Güneş Kremleri Güneş kremi tavsiyesi..

Güneş kremleri, bronzlaşma

oscarandthewolf

Dürtme içimdeki narı, üstümde beyaz gömlek var*
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2016
201
240
Selam kızlar. Kendimi bildim bileli yüzümde çiller var yani 7 yaşımdan beri. Araştırmama göre çiller açık kumral ve kızıla yakın saç rengine ve yeşil-mavi göze sahip olanlar da sıklıkla görünürmüş. Tam olarak beni anlatmışlar :) her yaz, özellikle denize, havuza gittiğimde artıyor güneş kremi sürmeme ve güneşlenmekten kaçınmama rağmen. Kışın ise azalıyor ama yine belli oluyor yüzümde. Bazılarının rengi açık, bazılarının ise koyu ama fazla koyu renkli çilim yok. Benim sırtımda falan da var. Babam da ve abimde de vardır hep tuzlu sudan oldu. Ben onları sorun etmiyorum artık. Yüzümdekileri de fazla etmiyorum ama malum yaz geldi. Biraz dışarı çıkayım eve geldiğimde aynaya baktığımda gözüme artmışlar gibi görünüyor. Bu da beni ara ara rahatsız ediyor. Kendime yakıştırıyorum aslında güneşin öpücükleri diyorum onlara :) Her neyse, yazlığa gittiğimde plaj için olan güneş kremlerini ve losyonlarını kullanıyorum ama günlük hayatta güneş kremi kullanmıyorum. Aslında yaz-kış kullanmam gerekiyormuş. Sanırım yaz geldikçe koruma faktörünü arttırmak lazımmış ve benim için ideal olan 50 faktörlü olanlardan. Benzer sorunu olanlar veya cildi güneşe karşı hassas olanlar bana güneş kremi tavsiye edebilir mi? Kozmetik altyapılı markaların istemiyorum Avon gibi.. Eczanelerde satılanları ve dermatolojik olan ürünler tercihim.. Mesela Sebamed'i çok duymuştum ama hiç kullanmadım. Fiyatı önemli değil. Memnun kaldığınız markalar neler?

valla oscar ben cuiqbeauty'nin güneş kremini kullanıyorum, hatta yüz için farklı cildim için farklı güneş kremim var. tatilde cildim içini kullanıyorum. gün içinde iş yerine giderken de yüz içini kullanıyorum baya memnunum yani.

X