Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum çok üzgünüm

Durumu o kadar güzel özetlemişsiniz ki teşekkür ederim çook çok teşekkür ederim
Ben canla başla çalışırken didinirken bu durumun dillendirilmeyip ama o evli ve çocuğu var denilmesi zoruma gidiyor.
Adam sürekli benim çevremde öyle kayyumlar var böyle büyük iş adamları var diye anlatıp duruyor
Güya çevresi çok genişmiş, onun üstüne yetmezmiş gibi cumartesi günü ben saat 5 buçuğa kadar o ablanın işinin bitmesini beklerken adam 3 de 4 de çıkıp gidiyor benim işim bitti diyip ona kalırsa benm işimde 12 de bitiyor ama o saate kadar ablayı bekliyorum işini bitirsin de birlikte çıkalım göze batmayayım diye
Hee bizim ablanın 5 buçuğa kadar işinin bitmesinin sebebi de kendi rahatlığından yavaş yavaş yapıyo cumartesi günü
Ama ben o gün onunla birlikte değilde ondan yarım saat önce çıkmak istesem kıvrım kıvrım kıvranıyorum
İnşallah Allah katında da benim hakkımsa burda kalmak ben kalırım hakkım değilse de çıkartılırım

zaten patron niyetini belli etmiş. senin kalman taraftarıymış. e yanındaki kişide bunu hissettiği için bişey dememiştir.
Müdürler kalmam taraftarı konuşmuşlar asıl patron abiye kelebeği düşünüyoruz demiş, ee biizm ablada bunun üstüne beni hiç savunmamış ve o abla beni gözden çıkarmışçasına konuşuyor boşver canım üzülme falan diye

Yaaa demek sizin de başınıza geldi, insanların gerçek yüzünü böyle öğrenmek çok kötü bir tecrübe

Yanlış anlıyorsunuz, mevzu beni yüceltmek dğeil yada onu karalamak değil. Ben neden olanı olduğu gibi anlatmıyor diyorum benim de ve o abinin de artılarını eksilerini söyleyip kararı öyle patrona bırakabilirdi.
Kelebek bunları bunları yapıyor ama şunları da yapamıyor o abide böyle böyle karar sizin dese anlarım.
Ama diyorum ya o abinin yaptığı bütün hersey bana yansıyor çnkü en son raporları patrona ben veriyorum o yanlış bişey girse patron bana kızıyor bu niye böyle diye bne yapmışım gibi tamam düzeltiriz şimdi diyorum bende
Bunları gören odamızda ki abla, müdürler bile kelebek daha hızlı pratik diğeri çok ağır yavaş çalışmak istemiyo isteksiz diyince patron bide odadaki kıza soralım sonuçta herseyi bilen o demiş .
Şunu söylemek istiyorum ben işten çıkartılmış olsam bu bana hak mı yani ?
Bu vebal değil mi ?
Bna her fırsatta işini çok güzel yapıyorsun çabuk öğrendin ama o abi hiç çalışmak istemiyo herseyi sana yıkıyo diyip de bunları sırf patrona dile getirmediği için ben çıkartılmış olsam bana yazık değil mi ?

bi kaç arkadaş demiş ya sen gençsin o adamın yaşı baya var o iş bulamaz ama sen bulursun. sanırım o abla da öyle düşünerek böyle konuşuyor

İşte bu yüzden kimseye güvenmeyin dedim sizin çıkacağınız belli bile değil neden böyle davranıyor belki karşı taraf çıkacak belki hiç kimse çıkmayacak ayrıca cumartesi günü yarım gün çalışıyorsanız 12 ye kadar kimseyi beklemeyin çıkın gidin evinize.

Bakın arkadaşlıkla işi birbirine karıştırıyorsunuz seninle iyi anlaşıyor diye öteki için bunu çıkarın demek etik olmaz kaldı ki patronun yaptığı zaten saçma. Sonuçta kimin iyi çalıştığını gözlemleyerek verdiği işlerin yapılma süresine bakarak kendisi değerlendirebilir. Ayrıca herkes iyi çalıştığımı söylemiş diyorsunuz içerde konuşulanlardan sizin nasıl haberiniz oluyor da beni övüyorlar diyorsunuz.

Madem.iyi çalıştığınızı hakettiğinizi düşünüyorsunuz rahat olmanız lazım patron görür karar verir ama arkadaşınızın vebal almasını beklemeyin tek sözüyle işinden olacak biri varsa bu ağır birşey kararı patron vermeli

Sadece adamın ihtiyacı vardır diyenleri değil kadının suskun kalmasını onaylayanları da alıntıladım.

Kadının suskun kalmasını doğru bulmadığımı belirtmek için.

Bir dahaki sefere kimseyi alıntılamadan sadece kendi görüşümü yazacağım.

Anladım.Hayır alıntılayabilirsiniz sonuçta konuşuyoruz ama kelebeğin en son yazısından şunu anladım sanki kadın kelebek çıkacakmış gibi davranıyor en son alıntıladığım mesajda henüz kimsenin çıkıp çıkmayacağı belli bile değil üstelik.

Yaaa demek sizin de başınıza geldi, insanların gerçek yüzünü böyle öğrenmek çok kötü bir tecrübe

yok beni çok şaşırtmadı ben insanlara güvenmemeyi babamla öğrendim

kendisine de hak veriyorum bizim çalıştığımız yer de işler biraz değişik ilerliyordu benim varlığım da ortalığı karıştırıyordu kendini garantiye almak için gitmem gerekiyordu o yüzden

beni şaşırtmamış olduğu için de kendisine müteşekkirim zira şoka girebilirdim

Sanırım kırılma şu noktada oluyor; patron şef konumundaki kadına kimin performansından memnunsun diye sorsa kelebek sıkı çalışıyor diyecekti, burada kendini şefin yerine koyanlar da muhtemelen aynı şekilde cevap verirdi, ama kimi çıkaralım deyince orada bir "kimse benim yüzümden ekmeğinden olmasın" devreye giriyor. -ki şu nokta gözden kaçıyor; işini düzgün yapmadığın için sen kendi kendinin ekmeğine mani oluyorsun yoksa bunu dile getiren kişinin bir etkisi yok.

Ek olarak kelebek'in arkadaşlıkla işi birbirine karıştırdığını sanmıyorum. +kimin iyi çalıştığını gözlemlemek ve verilen işlerin yapılma süresine bakmak kadının yapabileceği bir şey gibi görünüyor. Zaten müdürün kendisine sunulan evraktaki yanlışlığın kimin tarafından yapıldığını bilmediği ifade edilmiş.

Yarım gün çalışmıyoruz normalde 6 buçukta çıkıyoruz ama cumartesi 4-5 civarı çıkıyoruz ama biizm o abi 3 dedim mi vınnn bende 4 de çıkabilirim ama ablayı bekliyorum işi bitsin birlikte çıkalım patron bak bak kızı tek bırakmış demesin vs.diye

Evet büyük haksızlık oluyor ama siz yinede temkinli davranın kimseye güvenmeyin.

Tam aksine ben ondan gördüklerini söylemesini beklerdim. Arkadaslığımız iyi beni pohpohlamalıydı demiyorum.
Sadece ikimizn de artı ve eksilerini söyleyip kararı patrona bıraksaydı hersey ortadaydı zaten.
İçerde konuşulanları bana abla anlattı
Ben hakettiğimi düşünüyorum tabiki de ama bana bişey soran yok diyen yok.
Patron gidip biizm abiye söylüyor sonra ablayı çağırıyor onla konuşuyor ama bana kmse bişey demiyor

Bu abla dediginiz kisi sizin ustunuz mu yani sorumlu filan mi? Sayet boyleyse kesinlikle yorum yapmasi gerekirdi. Ama sizinle ayni konumdaysa yorum yapmasi hatta ona sorulmasi etik bir sey degil. Is hayatinda ben de benzer bir durumu yaşadım. Ben işten cikarilmistim benim mudurum de cok kaypak bir insandi surekli overdi beni. Yani bu ortamlarda kimseye guvenmemeyi ogrenin oncelikle. Ayrica elinizden geldiginde bey ve hanim seklinde hitap edin ki hep bir seviye olsun aranizda. Yoksa ilk harcanan siz oluyorsunuz genelde. Hakkinizda hayirlisi olsun. Isi hakediyor bile olsaniz su durumda biraz dezavantajli gorunuyorsunuz. Is konusunda baskalarinin hatalarini kesinlikle ustlenmeyin. Kim hata yaptiysa nazik bir dille ileteceginizi soyleyin kisiye. Burda siz de kendinize haksizlik yapmissiniz patronun gozunde.

1.5 yıl çalıştığım işyerinden çıkarıldım haksız şekilde. Kriz vardı. Bana söyledikleri sen bekatsın üni mezunusun yabancı dilin var. Her şekilde iş bulursun. Hem anne baban arkanda iş bulana kadar sıkıntı olmaz. Evli birini çıkaramayız dediler. Peki dedim tazminatımı ve bütün haklarımı alıp çıktım.

Şimdi geçmişe bakıyorum da iş hayatımda başıma gelen en iyi şeylerden biriymiş. Çok daha iyi bir iş buldum daha iyi şartlarda. 2.5 ay içinde hem de kriz döneminde. Moral bozma. Belki daha iyisini bulursun.

3 yıllık tecrübeli bir eleman şuanda bizden üstte herseyi o öğretti bize, abiyle ben aynı gün başladık zaten ikimizinde kapasitesini neyi yapıp neyi yapamadığımızı çok iyi biliyor. Yaşca benden büyük 30 yasında o bana canım falan derken abla diye hitap ediyordum bende , bugünde konusu çıktı kelebek ne oldu niye suratın asık bana kızma tamam mı üzülüyorum böyle ben isim veremedim vebalini alamadım dedi yine. Patron da beni zeki akıllı kız demiş bugün söyledi , beni çıkartmayı düşünme sebebi de şuymuş işyernde abi faturaları kesiyor ama ben ablaya yardımcı oluyorum ikimiz birlikte ağırlıklı finans kısmına bakıyoruz. Finansa o abla tek başına bakar üstesinden gelir diye düşünüyorlarmış

Ya bende öyle düşünmek istiyorum ama ne bileyim şartlar işte...
Daha 1 hafta önce babamın çok yakın arkadaşı maden de vefat etti işe gireli 10 gün olmuş çok zor sartlarda o işi bulmuş ama gel gelelim 10 gün sonra göçük altında kaldı
O adam bilseydi böyle bişey olcağını gider miydi hiç halbuki ne kadar da sevinmiş iş buldum diye ama eceli oldu orası
Bazen sizinde dediğiniz gibi hersyde bir hayır vardır diyip önümüze bakmak lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…