Gorumcemle oluşan anlamsız soğukluğu bitirmeli miyim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BlancKahkul

Allah var, Allah yâr..
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2014
3.195
4.103
Merhabalar
Konum gorumcemle alakalı. Eşimin tek kardeşi. Daha iyi anlaşılması amacıyla aklıma takılan noktaları yazacağım önce. Haksızlık mı ediyorum sinirim mi beni yönlendiriyor.
- gorumcemle nisanimda tanıştım. Eşimle arasında 11 yaş var. Kendisi oğlu ve eşi gelmişti. Çok iyiydi çok güler yuzluydu. Kanım kaynamisti açıkçası. FAKAT nisandan düğüne kadar (17 aylık bir süre) beni bir kez bile aramadi. Ne bileyim buralarda adettir bayramda vs gelin aranır halı hatri sorulur. KV ler aradı sordu sagolsunlar ama görümcem aramadı
- düğün oldu. KV ve biz aynı sehirdeyiz görümcem başka bir şehirde. Aramizda pek bir ilişki gelişmedi. Akrabalarından duyduğum kadarıyla eşimle arasi pek iyi değilmiş. ESİM EVLENENE KADAR. Bu esnada eşimi aramalari başladı tabii.
- doğum yaptım oğlum oldu hastaneye bir çiçek gönderdi. Birde tam 9 ay sonra geldi. Bizim için degil annesi ameliyat olacaktı onun için geldi. İlk gün uğradı. Oğluma hediyesini verdi falan. Ben o an samimi ortama güvenip abla ben sana kırgınım dedim. Seni ablam gibi görmek isterim.ama.bir kez bile beni aramadın sormadın tarzı bir konusma geçti. Bu başladı savunmaya işte benim yapım bu çok kolay samimi olamıyorumlar..... Bende senin aramanı beklerdim ablan olarak. En sonda beni bencillikle suclayamazsin kardeşim ve senin yeni bebeğiniz olduğu için çocuğumu eşimi bıraktım annemin sorumlulugunu paylaşmak için geldim. Bu esnada oda 7 aylık hamileydi.
- bu konuşmaların sonunda kb panik atak hastası. Bakın şunu da söyleyeyim benim annem hasta işe başlamak istersen ya çocuğun 4/5 yaşına kadar büyümesini bekle yada bakıcı tutun dedi ( ise girmek istiyordum o ara galiba eşim anlatmış) KV olsun ben bakarım falan dedi hayır anne lütfen çocuk bir yerden düşse kalp krizi geçirirsin ne ona ne kendine faydası olur dedi kestirdi. Bu esnada kendisi her yaz tatilinde oğlunun 1 aylığına kb ne yollar.
- en son olay oğlumun doğum gününde patlak verdi. (3 yaş) Görumcem de hediye almıştı. Ama ben KV ye abimle yengemin aldığı hediyeleri gösteriyordum. Oda ne güzel hayırlı olsun kızım falan dedi. Gorumcemin hediye sinden bahsetmedim. Annesine söylemiştir diye düşündüm ki gerçekten asla kötü bir niyetim yoktu. Oda aramış kızım sende alsaydın keşke teyzesi dayısı almış falan demiş bu orda patlamış. Esimide aramış annemi doldurup doldurup üstüme salmasin demiş. Ve bana küstü olay sadece bu SADECE.
4 ay geçti eşim ablasıyla bekarken konuşmayan eşim ablamla uğraşma sanane ablam ablam ablamlara başladı. Oğlum ve eşim saatlerce görüntülü konuşuyorlar. Ben bekliyorum oğlum onları çok seviyor kuzenine abimmmmmm diyor aynı şekilde bebeği de çok seviyor. Ben bir adım atmalı miyim. Bu kadın eşimin ve oğlumun hayatından cikmayacak netice de bende kanser olmaktansa ayak uyduruyim diyorum bir yanımda hiiiic bulaşma yüz giz olma diyor 😔

Merhabalar
Konum gorumcemle alakalı. Eşimin tek kardeşi. Daha iyi anlaşılması amacıyla aklıma takılan noktaları yazacağım önce. Haksızlık mı ediyorum sinirim mi beni yönlendiriyor.
- gorumcemle nisanimda tanıştım. Eşimle arasında 11 yaş var. Kendisi oğlu ve eşi gelmişti. Çok iyiydi çok güler yuzluydu. Kanım kaynamisti açıkçası. FAKAT nisandan düğüne kadar (17 aylık bir süre) beni bir kez bile aramadi. Ne bileyim buralarda adettir bayramda vs gelin aranır halı hatri sorulur. KV ler aradı sordu sagolsunlar ama görümcem aramadı
- düğün oldu. KV ve biz aynı sehirdeyiz görümcem başka bir şehirde. Aramizda pek bir ilişki gelişmedi. Akrabalarından duyduğum kadarıyla eşimle arasi pek iyi değilmiş. ESİM EVLENENE KADAR. Bu esnada eşimi aramalari başladı tabii.
- doğum yaptım oğlum oldu hastaneye bir çiçek gönderdi. Birde tam 9 ay sonra geldi. Bizim için degil annesi ameliyat olacaktı onun için geldi. İlk gün uğradı. Oğluma hediyesini verdi falan. Ben o an samimi ortama güvenip abla ben sana kırgınım dedim. Seni ablam gibi görmek isterim.ama.bir kez bile beni aramadın sormadın tarzı bir konusma geçti. Bu başladı savunmaya işte benim yapım bu çok kolay samimi olamıyorumlar..... Bende senin aramanı beklerdim ablan olarak. En sonda beni bencillikle suclayamazsin kardeşim ve senin yeni bebeğiniz olduğu için çocuğumu eşimi bıraktım annemin sorumlulugunu paylaşmak için geldim. Bu esnada oda 7 aylık hamileydi.
- bu konuşmaların sonunda kb panik atak hastası. Bakın şunu da söyleyeyim benim annem hasta işe başlamak istersen ya çocuğun 4/5 yaşına kadar büyümesini bekle yada bakıcı tutun dedi ( ise girmek istiyordum o ara galiba eşim anlatmış) KV olsun ben bakarım falan dedi hayır anne lütfen çocuk bir yerden düşse kalp krizi geçirirsin ne ona ne kendine faydası olur dedi kestirdi. Bu esnada kendisi her yaz tatilinde oğlunun 1 aylığına kb ne yollar.
- en son olay oğlumun doğum gününde patlak verdi. (3 yaş) Görumcem de hediye almıştı. Ama ben KV ye abimle yengemin aldığı hediyeleri gösteriyordum. Oda ne güzel hayırlı olsun kızım falan dedi. Gorumcemin hediye sinden bahsetmedim. Annesine söylemiştir diye düşündüm ki gerçekten asla kötü bir niyetim yoktu. Oda aramış kızım sende alsaydın keşke teyzesi dayısı almış falan demiş bu orda patlamış. Esimide aramış annemi doldurup doldurup üstüme salmasin demiş. Ve bana küstü olay sadece bu SADECE.
4 ay geçti eşim ablasıyla bekarken konuşmayan eşim ablamla uğraşma sanane ablam ablam ablamlara başladı. Oğlum ve eşim saatlerce görüntülü konuşuyorlar. Ben bekliyorum oğlum onları çok seviyor kuzenine abimmmmmm diyor aynı şekilde bebeği de çok seviyor. Ben bir adım atmalı miyim. Bu kadın eşimin ve oğlumun hayatından cikmayacak netice de bende kanser olmaktansa ayak uyduruyim diyorum bir yanımda hiiiic bulaşma yüz giz olma diyor 😔
arasa suc aramasa suc he :KK70:
kardesıyle arasında en basta samımıyet yokmus zaten , sadece evlendı dıye ele karısıldı dıye bırkac kez aramıs cıcek gondermıs falan . kardesle samımıyet olmayınca uzaklık olunca esle nasıl samımıyet olsun . kardesını sevmeyecegı soguyacagı bırsey yasamıs demek kı buda onu ondan olan herseyden de uzak tutmustur. kendı ıclerınde gecmısten bır kırgınlıktır bılemezsınız

ben olsam kırıldım nıye aramadın asla dıyemezdım demezdım . oda sıze ben aramıyorsam sen arasaydın ozaman , belkı boyle seylerı sevmıyorsundur dıye dusundum bıle dıyebılırdı sıze . yanı orda ortamı bosa germıssınız uzak durmak ısteyene neden kırıldım nıye aramıyorsun dıyorsunuz kı sacma olmus kabul edın . zorla gorusmek zorunda mı

kayınvalıdenız buyuk olan kendı dünürlerını saydıgı ıcın bayramlarda falan arar gelır gıder. gorumceyı cokta baglamaz zaten dısarda kendısı hanı bekar anne evınde olsa aramasa gelmese neyın trıbını atıyor bu derdım de burda bıle degıl evlı dısarda kadın en basta sureclerde de ıc ıce bulunmamıs ne samımıyetı ne sıcaklıgı

kımse kımseyı sevmek samımıyet gostermek zorunda degıl sıze bır saygısızlıkta yapmamıs bunlar kucuk seyler sızde uzatmayın bence ıkı gunluk dunya bunlar gercekten sorun degıl hedıyesını gostermenız sagolsun bunu almıs demenız ıncelık olurdu orda tavır yapmıssınız
yanlıs anlasılmalar olmus kopukluk uzaklıklar var ıkı taraf da kendıne gore haklı oyuzden gordugunuzde bırsey yokmus gıbı olun ortamda . hep ıc ıce degılsınız zaten sorun yok yanı

Görümcenin tek bir hatasi yok. Ne yapsa sana yaranamiyor. Kardesi ile evlisin diye, o seni kardes olarak bilmek zorunda degi, aramak zorundada degil.

Baska sehirde yasiyor, tek basina hem ise gidip, hem çekirdek ailesine yetmeye çalisiyor. Annesinin amelyatina refaktçi olarak gelmis, bide sen kadinin üstüne gelmissin. Kadin hediyesi ile evine geliyor, gerçekten ayip ediyorsun. Bu beklenti ne? Kadin saygili, mesafeli olmak istiyor. Bu senin için niye bu kadar zor?

Ve kv'de amelyat geçirmis, elbette kiz annesini korumak istiyor. Bazen yaslilar kendilerini düsünmeden yine torun bakmak istiyor. Onun oglu, yenidogan bebek degil, kaynananin isi o kadar çok olmuyor, tabiki kendi oglunu annesine yollayabilir. Sana bunu soracak hali yoktu.

Ve yasgünü olayinda bizi yeme, bilerek yaptin. Ne diye tek bir hediye kv'dene gösteriyorsun? Neticede yasgünü, birçok hediye geliyor.

Kadin küsmedi, bezdi. Beklentilerinden dolayi bezdi.

Dağdan gelip bağdakini kovmak aklıma bu geldi nedense...
Öncelikle o sizden büyük o da sizin aramanızı beklemiş sizde ondan böyle kopukluk olmuş.. yani sizin oranın adetlerini nereden bilsin dediğim gibi herkesin yapısı farklı.
çocuk olayına gelirsek panik atak kv geçmiş olsun bende çok ayak yaşadım inan sokağa çıkmaya korktum üzüntülü olay vs görümcenin öyle demesi çok doğru panik atak hastası ne heycana ne üzüntüye gelir. Ki zaten kendine güvenin çocuk yapmalı hep bunu savunurum. Okurken empati kurdum benimde abim var eşi böyle yapsa kavgalı olurdum kesin net.

Merhabalar

Sadece kıyafet gösterirken onu bilerek göstermemezlik yapmadığınızı söylemişsiniz ama bence göstermeliydiniz, halası da şunu almış gibisinden. Soğuk bi tipse bırakın çok iyi olmak gibi bi derdiniz olmasın. Ama Ondan bi sıcaklık bi insanlık görürseniz de aksi davranmayın tabiki de

Sizde nasil bilmem ama bizde küçük büyüğü arar bayramlarda. Yani sen niye aramadin? 17 ay boyunca bu kadinin hicbir özel günü olmadıni (nişanlılık zamani) ? Aradinmi? Cicek gönderdinmi?
Senin abin ablan ariyormu eşini bayramlaşmaya?

Kadin doğuma cicek sondern, 9 ay sonrada gelmiş. Yeter yani...pirpir ucacak değil. Kadınında çoluğu, çocuğu varmış. Belki maddi durumu el vermedi.

Eşin gidiyormu ablasi doğurunca??

Bilmiyorum, bana bulut dan nem kapmak buna denir galiba

Ya Allah aşkına arkadaşlar ciddi misiniz ? Yani sizleri nişanlılık surecinizde Eşinizin ailesi hiç aramadi mi beklentim olduğundan değil. Bir adim atsa zaten ilk başlarda kanım kaynamisti. Ben elbette arardım. Eşimin ailesi tek kardeşi. Ayrıca kv deseydi yani madem benimle muhattap olmak istemiyor araya girmek zorunda mıydı. Annesine babasına hiçbir saygisizligim olmadı. Yani bu muamelelerini haketmedim. Ayrıca aramayan sormayan kadın ne olduysa hafta da 2/3 kez arıyor. Benim inadıma işte.

İnsanlari bir rahat birakin ya. Kim size ne kadar yaklasiyorsa o kadar yaklasin. Evleniyorsun diye seninle abla kardes olmak zorunda degil, sizin adetlerinze gore hareket etmek zorunda degil. Sizin adetler gelin aranabilir ama bayramlarda, buyukler aranir???
Onu yapmadin, buna gelmedin, aramadin bilmem ne. Senin gibi insanlar beni oldukca daraltiyor mesela, hep bir beklenti hep bir beklenti...

Benim de gorumcelerim var.
Bir tanesiyle gorusmuyoruz umurumda degil kendisi, digerleriyle de oyle telefonda filan gorusmeyiz bir araya gelince konusuruz biter.
Bir tanesiyle iyi anlasiyoruz cok tatli kadin ama onunla da yeri gelir bazen 1 ay kimse kimseyi aramaz ama hadi bir kahve icelim disarda diyip cikar takiliriz ve kimse kimseye sen niye aramadin, ben niye aramadim muhabbeti yapmaz. Sizin gibi herşeyin çetelesini tutsam derdim bitmezdi.

Konuyu okuyunca ilgi bağımlısı, hep almak isteyen ama hiç vermeyen, aslında içten içe fena olup da dışarı kendini hassas, kırılgan, iyi niyetli göstermeye çalışan biri canlandı kusura bakmayın. Görümce en sevdiğim kadın tipi, mesafeli, saygılı, üzerine düşeni yapıyor, yerini de biliyor. Akıllı da biri sizle yüz göz olmadığına göre. Siz ise fırsat verilse ortalığı baya karıştırırsınız.

Ay hiç kötü niyetim yoktu hediyeden bahsetmeyi unutmuşum da demeyin boşuna, burada kimse yemez bunu basbayağı hoşlanmıyorsunuz kızdan ondan bahsetmediniz valideye. Arayı düzeltmeyi bile daha fazla sinir olmamak için istiyorsunuz bayıldığınızdan değil. Zorlamayın bence ilişkiyi siz de mesafeli olun.

Ya Allah aşkına arkadaşlar ciddi misiniz ? Yani sizleri nişanlılık surecinizde Eşinizin ailesi hiç aramadi mi beklentim olduğundan değil. Bir adim atsa zaten ilk başlarda kanım kaynamisti. Ben elbette arardım. Eşimin ailesi tek kardeşi. Ayrıca kv deseydi yani madem benimle muhattap olmak istemiyor araya girmek zorunda mıydı. Annesine babasına hiçbir saygisizligim olmadı. Yani bu muamelelerini haketmedim. Ayrıca aramayan sormayan kadın ne olduysa hafta da 2/3 kez arıyor. Benim inadıma işte.

Ben görümcemi aramam sormam, oda beni öyle. Kv'demlere gittigimde gayette konusuruz, iki laf ederiz, birbirimize saygili oluruz o kadar.

Ben esim ile evlendim. Onun kardesi benim kardesim degil. Arkadasim degil. Esimin kardesi iste. Ona karsi saygiliyim ve bu bana yeter. Karsilikli beklenti yok yani. Bu bence yetiskinler için en normali.

Bu arada neyin muamelesini? Kadin sana hakaret etmemis, küfür etmemis, evliligine karismamis. Ama sen kadinin, kardesini aramasina bile tahamülün yok. Kendini o kadar merkeze koyuyorsun ki kardesini aramak bile sana inat yüzünden yaptigini düsünüyorsun. Ki inat yüzündeysen, bence iyide yapiyor. Kimse ona dikta edemez kardesini ne kadar çok arayacagini.

Görümcenin tek bir hatasi yok. Ne yapsa sana yaranamiyor. Kardesi ile evlisin diye, o seni kardes olarak bilmek zorunda degi, aramak zorundada degil.

Baska sehirde yasiyor, tek basina hem ise gidip, hem çekirdek ailesine yetmeye çalisiyor. Annesinin amelyatina refaktçi olarak gelmis, bide sen kadinin üstüne gelmissin. Kadin hediyesi ile evine geliyor, gerçekten ayip ediyorsun. Bu beklenti ne? Kadin saygili, mesafeli olmak istiyor. Bu senin için niye bu kadar zor?

Ve kv'de amelyat geçirmis, elbette kiz annesini korumak istiyor. Bazen yaslilar kendilerini düsünmeden yine torun bakmak istiyor. Onun oglu, yenidogan bebek degil, kaynananin isi o kadar çok olmuyor, tabiki kendi oglunu annesine yollayabilir. Sana bunu soracak hali yoktu.

Ve yasgünü olayinda bizi yeme, bilerek yaptin. Ne diye tek bir hediye kv'dene gösteriyorsun? Neticede yasgünü, birçok hediye geliyor.

Kadin küsmedi, bezdi. Beklentilerinden dolayi bezdi.
+1
Görümcenin yanlış bir hareketi olmamış bile

Görümcem hiç aramadı nişanlılık döneminde, bunu problem de etmedim. 8 yıllık evliyim son 1-2 yıldır aramaya başladık birbirimizi. Ayrıca aramaksa bizim kültürümüzde küçükler büyükleri arar, bizim buralardan böyle.

Bakma konusunda kayınvalideniz size söyleyememistir belki bakmak istemediğini çocuğa, görümceniz mecbur kalmış olabilir. Benim annem de hiçbir şeye hayır diyemeyen bir kadındır onun yerine müdahale ettiğim şeyler olmuştur. Hediyeleri gösterme konusunda yaptığınız nezaketsizlik kesinlikle.

Haftadan 2-3 gün konuşmalarından da rahatsız olmayın. Şimdiye kadar konuşmuyor olmayısları her zaman öyle olmasını gerektirmiyor. Haklı bir yanınız yok kusura bakmayın.

Görümcenizde hata bulamadım. Sizin beklentileriniz çok fazla. Aramaz, aramaz kardeşiyle evlendiniz diye sizde onun kardeşi olmuyorsunuz. Çok konuşmak istiyorsanız siz arasaydınız. Küçük olan sizsiniz o kadar ay geçmiş hiç mi arayacağınız bir özel gün vs olmadı? Çocuğu var, ayrı evi var, başka şehirden üstelik hamile kadının koşa koşa doğuma gelmesini mi bekliyorsunuz gerçekten? Annesi hakkında söyledikleri de doğru neticede annesi. Söyledikleri yanlış da değil. SADECE bu olan olayda siz yüzde yüz hatalısınız. Kendinizi savunmak için çaba gösterdiniz mi, arayıp gönlünü almaya çalıştınız mı? Hiç sanmıyorum. Ortada sizin kanser olacağınız bir durum göremedim çünkü karşı tarafın size yaptığı hiçbir şey yok.

ben bu buyuk kucuge cok takilmam, ama surekli bi kulp takiyorsun gibi kadina. yani cicek filan yollamis, gayet dusunceli bi davranis. nen bize dogurunca kocamiz bile almadi cicek micek..: )))

gercekten o aramadiysa, sen neden aramadin?

erkeklerin evet evlendikten sonra ailemde ailem deme huylari varda..bu kadini bu kadar neden takiyorsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X