hacıyatmazdan kum saatine dönüşüm

üst bacağınız kaç cm?

• Ankete Katılan
    22
hoşgeldin nosee :KK16: bilemiyorum ölçmedim ama bayağı sıkılaştığımı hissediyorum. kaslarım oluşmaya başladı, kasın üstünde bir yağ tabakası var ve çözülme halinde. eskiden buna pirinçlenme diyordu kızlar:KK9: böyle pirinç taneleri gibi parçalanmış yağlar... elleyince hissediyorum. daha önce kilo verdiğimde de bu kiloda takılı kalmıştım, herhalde bu benim kas oluşturma kilom, sonrası tıkır tıkır geliyor.
şimdi sabretmemiz lazım sadece, zaten havalar çok ısındı metabolizmamız hızlandı, iştahımız azaldı. :KK8:
evet tatlım onu denedim ama zaten şu an ebru şallı ona benzer hareketler yapıyor, bu kür bitince tekrar Leandro'ya geri dönmeyi düşünüyorum :) hatta bugün Brazil Butt Lift'in cardiosunu yapıcaktım ama üşendim, Leslie yaptım...

ay ya beni de özendirdin bugün evde bölgesel çalışacağım...ya benim de bacaklarım kalın :KK43: boyum 1.68 bacaklarımin biri 56.5 diğeri 60 cm.(sorma niye diye şişlik biraz var onda o yüzden) benimde acil olarak bacak inceltici hareketler yapmam lazım. yani en iyisini yapıyorsun zayıf olmana rağmen kardio da yapıyorsun bölgesel de yapıyorsun... zaten aslında bölgesel çalışınca vücut cardio yapmasa da vücut 7/24 çalışıyor. yani aslında fitnesa ağırlık vermek lazım diye düşünüyorum. ama bölgesel çalışınca da kilo da artış oluyor sanki ben bu olayı da tam çözemedim :26:

ay ya beni de özendirdin bugün evde bölgesel çalışacağım...ya benim de bacaklarım kalın :KK43: boyum 1.68 bacaklarımin biri 56.5 diğeri 60 cm.(sorma niye diye şişlik biraz var onda o yüzden) benimde acil olarak bacak inceltici hareketler yapmam lazım. yani en iyisini yapıyorsun zayıf olmana rağmen kardio da yapıyorsun bölgesel de yapıyorsun... zaten aslında bölgesel çalışınca vücut cardio yapmasa da vücut 7/24 çalışıyor. yani aslında fitnesa ağırlık vermek lazım diye düşünüyorum. ama bölgesel çalışınca da kilo da artış oluyor sanki ben bu olayı da tam çözemedim :26:

olsun ya kiloya takma. bak hatta ben spora basladigimda bacaklarimin kalinligi artti mesela, hem istahimi acti hem de biraz bacaklarimi sisirdi. ama o zamanla duzelecek bir sey.
nolursa olsun her gun hareket edelim, gerisi gelir. kardiyo dedigim 1 saatlik yuruyus yani, disarda yuruyebiliyorsan cik mutlaka, sabah olmazsa aksam... cok iyi geliyor.

dun cok kotu gecti hic spor yapmadim ve cok fazla yedim. bugun sinirliyim o yuzden ama sinirli olmanin bana bi faydasi yok. telafi etmeye bakicam artik.

yarından itibaren iki haftalık detoksa başlıyorum (evet yine başlıyorum, ne var allah allah :78:), 4.5 kilo vermem gerek. 2 haftada en az 3 kilosunu vereceğim.
Sottile de bana katılacaktı ama nerelerde bilmiyorum :26:

bu seferki son planım şöyle:
1. hafta:
sabah: önce yarım limon sıkılmış su, ardından meyve (yeşil elma, ananas, kivi veya çilek), büyük bardak yeşil çay
öğlen-akşam: 1 büyük kase sebze çorbası

2. hafta:

sabah: yarım limon sıkılmış su, istediğim meyve ve sebzelerden yapılmış smoothie, 1 yumurta
öğlen: 1 kase sebze çorbası
akşam: salata veya sebze yemeği, yanında yarım kase yoğurt veya bir bardak kefir

haydi bismillah! diğerlerinde bismillah dememiştim herhalde ondan başarısız oldum :KK53::KK9:

sporumu çok aksattım, yürüyüş yaptım ama yediğim 1 paket eti cin'in kalorisini bile sıfırlamaz. zaten öyle bir şey de yok. diyet daha önemli

You-cant-out-exercise-a-bad-diet.jpg

yarından itibaren iki haftalık detoksa başlıyorum (evet yine başlıyorum, ne var allah allah :78:), 4.5 kilo vermem gerek. 2 haftada en az 3 kilosunu vereceğim.
Sottile de bana katılacaktı ama nerelerde bilmiyorum :26:

bu seferki son planım şöyle:
1. hafta:
sabah: önce yarım limon sıkılmış su, ardından meyve (yeşil elma, ananas, kivi veya çilek), büyük bardak yeşil çay
öğlen-akşam: 1 büyük kase sebze çorbası

2. hafta:

sabah: yarım limon sıkılmış su, istediğim meyve ve sebzelerden yapılmış smoothie, 1 yumurta
öğlen: 1 kase sebze çorbası
akşam: salata veya sebze yemeği, yanında yarım kase yoğurt veya bir bardak kefir

haydi bismillah! diğerlerinde bismillah dememiştim herhalde ondan başarısız oldum :KK53::KK9:

sporumu çok aksattım, yürüyüş yaptım ama yediğim 1 paket eti cin'in kalorisini bile sıfırlamaz. zaten öyle bir şey de yok. diyet daha önemli

You-cant-out-exercise-a-bad-diet.jpg

Ben de geldimm! :-)
Hatta 'yettim gari!' :KK53:

Vermemiz gereken kilolar aynı! :-)
Bu 2 hafta yoldaşın olacağım nasipse, sonrasında da sıkılaşma yoldaşı tabii ki.. (;
Düzenli bir programı bu sefer ben de başaracağım inşAllah! :KK15:

Haydi bakalım Vira Bismillah!

Ben de geldimm! :-)
Hatta 'yettim gari!' :KK53:

Vermemiz gereken kilolar aynı! :-)
Bu 2 hafta yoldaşın olacağım nasipse, sonrasında da sıkılaşma yoldaşı tabii ki.. (;
Düzenli bir programı bu sefer ben de başaracağım inşAllah! :KK15:

Haydi bakalım Vira Bismillah!

ay oley hoş geldin :KK16: sen de yaz tatlım planını, sonra günlük bildirimimizi yapalım, birbirimizi uyaralım. ölçü de almayı düşünüyor musun?

ay oley hoş geldin :KK16: sen de yaz tatlım planını, sonra günlük bildirimimizi yapalım, birbirimizi uyaralım. ölçü de almayı düşünüyor musun?

Ölçü almaya korkuyorum ama alacağım.. :18:

Benim programım şöyle olacak:

Sabah- 5o gr kepekli ekmek, biraz krem peynir, 4-5 cherry domates yanında kekik veya yeşil çay.
Öğlen- Yeşil elma-Salatalık-Kivi Üçlüsünden biri

(Sabah öğlen programımı yer değiştirebilirim arada)

Akşam- Bir porsiyon sebze yemeği

*Sabahları bir kaşık da pekmez içmek zorundayım, kansızlığım var.
Günde en az 2 lt su.

2. hafta programıma tarçınlı yoğurt ekleyebilirim.. :-)
Onu henüz netleştirmedim..(;

Sen ölçü alacak mısın canım?

Ölçü almaya korkuyorum ama alacağım.. :18:

Benim programım şöyle olacak:

Sabah- 5o gr kepekli ekmek, biraz krem peynir, 4-5 cherry domates yanında kekik veya yeşil çay.
Öğlen- Yeşil elma-Salatalık-Kivi Üçlüsünden biri

(Sabah öğlen programımı yer değiştirebilirim arada)

Akşam- Bir porsiyon sebze yemeği

*Sabahları bir kaşık da pekmez içmek zorundayım, kansızlığım var.
Günde en az 2 lt su.

2. hafta programıma tarçınlı yoğurt ekleyebilirim.. :-)
Onu henüz netleştirmedim..(;

Sen ölçü alacak mısın canım?

ben aldım zaten başka konuya yazdım, buraya da kopyalayayım. ama asıl önemli olan bacak ölçüm...

boy: 1.60 m
baslangic kilo: 48,5 kg
guncel kilo: 48,5
hedef kilo: 44,0

sag ust bacak ( en kalin yerden): 51,5 cm
sol ust bacak: 52,5
sag baldir: 34
sol baldir: 35
bel (en ince yerden): 64
gobek (gobek deligi uzerinden): 74
basen (simitlerin uzerinden): 81
popo: 89
gogus: 79
sag ve sol alt kol ( en kalin): 22

ben aldım zaten başka konuya yazdım, buraya da kopyalayayım. ama asıl önemli olan bacak ölçüm...

Benim için de o çok önemli..
Hemen ölçüyorum ben de.
Bildirimimi yapacağım.
Bu arada sebze çorbası demişsin ama özel bir tarifin mi var?
Aslında iki günlük salatalıklı ayran çorbası detoksunu yapmayı çok istiyorum ama haftasonuna denk getirmem gerek onu..

Benim için de o çok önemli..
Hemen ölçüyorum ben de.
Bildirimimi yapacağım.
Bu arada sebze çorbası demişsin ama özel bir tarifin mi var?
Aslında iki günlük salatalıklı ayran çorbası detoksunu yapmayı çok istiyorum ama haftasonuna denk getirmem gerek onu..

yarın için şeyda coşkun'un (her ne kadar gıcık olsam da) verdiği bir çorbayı yapacağım.
kabak, mantar, dereotu, soğan 1 bardak suyla beraber pişirip blenderdan geçiriyorsun. daha ayrıntılı tarifi de yazarım sonra istersen. ama ben miktarları değiştirebilirim.

Boy: 1.62
Göğüs: 82
Bel: 61
Simit: 82
Kalça: 95 :18:
Üst bacak (en kalın yerinden): 53
Üst bacak (en ince yerinden): 39
Alt baldır: 34

:KK43:

Son düzenleme:
yarın için şeyda coşkun'un (her ne kadar gıcık olsam da) verdiği bir çorbayı yapacağım.
kabak, mantar, dereotu, soğan 1 bardak suyla beraber pişirip blenderdan geçiriyorsun. daha ayrıntılı tarifi de yazarım sonra istersen. ama ben miktarları değiştirebilirim.

Olabilir aslında..
Sen ne miktarda düşünüyorsun canım?
Ne faydası varmış peki tarifin?

Olabilir aslında..
Sen ne miktarda düşünüyorsun canım?
Ne faydası varmış peki tarifin?

yag yakici demis ama oyle degil bence..
7-8 adet mantar
1 orta boy kabak
yarim demet dereotu
1 biber
3 dal taze sogan
1 dis sarimsak, karabiber
2 bardak suyla pisir, blenderdan gecir. 1 ogunluk corba bu, ben 2 katini yapicam.
bu arada olculerimiz de benzer bayagi... kilon kacti?

Son düzenleme:
su tarif de bayagi guzele benziyor, bunu da ertesi gun yapicam:
2 adet orta boy domates
yarim kirmizi biber
yarim sogan
1 kasik yulaf
feslegen

domatesi, biberi, sogani firinda pisir. kabuklarini soy, 1 bardak suyla 5 dk pisir, blenderdan gecir.
yulafi yagsiz tavada kavur ve uzerine serp. feslegen koy.

bu tarifler seyda coskun diyetinin corba gununden... her ogunde 1 corba iciyorsun, benim icin butun gun ayni corbayi icmek daha pratik. gunde 3 kere yemek yapamam.

Çok tok olduğum için tartılamadım, epeydir de tartılamıyorum zaten, tartım sıkıntılı..
5o değilimdir ama sanırım, bilmiyorum canım.. :44:
Hmm fena tarif değilmiş, güzel olabilir..

su tarif de bayagi guzele benziyor, bunu da ertesi gun yapicam:
2 adet orta boy domates
yarim kirmizi biber
yarim sogan
1 kasik yulaf
feslegen

domatesi, biberi, sogani firinda pisir. kabuklarini soy, 1 bardak suyla 5 dk pisir, blenderdan gecir.
yulafi yagsiz tavada kavur ve uzerine serp. feslegen koy.

bu tarifler seyda coskun diyetinin corba gununden... her ogunde 1 corba iciyorsun, benim icin butun gun ayni corbayi icmek daha pratik. gunde 3 kere yemek yapamam.

Ay ben de aynıyım, hep pratik ve kolay şeyler olmalı.. :KK17:
Evde olsam ben de yapardım kesin.. :-)
Ama çalışınca zor yaa böyle tarifler..

X