Hakkınız olanı ister misiniz, minnet etmez misiniz?

Araba parası borç ve o sizin hakkınız ödemeleri lazım. Eşiniz diretsin kimse kimseyi enayi yerine koyamaz herkesin ayrı yuvası var . Eşinizi daha ılımlı gördükleri icin böyle davranıyorlar belli ama hakka giriyorlar. Hakkınız olanı elbette isteyin ve alın

Ben olsam ortada bir borç var bir kere isterdim durumları varken, vermezlerse canınız sağolsun sizi de tanımış olduk diyip bir daha istemezdim. Eşim ailem evim var yapabildiğimi yaparım zor da olsa geçinir giderim. Yazan arkadaşlara katılıyorum istemem dememek lazım veriyorlarsa yapıyorlarsa alın teşekkür edin vermiyorlarsa yokmuş gibi davranın.

Konuyu anlatırken de, bu yazdığınızda da kimden bahsettiğinizi yazmamışsınız.

mesela; "Ben biz düğün yapacağımızda kendi evine eşya alırken bize bir şey layık görmediğini hissettiğimde yaşamıştım." bu cümledeki kişi kim, kv mi, kp mi, eşinizin abisi mi?

sabırla okudum belki anlarım diye ama anlayamadım. size kim söz verdi mesela araba parası için?

Kayınvalidem bana söz verdi. Eşimin araba parasını da yine kayınvalidem o süreçteki abilerinin ihtiyaçlarına kullandı söz verdi eline para geçince vereceğine.

arabanızı resmen yemısler ya
barız haksızlıga ugramıssınız
dılerım allahtan bol bereket gelır rızık kapınız acılırda şunlarla para konusundan muhattap olmaktan kurtulursunuz

ıstesenız bır dert ıstemesenız cunku karsınızdakı ınsanlar olayı carpıtıp tamamen kendı menfaatıne gore davranacak ınsanlar sorun cozebılmenız bunlarla zor yanı

Amin. Şu an tek dileğimiz atanıp mesleğimizi hak ettiğimiz maaşla yapmamız. İnanın atansak vermeye söz verdikleri para 2 maaşımızdan bile az olmuş olacak.
İnsanlar doğruyu görmedikleri sürece bu şekilde olacak sanırım. Kimseye bir şey söylemek bile istemiyorum. Gören göze göstermeye, görmek istemeyene ise göze soksan da anlamıyorlar.

Kayınvalidem bana söz verdi. Eşimin araba parasını da yine kayınvalidem o süreçteki abilerinin ihtiyaçlarına kullandı söz verdi eline para geçince vereceğine.
Arabanızın parasını alın ama diğer şeylere tenezzül etmeyin asla.
Size ne kadar hakları geçerse o kadar söz sahibi sanarlar kendilerini.

Simdi soyle bisey var soz vermis yapmismi yapmamis mi kendi bilir yapmasada sıkınti yok ki zaten istememissin kendi atlamiş. Esinde daha seninle evlenmeden once satmis arabayi vermis parasini buna siz mudahale edemezsiniz ha evlendikten sonra satip geri almak kaydiyla verseydi soz hakkiniz olacakti. Benim esimde bekarken hep buyuk altin yapip annesine vermis ama o altinlari harcamislar hep buna ben karisamam benden onceki olay gelinligime kuaforume kadar kimseden yardim gelmedi biz yaptik ki bence kimse kimsenin eline bakmasin anlamiyorum anlayamayacagimda dugunj k.p kavga kiyamet ben yapicam en kucuk oglumdur son bekarimdir ben istiyorum dedi diye artik karsi cikamadik aldi 6 tane koyun kestirdi ickileri kavunu peyniri cerezleri cok zarar ettirdi en azindan oyle yapacagina verseydi bize borcumuzu hafifletirdik ki yine almazdik biz esimde bende bakmiyoruz verirlermi vermezler mi gereksiz harcamaydi yani kimseye odaklanmayin o parayida esin istesin sen karisma kotu gelin olursun 10 yil konusurlar bosver

Siz önce borçlarınızı bitirin diyerek çok asilce ve tokgözlü davranmışsınız. Ben de böyle yapardım. Ama işte herkes seviyewine göre hareket ediyor. Karşı taraf böyleyse siz de bir basamak inmelisiniz ki anlaşabilesiniz

Ben olsam ortada bir borç var bir kere isterdim durumları varken, vermezlerse canınız sağolsun sizi de tanımış olduk diyip bir daha istemezdim. Eşim ailem evim var yapabildiğimi yaparım zor da olsa geçinir giderim. Yazan arkadaşlara katılıyorum istemem dememek lazım veriyorlarsa yapıyorlarsa alın teşekkür edin vermiyorlarsa yokmuş gibi davranın.

Eşim satış işleminden önce arabaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu söyledi gayrı Bi satılsın bakacağım inşallah annem dedi.
Ellerine para geçti eşim azıcık bir şey söyledi kayınvalide hemen kredi çek al oğlum alma diyen mi var deyiverdi.bundan sonra bir daha açmayız bile konuyu.

Simdi soyle bisey var soz vermis yapmismi yapmamis mi kendi bilir yapmasada sıkınti yok ki zaten istememissin kendi atlamiş. Esinde daha seninle evlenmeden once satmis arabayi vermis parasini buna siz mudahale edemezsiniz ha evlendikten sonra satip geri almak kaydiyla verseydi soz hakkiniz olacakti. Benim esimde bekarken hep buyuk altin yapip annesine vermis ama o altinlari harcamislar hep buna ben karisamam benden onceki olay gelinligime kuaforume kadar kimseden yardim gelmedi biz yaptik ki bence kimse kimsenin eline bakmasin anlamiyorum anlayamayacagimda dugunj k.p kavga kiyamet ben yapicam en kucuk oglumdur son bekarimdir ben istiyorum dedi diye artik karsi cikamadik aldi 6 tane koyun kestirdi ickileri kavunu peyniri cerezleri cok zarar ettirdi en azindan oyle yapacagina verseydi bize borcumuzu hafifletirdik ki yine almazdik biz esimde bende bakmiyoruz verirlermi vermezler mi gereksiz harcamaydi yani kimseye odaklanmayin o parayida esin istesin sen karisma kotu gelin olursun 10 yil konusurlar bosver

Yok asla ben konuşmam zaten konuyu.
Eşimde netim dedi istemem kendilerine yediriyorlar demek ki benim arabamın parasının sözünü etmediler sana da söz verdiklerinin az bir kısmı ile hallettik diyebilmeyi. Bir daha konu açılmasın istiyoruz ikimizde ama açacaklar eminiz.

X