Gebeliğe Hazırlık hamile kalmak için ne yapmalı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

leylacv

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2017
451
130
32
merhaba kızlar ben hamile kalmak için 4 yaklaşık aydır uğraşıyorum.kontrollerimi de yaptırdım kist ve hormonal bi sorunum çıkmadı. lh, fsh, e2 gibi tüm değerlerim çok temiz. doktor 6 ay dolup gebelik olmazsa tedavi başlar dedi şimdi ben ne yapmalıyım ?? başka hangi tetkikler kaldı bilgisi olan var mı??? doktor bana hala olmazsa tek ihtimal tüpler tıkalı olabilir dedi :KK43: bunun dışında eşimin durumunu da sordu eşimin sperm sayısı 26 milyon ileri harektli %54 ve morfoloji %3 . saraçoğlu hocamızın önerisiyle eşim 1 ay e vitamini kullandı bunun yanında 2 aya yakın soğuk pres keçiboynuzu kullandı. elimizden geleni yaptık şu an reglime 10 gün kaldı fakat hiçbir gebelik belirtisi yok. eşim 10 gün sonra tekrar test yaptıracak fakat onun sonuçları iiyi çıkarsa düzelme olmuşsa başka ne yapmalıyız???
son sorum da brokoli kürü ile tüpleri açılan var mı? tıkalı mı bilmiyorum ama onu da denemek istiyorumm acil yardım edin lütfennn tecrübelerinizi paylaşın :KK43:

denemeye yeni başlamışsınız, bismillah daha durun. 4 ay ne ki. herşey yolunda ve sağlıklıyken bile aylarca denk gelmeyebilir, 4 ayda ne ara bu kadar umutsuzluğa düştünüz de dünyanın testini yaptırdınız

kızlar öyle demeyin ben 6 ay da vijinusmusla uğraştım evliliğimin ilk ayından beri bebek soruyorlar sürekli ve benden sonra evlelenler bile hamile kaldılar bu süreç öyle zor ki çevre baskısı benim ve eşimin bebek isteği bizi çok yordu fikir almak istiyorum amacım eleştirilmek değil sadece ne yapabilirim sonuçta 4 ay da az bir süre değil

Canım eşinin değerleri düşük yükselmesini bekle sen en iyisni yapmşsın bu işleri en başında halletmek çok daha kolay bak 4 yıldr uğraşyrm.benim eşimin 1OOmilyn spermi var sonuçları çok iyi ama her ay bir şey cıkoyo şimdi bnm prolaktin hormonun fazla ilaç kullandım 1 ay dustu bekliyorum

Canım eşinin değerleri düşük yükselmesini bekle sen en iyisni yapmşsın bu işleri en başında halletmek çok daha kolay bak 4 yıldr uğraşyrm.benim eşimin 1OOmilyn spermi var sonuçları çok iyi ama her ay bir şey cıkoyo şimdi bnm prolaktin hormonun fazla ilaç kullandım 1 ay dustu bekliyorum
Bende geç kalmaktan korkuyorum belki sonra daha da zorlaşır yada başka şeyler çıkar endişem var. Şu an tek korkum tüplerimin tıkalı olması. Bazı arkadaşlar da yumurta takibi yaptırmamı söylediler bu konuda bilginiz var mı nasıl yapılıyor ben vajinusmıs yaşadığımdan vajinal muayene olmaktan korkuyorum da karından bakılıyor mu ne zaman gitmek gerek vs

Canım ultrason ile bakılıyor.4 ay içinde yumurtlama gününü tutturamams olma ihtimaliniz çok yüksek.yumurta takibi,yumurtlama günlerini öğrenmek o günlerde ilişkiye girmek amacıyla yapılır.endişelenecek hiç bi durum yok :)

Canım bu konuda çok bilgili değilim ama tüp bebek yapmayı dneyen yakın arkadaşımdan birazcik biliyorum , doktor onlara ilk başta belinin altına yastık koyarak iliski yaşayın demiş , bu konuda doktor çok önemli bence bir prof a gidebilirsin , ya üniversite hastanesinde yada özelde görev yapan prof birine gitmeni öneririm , dediğin gibi kurler var ama yanlış kür uygulamamak önemli , tüplerinin tıkalı olduğu kesin değil öyle değil mi ? Yani esinde eğer problem varsa bence ona yönelik kür de uygulayabilirsiniz , ama demek istediğim asıl önemli nokta bir değil birden fazla doktora gitmek ve tecrübeli bir doktora , allah hakkında en hayirlisini versin inşallah , gönlüne göre versin , her şeyin vakti zamanı vardır hemen umutsuzluğa kapılma bu sizin için en hayırlı olanıdır en doğru zamanı allah biliyor ve ona göre yonleniyor hayatın gerçekten , hayırlısı ne ise o olsun hakkında üzülme , stres yapma , bunlar da etkiler seni çünkü , akışına bırak , gerekeni yap ve bekle :) umarım yararlı olabilmisimdir :)

Canım bu konuda çok bilgili değilim ama tüp bebek yapmayı dneyen yakın arkadaşımdan birazcik biliyorum , doktor onlara ilk başta belinin altına yastık koyarak iliski yaşayın demiş , bu konuda doktor çok önemli bence bir prof a gidebilirsin , ya üniversite hastanesinde yada özelde görev yapan prof birine gitmeni öneririm , dediğin gibi kurler var ama yanlış kür uygulamamak önemli , tüplerinin tıkalı olduğu kesin değil öyle değil mi ? Yani esinde eğer problem varsa bence ona yönelik kür de uygulayabilirsiniz , ama demek istediğim asıl önemli nokta bir değil birden fazla doktora gitmek ve tecrübeli bir doktora , allah hakkında en hayirlisini versin inşallah , gönlüne göre versin , her şeyin vakti zamanı vardır hemen umutsuzluğa kapılma bu sizin için en hayırlı olanıdır en doğru zamanı allah biliyor ve ona göre yonleniyor hayatın gerçekten , hayırlısı ne ise o olsun hakkında üzülme , stres yapma , bunlar da etkiler seni çünkü , akışına bırak , gerekeni yap ve bekle :) umarım yararlı olabilmisimdir :)
Sağol canım bakalım elimden geleni yapıyorum bende 4 aydır yastık koyup ilişkiden sonra yarım saat bekliyorum önümüzdeki ay yumurtlama günlerinde doktora gideceğim inşallah

kızlar öyle demeyin ben 6 ay da vijinusmusla uğraştım evliliğimin ilk ayından beri bebek soruyorlar sürekli ve benden sonra evlelenler bile hamile kaldılar bu süreç öyle zor ki çevre baskısı benim ve eşimin bebek isteği bizi çok yordu fikir almak istiyorum amacım eleştirilmek değil sadece ne yapabilirim sonuçta 4 ay da az bir süre değil

e sorsunlar
ne olacak ki
4 ayda bu kadar çok test yaptırmanızı anlamadım ben
4 ay az bi süre
1 sene denemenizi normal bulur doktorlar
çevre baskısı yüzünden strese girdiğiniz için de olmuyor olabilir.
kendinizi rahat bırakın bak daha yeni vajinismustan kurtulmuşsunuz
şöyle bi keyfini çıkarın evliliğin
bu süreçte kendinizi rahat bırakırsanız daha iyi olur diye düşünüyorum
hamileliğin önündeki en büyük engellerden biri stres diyorlar.

boşverin milleti, onlar 2. yi de sorar 3. yü de.
benim arkadaşlarım 2. yi doğurdu
ki ben 5.5 senelik evliyim en önce ben evlendim
ama daha düşünmüyorum diyorum geçiyorum soranlara
ki gerçekten düşünmüyorum
isteyip de olmasaydı yine düşünmüyorum derdim.
milletin çenesini kapatmak sizin elinizde

eger eşinizde sıkıntı varsa keçiboynuzu kürü ömneririm irde coban cökerten cayı arastırın sperm hareketıne cok iyiymiş bende yapıyorum 3 haftadır bakalım

eger eşinizde sıkıntı varsa keçiboynuzu kürü ömneririm irde coban cökerten cayı arastırın sperm hareketıne cok iyiymiş bende yapıyorum 3 haftadır bakalım
Bende keçi boynuzu kullandırdım ama ISR yaramadı çoban çökerten kullandık oda tansiyon düşürdüğü için ara verdik

Canım stres yapma ben evleneli 10 ay oldu bu ay hamile olduğumu öğrendim, biz de çok denedik ama nasip ne zamansa o zaman oluyor inanki.daha 4 ay hiç bisey değil.ayrica eğer 30 yaşın üstüysen 6 ay denemeden sonra tedavi olur 30 yaş altıysan 1 sene denemen gerek doktorun da saçma saçma abartmış olayı.çevre söyler hep söyler hep ister.sen "Biz korunuyoruz şu an" de geç.ben öyle diyordum.hani korunuyordunuz dediler hamilelik haberinden sonra "korunmamiza rağmen olmuş napalim evlat bu atsan atılmaz satsan satılmaz" dedim herkese :KK53: halbuki yalan. olsun diye 10 ay ugrastik:KK48:

Canım stres yapma ben evleneli 10 ay oldu bu ay hamile olduğumu öğrendim, biz de çok denedik ama nasip ne zamansa o zaman oluyor inanki.daha 4 ay hiç bisey değil.ayrica eğer 30 yaşın üstüysen 6 ay denemeden sonra tedavi olur 30 yaş altıysan 1 sene denemen gerek doktorun da saçma saçma abartmış olayı.çevre söyler hep söyler hep ister.sen "Biz korunuyoruz şu an" de geç.ben öyle diyordum.hani korunuyordunuz dediler hamilelik haberinden sonra "korunmamiza rağmen olmuş napalim evlat bu atsan atılmaz satsan satılmaz" dedim herkese :KK53: halbuki yalan. olsun diye 10 ay ugrastik:KK48:
Nasıl oldu peki canım sorun neydi neler yaptın?? Muhakkak bi zamanı var bizim elimizde olmayan bişey bu ama yine de zor bi durum çok istiyorum

Nasıl oldu peki canım sorun neydi neler yaptın?? Muhakkak bi zamanı var bizim elimizde olmayan bişey bu ama yine de zor bi durum çok istiyorum
Inanki hiç özel birşey yapmadım yalnızca telefona bi uygulama indirdim yumurtlama günü gösteren bir uygulama Takvimim diye bisey.gosterdigi günler daha sık yaptık çalışmayı.gerçi her gün yaptığımız için ne zaman tuttu onu da bilmiyorum ama :KK48: Allah ne zaman nasip ederse o zaman olacak.hersey benim de normaldi eşimin de.ama 10 aydır bekliyorduk.kısmet bu zamanaymis.Allah nasip etsin sana ve tüm isteyenlere bi an önce hayırlı sağlıklı bebisler aminnn

Inanki hiç özel birşey yapmadım yalnızca telefona bi uygulama indirdim yumurtlama günü gösteren bir uygulama Takvimim diye bisey.gosterdigi günler daha sık yaptık çalışmayı.gerçi her gün yaptığımız için ne zaman tuttu onu da bilmiyorum ama :KK48: Allah ne zaman nasip ederse o zaman olacak.hersey benim de normaldi eşimin de.ama 10 aydır bekliyorduk.kısmet bu zamanaymis.Allah nasip etsin sana ve tüm isteyenlere bi an önce hayırlı sağlıklı bebisler aminnn
İnşallah canım sende bebeğini sağlıkla alırsın kucağına inşallah :emir_bebek:biz de bir gğn yapıp bi gün boş bırakıyoruz 6 ay oluyor bu ayla beraber bakalım inşallah tutar yalnız benim eşimin sperm sayısı çok düştü morfoloji de de düşük benim tüm değerlerim normal ama sadece rahim filmi çekilip tüplerime baktırmadım inşallah gerek kalmaz:KK68:

X