Gülsemin'den Seçmeler

Bir gemide Türk,Alman,Fransız insanlar ve kaptanlar varmış.İlerleyen dakikalarda gemi su almaya yani
batmaya baslıyormus.Alman kaptan Almanlara :''Denizde yüzmek bir spordur'' demiş ve Almanların
hepsi suya atlamış.Sonra Fransızların kaptanları Fransızlar :''Denizde yüzmek bir ayrıcalıktır'' demiş.
ve bütün Fransızlar suya atlamış.Daha sonra birtek gemide Türkler kalmış.Türk kaptan da Türklere:
-''Denize girmek yasaktır'' demiş ve bütün Türkler suya atlamış...

Bir çocuk babasına sormuş:
-Baba! İnsanları yapmadığı bir şey için suçlamak dorumu. Babası:
-Elbette hayır! Demiş. Çocuk kararlı bir şekilde şunu demiş:
-İyi o zaman ben ödevimi yapmadım

-Ev ödevi hazırlayan çocuk babasına sordu? -"Afrika ne taraftadır baba".?
-Babası bilmiyorum demeyi kendisine yediremediği için biraz düşündü.Fazla uzakta olmamalı dedi.
-Çünkü bizim şirkette bir zenci var.
-Hergün işe bisikletle gidip geliyor.

Öğretmen, öğrencilere :
-Sizlere sorular soracağım.Birinci soruyu bilene ikinci soru sorulmayacak.Şimdi söyle bakalım Ahmet, bir hindinin kaç tane tüyü vardır?
-9567 tane tüyü vardır öğretmenim!...
-Nereden öğrendin bunu?
-Öğretmenim, hani birinciyi bilene ikinci soruyu sormayacaktınız?!...

Ögretmen ögrencilerine sormus:-
Allah hepimizin cennete gitmesini istedigi haldeniye cehenneme gönderiyor.
Çocugun birisi ögretmenin sorusuna soruyla cevap veriyor:
-Ögretmenim siz bizim 5 almamizi istediginiz halde niye sinav yapiyorsunuz

Öğretmen sınıfa sorar:
-''Kim cennete gitmek ister''??
Bütün sınıf parmak kaldırır fakat Ali kaldırmaz.Bunun üzerine Öğretmen Aliye sorar:
-''Sen niye cennete gitmek istemezsin'' der. Alide üzgün bir şekilde:
-''Öğretmenim annem okul bitince hiçbir yere uğramadan eve gel dedi de ondan...

bir gün din dersinde sınıfa müfettiş girer.bir çocuğu ayağı kaldırır:
-adın nedir?
çocuk:
-fatih!der
müfettiş de öyleyse fatiha suresini oku der.Çocuk okur.daha sonra bir çocuğu daha kaldırır:
-adın nedir?
-Yasin! Ama arkadaşlar bana kısaca kevser derler.........

Bir süre pazarlamacılık yapan genç daha sonra sınava girip polis olmuş.

Yolda rastladığı bir arkadaşı sormuş.

-Nasıl işinden memnunmusun?

-'Evet' demiş polis.
"Bizim mesleğin en iyi tarafı da şu ki,müşteri daima haksız."

Köylü adamın biri iş icabı kasabaya inmiş. Dönerken karısına hediye olsun diyede bir ayna satın almış. Eve geldiğinde de daha önce hiç ayna görmeyen karısına aynayı vermiş. karısı aynaya bakınca ağlaya ağlaya anasının yanına koşmuş,
ana ana bak oğlunun yaptığına bunca yıldan sonra üzerime kuma getirmiş diyerek aynayı anasına uzatmış.

Anası aynaya bakınca

"tü gözün kör olmasın damat bu karı hem yaşlı hem çirkin..

Temel akciger kanseri olmus Doktorlar iki aydan daha fazla yasaman mucize olur demisler ve umitsiz oldugu icin tedaviye de son vermisler.Olecegini anlayan Temel , butun esiyle dostuyla helallesmeye karar vermis. Fakat bizim Temel gordugu herkese kendisinin AIDS hastaligina yakalandigini ve iki ay icinde olecegini anlatiyor ve helal etmerini istiyomus haklarini. Tabii bunu duyanlar Temel'e helallik veriyorlarmis ama bir yandan da elini bile son bir defa sikip,kucaklasmaktan kaciniyorlarmis.Temel'in en iyi arkadasi Dursun Temel'in bu yaptigini duyunca sormuş:

- Yaw Temel, anladik sen Kanser oldun olecen, neden millete AIDS oldum diyon, bak herkesi bir korku sardi demis.
Temel;

- Yaw Tursun, oyle de oleceeezzz boyle de olecez, bari kariyi saglama alalim dedim.

Valla çok zekice sırnaşık şeysırnaşık şey

haklisiniz tam bir komedi ya bu temel eserleri diyorum eser gibi mubarek=)

Hostu,tesekkür ederim:)

X