Gorumcemin sürekli kocamdan bişey istemesi

Sakın ama sakın bi imzayı küçümsemeyin. Bu devirde kimseye kefil olunmaz. Kefil olup hayatı kararan çok kişi var. Geri ödeyemeyeceğiniz hiç birşeye kefil olmayın. Kaç aile tanıyorum bu yüzden dağılan

Kefil olmayın bence, çok destek olmak istiyorsa kayınpeder olsun.
Bankada evli kişiler tek başlarına kefil olamıyorlar. Eş de gidip imza atarsa o şekilde kefil olabiliyorlar aklınızda bulunsun.

Bazı erkekler eğitilemez Gerizekalı Kesin ve net.

Son durum nedir? Merak ediyorum.

Bence kefil olmamalı ya ne olacağı belli olmaz çok riskli bir durum.

bir imzadan ne olacak diyen insan cahildir net.
ben olsam boşanmak pahasına engel olurum. asla izin verme. bu işin sonu evinin elinden gitmesi.

Eşimin dayısı ne olacak 1 imza dediği şeyden dolayı tam tamına 15 yıldır bankalara borç ödüyor. Faizi ayrı kredisi ayrı. Krediyi çeken ortada yok. Üstüne birde kendi kredisi vardı tarla almak için çekmiş. Adamın 4-5 tarlası toplasan 300 bin eder onlar gitti 150 bin tş civarı traktörü gitti bankalar el koydu üstüne 15 yıldır ödedikleri de çabası. Adam köyden şehre geldi yıllardır 12 saat çaşılıyor karısı da çalışıyor bu yıl yeni bitti borçları. Adamın saçları beyazlamış borç ödemekten. Üstelik kefil olduğu kişi akrabası. Artık şmdi gerisini siz düşünün.

Kredi cekilmek istenen ev sizin ise tapuya müracaat edin ve aile konutu şerhi koydurun. Aile hayatini korumak amacıyla medeni kanun aile konutuna ilişkin özel düzenlemesi var. Esin imzası olmaz ise tasarruf yapamaz diğer es. İmza alınmadan yapılır ise de işlem sakat işlem oluyor.

Çok haklısınız. Ben asla müsaade etmezdim. Kimseye güven olmaz. Herkes kendi çapını bilerek girecek işe, birilerinin gelir/gider/mal/mülkü güvencesi ile değil. Kardeş bile olsa olmaz. Bunu karşı tarafın düşünmesi lazım.

Asla müsaade etmeyin. Vallahi gider eviniz elden.
Bir de eski koca ve görümce ile iş yeri açmak ne ya? Madem o kadar iyi anlaşıyor boşanmasaymış. O iş kesin patlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…