Güneş Kremleri GÜNEŞ KREMLERİ

Güneş kremleri, bronzlaşma

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.870
40.715
    • BEAUTY EDİT.COM

BEAUTY-edit kızlarının güneş kalkanları…

Bu sezon güneş banyosu ritüelimize yeni eklenen ürünlerin yanı sıra yıllardır vazgeçemediğimiz favorilerimiz de plaj çantamızda…

Her yaz olduğu gibi yine sağlıklı bronzluğun peşindeyiz. Ama güneşlenme kurallarını asla unutmuyoruz! D vitamini almak için güneş altında korunmasız kaldığımız süre sadece 10-15 dakika. Öğle saatlerinde güneşle küsüyoruz. Koruyucu sürerken bonkör davranıyoruz ve güneş sonrası mutlaka yoğun bir nemlendirici uyguluyoruz.

Eda, Debora ve Gül’ün, yaz tatili için seçtikleri güneş koruyucular ve güneş sonrası ürünler, doğru kullanıldığında sağlıklı bir bronzluk vaat ediyor.

Debora’nın güneş ritüeli
    BE_Debora_yaz2015.jpg

“Tatilde olmasam bile yüzümü güneş ışınlarına karşı koruma altına almaya özen gösteriyorum. Darphin’in bu koruma ürünü kokusuyla kalbimi çalarken, yoğun nem verme özelliğiyle bir taşla iki kuş vuruyor.”
    DARPHIN Soleil Plaisir Sun Protecting Cream For Face SPF 50

“Yaz mevsiminin ilk haftalarında yüksek korumalı bir ürün kullanmayı tercih ediyorum. Bu güneş yağı melanin üretimini destekleyerek doğal bronzluk sağlıyor. En sevdiğim özelliği ise suya dayanıklı olması.”
    NIVEA Protect & Bronz Bronzluk Artırıcı ve Koruyucu Güneş Yağı SPF 30, 40,90 TL

“İtiraf etmek gerekirse bronz görünümü seven kadınlardanım. Bu nedenle yaz mevsiminin ikinci yarısında kullandığım ürünün koruma seviyesini azaltıyorum. Piz Buin’in bu güneş yağı hem cildimi koruyor, hem de etkileyici bir bronzluk yaratıyor.”
    PIZ BUIN Tan & Protect Sun Sprey SPF 6

“Güneş sonrası kullandığım ürünlerde aradığım iki özellik var. Bronzluğun kalıcılığını arttırması ve serinleterek rahatlatması. Lancaster’ın bu spreyinde ikisi de bulunuyor!”
    LANCASTER Tan Maximizer Instant Cooling Mist

Eda’nın güneş ritüeli

BE_Eda_yaz2015.jpg

Hassas ciltlere özel bu güneş yağı, cildi yatıştırmaya yardımcı oluyor. Ayrıca antioksidan etkisiyle de elastikiyet kaybını ortadan kaldırıyor. Sprey formülü sayesinde çok da pratik.
    AVENE Huile Solaire SPF 30, 76,90 TL

Güneş sonrası uyguladığım bu onarıcı yağ, cildi besliyor, bronz görüntümü uzun süre koruyor ve parlaklık kazandırıyor.
    LANCASTER Tan Maximizer Sublimating Oil, 125 TL

Su ile temas ettiğinde koruma etkisi aktif hale gelen bu ürün, cildi güneşten korurken aynı zamanda anti aging özelliğiyle yaşlanmaya karşı da savaş veriyor.
    SHISEIDO Wetforce Expert Sun Aging Protection Cream Plus SPF 30, 115 TL

Plaj çantamın en güçlü silahlarından biri… Çok yüksek derecede güneşten koruma sağlıyor ve ince yapısıyla da çok rahat ettiriyor.
    SISLEY Super Soin Solaire Visage & Facial Sun Care SPF 50+, 430 TL

Gül’ün güneş ritüeli

BE_Gul_yaz2015.jpg

Institut Esthederm’in güneş koruyucuyu yüz kremini ilk kez denedim. Diğer markalardan farklı bir koruma teknolojisine sahip. Formülünde SPF yerine, cildin kendini savunma mekanizmasını artıran ve doğal koruma sağlayan içerikler var. Cildin güneşe adaptasyon yeteneğini önlemeden sağlıklı bronzlaşmasına yardımcı oluyor.
    INSTITUT ESTHEDERM Into Repair, 169 TL

Portakal çiçeği, vanilya ve Tiare çiçeği kokusuna bayıldığım bu kremi vücut koruması olarak kullandım. Formülünde 4 ayrı güneş filtresinin yanı sıra hücre onarımını tetikleyen pirinç ve biberiye özleri bulunuyor. Ayrıca, içindeki su sümbülü cilde nem verirken, keçiboynuzu tohumları da cildin kendini güneşten korumasına yardımcı oluyor.
    NUXE Sun Delicious Lotion SPF 30, 85 TL

Sprey formundaki bu güneş sonrası krem çok yoğun nemlendirme sağlıyor. Yüzerken korumayı unuttuğum omuzlarımdaki acı ve hassasiyeti ilk sürüşte azalttı. Ayrıca, hızlıca emilmesi ve yapış yapış bir his bırakmaması benim için önemli artıları oldu.
    BIODERMA Photoderm SOS Intense Soothing Mist

Tan Deepener, bu yaz SPF 15 korumasıyla, güneşe çıktıktan 4-5 gün sonra vazgeçilmezim oldu. Bu hafif renkli vücut jeli cilde sürüldüğü anda ışıltı veriyor ve derin bir bronzluk elde edilmesini sağlıyor. Formülündeki Infrared teknolojisi, elastikiyet ve sıkılık kaybına sebep olan Infrared ışınlarından cildi koruyor.
    LANCASTER Sun Beauty Tan Deepener SPF 15, 109 TL

X