Göz kapağı ameliyatı

merhaba arkadaşlar bende geçen yaz göz kapağı estetiği oldum, kişiden kişiye değişir tabi ama ben çok memnunum sonuçtan öyle abartı bir değişiklik olmadı bende kendi adıma ifade değişikliği, gözde çökme falan da olmadı, sadece daha güzel daha canlı daha dinlenmiş bir ifade ile bakıyorum benim ki üst göz kapağı ameliyatıydı , harika bir sonuç aldım keşke ilk rahatsız etmeye başladığında olsaydım diyorum 5 sene kadar önce, ameliyat sonrası ise burun ameliyatıyla birlikte olmamama rağmen çok sıkıntı çekmedim 3-4 gün biraz sıkıntılı yarı açık falan dolaşmak gerekiyor hafif gerginlik hissi oluyor, sonra dikişler alınıyor ve bir hafta içinde toparlıyor çok hızlı iyileşiyor.
Şimdi 7 ay oldu gözkapağımı kapattığımda çok ince pembemsi izler var ama bunu kimse farketmiyor neredeyse benim bile anlayamayacağım izler yani, sonuç olarak o yorgun iafadeyi çekmeyin derim..
Ben kendi adıma çok memnunum birdaha düşerse hiç düşünmeden birdaha yaptırabileceğim bir ameliyat

Çok sevindim senin adına, böyle operasyonları okuyunca bir benmiydim bu kadar kötü değişimler yaşayan diyorum. Benim gözlerim belki küçüktü ve göz yapım buna müsait değildi ayrıca dikiş izleri yamuk yumuk, gözlerimi küçülttü ve yuvarlaklaştırdı. Sağ gözümde yarı kapalı duruyor,çünkü onun kesisini yuvarlak yapmış. Bakalım onu nasıl düzeltecek doktorum.

benim göz kapaklarımda düşüklük var.Göz kapaklrımı anlımı kaldırmadan açabiliyorum ama bu durum gözlerimi çok yoruyor.göz kapaklarımı kaldırmazsam yani serbest bi şekilde bakarsamda karşımdakilere sanki ölü gibi bakıyorum.Benim durumumda olan varmı veya ameliyat öneren...

canlarım benim lütfen yardımcı olun:KK43: üst göz kapağı düşüklüğü olupta ameliyat olanlarınızda pişmanlık varmı veya keşke daha erken olsaydım diyenleriniz..Bi de ameliyat olanlar hangi cerrahi ameliyat olduklarını yazarlarsa çok memnun olurum(asma tekniği mi yoksa kası geliştirmeye yönelik bi teknik mi) :)...

Canım bende aynı şikayet vardı. Benimde göz kapaklarım düşüktü ve ben rahatsız oluyordum. Yaşım 34. Ve göz kapaklarımı aldırdım ama pişman oldum. Nedeni ise gözlerimi küçülttü ve içeriye çöktü gözlerim. Belki ben doğru kişiye olmadım yada gözlerim zaten iri olmadığı için iyice küçüldü.
Şu konuda sana tavsiyem olabilir, bu işin ehli bir doktora yaptır. Yani adam burun uzmanıdır ama gözleri yapamaz. Doktor burada çok önemli, her iki gözünde aynı şekilde kesilmesi gerekiyor. Neticede benim sağ gözüm küçük sol gözümde büyük kaldı. Sağ gözümün kesisini yuvarlak yapmış şimdi sağ gözüm resmen yuvarlak.
Acısını ve iyileşme sürecine gelince, hiç bir şey hissetmiyorsun.. Ama burada göz yapını iyi analiz et, başka doktorlardanda görüş al. Göz çok önemli çünkü.. Şimdiden sana bol şans.

canım göz kapaklarımı aldırdım demişsin bunu pek anlamadım.bi de sen heralde üst göz kapağı ameliyatı oldun sanırsam.asma yöntemi mi yapıldı yoksa kası kısaltmaya dayalı bi yöntem mi uygulandı?son olarak gözlerim içeri çöktü küçüldü demişsin ve bu konuda şikayetçi bazı kişilerde var nasıl küçüldü bunu biraz açıklayabilirmisiz.canım şimdiden teşekkür ederim

Canım bende aynı şikayet vardı. Benimde göz kapaklarım düşüktü ve ben rahatsız oluyordum. Yaşım 34. Ve göz kapaklarımı aldırdım ama pişman oldum. Nedeni ise gözlerimi küçülttü ve içeriye çöktü gözlerim. Belki ben doğru kişiye olmadım yada gözlerim zaten iri olmadığı için iyice küçüldü.
Şu konuda sana tavsiyem olabilir, bu işin ehli bir doktora yaptır. Yani adam burun uzmanıdır ama gözleri yapamaz. Doktor burada çok önemli, her iki gözünde aynı şekilde kesilmesi gerekiyor. Neticede benim sağ gözüm küçük sol gözümde büyük kaldı. Sağ gözümün kesisini yuvarlak yapmış şimdi sağ gözüm resmen yuvarlak.
Acısını ve iyileşme sürecine gelince, hiç bir şey hissetmiyorsun.. Ama burada göz yapını iyi analiz et, başka doktorlardanda görüş al. Göz çok önemli çünkü.. Şimdiden sana bol şans.
canım cevabın için teşekkür ederim.yalnız bi sorum olucak.Sanırsam sen üst göz kapağı düşüklüğü ameliyatı oldun.Senin kapklarına asma yötemi mi yoksa kasları güçlendirmeye dayalı bi yöntem mi uygulandı.Bide gözlerim içeri çöktü küçüldü falan yazmışsın şimdi internette gördüm kapaklardaki yağı aldırmak bu olaya sebep oluyomuş acaba sen de yağ aldırdın mı canım.

Canlarım biliyorum biraz çok yazdım ama ne yapim endişeleniyorumm.Gözlerimde küçilme ve içeri doğru çökme diyen arkadaşlarım acaba siz üst göz kağımı oldunuz ve göz kapaklarınızdan yağ alındı mı?yapılan cerrahi işlemi biraz açıklayabilirmisiniz :)

ben badem göz estetiği diye bir yazı okumuştum Nilüfer PAZVANTOĞLU yazmıştı.. Araştırdım dr. Tayfun Türkaslan yapıyormuş ve hiç kötü bir yorum okumadım konu ile ilgili olarak. Hem 25 dakikada yapılan bir işlemmiş. Google dan badem göz estetiği diye ararsan bilgilere ulaşırsın. Benim ilgimi çekti, belki sizin de ilginizi çeker..

arkadaşlar benim doğuştan sağ göz kapağımda düşüklük vardı bende ameliyat oldum çok basit bir ameliyat hiç birşey hissetmiyorsunuz ve hiç ağrınız olmuyor çok kısa sürüyor gözde biraz şişlik oluşuo buda gayet normal bence çünkü göz çok hasas bi doku bir kaç dikişiniz oluyor ve 5 gün içinde alınıyor benimde bi kaç güne alınıcak dikişlerim şu anda sonuç gayet iyi gözüküyorr

arkadaşlar ankaradan doktor tavsiye edebilirmisiniz göz kapağı ve göz altı torbaları ameliyetı için , teşekkürler:KK9:

arkadaşlar benim doğuştan sağ göz kapağımda düşüklük vardı bende ameliyat oldum çok basit bir ameliyat hiç birşey hissetmiyorsunuz ve hiç ağrınız olmuyor çok kısa sürüyor gözde biraz şişlik oluşuo buda gayet normal bence çünkü göz çok hasas bi doku bir kaç dikişiniz oluyor ve 5 gün içinde alınıyor benimde bi kaç güne alınıcak dikişlerim şu anda sonuç gayet iyi gözüküyorr

Öncelikle merhaba;
Benimde sağ göz kapağımda doğuştan olan bir düşüklük vardı, dün bende bu ameliyatı oldum, ancak göz kapağım diğerine göre yine daha düşük göüküyor, biraz şişlikte var, bu durum normal mi, doktoruma sordum ödemden böyle birşey olası diyor ancak kapağımı oynatırkende çok zorluk yaşıyorum, sizde aynı sıkıntıyı yaşadınız mı yoksa ameliyattan çıkar çıkmaz iki göz kapağınız da eşit mi gözüküyordu? Beni bilgilendirirseni çok sevinirim.

Arkadaşlar benim sol göz kapağım düşüktü sağda ise hafif torbalanma vardı 9 ocakta ameliyat oldum lokal anestezi ile hiç ağrılı değil emin olun ben biçoğunuz gibi endişeli ve korkaktım fakat sonuç iyi.üst göz kapağım sorunsuz ve artık eşit.ağrım ya da başka bir sıkıntım olmadı tek sıkıntı gözünüzdeki bandajlarla bikaç gün yarı açık gözlerle dolaşmak...

Merhaba,
Bende sol göz kapağı düşüklüğü ameliyatı oldum ancak sol göz kapağım ötekine göre hala düşük gözüküyor, doktorum bunun şişkinlikten olabileceğini söylüyor, zamana bırakıp düzenli kontrol etmemizi söyledi... Sizde ilk zamanlar da aynı sorunu yaşadınız mı? Yoksa ameliyattan çıkar çıkmaz ikisi eşit mi gözüküyordu?

ARKADAŞLAR siz üst kapağı düşüklüğünden mi ameliyat oldunuz yoksa deri fazlalığı ve yağlanmaya bağlı düşüklükten veya şişlikten dolayı mı ameliyat oldunuz..

Öncelikle merhaba;
Benimde sağ göz kapağımda doğuştan olan bir düşüklük vardı, dün bende bu ameliyatı oldum, ancak göz kapağım diğerine göre yine daha düşük göüküyor, biraz şişlikte var, bu durum normal mi, doktoruma sordum ödemden böyle birşey olası diyor ancak kapağımı oynatırkende çok zorluk yaşıyorum, sizde aynı sıkıntıyı yaşadınız mı yoksa ameliyattan çıkar çıkmaz iki göz kapağınız da eşit mi gözüküyordu? Beni bilgilendirirseni çok sevinirim.

benim hala az şişligim var daha 1 ay oldu ameliyat olalı tam eşit deil ama eskiye oranla daha iyi zamanla o şişkinliğin geçeçiğine inanıyorum

X