Görümcemin davranışları

Merhaba arkadaşlar sizlere sıkıntılı olduğum bir konudan bahsetmek istiyorum ben 9 senelik evliyim yaklaşık 1.5 sene önce rabbim bir evlat nasip etti ve kızım oldu..Eşimin ailesi çocuğum doğduğundan beri yok zayıf yok bilmem ne diyerek bir sürü imada bulundu..Her çocuk kilolu olacak diye bişey yok dediğim de saygısız ben oldum,eltim kendi torunu ile benim çocuğumu çoğu kez mukayese etti..Ki kendi torunu 2 yaşında şu anda 30 kilo..Neyse gel zaman git zaman evladım öyle böyle çok şükür büyüdü ve görümcem benim çocuğumu ne zaman görse gel kuçu kuçu diyerek tabiri caizse köpek gibi çağırdı her ne kadar uyarıp bidaha söyleme desem de sanki gicikligina yaparmiscasina tekrar etti..En sonunda eşim seni bu çocuğun yüzüne hasret bırakırım deyince elini poposuna kadar indirip çokta umrumda diyerek hareket yaptı...Benim çocuğuma söylediği gibi kendi yeğeninin çocuğuna da aynı şeyi söylediğini dile getirdi çoğu kez..Ama beni başkaları ilgilendirmez beni kendi çocuğum ilgilendirir diye söyledim..Ve en son geçtiğimiz kurban Bayramı'nda hiç bir şekilde eşim bayramlasma ya falan gitmedi bizi arayıp ne oldu neden gelmedinz dediğinde eşim artık gözümde pul kadar değeriniz yok deyip yüzüne kaaptti telefonu..Sizce abartıyor muyuz yoksa kızmak da sonuna kadar haklı miyiz
Şöyle görümcenizin ağzına bi tane patlatın derim ben kuçu kuçu ne demek ya

Kıskançlık var. Çok da haklısınız tepkinizde. Bir şansınız var ki o da eşiniz gereken tepkiyi koymuş. Boşuna onları düşünüp beyin hucrelerinizi yormayın.

Benim çocuğum benim kırmızı çizgimdir. Çocuklar kendini koruyamaz ama biz emanetçileri onları koruyabiliriz. O yüzden kimse benim çocuguma ailede şitt bile diyemez gerekli uyarıyı ben yapar söylerim. Bakarım saçma sapan hareket, söz var çocugu o ortamda tutmam ve buzz gb soğur görüşmem. Yaptığınız çok doğru birşey, anne babanın görevi de budur bence,gerekirse en yakınımızdan koruyacağız. Ufak çocuk diye kimse kimsenin kişiliğini öle seslenip, konuşamaz kadın tam bir terbiyesiz.

Sizin düşüneceğiniz bir şey yok aslında.
Eşimizin kardeşiyle eşimiz sebebiyle görüşürüz, araları bozuk olan onlar.
Canları ne isterse onu yapsınlar, hiç karışmayın.
Araları düzelirse düşünürsünüz siz görüşüp görüşmemeyi.

Merhaba arkadaşlar sizlere sıkıntılı olduğum bir konudan bahsetmek istiyorum ben 9 senelik evliyim yaklaşık 1.5 sene önce rabbim bir evlat nasip etti ve kızım oldu..Eşimin ailesi çocuğum doğduğundan beri yok zayıf yok bilmem ne diyerek bir sürü imada bulundu..Her çocuk kilolu olacak diye bişey yok dediğim de saygısız ben oldum,eltim kendi torunu ile benim çocuğumu çoğu kez mukayese etti..Ki kendi torunu 2 yaşında şu anda 30 kilo..Neyse gel zaman git zaman evladım öyle böyle çok şükür büyüdü ve görümcem benim çocuğumu ne zaman görse gel kuçu kuçu diyerek tabiri caizse köpek gibi çağırdı her ne kadar uyarıp bidaha söyleme desem de sanki gicikligina yaparmiscasina tekrar etti..En sonunda eşim seni bu çocuğun yüzüne hasret bırakırım deyince elini poposuna kadar indirip çokta umrumda diyerek hareket yaptı...Benim çocuğuma söylediği gibi kendi yeğeninin çocuğuna da aynı şeyi söylediğini dile getirdi çoğu kez..Ama beni başkaları ilgilendirmez beni kendi çocuğum ilgilendirir diye söyledim..Ve en son geçtiğimiz kurban Bayramı'nda hiç bir şekilde eşim bayramlasma ya falan gitmedi bizi arayıp ne oldu neden gelmedinz dediğinde eşim artık gözümde pul kadar değeriniz yok deyip yüzüne kaaptti telefonu..Sizce abartıyor muyuz yoksa kızmak da sonuna kadar haklı miyiz
Böyle var ya o görümcenizi evire çevire dövmek geldi içimden. Ne pis bı kadın ya günahsız küçücük bebeye köpek muamelesi yapmak ne ya. Eşinizi tebrik ediyorum helal olsun ki tepki vermiş ve arkanızda durmuş. Onca zamandan sonra olan kıymetli bı bebeğe verdiği tepkiye bak kıskançlık başka bı şey değil uzak dur bacım uzak dur

Kendinin senelerce çocuğu olmamış ve en sonunda sahipsiz annesi olmayan bir çocuğu evlat edinmiş..Ben o çocuğa bile değil kuçu kuçu hiçbir şekilde aşağılayıcı konuşmam..Dışarda ki köpeğe bile adı neyse öyle hitap ediyorsun..
'O cocuga bile' ifadeniz cok rahatsiz etti beni. Sizinki anali babali sözde sahipli daha mi kıdemli? Bu konuyu haladan dinlemek lazım belki de ona da boyle yaklastiginiz için size sizinkinin daha degerli olmadığını anlatmak istedi

İsabet olmuş. İyi demiş valla. Kuçu kuçu ne ya. Hayır birde uyarınızı da ciddiye almaması daha sinir bozucu. Hadi patavatsız olur düzeltir kendini bu öyle de değil. Sizde evinize gelirse sanmıyorum ama :) geh bili bili diyin anlar :KK70:

'O cocuga bile' ifadeniz cok rahatsiz etti beni. Sizinki anali babali sözde sahipli daha mi kıdemli? Bu konuyu haladan dinlemek lazım belki de ona da boyle yaklastiginiz için size sizinkinin daha degerli olmadığını anlatmak istedi
İsim belirterek yazsam ne ifade edecekti pardon..Evet benim çocuğum daha kıymetli herkesin görüşüne saygı duyarım evlatlık almış olabilir ama benim anlatmak istediğimi siz anlamadınız sanırım ben o çocuk dahil hiç kimseye aşağılayıcı bir şekilde hitap etmedim.. Kusura bakmayın ama benimle her ne kadar sorunlu olursa olsun ki yok öyle birşey bunun acısını hickimse benim evladım dan cikaramaz..Ben herşeye ılımlı yaklaşan biriyim ki o lafları ettikten sonra da hiçbir şekilde sesimi yükseltip saygimi bozmadım sadece tatlı dille uyardım..Zaten benim çocuğum değerli değil eğer değerli olsaydı bir hala olarak yeğenine sanki hayvanmiscasina muamele etmezdi..

Görümce aklını yitirmiş zannımca ... Görümceyi ÇOMAR , eltiyi de KARABAŞ olarak kaydedin bir daha görüşmeyin. İkisi de manyak zannımca kuçu ne demek :KK57:
Zaten hiçbir şey söylememe saygısızlık etmememe rağmen engel yedim sanki ben onların çocuklarına kuçu kuçu diye seslendim..İnsanlar bu kadar tuhaf işte..

İsabet olmuş. İyi demiş valla. Kuçu kuçu ne ya. Hayır birde uyarınızı da ciddiye almaması daha sinir bozucu. Hadi patavatsız olur düzeltir kendini bu öyle de değil. Sizde evinize gelirse sanmıyorum ama :) geh bili bili diyin anlar :KK70:
Yarın öbür gün benim çocuğum da akrabbilmediği zaman gene topun ağzında ben olucam diyecekler saygısız yetiştirmiş..Ama keser döner sap döner gün gelir hesap döner elbet..Artık değil evim kapımın önünden gecemezler

Vay ben eşiniz gerçek mi?Gerçekten Türkiye'de yaşayan böyle bir erkek var mı yoksa İskandinav mi kocanız? Hem kardeşine çocuğu için kizacaak bir de anlamıyor diye tavır koyabilecek bugun eşiniz için saygı duruşunda bulunacagim
Evet eşim türk oğlu türk..Benden çok evladına düşkün çünkü 8 sene sonra Allah nasip etti..

Böyle var ya o görümcenizi evire çevire dövmek geldi içimden. Ne pis bı kadın ya günahsız küçücük bebeye köpek muamelesi yapmak ne ya. Eşinizi tebrik ediyorum helal olsun ki tepki vermiş ve arkanızda durmuş. Onca zamandan sonra olan kıymetli bı bebeğe verdiği tepkiye bak kıskançlık başka bı şey değil uzak dur bacım uzak dur
Artık kıskançlık mıdır başka bişey mıdır bilemem ama benim çocuğum doğumundan beri bir kere olsun merak edip de gelmeyi bırakın aramamis insanlar..Doğum gününe bile geldi eşinin akrabasının istemesi var diye 2 dakka Zor durdu..bende teyzeyim iki tane dünya tatlısı yeğenim var istesinler canımı bile veririm..Eltimin kızının bir çocuğu var oğlan çocuğu varsa yoksa hayatları oğlan çocuğu..Günde 5-10 kere arama görüntülü sesli çocuk napıyor nasıl iyimi..Benim çocuğum doğdu bir hala olarak bir kere olsun çocuğumun resmini paylaşım yapmadı,kesinlikle kıskançlık yapmıyorum ama ne bileyim insanlar da bir oğlan çocuğu takıntısı olduğunu bir kez daha öğrenmiş oldum açıkçası..Her markete gittiğinde marketten illa bir parça oyuncak atıştırmalık alıp veriliyor o oğlan çocuğuna..Ama benimkine gelince de bayramda seyranda kıza birşey alamadık deyilip geçiştiriliyor..

Görüşmeyin tabiki değmez abartmiyosunuz çok haklısınız ben olsam uyarmak ne ki yolarim
Yok görüşmüyoruz zaten onlar da bunu istiyorlarmış ne zamandan beri,çünkü söylediği şeyi mantıken düşünecek olursak ara bozmak için soylenilecek laf ki biz zor bile dayandık..Hayır bide pişkin pişkin şaka yapıyorum ben onun çocuğuna da söylüyorum diyor..

Yok görüşmüyoruz zaten onlar da bunu istiyorlarmış ne zamandan beri,çünkü söylediği şeyi mantıken düşünecek olursak ara bozmak için soylenilecek laf ki biz zor bile dayandık..Hayır bide pişkin pişkin şaka yapıyorum ben onun çocuğuna da söylüyorum diyor..
Terbiyesiz birine insanlığı ogretemezsiniz zaten bosverin ,şaka kapasitesi o kadarsa hayatınızdan çıkarmış olmanız en iyisi hiç üzülmeyin konu evlat olunca gereken gereken yapılmalı

Tabıkı haklısınız kuçu kuçu ney? Terbıyesize bak!!!

X