Hamile olduğunuzu iş arkadaşlarınıza ve amirinize ne zaman söylediniz?

Allegra

Rüya'm gerçek oldu :)
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2009
758
14
Çalışan hamile arkadaşlarım,
Hamile olduğunuzu iş arkadaşlarınıza ve amirinize ne zaman söylediniz?
Ben 5,5 haftalığım şu an, hala söylemedim. 31inde kalp atışlarını dinlemeye gideceğiz, hele bir duyayım kesin emin olayım öyle söylerim diyenlerdenim.
Ama bir yandan da her gördüğüme söyleyesim var, içimde tutmak sır gibi saklamak çok güç :CüvCüv:
Siz ne zaman söylediniz ve nasıl söylediniz?

Bizimkiler çok meraklı. Patronum dahil. Utanmasalar benimle aşılama transferine gireceklerdi :roflol: Ultrasonlarıma kan testlerime herşeyime yorum yapıyorlar artık. Şirketin olağan konuşmaları arasında :roflol:

Benim de müdürüm çok meraklı zaten şüpheleniyor sanki hamile olduğumdan ama daha söylemedim işte... Normal söyleme zamanı ne zamandır acaba fisfisfis

benım mudırem basından berı bılıyodu ızın aldım cunku doğruyu solemem gerektı ve cok heyecanlandı defalarca aradı............onunda bebğı olmuyo......ama ış arkadaslarıma ıkı ay dolunca soledım .......

Tarama testlerine başlamadan söyle bence. Kontrollerin senin yasal hakkın. ışyükün konusunda yeniden yapılanmaya gidebilirler. Her şirketin yaklaşımı farklı oluyor. Görünürde sorun yapmıyorlar ama yıldırma politikaları uygulayanlarıda duymuştum.

benim bebek düşündüğümü zaten biliyorlardı. 5 haftalıkken testlerden hemen sonra söyledim ben. iyiki de söylemişim çünkü bir gün çok ağrım oldu izin almak zorunda kaldım. başlarda herkese ama çok yeni umarım devamı gelir diyodum:) şimdi 7 hafta bitti:)

Teşekkürler arkadaşlar,
Aslında ben de başından söylesem daha iyi olacaktı belki, şimdi pat diye de söyleyemiyorum, neyse bi kalp atışlarını da duyayım da öyle söyliyim bari... :CüvCüv:

serviste, binanın bahçesinde, lavabolarında istifra etmek, tansiyon düşüklüğü sebebiyle ayakta duramamak, devamlı masada yatar durumda bulunmak suretiyle herkes öğrendi :) kadın milletinde kaçmaz zaten. tipine bak anlıyorlar :)

serviste, binanın bahçesinde, lavabolarında istifra etmek, tansiyon düşüklüğü sebebiyle ayakta duramamak, devamlı masada yatar durumda bulunmak suretiyle herkes öğrendi :) kadın milletinde kaçmaz zaten. tipine bak anlıyorlar :)

:roflol: Süper!
Ben de uyuklayıp duruyorum bir de yanımda beslenme çantamla dolaşıyorum cevizim bademim meyvelerim falan hihoyyyt Yakında bulantılar da başlarsa söylememe gerek kalmaz heralde...

kızlar benim iş yerim nasıl tepki vereceğini bilmediğim için 20 haftalıkken yani geçen hafta söyledim çünkü artık saklıyamıyorum karnım 1 haftada acayip büyüdü mecbur kaldım hala asıl patron bilmyor am aiş arkadaşlarım çoğu erkke olduğu için geç paylaştım özel şirkette biraz politika uyguladıkları için söyleyemedim ama çok zorlandım açıkcası hiç 5 aydır 1 kere izin alıp gittim onun harici 1 gün raporum dahi olmadı ama şimdi artık bilyrlar

ben öğrendiğimde söyledim... çünkü tetkikler için izin almam gerekiyordu ve iş verenin bunu bilmesi gerekiyordu... o nedenle öğrendiğimde söyledim...

merhaba kızlar ben öğrendiğimde evlilik yıldönümümüze 10 gün olduğu için herkesten saklamayı düşündüm 2 gün sakladım sonra iş yerinde arkadaşlarıma söyledim eşim duymasın diye akrabalara söylemiyodum sonra eşimede söylemeye karar verdim testimi paket yaptım birde arkadaşıma başka bir gebelik testi yaptırdım o tek çizgiydi tabi derken anlıycağınız eşimi baya şaşırttım.önce tek çizgili test üzerine diğeri çok fena oldu valla suratını görmeliydiniz ben onun tavrını görünce ağlamaya başladım baya güzel oldu bizim bu mutlu haberimiz yani

merhaba kızlar ben öğrendiğimde evlilik yıldönümümüze 10 gün olduğu için herkesten saklamayı düşündüm 2 gün sakladım sonra iş yerinde arkadaşlarıma söyledim eşim duymasın diye akrabalara söylemiyodum sonra eşimede söylemeye karar verdim testimi paket yaptım birde arkadaşıma başka bir gebelik testi yaptırdım o tek çizgiydi tabi derken anlıycağınız eşimi baya şaşırttım.önce tek çizgili test üzerine diğeri çok fena oldu valla suratını görmeliydiniz ben onun tavrını görünce ağlamaya başladım baya güzel oldu bizim bu mutlu haberimiz yani

Baya komplike olmuş seninki Tülaysu... Valla ben öğrenir öğrenmez telefona sarıldım sıradan aradım herkesi :1rolleyes:

Ama işyerinde işte bi türlü söyleyemedim. Bizim burda birine söylesem herkese yayılır hani allah korusun sonra kötü bir şey olursa bissürü kişiye açıklama yapmak istemiyorum. Gerçi kötü birşey olacaksa kalp atışlarını duyduktan sonra da olur tabii ama ne bileyim işte hamilelik psikolojisi midir nedir anlamadım :CüvCüv:

Baya komplike olmuş seninki Tülaysu... Valla ben öğrenir öğrenmez telefona sarıldım sıradan aradım herkesi :1rolleyes:

Ama işyerinde işte bi türlü söyleyemedim. Bizim burda birine söylesem herkese yayılır hani allah korusun sonra kötü bir şey olursa bissürü kişiye açıklama yapmak istemiyorum. Gerçi kötü birşey olacaksa kalp atışlarını duyduktan sonra da olur tabii ama ne bileyim işte hamilelik psikolojisi midir nedir anlamadım :CüvCüv:

canım bence böyle korkutma kendini yani ben hiç öyle düşüncelerim olmadı hani kalp atışları olmaz falan tabi bunların hepsi takdiri ilahi olabilirde başımıza neler geliyoda dediğin gibi gebelik süreci boyunca hep tetikteyiz heran herşey olabilir ama bence paylaş herkesle bu mutluluğu öyle kötü şeyler düşünme rahat ol inş hayırlısı ile alırsın bebeğini kucağına kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

benim bir iş arkadaşım 5.aya kadar saklamıştı.işe gireli pek fazla olmamıştı,belki de işini kaybetmekten korkmuştu.Göbek çıkınca saklayamadı tabii.baştan söylemek en iyisi bence de.mide bulantıları başladığında saklanamaz herhalde.

bende söyleyemiyorum ama söylemek te istemiyorum evlendiğimden beri uluorta soran arkadaşlarım var hala soruyorlar yok deyince yalan söylediğimden kötü oluyorum. Yönetimin tepkisini ölçemyorum çünkü işten de ayrılmak istiyorum
Ama itiraf etmeliyimki şimdiden çıkan GÖBEĞıM elverdiği sürece saklamak istiyorum.

Çalışan anneler bir sorum var hamilelikteki yasal iznimizi kullanabilmemiz için izin dönüşü işe devam mı etmek zorundayız ben mesela gebelik iznine çıkıp dönüşte istifa etmek istiyorum ama ayıp mı olur bilmem ki.? Bir yandan da böyle bir hak varsa kullanmamak 6+2 aylık maaşı kaçırmak oluyor hangisi doğru sizce.
Doğum yaklaşırken istifa edip sosyal haklardan faydalanmamak mı?
Doğum iznine çıkıp geri dönmemek mi (dönüşte istifa edip)?

merhaba kızlar ben de henüz söylemedim 11 haftalığız, sadece sekreter biliyo. Bir süre daha söylemeyi düşünmüyorum çünkü işi bırakıcam ve patronum da işi bırakacağımı tahmin eder. O zamana kadar da kafam rahat olsun diyorum yoksa hep işten çıkacak gözüyle bakarlar..:1closedeyes:
Zaten hiç bulantı falan da yaşamadım gayet normal hayatım devam ediyor sadece 2 kez kontrol için izin istedim şüphelenmiştir bizimkiler zaten.
gölgeler ben de geçici iş göremezlik ödeneği almak istiyorum sonuçta 4 ay brüt ücretin 2/3 ü kadar az bi para deil. Ama işi de bırakıcam araştırıyorum istifa edince veriyormu sgk diye..Bazı yerler son 8 haftada hamilelik iznine ayrılınca gidip başvurursan alırsın diyorlar, bazıları işi bırakırsan alamazsın 16 haftalık izin sonunda bırakman lazım diyolarkafamçokkarıştı
hala kesin bilgi edinemedim en güzeli gidip sgk ya sormak.:sm_confused:
kesin bişi öğrenirsem yazarım buraya...:emir_bebek:

X