Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Haftada bir kuaförde keratin bakımı yapılır mı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Poncikstalkta

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2019
4
0
28
Merhaba arkadaşlar, ben de bir çoğumuz gibi kuaför mağduruyum. Işıltı istediğim kuaför saçlarımı önce platine kadar açıp üstüne cila atarak koyulttu. E tabi önceden uçlarında çok hafif sarılar olunca oralar bi güzel yanmaya yakın yıprandı. Cilayı da beceremedi. Renkler çok saçma olunca ertesi gün tekrardan aynı yere (saçımı oranın çalışanı yapmıştı ama çırak falan değil. Gittiğim yerde çok fazla kuaför çalışıyor.) gittim ve saçlarımı bu sefer oranın sahibi cilayla düzeltip bakım yapıp uçlarından 5 cm kadar kesti. Keratin bakımından sonra bir gün önce ıslakken çektiğimde elime gelen hatta sünen uçlar toparlandı sadece biraz kuruluk ve en uçlarda minik çatallı yıpranmalar kaldı onu da yağlarla halledebilirim diye düşünüyorum( böyle dediğime bakmayın içim kan ağlıyo kan) ama hala rengin içime sinmesi için bir kere daha cilayla koyultmak gerekiyor. Şimdi soruma geliyorum;
1- cila işlemi saçlarımı daha çok yıpratır mı?
2- bir önceki keratin bakımının üstünden 6 gün geçtikten sonra tekrar keratin bakımı yaptırmak saça zarar verir mi?
Açıkçası ben saçlarımın ciladan sonra hafif bi kuruyacağını düşündüğüm için bir kere daha bakım yaptırmak istiyorum.
Bakımı anlatacak olursam; öncelikler saçlarımı yıkıyor arkasından bi maske sürüp sıcak havlu basarak bekletiyor. Maske durulandıktan sonra bi tüpten keratini sürüp yarım saat beni öyle bekletiyor. Son olarak da fön çekilerek bakım tamamlanıyor. (Kesinlikle pres değil.) 6 7 saat kalması gerekiyor saçta ama ben bir gün bekletiyorum bazen. Buna keratin bakımı deniliyor ama bazı yerlerde keratin yüklemesi keratin botoksu olarak falan da duydum

O zaman bir kuaför olarak sana tavsiye vereyim. Tabiki kuaforun para kazanmak için yapacak ama sağlıklı keratin yüklemesi için en az 3 4 ay beklemen lazım bu birincisi saçında 3 gün durması gerekiyor bu ikincisi üçüncü olarak da keratin yuklemesinden sonra kullanacağınız şampuan keratinin etkisi olmemesi için sulfatsiz yani tuzsuz şampuan olmalı buda üçüncüsü fiyatları 1lt 30 35 TL civarı en fazla daha fazlasını vermeyin marketlerde bulamazsınız eczane yada kuaför den alabilirsiniz 😍

X