Güven tekrar oluşur mu ? Ettiğim ahlar yerini bulur mu ?

Aynı ben.. Kimseyi istemiyorum

Bence yanlış yapıyorsun.

Şöyle ki ben 2 kere aşık oldum. 1.de 23 mü neydim ama o heriften bir hayır görmedim.

2. aşkımla 25te tanıştım. O zaman 1.de çektiğim acıları unuttum diyeyim. Bu da kötü bitince 1 yıl aşk acısı çektim oldum mu 28. Etrafımdaki herkes evli nişanlı şu saatten sonra istesem de zaten ilgi gösteren kimse yok, herkesin iyi kötü kendi hayatı var.

Bence aşka açık ol. Yaşın da genç kıymrtini bil benim olduğum duruma düşme.

Siz şu surekli farkli nickelerle konu açan guzel etrafinda bi suru insan olan kizsiniz sanirim. Yazinin yarisina kadar okudum hayret guzellikten bahsetmemis dedimki sonrasinda beni sasirtmadiniz. Once komisere taktiniz o konu bitti simdi gecmisw saplandiniz. Yahu neden baskasina sans vermiyosunuz bu sekilde unutamiyosunuz iste resmen saplanti bu. Insanlar kac cocukla bosaniyo. Adam evlenmis gitmis vatsapa girse ne girmese ne hala onu dusundugunuzu bilse sadece egodan siser baska bisey olmaz. Yolunuza bakin artik guzelligniz daha fazla solmasin.

benzer şeyler yaşadım ilkimdi aynı şekilde sözler sensiz yapamamlar 1.5 yıllık bi ilişki sonra ansızın bitti bile demeden gitti şehir değiştirdi evli şimdi de çocuğu olucakmış bende çok ah ettim o kadar ki binde biri tutsa düze çıkamaz ömrü boyunca ...bana gelince yavaş yavaş atlattım önceleri çok korktum bi daha hayatıma kimseyi alamam ben kimsenin gözlerine bakamam onu görürüm diye ama yavaş yavaş atlattım bi gün baktım ki adı geçtiğinde içimde acıyan bi şey kalmamış şimdi konuşulduğunda sıradan birisinden bahsediliyomuş gibi dinliyorum. ve hayatıma 3 yıl sonra birisini alabildim o kişiyle mutlu olablidim. klasik bi söz evet ama zaman her şeyin ilacı

benzer şeyler yaşadım ilkimdi aynı şekilde sözler sensiz yapamamlar 1.5 yıllık bi ilişki sonra ansızın bitti bile demeden gitti şehir değiştirdi evli şimdi de çocuğu olucakmış bende çok ah ettim o kadar ki binde biri tutsa düze çıkamaz ömrü boyunca ...bana gelince yavaş yavaş atlattım önceleri çok korktum bi daha hayatıma kimseyi alamam ben kimsenin gözlerine bakamam onu görürüm diye ama yavaş yavaş atlattım bi gün baktım ki adı geçtiğinde içimde acıyan bi şey kalmamış şimdi konuşulduğunda sıradan birisinden bahsediliyomuş gibi dinliyorum. ve hayatıma 3 yıl sonra birisini alabildim o kişiyle mutlu olablidim. klasik bi söz evet ama zaman her şeyin ilacı
İnşallah senin gibi Mutlu olurum bende..

Gerçekten zor bir durum böyle değil ama buna benzer bir durum yaşadım,bazı sebeplerden ara verelim deyince hemen evlendi
Bende 3-4 yıl acı çektim belki düşünsem yine içim acır bilmiyorum.
Sonra hayatıma biri girdi aşık oldum.
Velhasıl onunla olmadı gibi bir şey.
Ama ben nişanladığım da o insan boşanmış bana ulaşıp bir araya gelmeye çabalamıştı.
Şimdi belki bu sevdiğim insandan da ayrı olsam iyiki o zaman hayatımdaymış ve ben aşık olmuşum ki,diğeri geldiğinde hiç düşünmeden hayır diyebilmişim.
Düşünmemeye çalış,intikam falanda hikaye.
Seven adam başkasıyla olur evlenir miydi?
Sevmeyenin de zaten ne yaparsan yap canı yanmaz zaten.
Takmamaya çalış hayatına bak
Ailene de şükret en iyisini yapmışlar senin göremediklerini görmüşler.
Hayat devam ediyor.
Karaktersiz ve değmeyen biri için yas tutulmaz arkadaşım.

Gerçekten zor bir durum böyle değil ama buna benzer bir durum yaşadım,bazı sebeplerden ara verelim deyince hemen evlendi
Bende 3-4 yıl acı çektim belki düşünsem yine içim acır bilmiyorum.
Sonra hayatıma biri girdi aşık oldum.
Velhasıl onunla olmadı gibi bir şey.
Ama ben nişanladığım da o insan boşanmış bana ulaşıp bir araya gelmeye çabalamıştı.
Şimdi belki bu sevdiğim insandan da ayrı olsam iyiki o zaman hayatımdaymış ve ben aşık olmuşum ki,diğeri geldiğinde hiç düşünmeden hayır diyebilmişim.
Düşünmemeye çalış,intikam falanda hikaye.
Seven adam başkasıyla olur evlenir miydi?
Sevmeyenin de zaten ne yaparsan yap canı yanmaz zaten.
Takmamaya çalış hayatına bak
Ailene de şükret en iyisini yapmışlar senin göremediklerini görmüşler.
Hayat devam ediyor.
Karaktersiz ve değmeyen biri için yas tutulmaz arkadaşım.
Teşekkür ederim çok sağol dediğini Yapıcam..

Aradan cook uzun zaman geçmiş bence kesinlikle artık hayatına birini almalısın en azından tanımak için fırsat vermelisin. Seni anlıyorum demem çok yersiz ve hafif kalır düşüncesi bile beni böyle ürkütüyorken başıma gelmesini hiç istemem amma velakin olan da olmuş be canım senin ona acı çektirmen yada cektirebilmen pek doğru olmaz gibi. Çünkü artık onun hayatında sadece eski sevgilisi olarak bahsin geçer. Eşiyle tartışmaya girer bunalıma girer o zaman özler seni ancak. Ah der vah der... Oda olur mu veya olursa ne zaman olur bilemeyiz bunu bekleyerek de yasayamazsin hem acı çektiğini görsen ne olacak ki sana dinmek istese evlenip boşanmış sana bu sıkıntıyı yaşatan adamı hayatına geri alabilecek Misin hadi aldın diyelim o yalnız geçirdiğin günleri unutabilecek misin ? En iyisi ve hayırlısı sen başka biriyle yoluna bak arkadaşım bigün o pişman olursa da hayatında biri olduğu için pek umrunda olacagini düşünmüyorum açıkçası Allah Büyük dersin o kadar.

Tatlım icinde bu kin ve nefret durduğu sürece elbette kimseye kalbini açamazsın. Neden biri icin tüm insanlıga güvenmekten vazgeçiyorsun? Sevdiğin Bi yemeği yerken icinde kıl çıktı diye hayatın boyunca o sevdiğin seyden vazmı geçiyorsun? Ayrıca ailen istememiş, her seyde oldugu gibi bundada Bi hayır varmıs ve ailen istemedi diye hemen vazgeçmiş senden. Olaya iyi yönden bakmalısın ve şükretmelisin kurtulduğun icin. Ah etmeye devam etme, Allah'a havale et madem inançlısın. Allah kimsenin yaptığını yanına bırakmaz, unutmazda, senin sürekli Allah'a bunu hatırlatmana gerek yok yani. Sen hayatına odaklan, evlenmiş barklanmış birinide telefonundan sil, heryerden sil, takip etme

Aradan cook uzun zaman geçmiş bence kesinlikle artık hayatına birini almalısın en azından tanımak için fırsat vermelisin. Seni anlıyorum demem çok yersiz ve hafif kalır düşüncesi bile beni böyle ürkütüyorken başıma gelmesini hiç istemem amma velakin olan da olmuş be canım senin ona acı çektirmen yada cektirebilmen pek doğru olmaz gibi. Çünkü artık onun hayatında sadece eski sevgilisi olarak bahsin geçer. Eşiyle tartışmaya girer bunalıma girer o zaman özler seni ancak. Ah der vah der... Oda olur mu veya olursa ne zaman olur bilemeyiz bunu bekleyerek de yasayamazsin hem acı çektiğini görsen ne olacak ki sana dinmek istese evlenip boşanmış sana bu sıkıntıyı yaşatan adamı hayatına geri alabilecek Misin hadi aldın diyelim o yalnız geçirdiğin günleri unutabilecek misin ? En iyisi ve hayırlısı sen başka biriyle yoluna bak arkadaşım bigün o pişman olursa da hayatında biri olduğu için pek umrunda olacagini düşünmüyorum açıkçası Allah Büyük dersin o kadar.
Çok teşekkür ederim.. Dediğiniz gibi olur umarım sağol

Tatlım icinde bu kin ve nefret durduğu sürece elbette kimseye kalbini açamazsın. Neden biri icin tüm insanlıga güvenmekten vazgeçiyorsun? Sevdiğin Bi yemeği yerken icinde kıl çıktı diye hayatın boyunca o sevdiğin seyden vazmı geçiyorsun? Ayrıca ailen istememiş, her seyde oldugu gibi bundada Bi hayır varmıs ve ailen istemedi diye hemen vazgeçmiş senden. Olaya iyi yönden bakmalısın ve şükretmelisin kurtulduğun icin. Ah etmeye devam etme, Allah'a havale et madem inançlısın. Allah kimsenin yaptığını yanına bırakmaz, unutmazda, senin sürekli Allah'a bunu hatırlatmana gerek yok yani. Sen hayatına odaklan, evlenmiş barklanmış birinide telefonundan sil, heryerden sil, takip etme
Haklısınız zaten bakmıyorum sağolun..

Baktım ayni konuyu tekrar açmışsin
Cümleler aynı
Ama ailemi suclamiyorum demişsin bu konuda
Ilk konuda ise onları sucluyordun

Konunu hatırladım arkadaşım. Önceki konuna da yazmışımdır belki çok arabesksin. Kimseye ah etmene gerek yok. Hatayı kendnde ara. Sana her bişey söyleyene inanır mısın günlük hayatında da. Ah yalan söylediğini nasıl anlamadım diye kendine kız. Adam kaypak çıkmış. Ne yapacaksın? Elini sallasan böylesine çarpıyorsun zaten. Öpüştüysen de öpüştün. Bu senin inançlarına göre yanlışsa bu adamla sonradan evlensen de evlenmesen de Yanlış. O zaman öpüşmeyecektin. Şimdi ona üzülmen de saçma. Evlenince o günahlrın silinecek miydi? Madem sen karşındakinin kişiliğini tahlil edemiyosun. İşi ailene bırak. Aileler devreye girene kadar kmseden emin olma. Sen ailenin evinde misafirsin diyen adama zaten s... Git diyeceksin. Ailenin evi her zaman senin kendini prensesler gibi hissedeceğin evdir. Kocanın evinde sıkıldığın bunaldığın anda kaçacağın annenin 40 yaşına gelsen de yemeğini önüne getireceği babanın başını prensesim diye okşayacağı evdir. Suda doğummuş falan. Böyle hayaller kurulur da gerçek olmayacağı bilinir be yavrum.

Güzelliğini soldurmana gerek yok. Ailelerinizin işinizin uyumlu olduğu düzgün bir adam elbet çıkar karşına. Suda doğum yaptırcam diye vaatlerde bulunmaz belki ama şerefsizlik de yapmaz. Boşuna bu kadar ağlaşıyorsun. Hepşmiz aşk acısı yaşıyoruz bir şekilde. Hadi senin ilk aşkın şerefsizlik yaptı çok kolay unutursun küfür edersin geçer. Benimki öldü. Başkasıyla evliyim evet çok da mutluyum. Ama onunla kurduğum bütün hayaller yarım. Ve adamı gömdüm. Suda doğumdan daha basit hayallermz vardı. Evimize koyacağımız kitaplık. Bu kitaplık için her ay harçlığımızdan artırıp aldığımız kitaplar. Ben o kitaplara baktıkça eriyorum biliyo musun. Ama hayat devam ediyor bir şekilde ve yaşamak zorundayız.

Seni Hatırlıyorum..

Bak olayın temelinde ailen suçlu..

Adama açık açık istemiyoruz seni demişlerdi yanlış hatırlamıyorsam .. Biri seni Oğluma istemiyorum diyecek bana aşkımdan gebersem gitmem o Kapıya . Belki o çocuk da bu zihniyette biri. Herkes senin gibi düşünmek zorunda değil ki..

Ben 20 li yaşlarda ama ailesinin tercihleri kendi tercihlerinin önüne gecmiş evleneceği insana bile ailesinin nihai olarak karar belirtebildiği biri ile olamam. Onu bir birey olarak göremem, onjnla yuva kuramam.

Şimdi yok ablası gibi duruyor, yok ona iş maddi imkan sağladılar .. Bunları boşver.. Bunlar farazi de olabilir.

Ah edecek bir durumun yok senin. Geçmişine bir Sünger Çek evvela..

Gencim güzelim diyorsun .. Karşına düzgün biri çıkacaktır illa ki. Ayakların yere sağlam bassın , bu sefer sen hata yapma, aileni karıştırtma özel meselelerine .. Yok karışırlar diyorsan da bunun için de bi alternatif geliştirmiş büyüklerimiz : görücü usulü diyorlar..

Hakkında hayırlısı

Niran,

Annen normal bir tip değil . Kusura bakma ama önceki Konularına baktım da.. Facia

Bu Kadından korkması normal yani adamın

X