Guclu calisan kadin olmanin zararlarini yaşıyorum

carmenelektra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2023
30
16
27
Kendimi bildim. Bileli çalışan biriyimdir eşimde durumu iyi biridir oda çalışır bende ondan fazla kazanan biriyim ama hep bir borç harç içinde sorsan bana harcamış bana 5 harcarsa 10 geri katarim evin ortak hesabina lüks bir arabamiz var büyük çoğunluğunu benim para vererek aldığımız bir araba bir tartışma esnasında hemen senden para aldığım için pişmanım. Vs diyor yok diyor erkekler çalışan kadın neden almıyorlar anlıyorum senin gibi kadınlar hep boşanmış evlerinde tek başına otururlar diyor bende açtım ağzımı yumdum gözümü ağzıma ne geldiyse dedim ona kalmış bir arsa var hiç istemiyor dedim tabi baba güvendiğin için istemiyorsun ailene kalsın diye ben olmasam bir hiçsin felan cocugumda yok zaten olmadı herzaman güçlü kadın olmanın zorluğunu yaşadım yaşamaya Devam'da ediyorum sizce neler yapmalıyım akıl ıstiyorum

Kendimi bildim. Bileli çalışan biriyimdir eşimde durumu iyi biridir oda çalışır bende ondan fazla kazanan biriyim ama hep bir borç harç içinde sorsan bana harcamış bana 5 harcarsa 10 geri katarim evin ortak hesabina lüks bir arabamiz var büyük çoğunluğunu benim para vererek aldığımız bir araba bir tartışma esnasında hemen senden para aldığım için pişmanım. Vs diyor yok diyor erkekler çalışan kadın neden almıyorlar anlıyorum senin gibi kadınlar hep boşanmış evlerinde tek başına otururlar diyor bende açtım ağzımı yumdum gözümü ağzıma ne geldiyse dedim ona kalmış bir arsa var hiç istemiyor dedim tabi baba güvendiğin için istemiyorsun ailene kalsın diye ben olmasam bir hiçsin felan cocugumda yok zaten olmadı herzaman güçlü kadın olmanın zorluğunu yaşadım yaşamaya Devam'da ediyorum sizce neler yapmalıyım akıl ıstiyorum

Eşinizle mutlu musunuz ; birbirinizi seviyor musunuz, uzatmaları mı oynuyorsunuz ? Eşinize maddi manevi güveniyor musunuz ?

Eşinizle mutlu musunuz ; birbirinizi seviyor musunuz, uzatmaları mı oynuyorsunuz ? Eşinize maddi manevi güveniyor musunuz ?
Maddi olarak kendi bildim bileli kimseye güvenemez bir yapım vardır babamda durumu çok iyi biriydi ama hep kendim kazanıp çabaladım eşimide kimseyede maddi olarak güvenemem ama diğer şeyler doğru severim güvenirim manevi olarakta

ondan fazla kazanan biriyim ama hep bir borç harç içinde sorsan bana harcamış bana 5 harcarsa 10 geri katarim evin ortak hesabina lüks bir arabamiz var büyük çoğunluğunu benim para vererek aldığımız bir araba

Maddi olarak kendi bildim bileli kimseye güvenemez bir yapım vardır babamda durumu çok iyi biriydi ama hep kendim kazanıp çabaladım eşimide kimseyede maddi olarak güvenemem ama diğer şeyler doğru severim güvenirim manevi olarakta

Araba kimin adına ? Evlilik birliği içinde alınan mallar ortak olsa da arabanın ruhsat sahibi bir anda satışını yapabiliyor malum.

Para konusu geçmesi çok sıkıntılı bir evlilikte , gelir de gider de ortak mantığıyla yaklaşmak lazım

Evlilik kader birliğidir, hayat arkadaşlığıdır. Siz bunu becerememişsiniz.
Neden borç harç içinde lüks bir arabanız var? Onun yerine ekonomik bir araba tercih edebilirdiniz.
Siz aile olamamışsınız, karı-koca ego savaşına girmişsiniz.
Güçlü olmak çalışmak, para kazanmak değildir. Güçlü olmak aynı zamanda feda etmekten geçer. Evlilikte karşılıklı fedakarlıkla yürür.

Arabanı altından al, boşan

Bu konuyu bir de eş tarafından dinlemek lazım. Her şeyde ben güçlüyüm paramı kazanıyorum şöyleyim böyleyim mi yapıyorsunuz? Siz evliliği savaş olarak görüyorsunuz gibi geldi bana. Yani hiç arkamı dönmeyeyim tek gözüm açık uyuyayım vs adamın açığını mı gözlüyorsunuz? Evlilik sizi bu hale getirmemiş, zaten böyleymişsiniz yazdığınıza göre.

Şu yorumunuzdan sizin de eşinize karşı sürekli ben çok kazanıyorum, sana güvenmiyorum izlenimi verdiğinizi düşündüm. Güçlü olmak böyle bir şey değil en azından evlilik içinde. Keskin sınırlarlar, ayrı, gayrilik varsa bu muhabbetlerde olur.

X