Hamile olmanın 6 güzel yanı

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
6 Mart 2012
17.555
20.606
45
adana_da_doguma_hazirlik_kurslari_h58055_4a273.jpgHamile olduğunuz dönemde bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bel ve sırt ağrıları, mide bulantısı, yorgunluk ve farklı rahatsızlıklar moralinizi bozabilir…

Aklınızdan hiç çıkarmayın ki bebek beklemek çok güzel bir duygu! Sıkıntılar ve rahatsızlıklar olsa bile sonunda sizi bekleyen harika bir hediye var: minik meleğiniz! Ayrıca bu kırk bir haftalık sürecin güzel yanları da var. İşte hamilelik döneminin en güzel altı yanı…

Dokuz ay on günlük bu süreci doktorunuzun kontrolü altında ve tavsiyelerinin doğrultusunda çok sağlıklı geçirebilirsiniz. Bu dönemde uygulayacağınız doğru beslenme programı ve takviyelerle vücudunuza yatırım yapmış olacaksınız. Bakın bu sürecin en güzel yanları neler…

Hamileliğin en güzel altı yanı

Zaman:

Bu dönemde zaman sıkıntınız hiç olmayacak. İşiniz ve programınız elverdiği sürece zamanı kendiniz için en iyi şekilde değerlendirin. Kitap okumak, şekerleme yapmak, film izlemek, bakım için zaman ayırmak gibi şeyler kulağa çok doğal gibi gelse de bebeğiniz olduktan sonra bir süre hayal olacak. Hayatınızın merkezine bebişiniz oturacak ve uyku için bile zamanınız olmayacak. Hayatınızın en güzel parçası için de her şeyi seve seve yapacaksınız. Ama hazır hamilelik döneminde fırsatınız varken zamanınızı çok iyi değerlendirin, kendinize ve eşinize zaman ayırın.

Alışveriş:

Bu dönemde kilo aldığınız için canınız kendinize pek bir şey almak istemeyecektir. Ama kadınlardaki alışveriş dürtüsü hiçbir şekilde sonlandırılamaz. İlk üç ay bebeğin sağlıklı gelişimi için çok önemli. Bu ilk üç aylık dönemi atlattıktan sonra içinizdeki minik için alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. Çok abartmadan kontrollü bir şekilde bebeğiniz için ihtiyaç duyacağınız eşyaları alabilirsiniz.

Saç:

Hamileyken aldığınız vitaminler ve yediğiniz besinlerden dolayı saçlarınız gürleşir ve parlaklaşır. Dökülme oranı azalır ve saçlarınız sağlamlaşır.

Diş:

Hamileliğinizin boyunca dişleriniz çok sağlıklı olacaktır. Aldığınız vitaminler ve kalsiyum ağırlıklı beslenmenizden dolayı dişleriz kuvvetlenecektir.

Regli:

Hamileliğin en güzel yanlarından biri de regli olmamak. Özellikle regli dönemleri çok ağrılı geçen kadınlar için bu süreç büyük bir şans. Uzun bir süre ağrılardan ve kramplardan kurtulacaksınız.

Kilo:

Hamile olmak kilo alıp, her geçen gün şişmanlamak anlamına gelmiyor… Bebeğinize faydalı olacak besinleri tüketerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Belki de hamilelik dönemi hayatınızda en sağlıklı beslendiğiniz dönem olacak. Sütü, yoğurdu, eti, balığı, meyve ve sebzeyi günlük menülerinizden eksik etmeyeceksiniz. Doğumdan sonra eski formunuzu kaybedeceksiniz diye dert etmeyin iyi bir beslenme programı ve sporla eski vücudunuza kavuşabilirsiniz. Önemli olan sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmeniz ve bebeğinize kavuşmanız
 

kontesella

Şimdi çok çalışıyor.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2017
334
17.103
39
hamileyken:anneadayı: kocan,arkadaşların,çevren sana daha iyi davranıyor..yorulmanı istemiyorlar...sende daha çok şımarıyorsun:KK12:...aklına gelen biçok şeyi istiyorsun..masaj ...yaptırırıyorsuuunn,portakal suyun yatağına geliyorrr....daha birsürü şeyyyy...hele de kocanın kafasındaki cinsiyet geliyosaa:nazar:...dahada yaşadın....bu süreyi iyi değerlendirrrr:63: