Guclu calisan kadin olmanin zararlarini yaşıyorum

Ayy ne alaka güçlü,çalışan kadın olmanın zararlarını çekmeniz?
Çok güçlüyseniz ona göre eş seçerdiniz nerde kaldı güçlüğünüz.
Sanki tek çalışan sizsiniz ya da tüm çalışan kadınlar aynı şeyi yaşıyor.
Çalışıyormuşsınuz ne güzel eyvallahınız olmaz ama güç kısmı ayrı bir şey ona sahip olan kendini kolay kolay ben kazanıyorum ben ayakta duruyorum kısmına sokmaz çalışsa da çalışmasa da.

Eşine fazla gelmişsin apaçık ortada.
Kesinlikle size katılıyorum eşinize XL gelmişsiniz! Senelerdir çalışıyorsunuz didinip para biriktiriyorsunuz evinize eşinize çocuklarınıza koşuyorsunuz herşeyi kendiniz yapmaya herşeye yetmeye yetişmeye çalışıyorsunuz ama adam ailesinde miras kalacak küçük bir arsadan hak almayı bile reddedip onlara bağışlıyor burda o yanlış ölüm hak miras helal ! Sizin hatanız yaptıklarınızı başa kalkmanız olmuş keşke lüks araba alacağınıza kendinin parasının yeteceği normal bir araba alsaydınız . Bundan sonra ne yapabilirsiniz ortak harcamalarınızdan sonra kalan paranızı kendinize saklayın kendinize yatırım yapın o zaman bu kadar öfkeyle de dolmazsınız

Eşiniz haklı. Burda bile kaç kere vurgulamışsınız benim paramla alındı vs diye ona kim bilir kaç kere söylediniz 🤷🏻‍♀️

Eşinizin artık sizin bir aile olduğunuzu kabul edip ailesine “para yedirmemesini” bekliyorsunuz ama siz kendinizde bir aile olarak görmüyorsunuz ki hala senin paran benim param sohbeti yapıyorsunuz.

Kendi paranızı kazanın zaten çok güzel bir şey ama bu anlattığınız konu ile bunun alakası bile yok

Sağdan okudum, soldan okudum, aşağıdan okudum, yukarıdan okudum, konunuzun "güçlü, çalışan kadın olmakla" alakasını çözemedim.

Paranızı yemekten çekinmeyen, sizi manipüle edip üste çıkmaya çalışan (size göre) biriyle evlisiniz sadece. Yani kısaca "paranı yiyeyim ama sesin çıkmasın" diyor eşiniz(size göre), ki bununda güçlü, çalışan biri olmayla alakası yok.

Adamın başına çalışıyor olduğunuzu ve üstüne basa basa ben kazanmadan gecinemezdik'i sürekli kakıp duruyor musunuz? Yani şöyle adam siz hiç lafını etmez, kavga konusu yapmazken bir anda böyle konuşmaya mı başladı yoksa altyapısı mı var? Ben ikinizin de komplekse girdiğini düşünüyorum. Çoğu şeyin çözümü var da şu senin paran benim param olayının çaresi yok.

Ben okudum. Arsa ailesinden mi kalmış yazmamış. Aileden mirassa, niye eşim ailesine kalsın istiyor diyor anlamadım.
arsa adama ailesinden miras düşüyormuş, adam da ihtiyacım yok zaten diye almayıp ailesine bırakacakmış. Ama çalışan kazanan bir karısı olmasaydı bir an önce alayım derdine düşerdi

GÜÇLÜ Hanım ne yazdığınızı hiç anlamadım. Konunun güçlü ve çalışan kadın olmakla ne alakası var onu da anlamadım.

çalışan güçlü kadın olmanın mı yoksa her verdiğini sürekli yüze vuran dırdırını eden bir kadın olmanın mı? üslup bile bilmiyor gibisiniz

arsadan payını bırakmasın ama bunu söylemenin yolu sana ben bakıyorum demek mi?

Evet ama malasef oluyor çünkü o sureklı bir aileye yardım halinde bebde hakkımı yedirmek is
kendi ailesine mi para yediriyor? Bizde de bu tarz bir konu mevcut ama ben evliligin ilk basindan sinirimi cektim. Bir iki kivirdi sonra oraya veriyorsan benim aileme de ayni miktarda vereceksin dedigimde isler degisti. Simdi cocuklar oldu, ben cocuklarimin hakkini kimseye yedirmem, kimse kusura da bakmasin.

Kendimi bildim. Bileli çalışan biriyimdir eşimde durumu iyi biridir oda çalışır bende ondan fazla kazanan biriyim ama hep bir borç harç içinde sorsan bana harcamış bana 5 harcarsa 10 geri katarim evin ortak hesabina lüks bir arabamiz var büyük çoğunluğunu benim para vererek aldığımız bir araba bir tartışma esnasında hemen senden para aldığım için pişmanım. Vs diyor yok diyor erkekler çalışan kadın neden almıyorlar anlıyorum senin gibi kadınlar hep boşanmış evlerinde tek başına otururlar diyor bende açtım ağzımı yumdum gözümü ağzıma ne geldiyse dedim ona kalmış bir arsa var hiç istemiyor dedim tabi baba güvendiğin için istemiyorsun ailene kalsın diye ben olmasam bir hiçsin felan cocugumda yok zaten olmadı herzaman güçlü kadın olmanın zorluğunu yaşadım yaşamaya Devam'da ediyorum sizce neler yapmalıyım akıl ıstiyorum
Okurken ben gerildim.
Sürekli benim param, senin paran şeklinde mi konuşursunuz?
Bence bu "çalışan güçlü kadın" zorluğu değil. Karakterlerinizin zorluğu.
Bende çalışıyorum ve güçlü bir kadınım, ama eşimle aramda hiç senin paran benim param muhabbeti olmaz. sen 3 verdin ben altta kalmayayım 5 vereyim ki sonra lafı sözü olmasın hesabımız olmaz.
Bence ilişkinizi gözden geçirin.
sizin sorununuz çalışan güçlü kadın olmak değil.

Adamın kavga anında söylediği şeyleri okumadınız mı ya nasıl böyle kadına yüklenebilirsiniz? Madem sizin gibi çalışan kadınlar hep boşanıyormuş siz de boşanın. Anası bulsun köyden çalışmayan kadın oturtsun evine. Paşalar gibi yaşarsınız. Oldu ya şuna bak hem benim maaşımı arkasında dağ görecek hem de bana bu konu üzerinden laf edecek.

Bizim evliliğimizde de ben eşimden fazla kazanan tarafım. Bugüne kadar ne aldıysak yaptıysak ortak kararla yaptık ama matematiksel olarak başka şansımız olmadığı için tabi ki ödemeler benim kazancımla yapıldı. Yani haneye giren para hanenindir, kimin getirdiğinin önemi yoktur kafasında oldum ben hep. Şu kadar para geliyorsa o bizimdir, fikir birliği ile değerlendirilir.

Diğer taraftan eşimin ailesi toprak zenginidir. Ancak fiziki para olarak bakarsanız, normal orta halli insanlar. Allah geçinden versin, ailesinden birine birşey olacak olsa asla karışmam malla ne yapacak ne edecek. Beni zerre kadar ilgilendirmez. Kendisi nasıl uygun görürse.

Aynı şey benim için de geçerli. Eşim bana kalacak mirasa karışamaz. İster vazgeçerim, ister alırım.

Çok özür diliyorum ama daha fazla kazanıyor olmak evlilik içerisinde sizi güçlü kadın yapmaz. Saygı duyulacak insan olmak güçlü insan olmaktır. Ancak yazdıklarınızdan eşinizin size saygı duymadığı görülüyor. Bence para hesabından önce bu konuya el atsanız, geri kalanı da düzelir gibi.

Kendimi bildim. Bileli çalışan biriyimdir eşimde durumu iyi biridir oda çalışır bende ondan fazla kazanan biriyim ama hep bir borç harç içinde sorsan bana harcamış bana 5 harcarsa 10 geri katarim evin ortak hesabina lüks bir arabamiz var büyük çoğunluğunu benim para vererek aldığımız bir araba bir tartışma esnasında hemen senden para aldığım için pişmanım. Vs diyor yok diyor erkekler çalışan kadın neden almıyorlar anlıyorum senin gibi kadınlar hep boşanmış evlerinde tek başına otururlar diyor bende açtım ağzımı yumdum gözümü ağzıma ne geldiyse dedim ona kalmış bir arsa var hiç istemiyor dedim tabi baba güvendiğin için istemiyorsun ailene kalsın diye ben olmasam bir hiçsin felan cocugumda yok zaten olmadı herzaman güçlü kadın olmanın zorluğunu yaşadım yaşamaya Devam'da ediyorum sizce neler yapmalıyım akıl ıstiyorum
ben de güçlü ve üst düze yöneticilik yapan bir kadınım.
şu ataerkil düşünce yapısı baymadı mı erkek çok kadın az kazanır ya da kadın otursun çocuk baksın çamaşır yıkasın vs. bana annem hiç iş yaptırmadı yemek vs olmuyor beceremem eşimle de baştan konuştum iş bölümü yaptık kariyerime odaklandım uzun yıllardır mutlu mesut da evliliğimiz var.
benim gözlemlediğim ilk fırsatta parasal çekişmeye giriyorsunuz söylemesiniz bile aklınızda "şunu ben aldım" ya da"buna ben daha çok para harcadım" var. bunu yapmayın kıyaslamayın o da erkeklik gururu yapıyor sizi ezmek için ağır laflar kullanıyor. varsa birlikte yiyin için helali hoş olsun diyin. mutlu yuva kurmak bunu sürdürmek çoook zor yalnızlık daha çok zor. maddi konularda kendi zihninizi bir ferahlatın bence ve eşinizle yüzleşin bu konuda ben böyle hata yaptım seni kırdım özür dilerim. o da özür dileyecek söyledikleri için. sıfırlayın devam edin yola. başarılar :)

X