Kontakt Lens Göz kanlanması ve Lens(Lens kullananlar özellikle baksın)

• Konu Sahibi tuu--ce
doktora hafta içi uğrayıp sormam lazım. üretici firması sitesinde 2 hafta kullanmamızı tavsiye ediyor. doktor aylık diyor. lensin gününü geçirdin mi göz alerji oluyor ve kolay kolay düzelmiyor. 1,5 aylık lense artı solisyonu var birde. O kadar para vericeğime günlük lens alırım daha sağlıklı ve karlı yani...

• Konu Sahibi tuu--ce
3 yıldır lens kullanıyorum bir çok marka denedim şu an optix marka lensleri kullanmaktayım acuvue oasys lensi hakkında bilgisi olan varmı.

Son bir yıldır lenslerimi internetten alıyorum çok çeşitli fiyatlar var en uygun fiyat şu an Opmer.com sitesinde fiyat konusunda bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.:lepi:

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi tuu--ce
Bausch&Lomb ve Ciba Vision asla kullanmayın ben 8 yıldır contact lens kullanıyorum devamlı Bausch&Lomb ve Ciba Vision senelik lenslerinde bir zamanlar daha çok renk tercihi vardı ben de onlardan tercih ettim bir haftadan fazla takamadım. Eğer Bausch&Lomb ve Ciba Vision aldım gözümde batma yanma kızarıklık yaptı diyorsanız derhal gidin freshlookla değiştirin derim ve asla seneliklerden almayın renkli lens alacaksanız. 3 6 aylıklardan haresiz yeşil kullanıyorum ben son beş senedir bazen gece çıkarmayı unuttuğumda dahi bir şey olmuyor kendi gözümden daha rahat hiç yok gibi zaten ondan bazen gece çıkarmayı unutuyorum yalnız bakımı çok önemli solüsyün tercihinizde lütfen ihmal etmeyin bir de bazen batma ve kızarıklık olduğunda lensiniz ters dönmüş olabilir bir de diğer tarafından takın bakın ellerinizi yıkadığınız sabuna da dikkat edin

• Konu Sahibi tuu--ce
Of kızlar ben lense daha geçen salı başladım ama yazılanları görünce korktum..şeffaf kullanıyorum bausch&lomb purevision.Bende de çok az kanlanma oldu..

• Konu Sahibi tuu--ce

gerçekten bunlar çok önemli eğer uzun süre lens kullanıp rahat etmek istiyorsanız bunları önemsemeniz lazım.bende önemsemiyordum evde de takıyordum lensleri ama doktor bi süre snra gözlüğe geçmek zorunda kalırsın dediği için artık evde çoğu zaman gözlük kullanıp gözlerimin dinlenmesini hava almasını sağlıyorum.ciba vision air optix lens gerçekten iyi diğerlerine göre bilmiyorum ama ben memnunum ama onların bile ne kadar çok gözün hava almasını daha iyi sağladığını söyleseler bile gözümüzün dinlenmeye ihtiyacı var.. arkadaşın gözlerinde kızarma oluyormuş cevaplanmış mı okuyamadım oraya kadar ama bu kızarmalar bende de oluyor ama doktorların verdiği damlalardan snra oldu ne hikmetse.fazla bilg.a baktım mı ya da evde de dinlendirmedim mi oluyordu. batma acıma yok sadece kızarma. bunun da geçmesini dinlendirmeyle sağlıyorum artık bilgisayar kullanırken de arada monitöre bakmayıp gözlerinizi dinlendirin derim..

• Konu Sahibi tuu--ce

:1rolleyes: onu da bir denemek lazım belki de freshlook daha iyidir ben ciba visiondan başka kullanmadım açıkcası bunla da rahatım ama o daha iyiyse ona da bakmak lazım ama renkli lensler şeffaflara göre çok farklı ben renkli lens hiç almadım aslnda çok istedim ama ailem şeffaf lens almamı zor kabul etti :1rolleyes: renkli lensin şeffaftan bir farkı var mı kullanım açısından falan?

• Konu Sahibi tuu--ce
ben 2 yıldır kullanıorm 3 kere falan mikrop kaptı bakım için bi damla aldım eczaneden hergün onu damlatıyorum kanlanma olmuo hem göz içinde iyi oluo

• Konu Sahibi tuu--ce
Acuve oasis süper ağır bi fakültde okuodum ondan doktoruma dedim en iyisini istiorum oda bunu verdi asla b&l ve ya biomedics filan o tip lenslerle kıyaslanamaz çok kaliteli birde lensinizi sakın kafanıza göre değiştirmeyin bc çok önemli yani base curve oluo onları doktorunuzdan öğrenin en azından seçceksenizde ona göre seçin mesela acuve oasis in bc si 8.4 dü galiba ama biçok lensin 8.6 v ya 8.7 dir dikkat edin . solisyon olarakda optifree çok iyi yıllardır kullanıorum. buarada renuyu aslaaa ama aslaaa almayın bildiim kadarıyla onlar yasaklanmıştı zaten sakın. Ve o göz yaşı damlalarını kafanıza göre almayın doktor gözünüze kuruluğuna bakar zaten ara ara doktorunuza görünün. Gözünüz zaten kuru diilse ve siz bunu kullanıp durursanız gözünüzü ona alıştırırsınız aslında bağlı olmayacağınız bişeye kendinizi bağlı hale getirirsiniz. birde elimizi yıkadığımız sabundan bahsedilmiş çok güzel bi tespit elinizden yıkanıp çabucak gitmeyen sabun tipleri çok az bile olsa elde kalır iyice eli durulamak gerekio. buarada nası doktorlar var yaaa ben inanamıorum 2 haftalık lense hangi akla hizmet 1 aylık der yuhhh yaaa. optikçilerde filan uydururlar 1 aylık lense 3 aylık derler hadi onlar tüccar ama ...Göz hem çok hassatır hemde okadar önemli bi organımız ki.. yani böle rahatça tehlikeye atılması çok adice

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi tuu--ce
ben de yaklaşık 5 yıldır çok düzenli olmamakla birlikte lens kullanıyorum. genellikle dışarı çıktığımda takıyorum ve eve gelince hemen çıkarıyorum. bilgisayar kullanırken hiç takmıyorum. benim kullandığım lens dereceli ve şeffaf. kullanma şeklime rağmen gözümde kuluk oluştu ve suni lamla kullanıyorum zaman zaman. lensler kesinlikle gidip mağazadan elbise alır gibi alınmamalı. her lensin su oranı, çapı, özellikleri farklı oluyor. gözünüze hangisinin uygun olduğunu öğrenmek için mutlaka deneyerek almak gerekiyor. zaten işini ciddiye alan bir doktora giderseniz size rasgele bir lens yazmaz. deneme lenslerinden verir. sırf renk değişikliği için lütfen gözünüzü riske atmayın.

• Konu Sahibi tuu--ce
arkadaşlar bende altı yıldır lens kullanıyorum ama bu sene gözümde ciddi kızarmalar batmalar oluşmaya başladı.doktora gittim alerji olduğumu söyledi.ben çalıştığım için sürekli pc başındaydım.ve günde ortalama 16 17 saat lens takıyodum.doktorumun dediğine göre günde en fazla altı saat takılması gerekiyomuş.gözlükten inanıllmaz derecede nefret ediyorum.bana gözlük almamı tavsiye etti.işten de ayrıdım biraz kendime ve gözlerime mola vereyim dedim.çünkü ciddi anlamda korkmaya başladım.o yanmalar batmalar kızarıklıklar gözlerimi açamadığım zamanlar oldu.şimdi is evde olduğum zamanlar kesinlikle gözlük kullanıyorum.dışarı çıkınca da lens kullanıyorum altı aydır alerjik bi durum olmadı şimdi çok rahatım.gözden kıymetli bişi var mı yaa..tavsiye ediyorum çok rahatlıcaksınız.

• Konu Sahibi tuu--ce
bende 3 yıl lens kullandım kıazrıklık oldu ışığa bakamıyorum yarasa gibi olmuştum.doktora gittim korneam kaldırım taşı gibi olmuş dedi lens kullanmayı bıraktım sevmediğim halde gözlük takıyorum ama alıştım artık gözlüklerime sağlığımdan önemli değil ya...

• Konu Sahibi tuu--ce
benimde ara ara olurdu cnm fena halde üstelik kıpkrımızı olurdu çapaklanmalarda artardı birgün gittim başak doktora lendi çıakrdım mauayene olucam beni göz aletine oturtup bak demesiyle adamın basbar bağırması bir oldu napıyorsun sen dedi kör oluyorsun ne bu hal çıkart at şu lesleri bırak dedim göremem şimdi gözüm 8 numara gözlüğüm yok akşam çıkaırım asla izin vermiyorum dedi lensi hayatından çıakrıyorsun dedi ilaçlar verdi geçirdim gözümü üstelik lesn korneayı inceltiyor dedi madem gözlükl istemiyorsun ameliyat ederiz seni ama bu halde asla etmem 3 ay daha bekle deid nasıl korktum ben 3 ay değil 6 ay bekledim dediki yaşın daha genç yapmasına yaparım ama ilerlemesi dursun öyle yapim dedi 22 yaşındayım ben bu arada başak doktorlar 18i doldurun yeter diyo inanamayın numaralarınız ilerlemesi durunca yaptırın allah korusun kör oluyordum allah korsun

• Konu Sahibi tuu--ce
lens bayatsa yapabiliyor,
tarihine bakıp almak lazm

• Konu Sahibi tuu--ce
canım ılık çay yap,,,pamuğu çaya batır,,gözünün üstünde 2,3 dk beklet,,sonra başka bi papukla yine tekrarla geçiyo,,ılık lsun ama mutlaka,,hatta birazcıcık sıcak,,iyi geliyo

• Konu Sahibi tuu--ce
bende de bir süre oldu iltihap kapmışım iyileşti tekrar yenilendi ama geçti şuanda çok şükür hiç bekletmeden doktora görünün ve bilg. ekranından uzaklaşın kesnlikle :)

• Konu Sahibi tuu--ce
Kızlar biliyorsunuz gözlerin ne kadar hassas ve doğacak tehlikelerin de hayati olduğunu. Öncelikle hijyene çok dikkat! Lensin tazeliğine ve ömrüne de öyle. Küçük kaşıntıları dahi önemseyin. Ne yazık ki ben de numralı kullandığım için bunu yapıyorum: Uzun saatler takmamak gerekiyor

• Konu Sahibi tuu--ce
yorumları okuyunca moralim bozuldu ya daha bugün b&l purevision lens aldım doktor tavsiyesiyle.ilk kez kullanıcam umarım bi sorun olmaz.gözlük takmayı istemiyorum =((

• Konu Sahibi tuu--ce
bende 2 aydır lens kullanıorum haftasonu gözümde biraz kanlanma farkettim şimdi iki gündür 3 gündür gözlüklerimi takıorum, batma fln yok kanlanmada azalmş gibi bugün ama ben yinede biraz ara verim dedim.

• Konu Sahibi tuu--ce
kızlar yazılanları okudum sadece 3-4 marka hakkında kaliteli demişsiniz ben clear58 kullanıyorum ve bi problem yaşamadım ama eğer iyi değilse bi şikayeti olan varsa söylesin çünkü gözlerimi harap etmek istemiyorum... bu arada ben renu solusyon kullanıyorum arada lens takınca 1-2 dakka sol gözümde hafif bir yanma hissediyorum hangi solusyonu önerirsiniz optisol iyi bi solüsyon mudur ??
çok soru sordum ama cevaplarsanız cok memnun olurumopuyorumnanaktan

• Konu Sahibi tuu--ce

Cnm benim en rahat ettiğim solüsyon Solo Care Aqua ekstra nemlendirici ve kayganlaştırıcılar içeriyor; ama aynı zamanda Renu'yu da kullanıyorum. Renu'nun yeni nesil üretimlerinde de hiç yakma falan yapmıyor aslında. Eğer solüsyon şişesinin ucuna dokunduysan, bir yere değdirdiysen ya da bir süre kapaksız beklediyse bu yanma ona bağlı olabilir Nightmare! Solüsyon kontamine olmuştur. Eskiden benzer şeyler yaşadığım solüsyonlarda bende de yanma olabiliyordu, artık o hijyene azami öenm veriyorum ve hiç sorun yaşamıyorum. Eğer ilk aldığın gün yakma türü etkileri görmemiş, sonradan yaşamışsan solüsyondaki herhangi bir maddeye alerjin yok, sadece solüsyon kontamine olmuş demktir canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…