günlük planlarım

25.10
8/10-günde 30sy kitap
7/10-bir hafta paketli gıda yememe
10/10-mutfağı düzenli bırak
2/4 koridoru düzenli bırak
2/4 yatak odasını düzenli bırak
4/4 tel süreni kısıtla

Merhaba arkadaşlar 2021 için hedeflerime karar verdim burda paylaşıyorum, ayrıca ocak ayı için zinciri kırma listemi paylaşıyorum. her ay bazı şeylere odaklanıp o alışkanlıkları kazanmaya çalışıcam

2021 hedeflerim:
1)Dini hayat:
-Namazları düzenli kılmak
-Kuran ve meal hatmi yapmak
-Oruç borçlarımı ödemek

2)Sağlıklı Yaşam
-Paketli gıdayı haftada 1den fazla yememek
-Akşam 8den sonra yemek yememek
-Yogaya başlamak
-55kg.a inmek

3)Bakım
-Lazere başlamak
-Cilt bakım rutini oluşturmak

4)Film-kitap
-Haftada 1 film izlemek
-Ayda 45 kitap okumak

5)Düzen
-Laptoplardaki dosyalar düzenlenecek
-Her akşam yatmadan mutfağı toplu bırak
-Yatak odasını toplu bırak

6)Beceriler
-Ayda min 1 kere farklı yemek denemek
-Araba sürmeyi geliştirmek, tek başına trafiğe çıkmak
-Satranç öğrenmek
-Kuran arapçası öğrenmek
-İngizlizce geliştir

*Ocak ayı hedeflerim*
Dini hayat:
-Namazlar tam kılınacak(Bunun için muslimwalk takip çizelgesini indirdim, her vakit tik atıcam)
-4 tane oruç tutulacak

Sağlıklı Yaşam:
-Yogaya başlanacak
-Paketli gıda detoksu
-Hedef 2 kilo vermek

Bakım:
-Lazere başlamayı planlıyorum
Film,kitap
-3film izlemek
-3kitap okumak(biri Martin Eden, diğerlerini henüz planlamadım)

Düzen
-Mutfak toplu bırak
-Yatak od toplu bırak

Beceri
-1farklı çeşit yemek dene

Ocak ayı zincirim:
-Namazlar

-20sy kitap
-Mutfak düzen
-Yatak od düzen
-Tel süremi 3 saatin altında tutmak
-Paketli gıda yememek

Ocak ayı zincirim:
-Namazlar

-20sy kitap
-Mutfak düzen
-Yatak od düzen
-Tel süremi 3 saatin altında tutmak
-Paketli gıda yememek

bugünden itibaren başlıyorum.
Kararlarım:
-Namazlar: her gün yatmadan önce o günün tüm namazları kılınmış olacak, kılınamayanlar kaza edilecek.
-Kitap: Zero Limit kitabına başlamak.Elimde 30 civarı kitap ve pdf kitaplar mevcut. bu yılı kitap almadan elimdekilerle geçiririm sanıyorum.
-Paketli gıda yememek: Normalde haftada 1 yiyi diğer günler dikkat etmeyi planlıyorum ama bu sıralar çok yediğim için mümkün olduğu kadar yemeyerek tamamlamaya çalışacağım. un şeker vs serbest evde tatlı yapabilirim. Amacım katkı maddelerinden arınmak. Aynı zamanda unu şekeri bırakmak gibi radikal bir karara hazır değilim şimdilik, hedefimi büyük tutmuyorum yapabileceğim aralıkta tutup yavaş yavaş arttırmayı düşünüyorum.
-Tel süresi: Haftanın 6 günü tel süremi 3 saatin altında tutup 1 gün serbest gün yapmayı düşünüyorum ama tel süremi takip etmedim daha önce bir hafta takip edip akışa göre düzenleme yapıcam. Hatta bazı günler eve gidince telefonu bir kenara koyup detoks gibi de yapabilirim. Telefon detoksu yapmak başka alışkanlıklarımı tamamlamanın önünü açacağını düşünüyrum. Telefona giden sürede kitap okuyabilirim mesela :). youtube üzerinden takip ettiğim bir sürü yerli dizi var, onlar da epey zamanımı alıyor aslında aşama aşama o kısmı da biraz azaltabilir, dizilerimi eleyebilirim :)
-Mutfak Düzen: 2020 yılında kazandığım bir alışkanlık genel olarak mutfağı toplamadan yatmamaya dikkat ediyorum. süpürme olmasa da etrafta bulaşık kalmıyor en azından. Ocak ayında da bu alışkanlığı devam etmeyi düşünüyorum.
-Yatak Odası düzen: Öncelikle ilk haftada diğer alışkanlıklarımı oturtup sonra bu odaya da ağırlık vermeyi düşünüyorum. Genel olarak kıyafet toplamak benim için zor gelen bir alışkanlık olmuştur. lise döneminde evde, üniversitede yurtta da hep eşyalarım dağınım sandalyenin üstünde olurdu bu zmana kadar hiç düzenli biri olamadım, bu sene aşama aşama düzenli olmayı öğrenicem:)işten gelince genel olarak eşyalarımı orda burda bırakırım, evde çocuk da olunca evin en dağınık yerlerinden biri olabiliyor yatak odası.

KENDİMİZİ SORGULAYALIM;
2020 de neler yaptin
2020de hangi zayıf yanini kesfettin
2020de hangi guclu yanini kesfettin
2020 de neyden pisman oldunuz
2020 de neyden ders aldiniz
2020 de en gurur duydugunuz sey
2020de seni en cok etkileyen 3 kisi
2020de kendinle ilgili kesfettigin en guzel sey
2020 de sukran duydugunuz seyler neydi

Sanirim yapmaya en usendigim sey disari cikmak disari kendimi atana kadar aksam oluyor bazen hazırlanırken yoruluyorum vaz geçiyorum gezmeyi çok seviyorum ama dünya ayağıma gelsin ben niye kendimi yoruyorum yeeaaaa diye hissetiğim çok oluyor.

KENDİMİZİ SORGULAYALIM;
2020 de neler yaptin
2020de hangi zayıf yanini kesfettin
2020de hangi guclu yanini kesfettin
2020 de neyden pisman oldunuz
2020 de neyden ders aldiniz
2020 de en gurur duydugunuz sey
2020de seni en cok etkileyen 3 kisi
2020de kendinle ilgili kesfettigin en guzel sey
2020 de sukran duydugunuz seyler neydi
Sağlıklı her güne şükrediyorum kendimde keşfettiğim şey istediğim çok sabirliymisim
En zayıf noktam sinirliyken yemek en güçlü yanım tek başıma yapabildiğim her şey
Ders aldığım şey nasıl başlarsa öyle gidermiş.
En gurur duyduğum şey annelik
Beni etkileyen kişi aklıma gelmedi su an
Ve hiç pişmanlığım yok hem de hiç.

merhaba arkadaşlar hep çok hedef koyar sonra bıkar hiçbirini yapmam. bu nedenle parça parça alışkanlık edinmeyi düşünüyorum. burda yaptıklarımı paylaşıcam. siz hangi konularda eksiksiniz? hangi konularda rutin oluşturma ihtiyacını çok hissediyorsunuz? yazın ve bana katılın:)
Zinciri kırma takvimi edinin

1)yoğurt kürü her gece yapılacak
2)erken kalkılacak
3)para biriktirelecek
4)yemek asla dökülmücek
5)minimalist yaşam
6)aşk yok
7)kariyer odaklı ol
8)ehliyet kursuna gir
9)eski sevgili ile asla arkadaş kalma
10)asla ekmek yok yeme

Slm bn d düzenli olamıyorum ama hedef koyuyorum yine de...
Namaza başlamak, başladım yıl başı ama 5 vakit yapamıyorum

aylık değerlendirmeme 10 gün var ama son 10 gün kendime çeki düzen vermek için şimdiden ön değerlendirme yapıp eksiklerimi belirlemeye karar verdim

X