Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Görünmeyen - Seyrek Saçlar?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

WomanAndProud

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2013
1.075
258
26
Saçlarım hep dökülürdü ama son bir yıldır falan avuç avuç dökülmeye başladı, ilaç kullandım biraz azaldı ama çok pahalı olduğundan bir süre ara vermek zorunda kaldım.

Doktorum çok kuru olduğu için dökülüyor olabileceğini söyledi, D vitaminim de düşük çıkmıştı baya ondan da olabilir dedi. Bunun dışında tüm değerlerim normal, tiroid demir vs hepsine baktırdım.

Sorunum şu, alnım geniştir benim zaten fakat bu aralar sanki yanlardan biraz açıldı gibi geliyor bana. Bebek saçlarının olduğu yerlerdeki saçlarım çok kabarır havada durur o yüzden de az gözüküyor, bir de olan saçlar da çok açık renk olduğu için (beyaz duruyor bazen) yokmuş gibi algılanıyor iyice kabak gibi oluyor alın bölgem. Doktor saçlarını oraya denk getirmeye çalış zamanla saç çıkar dedi, gerçekten de biraz çıktı gibi ama daha çabuk gürleşmesini istiyorum. Öneriniz var mı? Çok takmaya başladım bu aralar, saç ektirmeyi düşünüyorum bazen :KK43: Resimdeki saç modelini yapınca resmen kel gibi duruyorum :KK61::KK61:Yüzüme en çok yakışan model bu aslında

Son düzenleyen: Moderatör:
ben sıklaştırmak için değil de uzatmak için sarımsak yağı sürüp, kurutma makinesiyle biraz (orta ayarda) saçımı ısıtıp ters dönüp masaj yapıyorum sonra sıkıca streçleyip 2 saat bekliyorum diğer gün çalışmayacaksam sabaha kadar...bebe saçlarımın olduğu yerden daha kalın daha koyu renkli saç uçları çıktığını farkettim..iki ay oldu şuan yeni çıkan saçlar 1,5 cm yavaş uzuyorlar.. bilmiyorum aynı sonuç verir mi ya da bi kaç gün çıkmayan sarımsak yağı kokusuna katlanabilir misin :KK43:

ben sıklaştırmak için değil de uzatmak için sarımsak yağı sürüp, kurutma makinesiyle biraz (orta ayarda) saçımı ısıtıp ters dönüp masaj yapıyorum sonra sıkıca streçleyip 2 saat bekliyorum diğer gün çalışmayacaksam sabaha kadar...bebe saçlarımın olduğu yerden daha kalın daha koyu renkli saç uçları çıktığını farkettim..iki ay oldu şuan yeni çıkan saçlar 1,5 cm yavaş uzuyorlar.. bilmiyorum aynı sonuç verir mi ya da bi kaç gün çıkmayan sarımsak yağı kokusuna katlanabilir misin :KK43:
Bu iskenceye nasil kanatlaniyorsunuz? Bi kac kere sarimsak yagi surdum uzerimdeki kiyafetler, nevresimler, oturdugum koltuga kadar kokumu birakmisim kac gun gecmedi o yagin kokusu:KK57::KK57:

Bu iskenceye nasil kanatlaniyorsunuz? Bi kac kere sarimsak yagi surdum uzerimdeki kiyafetler, nevresimler, oturdugum koltuga kadar kokumu birakmisim kac gun gecmedi o yagin kokusu:KK57::KK57:

baya baya dikkat ediyorum yine de gitmiyor koku,, saçıma çok şey denedim sağolsun saçım en en çok sarımsak yağını sevdi:KK43:

koku etkisini azaltmak için streçle sıkıca sarıyorum, yıkarken de çam terebetin ve yumurta akı karışımı sürüp yıkıyorum..bi nebze azalıyor sanırım ama kuru halde bi gün o koku duruyor..bir de bebe yağı uçlarına sürüyorum o da kokuyu alıyor..dediğim gibi katlanılırsa çok işe yarıyor:110:

Canım pek olacak şey değil ama evde durabileceksen eğer bir hafta saçına ne şampuan ne su vur.. Saçın doğal yağı saçını besleyecektir. Daha sonra Dalan Olive Şampun var ondan kullan. Eşime yaptım. Onunda çok dökülüyordu. Saçı çıktı gürleşti. Yalnız saç alışana kadar sertleşiyor. Alıştıktan sonra yumuşuyor. Çok faydalı.

Ben daha öncede yazmıştım. Saç dökülmesine kullandığın sampuanin icine karbonat dokmek çok iyi geliyor.mesela 700 ml sampuanin icine 1 yemek kaşığı kadar karbonat dokup Çalkala. Hatta sampuani kullanmaya baslamadan 2 gun once karbonat dok gidip gelip Çalkala. Daha sonra kullan bu dökülmeyi azalttığı gibi yeni sac da çıkartıyor. Benim sacim da çok dokuluyordu bunu yapalım sukur azaldi ve minik minik saçlar cikiyor

Ben daha öncede yazmıştım. Saç dökülmesine kullandığın sampuanin icine karbonat dokmek çok iyi geliyor.mesela 700 ml sampuanin icine 1 yemek kaşığı kadar karbonat dokup Çalkala. Hatta sampuani kullanmaya baslamadan 2 gun once karbonat dok gidip gelip Çalkala. Daha sonra kullan bu dökülmeyi azalttığı gibi yeni sac da çıkartıyor. Benim sacim da çok dokuluyordu bunu yapalım sukur azaldi ve minik minik saçlar cikiyor

Bu çok kolaymış, denemekten zarar gelmez.

Isirgan otu cayi yap ic, sacina da sur. Cok cok iyi geliyor.

Bolca meyve ye, spor yap.
Isırgan otunu nerden bulabilirim ki aktarlarda satılıyor mudur?

Her gün okula gittiğim iin bu mümkün değil malesef :KK43: Ama tatile girdikten sonra deneyebilirim. Bebe yağını kabarmasın diye uçlarına sürüyordum biraz işe yarıyordu ama bir damla bile fazla sürünce yağlı duruyor saç.

Evet ya çok kötü bir kokusu var, bir de ben zaten sarımsağın saç köklerini yaktığını duymuştum o yüzden demeye de korkuyorum briaz.

baya baya dikkat ediyorum yine de gitmiyor koku,, saçıma çok şey denedim sağolsun saçım en en çok sarımsak yağını sevdi:KK43:

koku etkisini azaltmak için streçle sıkıca sarıyorum, yıkarken de çam terebetin ve yumurta akı karışımı sürüp yıkıyorum..bi nebze azalıyor sanırım ama kuru halde bi gün o koku duruyor..bir de bebe yağı uçlarına sürüyorum o da kokuyu alıyor..dediğim gibi katlanılırsa çok işe yarıyor:110:

Canım pek olacak şey değil ama evde durabileceksen eğer bir hafta saçına ne şampuan ne su vur.. Saçın doğal yağı saçını besleyecektir. Daha sonra Dalan Olive Şampun var ondan kullan. Eşime yaptım. Onunda çok dökülüyordu. Saçı çıktı gürleşti. Yalnız saç alışana kadar sertleşiyor. Alıştıktan sonra yumuşuyor. Çok faydalı.
Onun kremi var bende çok güzel gerçekten şampuanı da varsa hemen alıp deneyeyim :)
karbonatı annem roll on niyetine kullanıyor bu arada lafı açılmışken söyleyeyim, ter kokusunu önlüyormuş yanlış hatırlamıyorsam. Doğal deodorant yani. Konuyla alakası pek yok ama :)

Bu çok kolaymış, denemekten zarar gelmez.

merhaba canım dalan hala kullaniyomusun önerir misin

merhaba canım dalan hala kullaniyomusun önerir misin

Yazlığa gidip durunca düzenimizi kaybettik. Ben kullanmıyordum saçım gür zaten iyice çoğaltıyor. Eşimde de çıkardı saç ilginçtir ama.. Herkeste aynı etkiyi yapar mı bilmiyorum. Belki onun saçı uygundu. Bir de eşim saçına bakamadığı için dökülmüştü. Yani hastalık yoktu.

hanımlar bunu deneyen var mı?
sonuçlar nasıl?

Merhaba;Benimde saçımın yanları hafif seyrek, ama küçükken sarışın olduğum için, o kısımlar çok sarıydı, yetişkin oluncada sanki seyrekmiş gibi, bu önerinizi uygulasam, işe yararmı sizce?Bide yılan yağı falan işe yararmı, sarımsak soğan sürüyorum, iki gündür ,ama işe yaramadı,hafifce çok küçük jilet sürdüm, belki gür çıkar diye.sizce bunlar işe yararmı?kısa sürede bide saçım çıksın istiyorum etkili bişey lazım önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Merhaba;Benimde saçımın yanları hafif seyrek, ama küçükken sarışın olduğum için, o kısımlar çok sarıydı, yetişkin oluncada sanki seyrekmiş gibi, bu önerinizi uygulasam, işe yararmı sizce?Bide yılan yağı falan işe yararmı, sarımsak soğan sürüyorum, iki gündür ,ama işe yaramadı,hafifce çok küçük jilet sürdüm, belki gür çıkar diye.sizce bunlar işe yararmı?kısa sürede bide saçım çıksın istiyorum etkili bişey lazım önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Ben su son siralar dax supergro kullandim.gratis,eve ve hobi magazalarinda satiliyor.Ben 1 ay kullandim hem cabuk uzadi hemde aralardan sac cikti kuaforum dedi ne yapdiysan devam et dedi.Bi arastir derim

X