Görümcemin müstakbel kayınvalidesi

ah annem hep öyledir senelerdir onun istekleri peşinde koştuk diyormuş

O zaman görümce o kredi kartı borcuna ortak olmayacak. Kayınpederle nişanlı beyin ortak borcu olsun artık o. Görümce iy niyet göstergesi olarak nişan masraflarına ortak olmaya çalışmış ama karşı tarafın tepkisi öyle olmamış. Bunu nişanlısına açıkça söyleyebilmeli.

Onun dışında eltisine yenge mi dicek abla mı yoksa ayşe mi eltiler arasındaki mesele. Ben bana yenge ya da abla denmesini istemem3 yaş için. Benim müstakbel elti 8 yaş küçük benden hadi abla diyor ses etmiyorum da normalde sevmem.

Geri kalan basit laf sokmaları tolere edebilir ama para meselesi önemli dediğim gibi. Onun çözümünü bulsun.

Kv bas bas bağırıyor sana gün yüzü göstermeyeceğim diye! Bence adam çok ama çok aklı başında ve aileyi susturup eşini onlardan uzak tutacak bir tip değilse (ki öyle olsa kadın bunları yapamazdı!) yol yakınken vaz geçsin derim.

Görümcene söyle Kk ye üye olup buraya yazsın derdini Sen aradan sıyrılmış olursun hemde yorumlara göre bir fikir oluşturur.

Bence kayınvalide gelin probleminin sorumlusu eştir. Eş o dengeyi kuracak. Benim kayınvalidem inanılmaz despot bir kadındı. Eşim başlarda konduramadı. Baktı kadın sürekli bana laf sokuyor, düşmanca hareket ediyor bıçak gibi kesti iletişimi. Geçenlerde kayınvalidem vefat etti. Eşime sordum “vicdan azabı çekiyor musun” diye. “Ben 38 yaşında zar zor evlendim. Kendi mutlu olamadı. Benim mutluluğuma mani olamazdı” dedi. Eşim anneci olsaydı şu an evli olmazdık.

Velev ki öyle peki bundan ne çıkarım olacak ? Görümcem üzülünce ne olacak ne işime yarayacak mesela anlatır mısın ? Kimseye ponçik gözükme derdinde değilim zamanında kv sini evden kovdu diye linçlendiğim oldu o zaman bile aman minnoş görüneyim derdinde değildim şimdi hiç olmam

zaten bir eksik bir fazla bunlar yaşanıyor ,melek kv. Yok. Kaybedecek neyi varki kv. Bir çemkirecek pıstırıcak yada ezilen olacak.ben olsam yenge diyeceksin dediğinde canım isterse derim derdim ,inadına kv. İsmiyle hitap etmeye başlardım.oğlunuda doldurursa doldursun,onunda eli armut toplamıyo ya o da doldursunhele o çay muahbbetinde asla o çayı doldurup getirmezdim.beklesin dursun size ısınınca getirceğim der dakikalarca bekletirdim.birde sürekli ailesini övsün öyle olmasalar bile övsün,hep desinki annem bana çok düşkündür,babam beni çok sever üzülmeme dayanamazlar karşı taraf sahipsiz ,mecbur sanmasın.

tabii ki erkek dengeyi sağladıktan sonra kimse araya giremez

bizimki biraz gaza gelse çemkirir de işte fitleyen ben olmak istemedim

biraz parçaları birleştirse arkasına bakmadan kaçar

zaten mobilyaya bile ortak olmuş normalde erkek tarafı alır ama durup dururken ben de yardım edeceğim diye tutturdu kendi çeyiz borcu dururken belki de baskı yaptılar bilmiyorum

ben de görümcem üzülsün istemem açıköası ne yapacağımı bilemediğim için açtım bu postu hem çok müdahil olmak istemiyorum hem de üzülmesini istemiyorum

heh işte iyi niyetliyken kötü olmak istemem

çok zor bir kv ve akraba ilişkileri süreci bekliyor gibi görümcenizi,
neyi isteyip neyi istemediğini nişanlsıyla açık açık konuşmalı, her yere her alıverişe kv gitmesine gerek yok ki.
ülkem k valideleri her alışverişte olmak istiyorlar sadece alışveriş değil her şeyin içinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…