Grnmez Di teli (nvisalign)

OVERnight

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2008
585
6
Arkdaşlar aranızda kullanan var mı acaba ,maliyeti normal diş telleriyle aynı diyorlar ben yaptırmak istiyorum bunu da ?Küçüklüğümden beri o telli görütü yüzünden yaptırmadım su an 20 yaşımdayım ama artık 35 yaşında bile tedavi mümkünmüüş..delikafadulden
invisalign-05.jpg

teeth-with-invisalign.jpg

Bu yöntemi duydum ancak ben maliyetinin diğer diş tellerinden çok daha fazla olduğunu biliyorum,
örneğin metal braketlerle şeffaf braketlerin arasında bile fiyat farkı olduğuna göre bunda kesinlikle olacaktır.
Birde ortadonti tedavisi malesef çok tercihe bağlı birşey değil senin diş yapına göre onlar öneriyorlar mesela şeffaf braketler metallere göre daha kullanışsızmış ama bunu hastanın diş durumu belirliyormuş.
Benim bildiğim kadarıyla bu şeffaf diş teli çok bozuk olmayan diş yapılarında etkili,
hem bende 21 yşındayım ve inş bu sene içerisinde takılacak diş tellerim
hoş mu hayır değil ama ömür boyu keşke yaptırsaydım demek istemiyorsan 2 yıl gibi bir süreç zor olsada
geçer sonrasında inci gibi dişler, sadece biraz cesaret arkadaşım...kaydirigubbakcemile5

Benim fikrimde resimlere göre, cok fazla bozuk olmayan dişleri düzeltmesi. Cünkü resimde bikac boslugu kapatmak icin kullanılıyor sadece.

ben bunu araştırmıştım istanbulda bir kaç özel diş hastanesinde yapılıyor ve bir hayli pahalı bir yöntem. 2 haftada bir şeffaf plakalar değiştiriliyor o yüzden yaşadığınız ilde yoksa daha da masraflı hale gelir. tedavi için en düşük maliyetin 5000 dolar civarı olduğunu öğrendim. birde ufak bozukluklarda etkili oluyormuş. maddi imkanı olanlar ve diş yapısı müsait olanlar için gerçekten mükemmel bir alternatif..

Bu yontem goze hıtap etse de taktıktan bır kac dakıka sonra etrafında boloncuklar
olan dısler goruntude oluyor. epey tukuruk bırıkıyor...
goze hıtap etsın dersenız, ıcten tel taktırmayı deneyın. hem gorunen sızın kendı dıslerınız
olur... ben suan o sekılde tedavı goruyorum. oldukca da yol kat ettım, 14 ayda.

Bu yontem goze hıtap etse de taktıktan bır kac dakıka sonra etrafında boloncuklar
olan dısler goruntude oluyor. epey tukuruk bırıkıyor...
goze hıtap etsın dersenız, ıcten tel taktırmayı deneyın. hem gorunen sızın kendı dıslerınız
olur... ben suan o sekılde tedavı goruyorum. oldukca da yol kat ettım, 14 ayda.

Peki ne kadar ödedin sen?

slm kızlar. resimdeki şeffaf kalıpları şuan kullanıyorum.2.5 yıl şeffaf tel takılıydı.düğünden önce çıktı dr bu kalıpları verdi.sürekli takmam gerkio ama gece yatarken fırsat buluyorum.gündüz bişeyler yediğim için temzilği zor oluyor.
telleri 24 yaşımda taktırdım çok memnun kaldım iyiki tedavi olmuşum.çok fark var.

Üst ön dişlerimden memnun değilim ben de
Benimkiler biraz öndeler,gülümseyince fark ediliyor yalnızca.
Takılır mı acaba?:sinifsinif:

kimse fiyat ve yer konusunda bilgi vermemis ?? bu konuda bizi aydınlatabilecek biri yok mu acaba ? telefonla gorusunce hicbir yer fiyat vermiyor cunku.

kimse fiyat ve yer konusunda bilgi vermemis ?? Bu konuda bizi aydınlatabilecek biri yok mu acaba ? Telefonla gorusunce hicbir yer fiyat vermiyor cunku.

canım ben şu anda tedavi oluyorum kullanması gercekten çok rahat kimse dısarıdan bakınca bir şey kullandığımı anlamıyor, doktorum dr.ahmet pınar dent suadiye diş kliniği bağdat caddesinde suadiyede, invisalign fiyatı 5000 dolar, yarısı pesin diğer yarısı taksitle odenebiliyor.

canım ben şu anda tedavi oluyorum kullanması gercekten çok rahat kimse dısarıdan bakınca bir şey kullandığımı anlamıyor, doktorum dr.ahmet pınar dent suadiye diş kliniği bağdat caddesinde suadiyede, invisalign fiyatı 5000 dolar, yarısı pesin diğer yarısı taksitle odenebiliyor.
merhaba, canım fiyat bana pahalı geldi ama normal onde seffaf tel dusunuyorum bende tabi once muayene olup uygunluguna bakılmalı.doktorundan memnun musun? normal sesfaf tellerin fiyatı hakkında bilgi var mı?

bende ön dişlerimin biri önde biraz onun için gittim bana bu tedaviyi önerdi 4.500 tl dedi kadın şok oldum :KK70:
altı üstü 1 dişim azcık önde diye bu para verilirmi yahu dedim ve ordan kaçtım :KK55:

bende ön dişlerimin biri önde biraz onun için gittim bana bu tedaviyi önerdi 4.500 tl dedi kadın şok oldum :KK70:
altı üstü 1 dişim azcık önde diye bu para verilirmi yahu dedim ve ordan kaçtım :KK55:

Canım ben çok araştırdım,tel takılmadan yapılan birkaç yontem daha var ama invisalign diğerlerinden çok ustun ama biraz maliyetli maalesef:KK43: 4500 olan invisalign değildir.

Canım ben çok araştırdım,tel takılmadan yapılan birkaç yontem daha var ama invisalign diğerlerinden çok ustun ama biraz maliyetli maalesef:KK43: 4500 olan invisalign değildir.

bu olduğuna eminim kadın eline aldı gösterdi aynısı, benim sorduğumda kampanya var dedi şuan 4.500 tl ama mayıstan sonra 5000 dolar gibi bi fiyatı olcağını söylemişti..

Yurtdisinda bu tedavi cok yaygin.Sanildigi gibi hafif bozukluklar degil cok buyuk bozukluklari diger yontemlerden daha kisa zamanda tedavi ediyor.Tedavi suresiyle ilgili bunun fiyati sabit degil yani.kimisine 2000derler kimisine 5000-6000 yani kisinin kac tane kalip kullanmasi gerekiyorsa fiyatida buna paralel artiyor..kaplama fiyatlarindan daha ucuz sonucda bir kez oluyor. kaplama ise omurde 3-4 kez yenilemesi gerekiyor.

Arti fiyatlarinin pahali olmasinin sebebide Amerikada tek bir yerde yapiliyo kaliplar ve talebe gore dunyanin heryerine kargolaniyor.doktorunuz sizin agiz kalibinizi gonderiyor bu firmaya sonra onlar kac kalip kullanarak caprasiklik giderilir onu hesapliyor arti kargo paralari boylece fiyati artiyor.Cok aralikli dislerdede etkili. iniglizce siteleren resimlere bakin.dis temizligide cok rahat klasik yonteme gore..21 saat gunde takmaniz yeterli yemek yerken cikariyorsunuz kalibi.sadece su icebiliriniz kalip varken agzinizda.Renkli icecekler icemezssiniz.Ben kullanmadim ama konuyu cok arastirdim..Ne yazikki laminelerim var..geri donusu olsa herseyi denemey raziyim..cok dikatli olun disleri kestirmeyin.ozellikle saglikli disleri.ben cok pismanim..

merhaba, canım fiyat bana pahalı geldi ama normal onde seffaf tel dusunuyorum bende tabi once muayene olup uygunluguna bakılmalı.doktorundan memnun musun? normal sesfaf tellerin fiyatı hakkında bilgi var mı?

Çok memnunum canım tüm klinik olarak hepsi çok ilgili ve kafandaki sorulara cevap bulabiliyorsun, ödemelerle ilgili de yardımcı oluyorlar. Dent Suadiye diş kliniği Dr. Ahmet PINAR

ben dişçimi değiştirdim başka bi doktora gittim
adam bana senin ön dişin için 4 dişi kalıba almamız yeter oda 1000 tl yi bulmaz bile dedi artı bana periodonti tedaviside uygulayacak onunla birlikte yaptırdığım zaman yazacağım size kızlar..

mrb.bu kampanya nerede acaba ben yaptırmayı düşünüyorum.henüz özelden msj atamıyorum.buraya yazarmısınız yerini lütfen

X