Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum çok üzgünüm

Oyle ya da boyle vebalinize girenin hesabi allahiyla ,sonucta is icin birine odeme yapiliyor ,tam randiman almak istiyorlar ,kim iyi calisiyorsa onun kaslmasi gerekir ama insan cikarci bir yaratik,
İs yerindeki diger abinin patronla arasi ne kadar samimi ki isten cikarma icin onunla sohbet ediyor ,
Ortada belli ki sizin farkinda olmadiginiz bir durum var ,
Belki de size anlattiklariunda baska bir durum var ,o abi ve abla seni kovulmadan istifa etmeye ugrasiyor ,
Siz bunlari duymazdan gelin isinize bakin ,kulak ardi edin ,sonucta dusundukce degismeyecek

Once bir sakin ol. Sen orada calisan bekar bir genc kizsin onlarin gozunde o adam ise evli ben o yuzden diyorum onun ismini verememistir diye. Sonucta kimse yasanan hayatlari bilemez ama adam evli ve cocuklu oldugu icin o kismi dusunup yorum yapmamistir ablan. Ikiniz de zor durumdasiniz senin isini daha iyi yaptigin soylenmis zaten baskalari tarafindan hala o ablaya karsi kirilman sacma sadece.

Çok takılacak bi durum değil asgari ücretle bütün muhasebecilerde iş bulabilirsin.
Sanırım yazdıklarımı okumadınız iş bulabilecek olsam neden böyle dert yakınayım ben 4 ay boyunca sırf işi öğrenmek için sabah 6 buçuk da kalkıp 7 de otobüse binip işe gidiyordum günlük sadece yol paramı yani 10 lira veriyorlardı akşam 6 da işten çıkıp 8 buçuk da evde oluyodum bütün gün de deli gibi çalışıyodum küçücük bi ilçede yaşıyoruz hatta ben köyde oturuyorum çalışmak için merkeze gidiyorum hergün size basit geliyor ama günlük 10 liaradan sonra asgari ücret bana lütuf gibiydi

Çok şükür birisi bana hakverdi teşekkür ederim. Bende o abi gibi çalışmasam anlarım yorum yapmamasını ama o yorum yapmadığı için ben işten çıkartılmış olsam bu vebal olmuyor mu ben onu anlamıyorum

Tamam öğrenmişsin işte işi. Ben çıkamam de o zaman patrona ne deyim yani

İşsizlik memleketim de almış başını gitmiş her 5 kişiden biri işsiz herkes geçinmek için asgari ücrette olsa kabul ediyor ahh ahh...

Şimdi gelelim sana kelebek ben Smmm yim toplasan 4 yıl tecrübem var ama tecrübesiz biriylede asla kıyaslanamam o abi 45 sen 22 yani aynı maaşı almanız imkansız ve sen daha aktif rol alıyorsun anladığım kadarıyla yargılamıyorum da o abi nasıl bu kadar yıl kendini geliştirmemiş anlıyamadım büro ortamında hatalar öyle kolay kolay kabul görmüyor malesef. Bir yerde sende geleceğini hazırlıyorsun o artık düzenini çoktan kurmuş evini barkını çoluğunu çocuğu düşünse zaten bu kadar rahat olamazdı aranızda bir seçim yapılacaksa adil bir seçim olmalı bu işin genci yaşlısı olmaz iş ortamındada İnan arkadaş,kardeş,abi,abla diye bir şey yok bugün aktif bakarsın yarın pasif sana. Yaptığın işinde karşılığını istiyorsan gerektiğinde ben yaptım demeyi de bileceksin okadar büroda çalıştım İnan en yıpratıcı ortam kendini burada geliştirip küçük bir yerde başlayarak yükselebilirsin ama zamanla olacak birşey. Şimdi sen kendine şu soruyu sor ben bu işi istiyor muyum aslında bize sorduklarının hepsinin cevabı sende. Rabbim herkesin hakkını layıkıyla versin inşallah

Hayır biz o birlikte başladık işe onunla ve o abi Yen'i bir iş bulur bulmaz bizim orda ayrılmayı düşünüyor tabi bundan patronların haberi bile Yok

vebal altına girmek istemiyorum diyor ama hiç yorum yapılmadığı zamanda sizce de benim vebalime girmiş olmaz mı ben çıkartılmış olsam ?

e çıkartıldın mı da?

hem abi çıkartılsa onun vebaline girmiş olacak. kadın napsın orta yolu bulmuş ordan yürümüş. haklı bence.

Belki de haklısınız... Bizim abla diyor ki neymiş patron o abinin ağzını aramış peki benim niye ağzımı aramıyor o abiye söylüyor ablaya söylüyor kimsenin beni adam yerine koyduğu yok inşallah hak yerini bulur umarım hakediyorsam kalırım orada

O abi eski işyerinde o kadar rahat çalışıyormuş ki sürekli orda ki rahatlığından bahsediyor bize... Odada çok tuhaf şeyler oluyor ve bizim abla sırf saygısından o adama ağzını açıp hiç birşey demiyor yaşı kendisinden büyük diye... Zaten demiş olsa da abi şu tepkiyi veriyor tamam ya hallederiz ne olacak, müşteri arıyor hala carii mutabakat yapamıyor bana bağlıyor fiyat farkı faturasıyla kur farkını ayırt edemiyor, siz işi biliyorsunuz durumun vehametini farkına varın diye yazıyorum yanlış anlamayın Amacım size detaylarla boğmak değil... Benim şuanda bu işe ihtiyacım var şartlarım o kadar ağır ki 1 ay işsiz kalmam demek psikolojik olarak aklımı yitirmek demek hele ki şimdi ödemem gereken kredim varken... Daha önce hepsini yaşadım ondan biliyorum sadece yol parasına smmm bürosuna iş öğreneyim diye yol parasına gittiğim günler hergün ağlıyordum annem babam baskı yapıyordu iş bulamadın diye büroda da burda kalıcı değilsin gideceksin ona göre modundaydı bidaha o günlere dönmek istemiyorum iş ilanlarına bakıyorum Birtane bile muhasebeci arayan Yok... Umarım hakkımda hayırlısı olur size de çok teşekkür ederim çok güzel bir yorumdu

e çıkartıldın mı da?

hem abi çıkartılsa onun vebaline girmiş olacak. kadın napsın orta yolu bulmuş ordan yürümüş. haklı bence.
Çıkartılmadım kimse çıkmadı ama patron beni düşünüyormuş ve odada en yakın olan o abla, ikimizin de çıkmasına üzülür ama en azından ben hakettiğimi düşünüyorum ve bunu o ablada söylüyor Hakeden sensin derken bunu nasıl patrona söylemiyor neyse yorumunuza saygı duyuruyorum

Çık patrona konuş bence. Diğer adamı kötülemeden, ben çalışmaya çok istekliyim inanmazsanız yaptığım işlerin miktarına bakın iddialıyım de. Ne kaybedersin ki?

Ablanın yerinde olsam ben de isim veremezdim galiba ama durum anlattığın gibiyse hak eden sensin.Üzüldüm ya şu an bi de cidden iş yok ki sen küçük bi yerde yaşıyorsun sanırım.Dilerim çıkarmazlar seni.Yerinde olsam patronla konuşurdum galiba işlerin cogunu sen yapıyorsan zaten seni çıkardıklarında işler sekteye uğrar.Sen kendini savun bi şey kaybetmezsin

Hiç birşey için Bi son yoktur son dediğin yer halbuki Yen'i bir serüvenin başlangıcıdır. Ya da Yen'i bir hayatın. Sana nacizane tavsiyem çok rahat ol sen bu işi biliyorsun ve layıkıyla da yapıyorsun eğer seninle bir görüşme yapacak olurlarsa da iş arkadaşı v.s diye olaya bakma çünkü şuan için de bulunduğun durum çok farklı kendine güven ve işini yapmaya devam et gerekirse de açıklamanı yap ben bu işi severek yapıyorum ve firmanıza verimli bir eleman olduğumu düşündüğüm için buradayım de kendine güven bu çok önemli bunu onlara özellikle patrona hissettirmen lazım yolun açık olsun kardeşim... iyi geceler

Kim işini düzgün yapmıyorsa onu seçerim ben. Abi öyle mesela. Ama geçindirmekle yükümlü ailesi var diyorsun, işini daha iyi yapması gerekirdi. Bilemedim...

Madem bu işe ihtiyacın var , kredin var, işin hakkını da veriyorsun o abla da senin kalman yonunde konusmadi patronla o zaman sen konusacaksin patronla durumu anlatacaksin... sana tavsiyem diğer çalışanları çok katmadan kendini
kendi durumunu anlat

En son giren çıkarılır diye biliyorum... her ikiniZ içinde kötü ama abla yorum yapmamış evet vebal almak istemiyordur... kadin nasıl gerildiyse surati asik cani sıkkın çıkmış. Odadan

Haklısın umarım cikarilmazsin . Evli veya ihtiyaci olan insan zaten deli gibi çalışır ama senin anlattgn kadarıyla o abi brz tembel inşallah sen kalırsın yada ikinizde kalırsınız zor bi durummuş bilemedm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…