hamileliğimde eşimden ve benim alınganlığımdan dolayı stres:(

hvvhkmtk

Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2014
319
11
33
Çok sinirliyim. Sabah eşimle doktora gittik , test sonuçlarımı aldık bebeğimizin kalp atışlarını duyucaktık. Sırada beklerken eşim kağıtları kontrol etti anormallikler var sende dedi. Nasıl yani diye endişe ettim bazı değerleri internetten ( telefondan baktı) Bakarak kendince yorum yaparak hptifsin dedi. Enfeksiyon kapmışsın ayrıca diye sınırlendi ... ve ekledi zaten sağlam bişiyin yok vs. Diye .Gözlerim doldu neden moralimi bozuyorsun diye tepki gösterdim...
Kızdı gene bana ddikat etmediğimi temizliğime yediklerime o dedi halde dikkat etmediğim için böyle olduğunu söyledi. Neyse doktor çok şükür bişiyim olmadığını hafif bir enfeksiyon kaptığımı onun içinde ilaç verdi..
Neyse tabi daha öncesinden ben guatir için hastaneye gelmiştim usg yerini üç kişiye sorduğum halde bna yanlış tarıf etmişlerdi. Bulamamıştım. Bugün eşim sorunca çok farklı bir yer olduğunu öğrenmiş oldum bna yanlış yeri tarif etmişlermiş meğer. Birde ondan tartıştık. Yok İşte bi işi beceremiyorsun fln dıyınce ,sinirlendim.Sinirlenince çocuğa bişi olucak diye kızdı, o hırsla bende ona sen yokken ama daha sakin oluyorum fln dedim öyle çıktı ağzımdan.

Eve giderken kahvaltı ederiz evde ne eksik var felan sordu. Bn sabah iki puaça yemiş tim. İşe geçer diye düşünmüştüm. İşe geçmicen mi dedim. İlk kahvaltı edeceğim acıktım dedi. Eksikleri söyledim. Süt alyım mı dedi. Ne sütü ya zaten ü. Gün önce hep içtim dıye tepkili cvb verınce çıldırdı. Yeter delirtiyorsun beni. Patlamama az kaldı. Fln fılan dedi. Öyle eve yaklsltık bana ben ilaçları alyım sen sofrayı kur dyınce tmm kahvaltı edeceksen ekmek al dedim. Niye sen etmicen mi dedi. Yol canım iste miyo diyince ne halin varsa gör istemiyorum bişi mişi faydalı şey olsa yemezsin zaten dıyıp bağırdı. Çok alındım eve geldim sofra hazır ladım zorda olsa yerim artık dedim. Eve geldi çıkıyorum dedi. E dedim kahvaltı yapmıcakmsın yok sen tek yap ben olmadan nasılsa daha rahatsın dıye sert sert konştu. Lütfen özür filan diledim. Ama yok , bundan sonra ne sabah ne öğle ne akşam bu evde yemek yemicem. Bıktırdın beni herşeyden nasıl bi hata yağmışım ben böyle salaklık bnde evlenmcektim fln dyıp gtti. Sonra 5 sn. Gelip bnim ieet kartımı ve bı bardak su istedi gitti. Çok kırıldım çok gocundum.
Zaten hassasım olayları büyüte biliyorum hamileliğe alışmaya çalşıyoruö. Bebeğime yansıyor sinirim vs. Buda üzüyo beni. Napıcağımı bilmiyorum.
Basit birşey yinedw anlayış göstermesini beklerdim.... belki çok üstüne gttim. Ama bende doluyorum alınıyorum en önemlisi duygularım hormonlarım daha çok bni etkiliyo:KK43:(( of bunaldım.

Son düzenleme:
Sanırım basit bir konu diyw kimse yok yorum yapacak.:KK43: napmaşyım ki çok mu abartm acaba:s

Çok sinirliyim. Sabah eşimle doktora gittik , test sonuçlarımı aldık bebeğimizin kalp atışlarını duyucaktık. Sırada beklerken eşim kağıtları kontrol etti anormallikler var sende dedi. Nasıl yani diye endişe ettim bazı değerleri internetten ( telefondan baktı) Bakarak hptifsin dedi. Enfeksiyon kapmşsn ayrıca diye sınırlendi zaten sağlam bişiyin yok vs. Diye gözlerim doldu neden moralimi bozuyorsun diye....
Kızdı gene bana ddikat etmediğimi temizliğime yediklerime o dedi halde dikkat etmediğim için böyle olduğunu söyledi. Neyse doktor çok şükür bişiyim olmadığını hafif bir enfeksiyon kaptığımı onın içinde ilaç verdi..
Neyse tabi daha öncesinden ben guatir için hastaneye gelmiştim usg yerini üç kişiye sorduğum halde bna yanlış tarıf etmişlerdi. Bulamamıştım. Bugün eşim sorunca çok farklı bir yer olduğunu öğrenmiş oldum bna yanlış yeri tarif etmişlerdi. Birde o yüzden tartıştık. Yok İşte bi işi beceremiyorsun fln dıyınce sinirlendim. Sen yokken ama daha sakin oluyorum fln çıktı ağzımdan. Neden sınırlıyordun o diyince tabi.

Eve giderken kahvaltı ederiz ne eksik var felan sordu. Bn sabah iki puaça yemiş tim. İşe geçer diye düşünmüştüm. İşe geçmicen mi dedim. İlk kahvaltı edeceğim acıktım dedi. Eksikleri söyledim. Süt alyım mı dedi. Ne sütü ya zaten ü. Gün önce hep içtim dıye tepkili cvb verınce çıldırdı. Yeter delirtiyorsun beni. Patlamama az kaldı. Fln fılan dedi. Öyle eve yaklsltık bana ben ilaçları alyım sen sofrayı kur dyınce tmm kahvaltı edeceksen ekmek al dedim. Niye sen etmicen mi dedi. Yol canım iste miyo diyince ne halin varsa gör istemiyorum bişi mişi faydalı şey olsa yemezsin zaten dıyıp bağırdı. Çok alındım eve geldim sofra hazır ladım zorda olsa yerim artık dedim. Eve geldi çıkıyorum dedi. E dedim kahvaltı yapmıcakmsın yok sen tek yap ben olmadan nasılsa daha rahatsın dıye sert sert konştu. Lütfen özür filan diledim. Ama yok , bundan sonra ne sabah ne öğle ne akşam bu evde yemek yemicem. Bıktırdın beni herşeyden nasıl bi hata yağmışım ben böyle salaklık bnde evlenmcektim fln dyıp gtti. Sonra 5 sn. Gelip bnim ieet kartımı ve bı bardak su istedi gitti. Çok kırıldım çok gocundum.
Zaten hassasım olayları büyüte biliyorum hamileliğe alışmaya çalşıyoruö. Bebeğime yansıyor sinirim vs. Buda üzüyo beni. Napıcağımı bilmiyorum.
Basit birşey yinedw anlayış göstermesini beklerdim.... belki çok üstüne gttim. Ama bende doluyorum alınıyorum en önemlisi duygularım hormonlarım daha çok bni etkiliyo:KK43:(( of bunaldım.

lütfen üzülme bebişi düşün sakin ol
haksız olan sen değilsin eşin çok baskın ya
kaç yaşındasınız

Ne desem bilemedim ikinizde hakli ayni zamanda haksiz gibi geldiniz bana.Esinin hastanedeki tepkisi cok sacma insan bile bile enfeksiyon kapmiyo herhalde sizde istemezsiniz oyle olsun size sert cikismis sanirim kirildiniz uzuldunuz sonrasindada biraz surat asip donuk mu davrandiniz?Belliki esiniz bebekle evle ilgili eve ne lazim eksik varmi diye soruyo sutunuze Kadar dusunmus cogu erkek karisinin hamile oldugunun farkinda degil.sanki sizde orda yemicem icmicem kustum oynamiyorum gibi bir tavir takinmissiniz oda size kizmis gibi.genel olarak iliskiniz nasil surekli hersey icin sizi suclar tavirdami?

Çok sinirliyim. Sabah eşimle doktora gittik , test sonuçlarımı aldık bebeğimizin kalp atışlarını duyucaktık. Sırada beklerken eşim kağıtları kontrol etti anormallikler var sende dedi. Nasıl yani diye endişe ettim bazı değerleri internetten ( telefondan baktı) Bakarak hptifsin dedi. Enfeksiyon kapmşsn ayrıca diye sınırlendi zaten sağlam bişiyin yok vs. Diye gözlerim doldu neden moralimi bozuyorsun diye....
Kızdı gene bana ddikat etmediğimi temizliğime yediklerime o dedi halde dikkat etmediğim için böyle olduğunu söyledi. Neyse doktor çok şükür bişiyim olmadığını hafif bir enfeksiyon kaptığımı onın içinde ilaç verdi..
Neyse tabi daha öncesinden ben guatir için hastaneye gelmiştim usg yerini üç kişiye sorduğum halde bna yanlış tarıf etmişlerdi. Bulamamıştım. Bugün eşim sorunca çok farklı bir yer olduğunu öğrenmiş oldum bna yanlış yeri tarif etmişlerdi. Birde o yüzden tartıştık. Yok İşte bi işi beceremiyorsun fln dıyınce sinirlendim. Sen yokken ama daha sakin oluyorum fln çıktı ağzımdan. Neden sınırlıyordun o diyince tabi.

Eve giderken kahvaltı ederiz ne eksik var felan sordu. Bn sabah iki puaça yemiş tim. İşe geçer diye düşünmüştüm. İşe geçmicen mi dedim. İlk kahvaltı edeceğim acıktım dedi. Eksikleri söyledim. Süt alyım mı dedi. Ne sütü ya zaten ü. Gün önce hep içtim dıye tepkili cvb verınce çıldırdı. Yeter delirtiyorsun beni. Patlamama az kaldı. Fln fılan dedi. Öyle eve yaklsltık bana ben ilaçları alyım sen sofrayı kur dyınce tmm kahvaltı edeceksen ekmek al dedim. Niye sen etmicen mi dedi. Yol canım iste miyo diyince ne halin varsa gör istemiyorum bişi mişi faydalı şey olsa yemezsin zaten dıyıp bağırdı. Çok alındım eve geldim sofra hazır ladım zorda olsa yerim artık dedim. Eve geldi çıkıyorum dedi. E dedim kahvaltı yapmıcakmsın yok sen tek yap ben olmadan nasılsa daha rahatsın dıye sert sert konştu. Lütfen özür filan diledim. Ama yok , bundan sonra ne sabah ne öğle ne akşam bu evde yemek yemicem. Bıktırdın beni herşeyden nasıl bi hata yağmışım ben böyle salaklık bnde evlenmcektim fln dyıp gtti. Sonra 5 sn. Gelip bnim ieet kartımı ve bı bardak su istedi gitti. Çok kırıldım çok gocundum.

Durumun sizin hassas ve hamile olmanızla ilgisi yok, eşiniz inanılmaz duyarsız ve ters. Okurken gerildim. Ben böyle bir adamla evli olsam muhtemelen 7/24 kavga ederdim.

Sanırım basit bir konu diyw kimse yok yorum yapacak.:KK43: napmaşyım ki çok mu abartm acaba:s

Çok karışık,hatalı yazmışsınız.okunan anlaşılmıyor ki.
Ama eşiniz hep bugünkü gibi değilse kötü bir anına denk gelmişsiniz anladığım kadarıyla.

TE=dudi;34703352]Ne desem bilemedim ikinizde hakli ayni zamanda haksiz gibi geldiniz bana.Esinin hastanedeki tepkisi cok sacma insan bile bile enfeksiyon kapmiyo herhalde sizde istemezsiniz oyle olsun size sert cikismis sanirim kirildiniz uzuldunuz sonrasindada biraz surat asip donuk mu davrandiniz?Belliki esiniz bebekle evle ilgili eve ne lazim eksik varmi diye soruyo sutunuze Kadar dusunmus cogu erkek karisinin hamile oldugunun farkinda degil.sanki sizde orda yemicem icmicem kustum oynamiyorum gibi bir tavir takinmissiniz oda size kizmis gibi.genel olarak iliskiniz nasil surekli hersey icin sizi suclar tavirdami?[/QUOTE]

Kesinlikle herşey doğrı. Bebeğe ve bnim beslenmeme çok dikkat ediyor , araştırıyor fln. Biraz alıngnlık üstüne terslynce sınırlendi.
Fakat bu ilişkim için böyle suçlu hep benim, ben yanlş bişi yapmsam o kızıp sınırlnmeZmiş. Sürekli hatalı sürekli dikkatsiz bnim . .. o yüzden nasıl evlendim diyor ya.
Önceden tepki vermezdım ama hamile likte hırçınlştım ve kendmi ezdırıyormş pskolojsinde hissedince ters tepki verıyorum.

İyiken çok iyi kötüuyken çok kötü..... malesef.
Kaç yıldır evlisinin?hep böyle ufak tefek şeylere her an tartışma çıkartacak gibi gergin bir adam mıdır?
Bazı kişiler vardır çünkü böyle siniri bozukken karşısındaki ne dese dokunur.Eşini de o kişilere benzettim.Zordur öyleleriyle anlaşmak.

Kaç yıldır evlisinin?hep böyle ufak tefek şeylere her an tartışma çıkartacak gibi gergin bir adam mıdır?
Bazı kişiler vardır çünkü böyle siniri bozukken karşısındaki ne dese dokunur.Eşini de o kişilere benzettim.Zordur öyleleriyle anlaşmak.
7 aylık.... Zordur. Mantıklı düşünür fakat baskıcıdır.

TE=dudi;34703352]Ne desem bilemedim ikinizde hakli ayni zamanda haksiz gibi geldiniz bana.Esinin hastanedeki tepkisi cok sacma insan bile bile enfeksiyon kapmiyo herhalde sizde istemezsiniz oyle olsun size sert cikismis sanirim kirildiniz uzuldunuz sonrasindada biraz surat asip donuk mu davrandiniz?Belliki esiniz bebekle evle ilgili eve ne lazim eksik varmi diye soruyo sutunuze Kadar dusunmus cogu erkek karisinin hamile oldugunun farkinda degil.sanki sizde orda yemicem icmicem kustum oynamiyorum gibi bir tavir takinmissiniz oda size kizmis gibi.genel olarak iliskiniz nasil surekli hersey icin sizi suclar tavirdami?

Kesinlikle herşey doğrı. Bebeğe ve bnim beslenmeme çok dikkat ediyor , araştırıyor fln. Biraz alıngnlık üstüne terslynce sınırlendi.
Fakat bu ilişkim için böyle suçlu hep benim, ben yanlş bişi yapmsam o kızıp sınırlnmeZmiş. Sürekli hatalı sürekli dikkatsiz bnim . .. o yüzden nasıl evlendim diyor ya.
Önceden tepki vermezdım ama hamile likte hırçınlştım ve kendmi ezdırıyormş pskolojsinde hissedince ters tepki verıyorum.[/QUOTE]

Aranizdaki Yas farkindan ve (sizi pek tanimiyorum lutfen yanlis anlamayin asla kirilmanizi istemem esinize takindiginiz tavirdan anladigim kadariyla)pasif tavirlarinizdan dolayi iliskinizde esiniz herseyi ben bilirim sen zaten hep yanlis yaparsin tavirlarina burunmus ve sanirim sizde su zamana Kadar buna imkan tanimisssiniz ama hamilelikten dolayi suan kaldiramiyosunuz.mesela esinizin eve ne lazim diye sormasina izin vermeyin arayin süt yogurt pekmez polen ne varsa almasini isteyin ben hamileyim iyi beslenmem lazim deyin,aksam geldigindede sadece süt icemek degil uzuntu ve stres te bebegin gelisiminde buyuk rol oynuyo bana ona gore davranirsan sevinirim deyin.:KK34:bazi seyleri ondan once akil edin ki sizin kendi kendinize Dogru seyler yapabileceginizi gorsun.

Evet hamilelikte insan hassas olur ama inan bana bu onla alakalı diil
eşin gerçekten çok agresif davranıyo
sanki kendi doğucak sen ilmiyormusun temizligi,yemen gerektiğini,ilgili görünmeye çalışmış ama olmamış bu
eşimde bana sürekli süt iç yemek ye vır vır dır dır başımın etini yedi 9 ay ama tatlılıkla yaptı çogu batmadı yane
eşin yanlış yapıyo

X