Hamilelik sürecim pcos geç yumurtlama çift rahim femara

Bugün küre başladım. İncir ve havucu ayrı ayrı kaynatıp birleştirdim. Reglinde son günleri. Soğan kürünü aynı anda yapsam mı diye düşünüyorum 🫢

Merhaba kizlar , ben de pcosluyum. 1 evladım var 2.yi istiyorum 6 yıldır olmuyor bu havuc incir kurunu deniycem ama ben kendi kendime adet görmüyorum ki , adet görmeden başlasam olur mu acaba , ilk cocugum da klomen çatlama iğnesi falan kulandim 4 ay , sonra ara verdim olmayınca 4 ay da o ara verdiğim ilac kullanmadığım süre için de hamile kaldım,

Merhaba kizlar , ben de pcosluyum. 1 evladım var 2.yi istiyorum 6 yıldır olmuyor bu havuc incir kurunu deniycem ama ben kendi kendime adet görmüyorum ki , adet görmeden başlasam olur mu acaba , ilk cocugum da klomen çatlama iğnesi falan kulandim 4 ay , sonra ara verdim olmayınca 4 ay da o ara verdiğim ilac kullanmadığım süre için de hamile kaldım,
Tarlusal veya başka bir adet söktürücü kullanın adet olduktan sonra başlayın daha çok şansınız olur adet olmadan kullanırsanız yumurtlama gününe denk getirmeniz çok büyük şans

Merhaba arkadaşlar ben Dilek pcos ve çift rahmi bulunan 2 senedir gebelik isteyen bir anne adayıyım sizin gibi bende burada çok vakit geçirdim ve çok araştırma yaptım günün birinde bu araştırmaların ve uğraşlarımın sonuç vereceğini biliyordum. İlk öncelikle tedaviye başlamadan hsg(rahim filmi) veya rahim mrı çektirmenizi tavsiye ediyorum. Rahim şeklini yapısını ve tüplerin açık olup olmadığını anlamak sebebiyle oluşacak olan sorunların önüne geçip daha kolay bir başlangıç yapabilirsiniz. Rabbim isteyen uğraşan herkese hayırlı bir evlat nasip etsin. Konu biraz uzun ama sizleri de bilgilendirici bir yazı oldu. Ben doktor değilim fakat benim kendimde uyguladığım ve bana iyi gelen benim durumumda olan bir çok kadına umut olabilmek için bu satırları yazdım inşallah sizlerde benim gibi bu zorlu süreci kolaylıkla atlatırsınız. (Prolaktin hormonu yüksek olan kadınlar lütfen incir kürlerini yapmayınız incir süt hormonunu artıran bir besindir!)

17 Ekim'den itibaren 14 gün Yasmin kullandım
29 ve 30 Ekim çok az leke geldi

31 Ekim Adet başlangıcı

3 Kasımdan itibaren imomprimo folik asit ve multivitamin takviyesi kullandım

Femara 4 Kasım 5 gün günde 2 kere

2 gün sonra kontrole çağırdı doktorum

Sol yumurtalık
11 mm 10 kasım kontrol
12mm yumurta 14 kasım kontrol gelişme yok tedavi sonu

Tedavim sonlandığı için çok üzgündüm ve araştırma yaptım incir havuç kürünün yumurtanın büyüme ve çatlamasına iyi geldiğini öğrendim ayrı ayrı tencerelerde 10 inciri 4 parçaya böldüm ve klorsuz suyla kaynattım diğer tencerede 3 havucu 4 e böldüm ve klorsuz suyla kaynattım sonra ikisini bir sürahide birleştirdim sabah akşam 4 gün içtim.
15 Kasım incir havuç kürü 18 kasıma kadar içildi.

Kasıklarımda ağrı hissediyodum ve yaptığım ovülasyon testleri silik çıkıyordu farklı bir doktora görünmeye karar verdim soldaki yumurtanın kaybolduğunu ve sağda 12.5 mm lik bir yumurta gözüktüğü üzerine 2 gün sonra tekrar gelip yumurta takibi yapılması gerektiğine kadar verdik.
Yeniden araştırma yapmaya ve yumurtamı hızla büyütmek için neyin iyi geleceğini bulmak için uğraştım ve zeytinyağı incir kürünü buldum 10 adet inciri 4 e bölüp üstünü kapatacak kadar zeytinyağında bekletip hergün 8 parça yani 2 adet incir tüketmiş oldum.
22 kasımda kontrole gittiğimde yumurtamın geliştiğini 14mm büyüklükte olduğunu gördük bunun üzerine 2 gün geçince yeniden kontrole çağırıldım. 24 kasımda Birde ne görelim yumurtam yoktu ve doktorum çatladığını gördü bana da ekrandan gösterdi. Bu kadar kısa sürede fazla büyümemiş yumurtanın bir anda büyüyüp çatlamasına o bile şok olmuştu ben ayrı bir şok olmuştum tabi bugün ve yarın ilişki istedi bizde görevimizi yerine getirdik.

Sağ yumurtalık
12.5 mm 20 Kasım
14 mm 22 kasım

21 22 23 kasım zeytinyağı incir kürü günde 2 tane

Yumurta çatlaması 24 Kasım

22 kasım illişki
23 Kasım boş
24 Kasım ilişki
25 Kasım ilişki

Yani uğraşlarım sonucunda 1 ayda 2 kere yumurtlamış oldum ve adetimin 25. Günü geç yumurtladım bu da geç döllenmeyi meydana getiriyor tabiki pcos olduğum için zaten adetlerim düzensiz adet söktürücüsüz çok zor adet gören bir kadınım. 3 Kasım günü kaset test yaptım ve sadece benim görebildiğim hayalet bi çizgi belirdi ertesi gün erken gebelik testi yaptım 4 Kasım'da silik ama pembemsi bir çizgi belirdi hiç böyle bi çizgi çıkmamıştı diğer yaptığım testlerde bu beni heyecanlandırdı 5 Kasım'da kaset test yaptım ve silik çizgiyi gördüm akşamına acile kan vermeye devlet Hastanesi'ne gittim ve kan beta hcg değerimin 36.2 olduğunu öğrendim. Rabbim isteyen uğraşan bakabilecek olan tüm kadınlara nasip etsin inşallah 8 Kasım'da da doktor kontrolüm var yine sizleri bilgilendiririm rabbim nasip etmeyeceği şeyi hayal ettirmezmiş bu günlerimize şükürler olsun.
merhabaaaaa sen bana umut oldun, bende dün incir havuç kürüne başladım. sabah akşam içiyorum. fakat zeytinyağı incir yeni duydum onu da yapayım. bunları kullanırken kaçıncı gün ovülasyon testi yapayım canım

merhabaaaaa sen bana umut oldun, bende dün incir havuç kürüne başladım. sabah akşam içiyorum. fakat zeytinyağı incir yeni duydum onu da yapayım. bunları kullanırken kaçıncı gün ovülasyon testi yapayım canım
Merhaba canım inşallah hayırlı haberini alırız burda kürün çok işe yarayacağına eminim ovulasyon günü adet gününe göre değişir eğer adetin düzenliyse 28 günde bir adet gören kadın 14. Gün yumurtlama yaşar ama düzensizse 28 li 30 lu ovülasyon testi oluyor her gün yaparak yumurta çatlama gününü öğrenebilirsin mutlaka zeytinyağı incir kürünü de çatlamadan sonra yap çok faydası oluyor

Adetin bitcek yumurtlama gününü hesapla yumurtlama gününden önce yap her gün sabah akşam iç yani çatlamayı gördün ya akşamdan incire zeytinyağını dök ışık almayan alanda sabaha kadar dursun günde 2 tane ye femarayı ya adetin 3. Ya da 5. Günü başlayabilirsin bittikten sonra değil şifa olsun inşallah
canım femerayı neden kullandın bu kürü yaparken, pcos olduğu için yumurta çatlama gününün hesaplayamıyoruz bilirsin ki

Merhaba canım inşallah hayırlı haberini alırız burda kürün çok işe yarayacağına eminim ovulasyon günü adet gününe göre değişir eğer adetin düzenliyse 28 günde bir adet gören kadın 14. Gün yumurtlama yaşar ama düzensizse 28 li 30 lu ovülasyon testi oluyor her gün yaparak yumurta çatlama gününü öğrenebilirsin mutlaka zeytinyağı incir kürünü de çatlamadan sonra yap çok faydası oluyor
yok canım ben ilaçsız asla adet olamıyorum, en son tüp bebek yaptırdım on beş gün önce negatif çıktı, ilacı ketiğim için adet oldum. bdaha ya nasip belki tarlusal alırım

canım femerayı neden kullandın bu kürü yaparken, pcos olduğu için yumurta çatlama gününün hesaplayamıyoruz bilirsin ki
1.5 senedir çocuğum olmadığı için femara kullandım ama tedavim sonlandı yumurtam gelişmedi sonra bu kür ile beraber yumurtamı geliştirdim adet olduktan sonra tarlusal kullanıp sonra ovülasyon testi yapmanız daha iyi olur yumurtlama gününe denk getirmeniz daha kolay olur yani bide bir instagram sitesi var orda 30 lu felan ovülasyon testi var biraz araştırırsanız bulursunuz tam gününü bulduğunuz da ilişkiye girin olur Allah'ın izniyle

yok canım ben ilaçsız asla adet olamıyorum, en son tüp bebek yaptırdım on beş gün önce negatif çıktı, ilacı ketiğim için adet oldum. bdaha ya nasip belki tarlusal alırım
Adet olduysanız ondan sonra bu kürü yapıyosanız olur yani inşallah büyüyüp çatlar yumurtanız

1.5 senedir çocuğum olmadığı için femara kullandım ama tedavim sonlandı yumurtam gelişmedi sonra bu kür ile beraber yumurtamı geliştirdim adet olduktan sonra tarlusal kullanıp sonra ovülasyon testi yapmanız daha iyi olur yumurtlama gününe denk getirmeniz daha kolay olur yani bide bir instagram sitesi var orda 30 lu felan ovülasyon testi var biraz araştırırsanız bulursunuz tam gününü bulduğunuz da ilişkiye girin olur Allah'ın izniyle
femarayı dr önerisiyle mi kullandınız, birde hangi site yumurtalama gününü bulan ben 1 ay kullanmıştım hiç çit çizgi çıkmamaıştı ya

ben yarım litre hazır suda 8 inciri, yarım litre hazır suda 3 tane uzunlamasına doğranmış havucu 5 dk biri 20 dk biri kaynatıyorum. akşam taze yapıyorum kalanını sabah aç karnına işe gitmeden önce içiyorum siz nasıl yapıyorsunuz

Evet doktorum femara önermişti Bir Gebenin Günlüğü (@birgebeningunlugu) • Instagram ; Bir Gebenin Günlüğü yazarsanız internete Instagram dan da bir gebenin günlüğü olarak bulabilirsiniz 30 adet ovülasyon 290 TL gibi bi rakam her ay yumurtlamıyoruz o nedenle çıkmamıştır
ben yarım litre hazır suda 8 inciri, yarım litre hazır suda 3 tane uzunlamasına doğranmış havucu 5 dk biri 20 dk biri kaynatıyorum. akşam taze yapıyorum kalanını sabah aç karnına işe gitmeden önce içiyorum siz nasıl yapıyorsunuz doğru mu yapıyorum canım akşamda sütü kaynattım maydonoz ekledim 20 dk buharında durdum

ben yarım litre hazır suda 8 inciri, yarım litre hazır suda 3 tane uzunlamasına doğranmış havucu 5 dk biri 20 dk biri kaynatıyorum. akşam taze yapıyorum kalanını sabah aç karnına işe gitmeden önce içiyorum siz nasıl yapıyorsunuz doğru mu yapıyorum canım akşamda sütü kaynattım maydonoz ekledim 20 dk buharında durdum
İyi yapmışsınız ben 1 er litre olacak şekilde yapmıştım

Benim regl düzensizliğim yok fakat pcos olduğumu söyledi doktor an adet bitiminden sonra 4. Günüm ovulasyon testine başladım.ara arada kürlerden yapıyorum incir ve havuç kürünü. Zeytinyağında inciri koyu çizgiyi görünce mü yapacağım

Benim regl düzensizliğim yok fakat pcos olduğumu söyledi doktor an adet bitiminden sonra 4. Günüm ovulasyon testine başladım.ara arada kürlerden yapıyorum incir ve havuç kürünü. Zeytinyağında inciri koyu çizgiyi görünce mü yapacağım
Evet çatlama gördükten sonra yapın incir havuç kürünü arada yapmayın adetiniz bitince ovülasyon gününe yakın bi 5 gün felan yapın

X