Hamile arkadaşlar hamileliğinizi idrar testinde ne zaman öğrendiniz?

Hamişler ve Anneler ; Hamileliğinizi idrar testinde ne zaman öğrendiniz?

• Ankete Katılan
    6.360
idrar testiyle ovulasyon tarihinden 11 gün sonra. beklenen adetten 2 gün öncesinde öğrendim. ilk önce basit testten yaptım çok hafif silik çıktı sonra erken gebelik testinden yaptım onun resmini de koyuyorum.
WhatsApp Image 2022-05-22 at 10.58.01 AM.jpeg

Merhaba, yaşadıklarımı anlatıyorum ki örnek olsun kızlar. 3 yıllık evliyim fakat işlerimiz gereği eşimle farklı şehirlerde görev yapıyoruz. Şu an izindeyim.
SAT 22 Nisan. BAT 17-18 Mayıs. Adetim düzenlidir. 27-28 günde bir olurum.

8 Mayıs günü acile attım kendimi. Kasığımdaki ağrı belime bacaklarıma vurmaya başlamıştı. Ağrı sızıyı anlatamam. Doktor idrar tahlili istedi, gebelik şüphemin olduğunu söyledim ağrılara dayanarak. Kan tahlili de ekledi. Doktorun amacı idrar yolu enfeksiyonumun olup olmadığına bakmak. Sonuçlar çıktı Beta hcg <1.0 yani negatif. Çok hafif idrar yoku enfeksiyonum varmış aşırı derecede de bakteri tespit edildi. Bir kağıt dolusu ilaç yazdı. Film burada başlıyor;

Daha önce ki deneyimlerime dayanarak beta hcg sonuçlarım hep 0.100 çıkar ( negatif ) Bu sefer 1’i görünce ben afalladım. Doktora ısrarla hamilelik şansım yok mu diye sorsam da olumsuz sonuç aldım.
Peki durdum mu ? Hayır. İlaçları almadım ve kullanmadım. Ağrım sızım katlandı ama ben hepsini çektim çünkü beta hcg ilk defa 0.100’den farklı çıktı. ( <1.0 çıktı ) Bat’a 6 ya da 7 gün vardı erken gebelik testi yaptım sonuç kocaman negatif. Silik çizgi bile yoktu. Bu sefer dedim tamam hamile değilim. 17-18 Mayıs gibi hastalanmam gerekiyordu. Bugün ile birlikte tam 6 gün geciktim. Test yapmak istemedim çünkü bakteriden dolayı ya da mevsimsel gecikme diye düşündüm. Ama nedendir bilmem bir şey beni sürekli teste zorladı. Dayanamadım bugün akşamüstü eşimi test aldırmaya yolladım. Test geldi ama ben ikilem içine düştüm. Yapsam mı yapmasam mı diye. Sonuç eşimin de ısrarı ile testi yaptım. 3 damla idrar damlatın diyordu talimatta, ben henüz ilk damlayı damlattım ve şooookkkkkk
😮
çift çizgi belirdi hemde net bir şekilde. Sevinç çığlık gözyaşı derken az önce kan sonucumu aldım. Beta hcg 473.2
🥰
Hamileyimmmmm
♥️
Yarın kontrol için ilk muayenemize gideceğiz. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah
🤲🏻
Tanımasam bile hepinize dua edeceğim, sizde bize dua edin lütfen
☺️
Negatif sonuçlar içinde hamile olduğumu öğrendim, umudunuzu asla yitirmeyin. Rabbim zamanını biliyor gerçekten.
Belirtileri sormak isterseniz ayrıca cevaplarım. Uzun bir mesaj oldu kusuruma bakmayın
😊
iyi geceler hepinize
🌸

Hamişler ; çok merak edilen bir konu bu , biz hamile kalmaya çalışan bayanlar için. Kan testini her ay yaptırmamız mümkün değil. İdrar testlerine güvenmek zorunda kalıyoruz çoğu zaman.

Sizlerden ricam anketimizi cevaplamanız olacak. Şeniz

Hamileliğinizi idrar testinde ne zaman öğrendiniz? Kaç gün önce veya kaç gün sonra? Sadece idrar testini soruyorum. Kan testinin zaten yoruma açıklığı yok. Silik de olsa ilk gördüğünüz çift çizgi ne zamandı? (hamile kalmak şartı ile)

İlginize teşekkürler. a.s.

Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah. Hamişler sağlıkla kucaklarına alsınlar , hamiş kalmak isteyenler de tez zamanda hamiş kalsınlar.

CANLARIM CEVAPLARINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ , ÇOK TEŞEKKÜRLER. ANCAK BELLİ BİR YERDEN SONRA MESAJLARI TAKİP EDEMİYOR OLUYORUZ. ANKETİMİZİ DE OYLARMISINIZ LÜTFEN...

İMKANI OLANLAR İDRAR TESTLERİNİN FOTOĞRAFLARINI DA KOYARLARSA ÇOK SÜPER OLUR KIZLAR
4.testim ve hala böyle silik çıktı. Yarın sabah kan vermeye gidicegim dua edin lütfen tıp 1 diyabet hastasıyım

Eklentiler

• IMG_20220525_162150_528~2.jpg
    IMG_20220525_162150_528~2.jpg
    61,4 KB · Görüntüleme: 69
Yorumlarınız için teşekkürler hamileyim , ❤️ çok küçük ama daha
ben henuz kan veremedim ama cok sevindim sizin adiniza. benim de buradaki görüştüğüm sağlıkçı o testler %99 doğru çıkıyor silik çıkması bile gebelik demişti. o yüzden küçük de olsa öğrenmiş oldunuz. benim de aynı. 5 haftalık olmak üzere.

Ilk gebeligimde 4 gun gecmisti ve cok net cizgi vardi. Ikinci gebeligimde de ayni sekilde.
Simdi ucuncu gebeligimde regl belirtilerim olmayınca flo uygulamasina gore dün adet olmaliydim test yaptim silik pozitif. Bugun kanda pozitif. Ama sonra flo uygulamasinin ikinci gebeligimden dolayı(9 haftalik kayip) yanlis hesap yaptigini farkettim. Baska programlara baktigimda aslinda bugun bat mis.
Kaset testte bir gun kala öğrenmiş oldum. Kan tahlilinde bat ta öğrenmiş oldum insallah

Merhabalar. Adetim 2 gün gecikti. Özellikle dün çok şiddetli kasık ağrım oldu. Bugün 3.gün, aralıklı olarak ağrım devam ediyor, peçeteye kahverengi/pembe leke geliyor. Cuma günü bat günümdü gebelik testi negatif çıktı, bugün yine yaptım yine negatif. Ovulasyon testi ile gebelik öğrenenleri de görüyorum. Onu da denedim son çare. Görseli bırakıyorum.

Eklentiler

• Screenshot_2022-06-05-19-42-47-091_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-06-05-19-42-47-091_com.miui.gallery.jpg
    27,1 KB · Görüntüleme: 47
Hamişler ; çok merak edilen bir konu bu , biz hamile kalmaya çalışan bayanlar için. Kan testini her ay yaptırmamız mümkün değil. İdrar testlerine güvenmek zorunda kalıyoruz çoğu zaman.

Sizlerden ricam anketimizi cevaplamanız olacak. Şeniz

Hamileliğinizi idrar testinde ne zaman öğrendiniz? Kaç gün önce veya kaç gün sonra? Sadece idrar testini soruyorum. Kan testinin zaten yoruma açıklığı yok. Silik de olsa ilk gördüğünüz çift çizgi ne zamandı? (hamile kalmak şartı ile)

İlginize teşekkürler. a.s.

Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah. Hamişler sağlıkla kucaklarına alsınlar , hamiş kalmak isteyenler de tez zamanda hamiş kalsınlar.

CANLARIM CEVAPLARINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ , ÇOK TEŞEKKÜRLER. ANCAK BELLİ BİR YERDEN SONRA MESAJLARI TAKİP EDEMİYOR OLUYORUZ. ANKETİMİZİ DE OYLARMISINIZ LÜTFEN...

İMKANI OLANLAR İDRAR TESTLERİNİN FOTOĞRAFLARINI DA KOYARLARSA ÇOK SÜPER OLUR KIZLAR
406616.jpg

Benım daha 5 6 gun vardı yaptrdgımda. Bunu gorunce hastaneye kostum. Kan verdım 0.2 cktı beta.cok uzuldum ama erteai gun yıne yaptım. Yıne cift çizgi cıktı. Bu kez baska hastaneye gttom ve degerım 43.88 di. Şu an 8 haftalığız. Ve ikizlerim olcak Allah nasıp ederse😍

Benım daha 5 6 gun vardı yaptrdgımda. Bunu gorunce hastaneye kostum. Kan verdım 0.2 cktı beta.cok uzuldum ama erteai gun yıne yaptım. Yıne cift çizgi cıktı. Bu kez baska hastaneye gttom ve degerım 43.88 di. Şu an 8 haftalığız. Ve ikizlerim olcak Allah nasıp ederse😍
Bir günde nasıl artmış di mi:)

Merhabalar. Adetim 2 gün gecikti. Özellikle dün çok şiddetli kasık ağrım oldu. Bugün 3.gün, aralıklı olarak ağrım devam ediyor, peçeteye kahverengi/pembe leke geliyor. Cuma günü bat günümdü gebelik testi negatif çıktı, bugün yine yaptım yine negatif. Ovulasyon testi ile gebelik öğrenenleri de görüyorum. Onu da denedim son çare. Görseli bırakıyorum.
benim de aynı şekilde başladı lekelenmeler oldu ve gebelik testlerim pozitif çıktı kan verdiğimde de beta 200 çıkmış. fakat 6. haftalık olduğumda kimyasal gebelik oldu ve kanamam başladı. sizin son durum ne oldu?

Arkadaşlar bat 3 gün geçince idrar testiyle öğrendim. 3 yıldır istiyoruz olmamıştı.Dün kan testi verdim sağlık ocağına betahcg 3322.0 diye çıktı e nabızda acaba hamile miyim? Öyleyse kese, kalp atışı olur mu?

Tebrik ederim ne kadar güzel bir haber 🥰 evet hamilesiniz. 3000 üstünde karından ultrasonla bile görülebilir keseniz. Ama sanırım kalp atışı için biraz daha beklemelisiniz :)

Arkadaşlar bat 3 gün geçince idrar testiyle öğrendim. 3 yıldır istiyoruz olmamıştı.Dün kan testi verdim sağlık ocağına betahcg 3322.0 diye çıktı e nabızda acaba hamile miyim? Öyleyse kese, kalp atışı olur mu?
3 binde kese gözükür ama kalp atışı falan daha olmaz muhtemelen

X