Dua Paylaşımları Topiği

Allahım

Sen bizleri kalbi ve ruhi hayata programlı,
maddi manevi bütün kirlerden uzak durmaya kararlı,
cismani ve bedeni isteklere karşı her zaman teyakkuzdaKin, nefret hırs hased bencillik ve şehvet gibi hastalıklarla mücadele azmiyle gerilmiş tevazu ve mahviyet abideleri eyle. Ya rabbi

yarabbi yalnız sana inanırım yalnız sana sığınırım nefsi emmarenin,insansanların ve şeytanın şerrinden sana sığınırı.
Ya rabbim ilmimi ve anlayışımı arttır bana herşeyi gerçek anlamıyla anlamayı ve anlatmayı nasip eyle
ağzımdan çıkan lafların düzgün ve ilme uygun çıkmasını nasip eyle,kulaklarımı yanlış ve çirkin laflardan koru.
gözlerimi haramlardan sakındır.
Hayırlı bir evlat,hayırlı bir eş,hayırlı bir anne olmayı nasip eyle
Dünyada ve ahirette yüzü gülen kullarının zümresine dahil eyle
Evlatlarımın kalbini islam nuruyla nurlandır ve onları hertürlü kazalardan belalardan ve müsübetlerden uzak eyle
AMİN

Rabbimiz!
Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma.
Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme.
Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bizi bağışla! Bize acı! Sen bizim mevlamızsın. Kafirler topluluğuna karşı bize yardım et!"

(Bakara suresi 286.ayet'in son kısım meali)

Amin Amin Amin...

Sözler tükendi dilimde. "Elem neşrah leke sadrak.." Ve "Affet beni Rabbim" diyorum susarak ve sadece ağlayarak...amin amin amin....

DiLimize
Düşen; KaLbimizden Geçen; Bizim BiLemediğimiz Ama Bizim İçin Hayırlı
OLan Ne Varsa, Dua OLup, KabuL OLur İnşallah..."

RABBİM sen bütün hastalara şifa,dertlilere deva,borçlulara edalar nasip eyle
çocuk isteyenlere çocuk ver,sağlık isteyenlere sağlık ilim irfan isteyenlere bilgi ilim ver
sevdiklerimize bden ve ruh sağlığı ver,bütün kötülüklerden koru sevdiklerimizi ve bizleri
görüp göremediğimiz bilip bilemediğimiz ancak senin görebildiğin her türlü şerden ve kötülüklerden,kötü insanlardan,dermansız dert ve hastalıklardan sen koru sana sığınırız RABBİM
bilerek ve bilmeyerek işlediğimiz günahları ve kelime şirkleri affeyle
ALLAHIM affedicisin,affı seversin,bizleri affeyle
ALLAHIM affedicisin,affı seversin,bizleri affeyle
ALLAHIM affedicisin,affı seversin,bizleri af eyle
RABBİM kalbimizdekini hayırlı,hayırlısını kalbimize eyle ,hayırlı insanlarla karşılaştır senin sevdiğin insanlarla karşılaştır hayat boyu AMİN

Allahım beni,annemi,babamı, ailemi, tüm sevdiklerimi,tüm Müslüman alemini koru.Bizlere sağlıklı,sıhhatli,hayırlı ve uzun ömürler ihsan eyle..
Rabbim, sana layık kullar olamadık..
Rabbim sen affedicisin,affetmeyi seversin,bizleri de affeyle..Bizleri cehennem ateşinde yakma..
Biz ki nefsini bu dünyaya kaptıran aciz kullarız..Bütün noksanlıklarımızdan yine sana sığınırız.
Allahım vatanımıza,milletimize hayırlı olacak evlatlar yetiştirmeyi bizlere nasib eyle.Bizleri acılardan,savaşlardan,kavgalardan uzak tut.
Zulmedenleri kahreyle Rabbim! Zulme uğrayan kardeşlerimize de sabırlar ihsan eyle..
Bizleri cennetinin nimetlerine layık kullarından eyle.Bizi orada Peygamber Efendimiz(sav) ile komşu eyle Rabbim. AMİN..

Kuyulardamı Kaldın ? Yusuf Bulur Üzülme ... Ateşleremi Daldın? İbrahim Gelir Üzülme ... Dalgalarmı Boğuyor? Yunus Bulur Üzülme... Güneş Yakmayamı Başladı ? Ömer Bakar Üzülme... Yaralarınmı Çoğaldı ? Eyyüp Sarar Üzülme.. Bütün Kapılarmı Kapandı ? Bir Kapıyı Kapatan ,Bin Tane Açar Üzülme....

Hamdini sözüme sertac ettim, zikrini kalbime
mi'rac ettim, kitabını kendime minhac ettim. Ben yoktum var ettin,
varlığından haberdar ettin, aşkınla gönlümü bikarar ettin. İnayetine
sığındım, kapına geldim, hidayetine sığındım lütfuna geldim, kulluk
edemedim afvına geldim. Şaşırtma beni doğruyu söylet, neşeni duyur,
... hakikatıı öğret.Sen duyurmazsan ben duyamam, sen söyletmezsen ben
söyleyemem, sen sevdirmezsen ben sevdiremem.Sevdir bize hep
sevdiklerini,yerdir bize hep yerdiklerini, yar et bize erdirdiklerini.
Sevdin habibini kainata sevdirdin: Sevdin de hil'at-i risaleti
giydirdin.makam-ı İbrahimden makam-ı Mahmuda erdirdin. Server-i asfiya
kıldın.Hatem-i enbiya kıldın.Muhammed Mustafa kıldın.Salat-ü selam,
tahiyyat-ü ikram, her türlü ihtiram ona, onun Al-ü Ashab-u etbaına ya
Rab!
Amin

Burdan bildiğiniz duaları paylaşabilirsiniz arkadaşlar tek tek konu açmak yerine tüm dua paylaşımları burda toplanılacaktır bilginize ...

selamlar,

bende 300 tane okudum. gecen gn okuyacaktım bekledıgım tarıh oncesı regl olunca okuyamadım bugun hemen bıtınce okuyayayım dedım yatmadan once gene okucam adetı yarın bıldırırım.. allah dualarımızı kabul etsın.. ınsallah.

su zıkırmatıklerden yanıma alacam ısyerınde de servıste de cekeceim abdest alıp cıkcam evden..çalıştıgım ıcın eve yorgun gelıp uyuya kalıoru otrdugum yerde zamanı bole degerlendırelım bizde :)

hayırlı geceler.:KK34:

Arkadaşlar dua paylaşımlarınızı bu konu altından yapınız
bireysel topik açmak yasaktir tüm konular bu topik altında birleştirilmiştir bilginize..

Son düzenleme:
dualarda buluşmak ümidiylee.... bizleride unutmayın dualarınızdaa....

X