Habersiz gelen kaynana ve kayınpeder. Normal mi?

Onlyhopex

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2020
433
-181
Merhaba kızlar, iki gündür hastaydım. Grip ve ateşten yatıyordum. Eşim dün ailesine söylemiş ve annesi beni arayıp geçmiş olsun dedi. Akşam ise eşim işten gelir gelmez sofra kuruluyken çatkapı geldiler. Üstüne 2 saat oturdular. Saygımdan ötürü ağrıma ve acıma rağmen zor durdum. Insan bir arar veya whatsapptan mesaj atamaz mı?

Merhaba kızlar, iki gündür hastaydım. Grip ve ateşten yatıyordum. Eşim dün ailesine söylemiş ve annesi beni arayıp geçmiş olsun dedi. Akşam ise eşim işten gelir gelmez sofra kuruluyken çatkapı geldiler. Üstüne 2 saat oturdular. Saygımdan ötürü ağrıma ve acıma rağmen zor durdum. Insan bir arar veya whatsapptan mesaj atamaz mı?
Yani anlamıyorum bu kaynanaları gerçekten illa kaynanalık yapacaklar yani😒

Yani anlamıyorum bu kaynanaları gerçekten illa kaynanalık yapacaklar yani😒
Maalesef, bir an şok oldum cidden. Bir de evimiz 1+1. Gidip yatak odamızda namaz kıldı, dağınıktı yatağın üstünde yeni yıkanmış çamaşırlar vardı

Hastayım de git yat.bana saygı gostermeyene ben niye saygı gostereyim. Her seyide saygıya baglamayın. Onlarin yaptigıda yanlis, senin yaptiginda yanlis
Ben ilk kez karşılaştım ve o an eşimde vardı napacagimi bilemedim. Millet mutfakta otururken ben gidip yatamam diye düşündüm çok ayıp olur gibi geldi.

Normal değil tabii ki. Hasta olduğunuzu biliyorlarsa gelip rahatsız etmemeleri gerekirdi. Onlara değil de bu rahatsızlığınızı eşinize mutlaka bildirin.

Normal değil tabii ki. Hasta olduğunuzu biliyorlarsa gelip rahatsız etmemeleri gerekirdi. Onlara değil de bu rahatsızlığınızı eşinize mutlaka bildirin.
Eşim de yanlış anlayacak ve geçimsiz biri olduğumu düşünecek diye tereddüt ettim açıkçası. Ama söylemek istiyorum cidden.

Grip ve ateşten yatarken geldilerse söyleyin size bulaştırmak istemiyorum diye söyleyip gidebilirsiniz yanlarından

Telefon etmek yetmemiş demekki. Siz de uğurlarken anne/baba birdaha ki gelisinizde önden ararsanız karsiniza böyle çıkmak istemem hem gripliyim size bulastiririm diye korkuyorum diyebilirsiniz. Koştura koştura eşe söylemenin anlamı yok yani. Sınırlarınızı önce tatlı dille çözmeye çalışın eğer önceden aranızda bir husumet,dalaşma falan olmadıysa. Sadece hasta ziyaretine gelmiş olamazlar mi hem önden de telefon etmişler geçmiş olsuna? Bilmiyorum ilk kez yapıyorlarsa önünü alabilmek adına ben böyle söylerdim sanirim

X