Haksız duruma mi düşünüyorum?

Hebehubele

'Mutlu bir kalp büyütüyorum'♡
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2016
3.594
9.533
Konularımı az çok bilen hatırlayanlarınız vardir.
Kisaca özet geçiyorum . 3 yillik evliyim . Evliliğim boyunca kv ve eş kişisenden çok çektim.
Olumlu yönleri var olumlu yönlerini yazıyım
sorumluluk sahibidir
Evinin bütün ihtiyaclarini karsilar.
Kötü bir alışkanlığı yok
Ibadetini yapar.
Canımbisey istesin ikiletmez.
Evine bağlı zaman zaman sinir edip surekli disarida olsada cogu zaman ki su sira uzun zamandir evde çıkmaz bi yere.
Güler eglenir tlf tv bagimliligi yok .
Konuştuğumuz zaman hayet iyi vakit geciririz .
Hasta olunca üstüme titrer vs.
Olumsuz yönleri ise
Herseye küser aylarca küs kalir
Kin tutar
Sürekli kendi ailesi vardir inun icin benim ailem yoktur hicbirsekilde.
Annesi ne derse cajini feda eder.
Cinsellik cok az .

Asıl konuya gelecek olursam benim geçen yil annem ve babam kanser hastalığı geçirdi. Ve eşim onca kavga etmeme rağmen izin vermezdi zar zorkendi kavgalarim sayesinde gunu birlik görüp gelirdim . Annem de babamda yanlizdi destege ihtiyaclari vardi ama göndermezdi. Ben kavga edip gidiyorum diye benimle 8 ay konuşmadi.
Hep kendi ailesinin isteklerini yerine getirmeye annesiyle iyi olmayaa zorladi beni . Babam günlercehastanede yatti bi kere gittik birlikte 1 saaat durduk döndük ne bir kere aradi ne de benim kalmama izin verdi.

Simdi ise eşimin kız kardeşi kayip. Biriyle kaçmış yani öyle söyleyeyim 18 ine varmış daha.ben 18 yasinda saniyordum . Kv perisan kaybolduğu gunden bu yana Uzun bi süre oldu hep geceli gunduzlu herkes benm evimdeydi ilk bi hafta özellikle. Esimin ablasi cocuklari esi , dayisi gelinleri kocalari ogullari amcalari karilari kv kp hic sesimi cikarmadim zor zamanlari dedm . Hizmetimi hurmetimi ettjm .

Ama bulamadim . Bu süreç içinde sürekli 2 gunde 1 kv kp bana geliyolar . Yine bisey demiyorum haftanin 4 gunu kursa gidiyorum yorgun geliyorum eve. Neyse diyorum geçecek. Kv bayılıyo agliyorum esime sarılıp agliyorum üzülüyorum. Ama napiyim aileme yaptıkalrini unutamiyorum. Esim geliyo her gun annemi ara yanliz hissetmesinler. Cagir buraya gelsinler hep böyle . Geçen gun esimin dublex dairelere baktığını gördüm hicbisey demedim . En son ipler perşembe gecesi koptu.
Esim: yarin bizimkilrre gidelim haftasonu orda kalalim da kendilerini yanliz hissetmesinler.
Ben: dedim ne bu ya hastalik yok bisey yok ne tutturdun kendini yanliz hissetmesinler demeye 2 gunde bir geliyolar zaten . Evleri bize10 dakika mesafede. Dedim bisey olcak diye korkuyosan gözünü acsan ordasin zaten . Ne bu israr bi tek senin mi ailenin yanliz kalmamaya ihtiyaci var gecn sene ailem ölümden döndü insan yerine koydun mu beni gonderdin mi ?
Bana demesin mi bide. Ne bicim insansin gelsinler diyorum surat asiyosun gidelim diyorum surat asiyosn .
Bende dedim ki ben ne bicim insanim oyle mi yerim de kim olsa benim yaptigim hizmeti hürmeti yapmazdi yaziklar olsun dedim .
Ne diyosun birlikte mi oturalim ne istiyosun benden habersiz davet etmissin gelin bi sure gozumun onunde durun diye dedim . Gerekirse oda olur dedi . Oyle birsey soz konusu olamaz dedim.
Gece hafta ailem 3 ay sonra evime geldi . 1 gece kaldilar benmde kursa gitmem gerekti sabah onlar uyurken gittim 1 saat sonra geri döndüm. Eşim demesin mi niye yanliz birakiyosun onlari evde ! Dedim heralde dicek ayip olur oysa tam tersi onun ailesi misafir gibi gelip gidiyomusta bana ben esit davranmiyomusum . Bana bunlari yaptı bn ailem gelir 2 kelime konusmaz benim le sene 2 3 kere anca gelir aileme beni gondermez binbir turlu kavga ederim .
Şimdi de benim gidip ailesinde kalmami istiyo ki mesafe bu kadar yakinken!
Kabul etmedim ben zaten elimden geleni yaptim onlar icin daha fazlasina gerek yok bence. Bana diyoki naptin bu surecte dedim tamam sus ben bisey yapmamisimdir.

Az önce de ailesinin oraya gitti 2 gundur konusmuyoruz yine . Ailesinin orda pazar var sebze al dedim sen otur evde bundan sonra annemlere gidicem dersin dedi senin Allah belani versin dedi defolup gitti . Hayir ben mi hataliyim bana bi yol gösterin kafami açın arkadaslar.

Ben zor zamanlar geçiriyo diye üstüne gitmiyim diyorum o bana bela okuyor ya.

Son düzenleme:
Eşin egoistin teki kusura bakmayin ama.
Erkeklerin hepsi aynı canım yaşadıklarının bir benzerini yaşadım yeter artık dedim sonunda çünkü sinir ilacı kullaniyorum 8 yıl çekmekten.
Ailene git ne demek göndermiyor ya o zaman sen ailene tek git ben aileme tek gideyim de.
Onlarınki aile seninki aile degil mi rabbim yardımcın olsun.
Şu hayatta tek öğrendiğim insanlara değer verince sen kötü oluyorsun mesafeli ol saygısızlık yapma ama eşin her gidelim dediginde gitme.

Allah yardımcınız olsun ailenize de sağlık versin inşallah. İşiniz zor maalesef erkeklerin kendi ailesine nedense hep daha fazla düşkünlüğü var. Siz elinizden geleni yapmışsınız sonuçta dediğiniz gibi hastalık ölüm kalım yok.

Hatalisin. Annen baban kanserken seni onlara gondermeyen adami paketleyip gonderecektin anasinin dizinin dibine. Simdi kafan rahat olacakti.
Geçen sene ayrılmadığım için çok pişmanım. Geçen seneye gore baya bi törpülendi bu yil ama beni çok yordu . Ailem hasta iyice üzülmesinler diye idare ettim ama bosa etmisim
Esitlikten bahsediyorsa, burda zaten bir haksizlik yapiyor. Önemli olan senin tepkin. Hep bana hep bana olmazki. Neden ailene bu kadar tepkili.?
Aileme neden tepkili ailem hep arkamda olduğu iÇin ve annesinin doldurusuna geldiği için.

Büyük konuşmayım tabide anam babam hastayken beyfendinin efoları yüzünden ailemi göremeseydim o adamı parçalamıştım ben.
Küsüyomuşş küssün arkadaş çokta tın , sen de ona küs emrivaki yaptırdığı için elinden gelse hiç ayrılmayalım bersber yaşayalım diyecek gibi geldi eşinizin tavırları.
Belki dubleks daireyide o yüzden araştırıyordur. Bu heriflere ne oluyor anlayamıyorun evlenince anaları babaları altından rlmastan , yakuttan oluyor. Bekarken yüzlerine baktıkları yok.
kv ler biz gelinleri tebrik ve teşekkür yağmuruna tutmalılar. Kıymetlerndirdiğimiz içn bence....

Esitlikten bahsediyorsa, burda zaten bir haksizlik yapiyor. Önemli olan senin tepkin. Hep bana hep bana olmazki. Neden ailene bu kadar tepkili.?

Eşin egoistin teki kusura bakmayin ama.
Erkeklerin hepsi aynı canım yaşadıklarının bir benzerini yaşadım yeter artık dedim sonunda çünkü sinir ilacı kullaniyorum 8 yıl çekmekten.
Ailene git ne demek göndermiyor ya o zaman sen ailene tek git ben aileme tek gideyim de.
Onlarınki aile seninki aile degil mi rabbim yardımcın olsun.
Şu hayatta tek öğrendiğim insanlara değer verince sen kötü oluyorsun mesafeli ol saygısızlık yapma ama eşin her gidelim dediginde gitme.

Allah yardımcınız olsun ailenize de sağlık versin inşallah. İşiniz zor maalesef erkeklerin kendi ailesine nedense hep daha fazla düşkünlüğü var. Siz elinizden geleni yapmışsınız sonuçta dediğiniz gibi hastalık ölüm kalım yok.

Hatalısın
Kendi ailen ölümden dönmüş sen sesini çıkarıp kalamamışsın bile
Adamın iyi yönlerini yazmışsın da böyle bi adamın iyi yönü olsa ne olur olmasa ne olur.
Eve gelince o Allah belani versin lafjni burnundan getireyim mi napayim? Mesaj atacaktim ama sinirden elim ayagim titriyor zaten kendime engel olamamaktan korkuyorum

Geçen sene ayrılmadığım için çok pişmanım. Geçen seneye gore baya bi törpülendi bu yil ama beni çok yordu . Ailem hasta iyice üzülmesinler diye idare ettim ama bosa etmisim

Aileme neden tepkili ailem hep arkamda olduğu iÇin ve annesinin doldurusuna geldiği için.

Benim sasirdigim nokta ailenin kanser olup seninde ,onun sozunu dinlemen. Ya onlara bisey olsaydi bu insan bu yükün altından nasil kalakacakti?. Hastaligin ucunda ölüm var sonucta.
Bana göre ailen hastayken dur demedigin icin burdan da ýüz bulmus. Ben oyle hisettim. Simdide istegimi yaptiririm diyor.ozaman simdi sende gitme ailesine. Gorsun bakalim dunya kac bucak.

Sizi esir mi almış, ne demek aileme gitmeme izin vermiyor.
izin mi almanız gerekiyor.
Ben bazı kadınları asla ama aslaa anlayamayacağım.
çekin restinizi gidin.
eş kişisinin ailesi altın kaplama mı ?
Böyle saçma sapan evliklikler gerçekten bitsin.
insan olarak biraz kendinize değer verin yaaa,
elin öküzlerine teslim etmeyin kendinizi.

Annem babam kanser olacak ben hastanede bir saat göreceğim öyle mi? Alnını karışlarım o adamın be.

Hala eşim eşim diyorsunuz müstehak size ama. Koca kıymetli tabi bırakmamak lazım.
Kıymetli falan değil. Ben bi kere ayrildim bu adamdan ailem saglikliydi üzüntüden perisan oldular . Sonra barıştık bi sekilde yalvarmalar pişmanlıklar süründü ozaman cok yeni evliydik dedim 1 sansi daha hakediyoruz akillandi evet çoğu seyi duzeldi ama aileme tamamen düşman oldu .bende ailemn hasta zamaninda bunları bidaha yasamasinlar diye kendimi hasta ettim burda .

Sizi esir mi almış, ne demek aileme gitmeme izin vermiyor.
izin mi almanız gerekiyor.
Ben bazı kadınları asla ama aslaa anlayamayacağım.
çekin restinizi gidin.
eş kişisinin ailesi altın kaplama mı ?
Böyle saçma sapan evliklikler gerçekten bitsin.
insan olarak biraz kendinize değer verin yaaa,
elin öküzlerine teslim etmeyin kendinizi.
Izin almiyorum gidicem diyorum neden gidiyorsun napacaksin diyor annem babam diyorum ee olabilir diyor benim cinlerim tepeme geliyo haliyle kavga ediyoruz. Sonrada insanlarin icinde beni yalanci cikariyo ben gitme demiyorum diyo

Eve gelince o Allah belani versin lafjni burnundan getireyim mi napayim? Mesaj atacaktim ama sinirden elim ayagim titriyor zaten kendime engel olamamaktan korkuyorum
kusura bakmayın ama kanser anne-babasını görmeye izin alamayan birisi olarak bu lafı burnundan getirmeyi başarabilecek misiniz ki?

Izin almiyorum gidicem diyorum neden gidiyorsun napacaksin diyor annem babam diyorum ee olabilir diyor benim cinlerim tepeme geliyo haliyle kavga ediyoruz. Sonrada insanlarin icinde beni yalanci cikariyo ben gitme demiyorum diyo

hazırlanıp, açıp kapıyı çıkacaksınız bu kadar.
onca tartışmanın üstüne birde oturup sözünü dinliyorsunuz.

X