Güven tekrar oluşur mu ? Ettiğim ahlar yerini bulur mu ?

Ya adam evlenmis karisi ablasi gibi duruyo falan demen hic hos degil. Alimliyim guzelim falan deyip durmussun.yazdiklarindan alimli bi kadin canlanmadi gozumde.ben adamda suc goremedim. Ailen istememis ne kadar severse sevsin kimse bunu cekmek zorunda degil. Erkekler neler diyor hep sevicem, olurum senin icin,asla aldatmam, en cok seni sevdim...... bunlara inanmis olmaniz zaten sacma. Sizin onda ne tur bi hakkiniz varda hakkinizi helal etmiyosunuz ben onu anlamadim.

Bana bu ilk sevdiğimsin ölürüm senin için karımsın çocuğumuzun adı şu olacak vb laflar söyleyenler hiç inandırıcı gelmiyor. İyisi de vardır tabii. Ama çoğunun aşkı saman alevi gibi birden yanıyor çok aşığım diye bir sene geçmeden sönüyor. Karşıdaki de noluyo diye kalıyo işte

Bana bu ilk sevdiğimsin ölürüm senin için karımsın çocuğumuzun adı şu olacak vb laflar söyleyenler hiç inandırıcı gelmiyor. İyisi de vardır tabii. Ama çoğunun aşkı saman alevi gibi birden yanıyor çok aşığım diye bir sene geçmeden sönüyor. Karşıdaki de noluyo diye kalıyo işte
Evet öyle ama her şey gerçekti yani ailene söyle adını koyalım diyodu sürekli. Ben daha erken diye söylemiyodum.

Adam sizi aldatti mi ya da zorla mi birşeyler yasadiniz da ah ediyorsunuz. Ailem istemedi demissiniz adamla aileniz arasında ne yaşandı onu da bilmiyoruz.Tamam hoş bir şey değil ama ayrilmis. Demek ki olmayacagini anlamis.Ayrıldıktan sonra gidip evlenmiş.Bitmiş yanı kabul etmek gerek ah etmek değil.

Adam sizi aldatti mi ya da zorla mi birşeyler yasadiniz da ah ediyorsunuz. Ailem istemedi demissiniz adamla aileniz arasında ne yaşandı onu da bilmiyoruz.Tamam hoş bir şey değil ama ayrilmis. Demek ki olmayacagini anlamis.Ayrıldıktan sonra gidip evlenmiş.Bitmiş yanı kabul etmek gerek ah etmek değil.
Evet zorla oldu bilip bilmeden konuşmayın kaçamadım elinden.

Oncelikle bu kisi sizden aileniz yuzunden ayrilmis. Belki tehdit ettiler nereden biliyoruz. Ikincisi suan evlendigi esiyle sizinle beraberken nisanlanmamis ki. Sizle ayrilmis yani bekar yalniz bir erkek olarak gayet hakki. Ustelik yaninda ablasi gibi durmasi da kendi sorunu sizin degil. Siz cok yanlis yerlere takilmissiniz. En kisa surede unutup yolunuza bakmaniz lazim. Whatsapptan da takip etmeyi birakin bence. Ayrica karisiyla fotosunu koymasinin altinda da anlam aramayin. Karisi yani neden koymasin. O onune bakip yolunu cizdiyse bunu sizin de yapmaniz lazim. Yoksa boyle omur gecer mi. Ah etseniz de neden tutsun ayrica? Sizi aldatmamis kandirmamis... Ah dedigin gider hedefini bulur, ama burada hedef aileniz bence.

Oncelikle bu kisi sizden aileniz yuzunden ayrilmis. Belki tehdit ettiler nereden biliyoruz. Ikincisi suan evlendigi esiyle sizinle beraberken nisanlanmamis ki. Sizle ayrilmis yani bekar yalniz bir erkek olarak gayet hakki. Ustelik yaninda ablasi gibi durmasi da kendi sorunu sizin degil. Siz cok yanlis yerlere takilmissiniz. En kisa surede unutup yolunuza bakmaniz lazim. Whatsapptan da takip etmeyi birakin bence. Ayrica karisiyla fotosunu koymasinin altinda da anlam aramayin. Karisi yani neden koymasin. O onune bakip yolunu cizdiyse bunu sizin de yapmaniz lazim. Yoksa boyle omur gecer mi. Ah etseniz de neden tutsun ayrica? Sizi aldatmamis kandirmamis... Ah dedigin gider hedefini bulur, ama burada hedef aileniz bence.
Benimleyken bu kız Bi fotoğrafını beğenmişti Facede ama ben anlam veremedim uzaktan bir ablası sandım ne biliyim hiç sormadımda o hep benim resimlerimi beğenirdi yorum yapardı.

Benimleyken bu evlendiği kız bunun Bi resmini beğenmiş bende anlam veremedim uzaktan ablası akrabası diye biliyodum sormadım ihtimal veremedim yani..
Neyse sonra bu Bi gün bana Bi kız var akrabasıymış ailesi güya istemeye gitmiş kızı (aslında öyle bişe yokmuş o taraf laf çıkarmış ) kızında sesi çıkmıyormuş bunu seviyomuş herhalde neyse sonra E git onla evlen dediğimde bana bağırdı saçmalama sen benimsin ben kimi istersem onu alırım kendini onlarla bir mi tutuyorsun diye sizce ben ah etmiyim de kim etsin ?
Başta ona söyledi. Emin değilsen git dedim bana bağırdı sen benimsin Dedi seni seviyorum Dedi. Borcu varmış sürekli ondan bahsediyorum. Aklıma kendisini paraya sattı düşünceside geliyor..

Ben bu ada ve suda doğum hikayesini okumuştum sanki daha önce.
Sonuç olarak her şeyi aileniz yok etmiş. Mücadeleyi size bırakmış.
Bu evrede ailenizden kötü sözler ve aşağılamalar duymuş olması da mümkün. Bu yüzden de soğumuş olabilir.
Ve sizinle bitirdikten sonra bir başkasıyla ciddiyey kurmuş. Kader yapılcak bir şey yok.
Unutup yolunuza devam edeceksiniz.

Malesef yapabileceğiniz birsey yok. Köprünün altından çok sular akmış. Yani eşinin ablası gibi durup durmaması da önemli değil. Netice de onla bir hayat kurmuş. Size düşen artık onlara takılmadan hayatınıza devam edebilmeniz. Ve whatsapptan falan bakıp kendinize anlam çıkarmayın. Kimseye birşey olmuyor. Olan size ve giden zamanıniza olur.. Kimse de yasattigini yasamadan ölmez..

Su an önüne bakmaman için hiçbir sebep yok. Zamaninda birseyler yasamissiniz, ailen istememis ve bitmis. O da yillarca senin yasini tutacak değildi ya gitmis evlenmis. Nedeni, nasili önemli degil ev-len-mis. Senin de bundan sonra tek yapman gereken onu aklindan tamamen çıkarmak ve geç olmadan kendi hayatini yasamak

O seni artık beklemiyor .Kendin söylüyorsan karısı var .Ailelerinin yanında o şehirde yaşıyormuş .Yazışmalarını bile kendinle ilişkilendiriyorsun . Rüyalarında görüyorsun onu . Ama o rüya görürken yanında başkası var . Yanlış anlama bu yazdıklarımı ama hatırlamamaya unutmaya çalış . Belki de onu düşündüğün zamanlardan birinde senin için doğru insan yanından geçer gider ve sen farkedemezsin bile .

Malesef yapabileceğiniz birsey yok. Köprünün altından çok sular akmış. Yani eşinin ablası gibi durup durmaması da önemli değil. Netice de onla bir hayat kurmuş. Size düşen artık onlara takılmadan hayatınıza devam edebilmeniz. Ve whatsapptan falan bakıp kendinize anlam çıkarmayın. Kimseye birşey olmuyor. Olan size ve giden zamanıniza olur.. Kimse de yasattigini yasamadan ölmez..
Tmm.. Haklısınız

Su an önüne bakmaman için hiçbir sebep yok. Zamaninda birseyler yasamissiniz, ailen istememis ve bitmis. O da yillarca senin yasini tutacak değildi ya gitmis evlenmis. Nedeni, nasili önemli degil ev-len-mis. Senin de bundan sonra tek yapman gereken onu aklindan tamamen çıkarmak ve geç olmadan kendi hayatini yasamak
Peki..

O seni artık beklemiyor .Kendin söylüyorsan karısı var .Ailelerinin yanında o şehirde yaşıyormuş .Yazışmalarını bile kendinle ilişkilendiriyorsun . Rüyalarında görüyorsun onu . Ama o rüya görürken yanında başkası var . Yanlış anlama bu yazdıklarımı ama hatırlamamaya unutmaya çalış . Belki de onu düşündüğün zamanlardan birinde senin için doğru insan yanından geçer gider ve sen farkedemezsin bile .
Ben bişeyi ilişkilendirmiyorum neyse sağol..

Valla canım kardeşim sana kendi uygulayamadığım aklı vericem.

Aynen dediğin gibi güzellik zamanla soluyor. Böyle hayatı kendine zindan ederek, yerinde sayarak zamanını ziyan ediyorsun ama gençlik güzellik sınırsız hediyeler değiller.

Bak ben de senin gibiyim ama 28e geldim saçımda ilk beyaz geçen hafta çıktı. Aşk acısına ziyan ettiğim zamaba çok pişmanım.

Tavsiyem kendi hayatına odaklan. Bu herif varolmamış gibi yaşa. Böyle yaşarsan kendini mutsuzluğa mahkum edersin. Gerekirse yardım al ama kendi mutluluğuna odaklanmayı başar derim.
28 geç değil ben eşimle 27de çıkmaya başladım 28de evlendim. Saçımdaki beyazlarsa kızım doğduktan sonraki şu 9 aylık dönemde oldu. Uykusuzluk zor...

1 buçuk yıl önce bir sevgilim oldu kendisi ilk sevgilimdi.
Karımsın benimsin ilk kez sevdim diyen deli gibi kıskanan adam..
Gözlerimi onunla açmıştım, baban vermezse mahfolurum diyen okulun bitince alıcam seni sen o evde misafirsin diyen..inandım işte.
Çok sevdim bende çok bağlandım beni hep çok sev tmmı diyodu.
Bir gün ailem öğrendi istemediler artık ne yaptı ne etti ailem bilmiyorum ama ben vazgeçmedim dayak yedim Yinede aşkımdan vazgeçmedim..
Başta beklerim Dedi sonra bana küfürler etti benim Bi suçum yok ananla babanla hallet beni unut Dedi..
Sustum kayboldu ortadan..
Annem gösterdi faceden nişanlanmış şok oldum sustum yine.. (Ama çok ah ettim çok..)
Onun için okulumdan vazgeçecektim sonra evlenmiş hemen şehir değiştirmiş. ( asla bu şehirden ayrılamam her şeyim işim burda diyen ailesiyle kızın ailesinin olduğu yere göçmüşler) bir de kendini bana zengin tanıtmıştı bir öğrendim yalanmış.
Benim durumum iyi zaten ekonomik olarak.
Aylar sonra eski whatsabına eşiyle resmini koymuş biz hep oradan konuşurduk. 3 günde bir giriyor.
Onu takip etmiyorum sadece bu ne anlama geliyor anlamıyorum.
Bana gelince o süreçte ben çok ilerledim. Şuan iyi bir işim var atandım konumum iyi.
Etrafımda çok kişi var ama ben şans veremiyorum. Güzelliğim solup gidicek..
Evlendiği kıza gelince kız akrabası ve zengin buna iş sağlamışlar galiba. (Asla onla iletişime geçmedim)
Kız abartmıyorum yanında ablası gibi duruyor aşırı büyük duruyor.
Ben bazı geceler acı çekiyorum o kadar mutsuz oluyorum ki bazen.. Boğuluyorum sanki acaba içimden Hakkı'mı helal etsem diner mi ? Diyorum kendi kendime.
Sanki oda beni düşünüyormuş gibi hissediyorum.
Kimseye şans veremiyorum sevemiyorum o Nasıl vicdanı rahat bilemiyorum.
İkimizde muhafazakar bir aileyiz .
Benim aptallığım seni alıcam Dedi ve dokundu.. İleri olmadı ama ilk elimi o tuttu öptü bişeyler oldu..
Seni alıcam inşallahı yok suda doğum yapcaksın yanında ben olucam diyen Ada'm..
Deli gibi kıskanan.
Kimseye güvenemiyorum bende Mutlu olabilecek miyim ?
Kimseye kötülük düşünmüyorum.
Dediğim gibi saklanıyor bütün hesaplarını kapattı evli olduğunu bildiğimi bilmiyor.
Çok çok ah ettim içimden. Ama 2 yıldır o lanet acı çıkmıyor içimden unutur gibi oluyorum rüyama giriyor yüzü 5 karış bir şekilde..
Güzelim alımlıyım abartmıyorum ama istemiyorum kimseyi korkuyorum :KK43: ne yapabilirim ben ?
Bu arada Dipnot:
Benimleyken bu evlendiği kız bunun Bi resmini beğenmiş bende anlam veremedim uzaktan ablası, akrabası diye biliyodum sormadım ihtimal veremedim yani..
Neyse sonra bu Bi gün bana Bi kız var akrabasıymış ailesi güya istemeye gitmiş kızı (aslında öyle bişe yokmuş o taraf laf çıkarmış ) kızında sesi çıkmıyormuş bunu seviyomuş herhalde neyse sonra Eee git onla evlen dediğimde bana bağırdı saçmalama sen benimsin ben kimi istersem onu alırım kendini onlarla bir mi tutuyorsun diye sizce ben ah etmiyim de kim etsin ? (Evlendiği kişide o )
Başta ona söyledim .
Emin değilsen git dedim bana bağırdı sen benimsin Dedi seni seviyorum Dedi. Borcu varmış sürekli ondan bahsediyorum. Aklıma kendisini paraya sattı düşünceside geliyor..

canım ya geçmiş bitmiş artık geçmişe değil geleceğe bak emin ol başkasını da seversin hemde daha çok. onu üzecek en güzel şey evlenip mutlu yuva kurmandır.

X