Hamilelik Hakkında Bir Soru

Bu bilebileceği bir şey değil ki. Adet döneminde de hamilelik olasılığı olabiliyor. Spermin vücutta 1 haftaya kadar canlı kalması ve yumurtlama tarihi kesiştiğinde oluyor. Özellikle son günlere doğru artıyor. Daha dikkat etmek için ilk günlerinde veya hemen öncesinde ilişkiye girmeniz iyi olabilir. Regl döneminde de ilişkiye girilir sağlık açısından öncesinde ve sonrasında temizliğe dikkat edildiği sürece bir şey de olmaz.
Hap konusunda doktora danışmanızı öneririm en sağlıklı bilgiyi oradan alırsınız.
Cevap için teşekkür ederim..Ben de eşimin söylediği kısımla ilgili tereddüt yaşadım..Bundan sonra daha dikkatli olacağız, uyarılar için sağ olun..

Günaydın hanımlar..Öncelikle böyle özel bir konuda soru sorduğum için kusura bakmayın; fakat yardımınıza ihtiyacım var..Bir de belki sabah sabah rahatsız olanlar olabilir..Konum cinsellik ve hamilelik ile ilgili, belirteyim..
Bilginiz varsa lütfen benimle paylaşır mısınız?
Şöyle ki; dün adetimin 3. Günü idi, yoğun olmuyordum. Eşimle yakınlaşma oldu, ilk kez geri çekilme yöntemi uyguladı. Normalde eşim prezervatif kullanırdı..Eşim hiçbir şekilde, zevk suyu dâhil, sperm bırakmadığını ve içerideyken kuru olduğunu söyledi.. Böyle bir durumda hamile kalma durumu var mıdır?
Geçen sene yine şüpheli bi durum oluşunca internetten öğrendiğim Ella isimli hapı eczaneden aldım; fakat ciddi anlamda bende sıkıntılar yarattı..Bir sonraki ay adet olmadım, neredeyse 60 gün gibi bi süre geçmişti..Aşırı sinirli oldum vs. Tekrar Ella kullanmaya korkuyorum..
Bir de şöyle bir durumum var; zaten normalde de 40 günde bir adet olurum, hatta bunun için kadın doğuma gitmeyi düşünüyorum, henüz çocuğumuz yok, Allah istediğimiz ve düşündüğümüz zaman nasip eder inşallah..Ella yı kullanırsam iyice sıkıntı olur diye korkuyorum..Sizce böyle bir durumda hamile kalınır mı? İnternetten bakıyorum ama net bi yorum tam anlamıyla bulamadım. Şimdiden teşekkürler..
Ella sene de 2 kez den fazla kullanılmaması gereken tam bir hormon bombası haptır. Kullanmayın lütfen dengeniz alt üst olur. Hamilelik konusuna gelince bence kalmazsınız çünkü daha adetiniz bitmemiş yumurtlama dönemine geçmemişsiniz böyle bir durum da çok zor ve geri çekilme yönetiminde eşiniz kendinden eminse zaten birşey olmaz. Ama adet döneminde ilişkiye girmek mantar enfeksiyon açısından çok tehlikeli bence bunlar içinde bir uzmanla görüşün

Regl döneminde mi birlikte oldunuz. Bu sağlık açısından sorun olabilir.
Ella bu kadar sık kullanmak doğru değil. Çok ağır bir ilaç olduğu için yan etkileri çok fazla.
Hamilelik düşünmüyor musunuz?

Regl döneminde mi birlikte oldunuz. Bu sağlık açısından sorun olabilir.
Ella bu kadar sık kullanmak doğru değil. Çok ağır bir ilaç olduğu için yan etkileri çok fazla.
Hamilelik düşünmüyor musunuz?
Cevap için teşekkür ederim. Şu an için düşünmüyoruz, ama olması durumunda bu durumun sorumluluğunu almak durumundayız, aksi bir düşüncemiz yok, sağlık açısından umarım bi sıkıntıya yol açmaz..

Ella sene de 2 kez den fazla kullanılmaması gereken tam bir hormon bombası haptır. Kullanmayın lütfen dengeniz alt üst olur. Hamilelik konusuna gelince bence kalmazsınız çünkü daha adetiniz bitmemiş yumurtlama dönemine geçmemişsiniz böyle bir durum da çok zor ve geri çekilme yönetiminde eşiniz kendinden eminse zaten birşey olmaz. Ama adet döneminde ilişkiye girmek mantar enfeksiyon açısından çok tehlikeli bence bunlar içinde bir uzmanla görüşün
Yorum için teşekkür ederim..Uyarılarınız için teşekkür ederim, daha dikkatli olacağım, sağ olun..

Merhabalar ;

Reglimin bittiği gün eşimle birlikte olduk ve ben o gün hamile kalmışım. Yani kesinlikle olmaz diye bir şey yok. Sizi tedirgin etmek istemem ama pcosluyum ve doktorlar tarafından hamile kalmamın oldukça zor olduğu defalarca söylendi. Ona rağmen reglimin bittiği gün hamile kaldım. Bence bir kadın doğum doktoruna danışmanızda fayda var. Ella'yı hiç kullanmadım ama kullanan hanımlar zor bir ilaç olduğunu söylüyorlar, dikkate almak gerekir diye düşünüyorum. Doktorunuza bir danışın bence. Hayırlısı olsun hakkınızda.

Sperm hücresinin ömrü 5 gün civarı diye biliyorum geç döllenme ile hamile kalma ihtimaliniz tabi ki var. Kimse size garanti veremez.

Merhabalar ;

Reglimin bittiği gün eşimle birlikte olduk ve ben o gün hamile kalmışım. Yani kesinlikle olmaz diye bir şey yok. Sizi tedirgin etmek istemem ama pcosluyum ve doktorlar tarafından hamile kalmamın oldukça zor olduğu defalarca söylendi. Ona rağmen reglimin bittiği gün hamile kaldım. Bence bir kadın doğum doktoruna danışmanızda fayda var. Ella'yı hiç kullanmadım ama kullanan hanımlar zor bir ilaç olduğunu söylüyorlar, dikkate almak gerekir diye düşünüyorum. Doktorunuza bir danışın bence. Hayırlısı olsun hakkınızda.
Cevap için teşekkür ederim.. Ben de bir kadın doğum doktoruna gitmeyi düşünüyorum, sağ olun, bebeğiniz hayırlı olsun, tebrik ederim..

Kalmazsınız, geri çekilme bi doğum kontrol yöntemi değil evet ama kolay kolay hamile de kalınmaz. Ella sakın ama sakın kullanmayın zaten adetleriniz sıkıntılıymış iyice bozmayın sistemi.

Herkese merhaba. Benim de bir sorum olacak sizlere. Sadece yumurtlama dönemi olan o kritik 3-4 günlük süreçte mi hamile kalabiliyoruz? Doktorum bana iki günde bir düzenli ilişki dedi. Ancak internette bazı kaynaklarda yumurtlama dönemi dışında hamile kalma şansının neredeyse sıfır olduğuna dair bilgiler okudum. Bu konuda beni aydınlatır mısınız?

Herkese merhaba. Benim de bir sorum olacak sizlere. Sadece yumurtlama dönemi olan o kritik 3-4 günlük süreçte mi hamile kalabiliyoruz? Doktorum bana iki günde bir düzenli ilişki dedi. Ancak internette bazı kaynaklarda yumurtlama dönemi dışında hamile kalma şansının neredeyse sıfır olduğuna dair bilgiler okudum. Bu konuda beni aydınlatır mısınız?
Sıfır değil, her şey olabilir

Yumurtlama nadir de olsa değişebilir. Belki o ay çok erken belki de çok geç yumurtlarsınız. Düzensiz yumurtlaması olanlar ovulasyon testleri kullanıyor kaçırmamak için.

X