun konuşurdum. Kardeşin benim çocuğum olmaması hakkında şunu şunu demişti ben hala o durumu atlatamadım bu geldiğinde o olayı unutmuş gibi yapacağım ama tek bir laf ederse haddini bildireceğim ve de gitmesini isteyeceğim kusura bakma şeklinde.

Ben iki mesajımda ona dedim alma o zaman bizzat ev seninse söyle herkese kabul etmediğini söyle diye. Eşine gram nazı geçmiyor burada bize sert çıkıyor. Ev benim kabul etmiyorum desin madem gerekçeleri gösterip ama yok işte iş eşte bitiyor 🤦🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Yok orda haklısın eşi adam değil en hafif tabirle. Bir ağırlığı olsa görümce zaten laf edemez. El iyisi koca işte.

Yani kadın hem iki kelimeyi bir araya getirip konuyu anlatamadı diye hem de itici geldi diye herkes yüklenmiş. Ama görümce benim çocuğum olmaması üstünden dalga geçse, isterse sokakta aç açıkta kalsın, ben de evimde istemem. Zaten burası Avrupa, o kadın sokakta kalacak değil.

Ya kalacaksa da kalsın. Saf kötülük görümcenin yaptığı. Kapıya koyulmaması gereken cinsten insan. Ama kocası da öyle bence.

Ya kalacaksa da kalsın. Saf kötülük görümcenin yaptığı. Kapıya koyulmaması gereken cinsten insan. Ama kocası da öyle bence.
Ya zaten herkes yapmayacağı iyiligin cengaverligini yapıyor burada 😅 o lafları eden kadını kim evine alıyor acaba?

Ha bu arkadaşın eşi üstünde öyle bir hükmü yok o ayrı. Mecbur alacak eve.

Ya zaten herkes yapmayacağı iyiligin cengaverligini yapıyor burada 😅 o lafları eden kadını kim evine alıyor acaba?

Ha bu arkadaşın eşi üstünde öyle bir hükmü yok o ayrı. Mecbur alacak eve.

Öyle deme kk kadınlarının %95 i melek 😬

Maalesef. Zaten öyle olmasa halletmiş olurdu çoktan burada konu açmasına gerek kalmazdı.

Öyle deme kk kadınlarının %95 i melek 😬

Maalesef. Zaten öyle olmasa halletmiş olurdu çoktan burada konu açmasına gerek kalmazdı.

Yani hakikaten. Eşimin kardeşi bana böyle bisey yapsa ilk eşime söylerim. Görüşmem o kişiyle özür dileyene kadar irtibatı azaltirim. Diyelim ki bisey oldu evime geldi kalmak zorunda kaldı ok kardeşidir yegenleridir ama bana saygısızlık yapamaz. Bana derken lafin gelişi bekarım ben ama hani düşününce öyle olmaz mı normalde. Konu sahibi aksine eşi kötü etkilenir de araları bozulur diye korkuyor. Bence suç kocada.

Yani hakikaten. Eşimin kardeşi bana böyle bisey yapsa ilk eşime söylerim. Görüşmem o kişiyle özür dileyene kadar irtibatı azaltirim. Diyelim ki bisey oldu evime geldi kalmak zorunda kaldı ok kardeşidir yegenleridir ama bana saygısızlık yapamaz. Bana derken lafin gelişi bekarım ben ama hani düşününce öyle olmaz mı normalde. Konu sahibi aksine eşi kötü etkilenir de araları bozulur diye korkuyor. Bence suç kocada.
Eşim tabiki kızdı ona ama kızmakla unutulmuyor böyle lafların geri dönüşü olmuyor malesef

Ülke Türkiye olsa nolacak,Avrupada olsa nolacak? Sonuçta bir evleri varmış,satmışlar ve parası bir yerlere eklenmiş sevgili arkadaşım. Yalan söylüyorsunuz demiyorum. Tapu sizin diye o ev sizin olmuyor manevi olarak,hak diye bir şey var. Dürüst olmak lazım.
Kv ölesiye kadar bizimle kalıcak yaşlanıncda biz bakıcaz dolayısıyla bizim hakkımız tabikide yarın kızı tekrar evlenip gider, diğer kardeşide eşinle gider kimse kv bakmak istemez emin ol

Eşim tabiki kızdı ona ama kızmakla unutulmuyor böyle lafların geri dönüşü olmuyor malesef

Bosverin çok gençsiniz. Bir şey derse de yapıştırın cevabı. Çok sinirinizi bozarsa da bence evimden çik git deme hakkınız var gayet. İnşallah o aşamaya gelmez size karışmadan bir süre kalır sonra kendi evine taşınır.

Bazı konular kırmızı çizgilidir ve kim aşarsa aşsın annem babam dahi olsa affetmem. Kusura bakılmasın. Çocuğum olmuyor diye benimle dalga geçecek, kendi çocuklarını gözümün içine sokacak kadın benden özür dilemesin. Kabul etmem bir anlamı olmaz. Özür yanlışlıkla yapılan şeylerde geçerlidir. Bile isteye beni en hassas yerimden vuracak insan özürünü ne yaparsa yapsın. Dolayısıyla o ev benim de evim olduğu için kardeşidir yengesidir mevzusu da beni bağlamaz 😊 şimdi güzelleme yapamayacağım boşanmışta, 2 çocukmuşta. Beni bağlamaz o kötülükleri yaparken düşünseymiş.

Kesinlikle suç kocada. Ne yapmış mesela bu kadınla dalga geçilirken? C Clara007

Kv ölesiye kadar bizimle kalıcak yaşlanıncda biz bakıcaz dolayısıyla bizim hakkımız tabikide yarın kızı tekrar evlenip gider, diğer kardeşide eşinle gider kimse kv bakmak istemez emin ol
Nereden biliyorsunuz? Kim bakarsa miras onun diye bir kural yok ki ayrıca. Bu kadar erkek odaklı ve ataerkil düşünmeyin bence,ileride bu durum sizin de başınıza bela olur. Neticede siz de kadınsınız.

Nereden biliyorsunuz? Kim bakarsa miras onun diye bir kural yok ki ayrıca. Bu kadar erkek odaklı ve ataerkil düşünmeyin bence,ileride bu durum sizin de başınıza bela olur.
Şimdiden bela olmuş zaten. Adamların sözünün üstüne söz söyleyemiyorlar anca birbirlerini yiyorlar.

Konu sahibine neden bu kadar çok yüklenildi anlamadım. Ben konu sahibini haklı buluyorum. Eşi kendi emeği ile aldığı evi satmış (kardeşine payını bir arsa hissesi ile Ödemiş), konu sahibi ve eşi kredi çekerek daha büyük bir ev almış. Tabii ki ev eşi ile ortak olacak, sonuçta kredisini birlikte ödüyorlar. Kadın tapu masrafları için altınları satmış, daha kim bilir ne masraf çıkmıştır da ödemişlerdir. Kadının ve eşinin, evlilik birlikteliğinde aldıkları evde annenin (varsa babanın) kalıyor olması, görümcenin de evde hak iddia edebileceği anlamına gelmez ki. Eşi ile birlikte kayın ailenin kalabileceğine karar vermişler ki bir dairede kayın, bir dairede anne herhangi bir ücret ödemeden kalabiliyorlar.

Konu sahibi yerinizde olsam eşimle sakin sakin konuşurdum sanırım, görümcenin gelmesini istemediğimi mantık çerçevesinde anlatırdım. Benim hassas noktamla dalga geçen, hassas noktamla hava atan, beni aşağılayan insanla ben de bir arada olmak istemem. Gerekirse pire için yorgan yakar, evi satar başka daire alırım. Kayın aile de ne yapıyorsa yapsın derim. Anne diğer oğlu ve kızı ile ayrı eve çıkıp yaşayabilir sonuçta. Oğlu ve kızı çalışıp çok rahat bir ev geçindirebilirler. Anne de yaşı çok ileri değilse, ağır hastalığı yoksa çalışabilir. Yurt dışında insanlar uzun yıllar çalışıyorlar. Bunun yanında bulunduğunuz ülkede sosyal yardım varsa bunlardan da yararlanırlar. Gerekirse eşiniz de bir miktar maddi destek olur. Ha olmadı eşiniz asla buna yanaşmadı, görümceniz de geldi evinizde mi kalmaya başladı. Her seferinde ay benim evim benim evim diye gezerdim herhalde. 😬 evim de pek güzelmiş, ay insan da nasıl yengesinin evinde oturabilir ki cık cık, bir arkadaşımın görümcesi varmış, böyle şöyle olmuş, sonra arkadaşımın evinde yaşamak zorunda kalmış, ne büyük iki yüzlülük vs vs ara ara laf giydirip sonra da ay alınma sakın sözüm meclisten dışarı diyip bir kahkaha atar geçerdim. 😂 buradaki kadınlar bana bunu öğretti. Böyle yapan kazanıyor. Pata küte istemiyorum diyip doğrucu davut olanlar haksız konuma düşerken, sinsi sinsi laf sokanlara hiçbir şey olmuyor.

X