Görümcemin davranışları

Terbiyesiz birine insanlığı ogretemezsiniz zaten bosverin ,şaka kapasitesi o kadarsa hayatınızdan çıkarmış olmanız en iyisi hiç üzülmeyin konu evlat olunca gereken gereken yapılmalı
Ben üzülmüyorum vicdanım çok rahat bugüne kadar kimseye tek bir saygısızlık yapmadım.. Bundan sonra üzülecek birileri varsa oda onlardır..

İsim belirterek yazsam ne ifade edecekti pardon..Evet benim çocuğum daha kıymetli herkesin görüşüne saygı duyarım evlatlık almış olabilir ama benim anlatmak istediğimi siz anlamadınız sanırım ben o çocuk dahil hiç kimseye aşağılayıcı bir şekilde hitap etmedim.. Kusura bakmayın ama benimle her ne kadar sorunlu olursa olsun ki yok öyle birşey bunun acısını hickimse benim evladım dan cikaramaz..Ben herşeye ılımlı yaklaşan biriyim ki o lafları ettikten sonra da hiçbir şekilde sesimi yükseltip saygimi bozmadım sadece tatlı dille uyardım..Zaten benim çocuğum değerli değil eğer değerli olsaydı bir hala olarak yeğenine sanki hayvanmiscasina muamele etmezdi..
Sizin cocugunuz size degerli onun çocuğu ona değerli neden evlat edinildigini ve sizin tabirinizle '' ona bile' boyle hitap etmediginizi belirtiyorsunuz diyorum. O da bu yaklasiminizi farketmis kendince tepki veriyordur.

Kamu spotu gibi olacak ama cehalet bambaşka bir sorun bu ülkede.
Bazı insanlara edep görgü ahlak iletişim gibi temel beceriler üzerine eğitim verilmeli ve sınavı gecemeyenler hapse atılmalı ya da tecrit edilmeli.

Sizin cocugunuz size degerli onun çocuğu ona değerli neden evlat edinildigini ve sizin tabirinizle '' ona bile' boyle hitap etmediginizi belirtiyorsunuz diyorum. O da bu yaklasiminizi farketmis kendince tepki veriyordur.
Ben anlatamiyorum yada siz anlama da güçlük çekiyorsunuz ben değil bir insan evladı kapımın önündeki sahiplenilmis ve insanlar tarafından isim konulmuş hayvana bile o sekilde seslenmiyorum..Ki zamanında onun da sahiplendiği evladi bile bir anne şefkati ile korudum kolladim.Simdilerde yere göğe sigdiramadigi kişiler çocugun konuşması hareketleri ile alay ederken ben arkama almıştım savunmuştum korumuştum kollamistim çocuğunu.. Keşke aynı hassasiyeti benim çocuğum için de gösterseydi....

Ben anlatamiyorum yada siz anlama da güçlük çekiyorsunuz ben değil bir insan evladı kapımın önündeki sahiplenilmis ve insanlar tarafından isim konulmuş hayvana bile o sekilde seslenmiyorum..Ki zamanında onun da sahiplendiği evladi bile bir anne şefkati ile korudum kolladim.Simdilerde yere göğe sigdiramadigi kişiler çocugun konuşması hareketleri ile alay ederken ben arkama almıştım savunmuştum korumuştum kollamistim çocuğunu.. Keşke aynı hassasiyeti benim çocuğum için de gösterseydi....
Ben anlama güçlüğü çekmiyorum cok şükür hatta cok iyi sözlerinizdeki alt metni anlayabiliyorum. sizin sozleriniz ve karşınızdakine yansıttığınız küçümseyici tavri hissetmiştir gorumceniz. Yoksa ben heleki evlat edinen bir annenin yegenine böyle davranacagina inanmıyorum. Konuda bunu niye belirttiniz evlat edinmeyi mesela? Gelinlik yaparsaniz gorumcelik görürsünüz

Kamu spotu gibi olacak ama cehalet bambaşka bir sorun bu ülkede.
Bazı insanlara edep görgü ahlak iletişim gibi temel beceriler üzerine eğitim verilmeli ve sınavı gecemeyenler hapse atılmalı ya da tecrit edilmeli.
İnsanlar sadece kötülükle besleniyor malesef küçücük evladıma köpek muamelesi yapmaktan zevk alıyormuscasina hem söylüyor hem de gülüyor ne yazikki..

Ben anlama güçlüğü çekmiyorum cok şükür hatta cok iyi sözlerinizdeki alt metni anlayabiliyorum. sizin sozleriniz ve karşınızdakine yansıttığınız küçümseyici tavri hissetmiştir gorumceniz. Yoksa ben heleki evlat edinen bir annenin yegenine böyle davranacagina inanmıyorum. Konuda bunu niye belirttiniz evlat edinmeyi mesela? Gelinlik yaparsaniz gorumcelik görürsünüz
Neyse ben başka bişey demiyorum siz nasıl anlamak istiyorsanız öyle anlayın kendimi sizlere anlatmak gibi bir zorunluluğum yok..İyi geceler

Ay ne demek kuçu kuçu benim çocuğuma görümcem böyle birşey dese eşime bırakmam ben çıkartırım dilini ensesinden. Siz yine sabırlı davranmışsınız. Hadsizlik diz boyu maşallah. Görüşmeyin gerek yok öyle halaya. Benim de halam biraz hadsiz ve ben merkez bir insandır yıllardır görüşmüyorum en son düğünümde görüştüm hayatımdan da hiç bir şey eksilmedi. Olmaz olsun bazı akraba (akbaba) lar.

Artık kıskançlık mıdır başka bişey mıdır bilemem ama benim çocuğum doğumundan beri bir kere olsun merak edip de gelmeyi bırakın aramamis insanlar..Doğum gününe bile geldi eşinin akrabasının istemesi var diye 2 dakka Zor durdu..bende teyzeyim iki tane dünya tatlısı yeğenim var istesinler canımı bile veririm..Eltimin kızının bir çocuğu var oğlan çocuğu varsa yoksa hayatları oğlan çocuğu..Günde 5-10 kere arama görüntülü sesli çocuk napıyor nasıl iyimi..Benim çocuğum doğdu bir hala olarak bir kere olsun çocuğumun resmini paylaşım yapmadı,kesinlikle kıskançlık yapmıyorum ama ne bileyim insanlar da bir oğlan çocuğu takıntısı olduğunu bir kez daha öğrenmiş oldum açıkçası..Her markete gittiğinde marketten illa bir parça oyuncak atıştırmalık alıp veriliyor o oğlan çocuğuna..Ama benimkine gelince de bayramda seyranda kıza birşey alamadık deyilip geçiştiriliyor..
Senin içinde olduğun mutluluğu kıskanıyolar eşinin Arkanda durmasını kaldiramiyorlar. Erkek veya kız çocuğu ne fark eder yigen sonuçta bunu anlamayacak kadar cahil uzak dur görüşme böyleleriyle

Kendinin senelerce çocuğu olmamış ve en sonunda sahipsiz annesi olmayan bir çocuğu evlat edinmiş..Ben o çocuğa bile değil kuçu kuçu hiçbir şekilde aşağılayıcı konuşmam..Dışarda ki köpeğe bile adı neyse öyle hitap ediyorsun..
O çocuğa bile mi? Niye annesiz olunca çocuğa bir şey deme hakkı var ama siz iyilikten mi demiyorsunuz yani?

O çocuğa bile mi? Niye annesiz olunca çocuğa bir şey deme hakkı var ama siz iyilikten mi demiyorsunuz yani?
İyilik le alakası yok bunun insanların içinde rencide edilmemek adına de sevmesem bile Allah in yarattığı hiçbir canlıya aşağılayıcı konuşmam ben..Yani anlamış değilim konunun içinde onu kendi görüşüm olarak belirttim,o kadar yazdığım şeyden sadece buna mi takildiniz??

İyilik le alakası yok bunun insanların içinde rencide edilmemek adına de sevmesem bile Allah in yarattığı hiçbir canlıya aşağılayıcı konuşmam ben..Yani anlamış değilim konunun içinde onu kendi görüşüm olarak belirttim,o kadar yazdığım şeyden sadece buna mi takildiniz??
İnsanların içinde neden rencide edeceksiniz ki zaten? Ya o çocuktan öyle bir bahsediyorsunuz ki sanki evlatlık olduğu için hep kötü muamele hakediyor ama siz çok iyi biri olduğunuz için "ona bile" kötü davranmıyorsunuz. Halbuki onun annesi babası yok, her türlü aşağılamak mübah ama siz gönlünüz yüce olduğu için bunu yapmıyorsunuz.

İnsanların içinde neden rencide edeceksiniz ki zaten? Ya o çocuktan öyle bir bahsediyorsunuz ki sanki evlatlık olduğu için hep kötü muamele hakediyor ama siz çok iyi biri olduğunuz için "ona bile" kötü davranmıyorsunuz. Halbuki onun annesi babası yok, her türlü aşağılamak mübah ama siz gönlünüz yüce olduğu için bunu yapmıyorsunuz.
Neden benim cocugum hiçbirsey yapmamamasina rağmen rencide ediliyor o zaman.. Büyüğünden küçüğüne herkes saygıyı kendisi hakeder eğer saygısızlık yaptıysam ki yapmadım hiçbir şekilde bunun karşılığı bu olmamaliydi.. Bunun gönül yüceliği ile alakası yok benim yaradılışım bu ne yazikki afedersiniz ama ne kadar kazık da yesem hep insanlara iyilikle yaklaştım..

İnsanların içinde neden rencide edeceksiniz ki zaten? Ya o çocuktan öyle bir bahsediyorsunuz ki sanki evlatlık olduğu için hep kötü muamele hakediyor ama siz çok iyi biri olduğunuz için "ona bile" kötü davranmıyorsunuz. Halbuki onun annesi babası yok, her türlü aşağılamak mübah ama siz gönlünüz yüce olduğu için bunu yapmıyorsunuz
Bir insan evladına neden kuçu kuçu denir sizce??Kendi öz kardeşinin evladına niye böyle bir itham da bulunur insan?Bunun açıklaması varmıdır? Görümcem kuçu kuçu diye seslenince benim evladım ona bakıyordu ve sanki zafer kazanilmis gibi yüzündeki o mutluluğu tarif edebilmem mümkün değil size..

Neden benim cocugum hiçbirsey yapmamamasina rağmen rencide ediliyor o zaman.. Büyüğünden küçüğüne herkes saygıyı kendisi hakeder eğer saygısızlık yaptıysam ki yapmadım hiçbir şekilde bunun karşılığı bu olmamaliydi.. Bunun gönül yüceliği ile alakası yok benim yaradılışım bu ne yazikki afedersiniz ama ne kadar kazık da yesem hep insanlara iyilikle yaklaştım..

Bir insan evladına neden kuçu kuçu denir sizce??Kendi öz kardeşinin evladına niye böyle bir itham da bulunur insan?Bunun açıklaması varmıdır? Görümcem kuçu kuçu diye seslenince benim evladım ona bakıyordu ve sanki zafer kazanilmis gibi yüzündeki o mutluluğu tarif edebilmem mümkün değil size..
Ben görümce hakkında olumlu şeyler düşünmüyorum zaten. Elbetteki sizin evladınızda çok değerli ve kuçu kuçu denilerek küçümsenmeyi haketmiyor. Ama öteki tarafta diğer çocuğun da hiç suçu yok ve siz burada bahsederken "ben ona bile" diye bahsediyorsunuz. Yani evlatlık olduğu için aslında kötü davranabilirmişsniz de siz yapmıyormuşsunuz gibi konuşuyorsunuz arkadaşlar ve ben ona takıldık.

Ben görümce hakkında olumlu şeyler düşünmüyorum zaten. Elbetteki sizin evladınızda çok değerli ve kuçu kuçu denilerek küçümsenmeyi haketmiyor. Ama öteki tarafta diğer çocuğun da hiç suçu yok ve siz burada bahsederken "ben ona bile" diye bahsediyorsunuz. Yani evlatlık olduğu için aslında kötü davranabilirmişsniz de siz yapmıyormuşsunuz gibi konuşuyorsunuz arkadaşlar ve ben ona takıldık.
Hayır ben genelleme yaptım aslında yalnis anlaşıldım galiba..Diyorum ya ben kimseye Allah'ın yarattığı hiçbir varlığa kötü davranmam davranamam..Eğer kötü bir insan olsaydım inanın bana ilk söylediği zaman bende onun yüzüne haykırirdim bütün gerçekleri ki yapmadım bu benim kişiliğime ters..Hiçbir zaman insanları ne benden alçak gördüm nede yüksek herkes eşittir benim gözümde..Bu evlat ister evlatlık olsun ister kendi canından kanından olsun..

Bir daha çocuğunuza kuçu kuçu derse oğlum hala köpek seni çağırıyor koş koş de.Alıştır halası kuçu kuçuyla çok anlamıyor hav hav de daha iyi anlar de tabi surat asacak böyle dediğiniz zaman alınma halası yeğeni kuçu kuçu olanın halasıda köpek olur de 😉😁

X