Gebeliğe Hazırlık hamile kalmak için ne yapmalı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Oncelikle merhaba ya Anliyorum sizi ama insanlara gore yasanmaz ki ayni durumu az cok bende yasiyorum ama umurumda degil biktim cunku o ne der bu ne der problemliymisim gibi bakmalarndan o yuzden nasip arkadas dogru soyluyo ne zaman dusunmeyi birakirsak rahatlarsak o zaman sabredelim Allah sabredenlerle beraberdir ☺
İnşallah güler yüzümüz bu konuda tez zamanda☺️☺️

Canımm.. Allaha şükür ne benim ailem ne eşimin ailesi ısrar etmedi..
Fakat bizde ısrarcı komşulardı!! Sende var mı bi şey? Bebek yok mu? Çalışmalara devam edin. (!!) Ya insanlar hadlerini çok aştılar hepsine gülüp geçtim. Tabi içim hulk ken dışım polyanna idi.
Her ay olmadı olmadı.. Artık dedim tamam çocuğumuz olmuyor. Bari kendime bakayım.
O ay yani geçen ay hindistan cevizi yağları zeytin yağları badem yağları hint yağları ampuller vitaminler şampuanla biiir sürü şey aldım. Her gün kalktım saçıma Bi bakım yaptım hep onla uğrastım. Dedim biraz saçımı uzatayım. Yaşlı Bi teyze varmış göbek bakıyormuş baktığı tüm kadınlar hamile kalmış. Dedim yazın ona giderim. Önceki ay öyle düşündüğün için geçen ay aklımda bebek hiç yoktu.
Ama adet olmadım doktora Bi gittim hamileymişim
Ya benim yeni diye galiba aklımdan çıkmıyor ilerde atarım inşallah şu düşünceyi 🤗

Fakat bizde ısrarcı komşulardı!! Sende var mı bi şey? Bebek yok mu? Çalışmalara devam edin. (!!) Ya insanlar hadlerini çok aştılar hepsine gülüp geçtim. Tabi içim hulk ken dışım polyanna idi.
Her ay olmadı olmadı.. Artık dedim tamam çocuğumuz olmuyor. Bari kendime bakayım.
O ay yani geçen ay hindistan cevizi yağları zeytin yağları badem yağları hint yağları ampuller vitaminler şampuanla biiir sürü şey aldım. Her gün kalktım saçıma Bi bakım yaptım hep onla uğrastım. Dedim biraz saçımı uzatayım. Yaşlı Bi teyze varmış göbek bakıyormuş baktığı tüm kadınlar hamile kalmış. Dedim yazın ona giderim. Önceki ay öyle düşündüğün için geçen ay aklımda bebek hiç yoktu.
Canim gobek bakma nedir

Canim gobek bakma nedir
Eski teyzeler.. Çocuğu olmayan kadınların göbeklerine bakıp bişeyler yapıyorlar artık ne yapıyorlar bilmiyorum o gün ilişki sonrası kadınlar hamile kalıyor... Çok kişi öyle çocuk sahibi oldu çevremde.. Kv bile bundan 40sene önce öyle hamile kalmış. 4sene olmamış sonra gidip göbek baktırmış 9ay sonra doğurmuş.. Ama kim yapar nerde yapılıyor bilmiyorum. Eski kadınların bir çoğu anlıyor..

merhaba kızlar ben hamile kalmak için 4 yaklaşık aydır uğraşıyorum.kontrollerimi de yaptırdım kist ve hormonal bi sorunum çıkmadı. lh, fsh, e2 gibi tüm değerlerim çok temiz. doktor 6 ay dolup gebelik olmazsa tedavi başlar dedi şimdi ben ne yapmalıyım ?? başka hangi tetkikler kaldı bilgisi olan var mı??? doktor bana hala olmazsa tek ihtimal tüpler tıkalı olabilir dedi :KK43: bunun dışında eşimin durumunu da sordu eşimin sperm sayısı 26 milyon ileri harektli %54 ve morfoloji %3 . saraçoğlu hocamızın önerisiyle eşim 1 ay e vitamini kullandı bunun yanında 2 aya yakın soğuk pres keçiboynuzu kullandı. elimizden geleni yaptık şu an reglime 10 gün kaldı fakat hiçbir gebelik belirtisi yok. eşim 10 gün sonra tekrar test yaptıracak fakat onun sonuçları iiyi çıkarsa düzelme olmuşsa başka ne yapmalıyız???
son sorum da brokoli kürü ile tüpleri açılan var mı? tıkalı mı bilmiyorum ama onu da denemek istiyorumm acil yardım edin lütfennn tecrübelerinizi paylaşın :KK43:
Ovulasyon testı kullanabılırsın yumurtlama takıbı ıcın gunlerınde koyulasıncq bıkacgın ust uatr ılosko denersın bıde heöen ayaga kalkma yat

Sağol canım bakalım elimden geleni yapıyorum bende 4 aydır yastık koyup ilişkiden sonra yarım saat bekliyorum önümüzdeki ay yumurtlama günlerinde doktora gideceğim inşallah
Ovulasyon testi alip sende yumurtlama.takibi yapabilirsin instagramdan bir gebenin gunlugunu takip et orda aciklamali nasil yapildigi var...

Arkadaslar merhaba konudan devam edeyim Eki Görüntüle 2246209
Bunlar benim hormon testi sonuclarim esimin sperm sayisi 100 milyon ileri hiz %25 morfoloji 2 cikti ters rahimliyim biraz grc olabilcegini soyledi 8 aydir korunmuyoruz doktorum yumurtalarimi yavas gordu ama oda 2 ay adetlerim gecikti sonra normale dondu bu sonuclar normalmi acaba :KK43:
Kendim için yaptığım testi hatırlamıyorum canım ama googleden bakmıştım tüm değerlerin normal aralığına öyle bakabilirsin ve bence sende incir kürü yapabilirsin yumurtlamayı arttırıyor

Bu konuda size hak veriyorum insan içten içe takıyor elbette Bende aynı sizin gibi saçımla başımla uğraştığım bebek düşünmediğim bi ay oldu

Size bir şey soylıyım mi daha dün gece sabaha kadar uyumadım ağlamaktan.. insanların imali sorularından biktim ya evet daha çok yeni denemeye başladık ama insanla4 öyle düşünmüyor bunların olmuyor diye düşünüyor sanırım .m umarım bu yıl bana uğurlu gelir hem kıstım gider hem bebegim gelir burdan sizi haberdar ederim..
canım bak bunlara takıldığımızdan ne oluyosa oluyo zaten rahat olmalıyız oldu mu bebeğin bilmiyorum aradan baya zaman geçmş rabbim hayırlısını nasip etsin

bende hamile kalmak için uğraşıyorum. daha önce düşüğe bağlı kürtaj yaşadım. bunun üzerine 6 ay korundak. 3 aydır korunmayı bıraktık ancak korunmayı bıraktığımızdan beri adet düzensizliklerim başladı. Doktora gittim herşeyin normal olduğunu söyledi. Kaygılanıyorum acaba olmayacak mı diye :63:

merhaba kızlar ben hamile kalmak için 4 yaklaşık aydır uğraşıyorum.kontrollerimi de yaptırdım kist ve hormonal bi sorunum çıkmadı. lh, fsh, e2 gibi tüm değerlerim çok temiz. doktor 6 ay dolup gebelik olmazsa tedavi başlar dedi şimdi ben ne yapmalıyım ?? başka hangi tetkikler kaldı bilgisi olan var mı??? doktor bana hala olmazsa tek ihtimal tüpler tıkalı olabilir dedi :KK43: bunun dışında eşimin durumunu da sordu eşimin sperm sayısı 26 milyon ileri harektli %54 ve morfoloji %3 . saraçoğlu hocamızın önerisiyle eşim 1 ay e vitamini kullandı bunun yanında 2 aya yakın soğuk pres keçiboynuzu kullandı. elimizden geleni yaptık şu an reglime 10 gün kaldı fakat hiçbir gebelik belirtisi yok. eşim 10 gün sonra tekrar test yaptıracak fakat onun sonuçları iiyi çıkarsa düzelme olmuşsa başka ne yapmalıyız???
son sorum da brokoli kürü ile tüpleri açılan var mı? tıkalı mı bilmiyorum ama onu da denemek istiyorumm acil yardım edin lütfennn tecrübelerinizi paylaşın :KK43:
Rahim filmi çektir tüplerin açılsın umarım en kısa zamanda hamile kalırsın 🙏🙏🙏🙏

Bende geç kalmaktan korkuyorum belki sonra daha da zorlaşır yada başka şeyler çıkar endişem var. Şu an tek korkum tüplerimin tıkalı olması. Bazı arkadaşlar da yumurta takibi yaptırmamı söylediler bu konuda bilginiz var mı nasıl yapılıyor ben vajinusmıs yaşadığımdan vajinal muayene olmaktan korkuyorum da karından bakılıyor mu ne zaman gitmek gerek vs
alttan bakıyorlar ama acımıyor inan bana reglken gittiğin için xaten kaygan ve açık oluyor

kızlar öyle demeyin ben 6 ay da vijinusmusla uğraştım evliliğimin ilk ayından beri bebek soruyorlar sürekli ve benden sonra evlelenler bile hamile kaldılar bu süreç öyle zor ki çevre baskısı benim ve eşimin bebek isteği bizi çok yordu fikir almak istiyorum amacım eleştirilmek değil sadece ne yapabilirim sonuçta 4 ay da az bir süre değil
İki gebeliğimde de üçer yıl uğraştım inş siz hamile kalmışsınızdır benim biri sağ çok şükür diğeri vefat etti

X