Haksızlık yapılarak zor durumda bırakılıyorum

Eziklikle alakalı bir durum yok şuan.Farkettiyseniz bende süre geçmeden şikayet edeyim neler yapabilirim diye açtım bu konuyu.

İhbar vermeden ya da istifa imzalamadan nasıl çıkış veriliyor ?
Deneme süresinde oldu süreç.İhbar hakkım dolmamıştır.İstifa imzalamadan da yapılabiliyor internet üzerinden istifa kodunu seçerek yapıyorlar cok rahat.O yüzden sürekli benden istifa yazısı istiyorlar olur da şikayet edersem bu yazıya istinaden yaptık diyecekler bende göndermedim

İmzalamayın. Kadronuzu bilmiyorum ama çok ayrıntılı bir hukukçudan destek alarak mail yazın ve iletin. İstifa yazısı imzalatmak istediklerini tarihleri vs vere vere yazın. O mailinde çıktısını alın saklayın.

Şimdi süreç deneme süreli iş sözleşmesi olsun, deneme süresiz iş sözleşmesi olsun, istifa olsun ne olursa olsun, işçinin yazılı onayı alınır.
Çıkış ona göre verilir.
Önce çıkış verilip sonra istifa ettin diyemezler.
Al senin başına gelmiş.
Deneme süren bitmiş olsa bile hakkını arayamıyorsun.

Yanlış işler yapılıyor.

bu arada her gün aramayı ihmal etmeyin

Yanlışı yapan onlar oluyor bu durumda.Hakkımı aramam için bir çok sebep var elimde.Maaş gününü bekledim hala yatırmadılar bende şikayet edeceğim

Valla bugün de yatırmazlarsa yarın şikayet edip alırken de faiziyle alacağım

İhbarınız da var ayrıca? Onu da alın.

sakın imzalamayın istifa ile ilgili bir şey gerekirse dava açın. Tazminat kötü niyet derken umduğunuzun kat kat üstünde rakam alırsınız.

Kardeşim 5 ay çalıştığı yerden 5 ay boyunca ücret alamamış sonra ihtarve takibinde icra takibi başlatımıştı. Çok şükür alabildi. Deneyebilirsiniz.

İhbarınız da var ayrıca? Onu da alın.

sakın imzalamayın istifa ile ilgili bir şey gerekirse dava açın. Tazminat kötü niyet derken umduğunuzun kat kat üstünde rakam alırsınız.
İhbar hakkı için sürem dolmamıştı onun için alamam onu.Bugün de yatırmazlarsa bi avukat buldum onunla görüşeceğim durumu amacım o işe geri dönmek filan değil altı üstü içerde kalan parami almaktı onu bile yapmıyorlar doğru düzgün sinirim bozuldu artık

Kardeşim 5 ay çalıştığı yerden 5 ay boyunca ücret alamamış sonra ihtarve takibinde icra takibi başlatımıştı. Çok şükür alabildi. Deneyebilirsiniz.
İcra takibi benimde aklıma geldi nasıl olur bilmedigim için bi avukat buldum ona danışacağım bugun de yatmazsa

Yanlış mı okudum 1 yıl demişiniz. 6 ay yeterli ihbar için

Sgk hattini ara kuzum yardim ederler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…