Hamilelik sürecini benim gibi geçiren varmı?DELİRECEĞİM akıl verin :(

Ben sizi anlıyorum ve malesef "evet öyle düşüneceğim, yapacağım"lar işe yaramayacak.
Ben de bebek kaybettikten sonra 2. Hamileliğimde çok gereksiz kaygı yaşamıştım. Haftada 1 devlete bir özele giderdim, kendi aklımca başka doktorlardan randevular alırdım ki aynı doktor gene niye geldim diye azarlamasın.
Meğer sistemde görünürmüş, birgün bir doktor bu hafta 3. Gelişiniz hayırdır deyince, "aa her kontrol çıkıyor mu o sayfada?" Demiştim pişkin pişkin. İleriki zamanlarda bebeğin tekmeleri hissediliyor, o zaman rahatlarsın derlerdi ama gündüz hareket etti ikindi etmedi diye uyuyan bebeği sarsar hareket etmesini sağlardım. Ve ben gece 10lara kadar sürekli ayakta çalışan bir işkoliktim yani beynim ve vücudum çok aktifti ama bulduğum her vakitte evham yapardım.
Kızım doğdu ve çok uykusuz, gergin, sıkıntılı bir bebekti, ilk 75 gün hiç uyumadı diyebilirim tabii ben de. Tüm gerginliğim, stresim, korkularım ona geçmişti resmen.

Şimdi kızım 2 yaşına girmek üzere ve bir aya doğumum var. En son ultrasona ne zaman girdim diye düşünüyorum da bir ay olmuştur sanırım ve oğlumun boynuna kordon dolaşmış durumda. Her şey Allahtan diyorum, varsa yiyecek ekmeği doğacak, yoksa nasibi ben me yaparsam yapayım elden bir şey gelmeyecek. Dua ediyorum o kadar.

Bir de belki sizi rahatlatır bir seferinde doktor bana gene niye geldin mealinde çemkirirken kalbinin durmasından çekindiğimi söylemiştim, bana " eğer ki kalbi şu an dursa ve biz bunu farketsek, karnın 9 kat altındaki bebeğe kalp masajı mı yapacağız ? Elden bir şey gelmez" demişti, adam haklıydı, hoş ben gene akıllanmamıştım ama neyse.

Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah.
Hic bir yorum beni bu kadar rahatlatamazdi sanirim. Huzura ermis gibiyim uzerimden yuk kalkti gibi hissediyorum. Cok dogru seyler soylemissiniz. Ve beni gercekten cok rahatlattiniz cok tesekkurler. Dediginiz gibi dua etmek en guzeli ve dusunmemeye calisacagima soz veriyorum

Bu kadar düşünme lütfen. Sakınan göze çöp batar unutma biraz seyrine bırak bak ne guzel demissin veren de alan da Allah. Hic düşünme her vesvesede Estağfurullah çek

O bebegin yerinde olmak ne zordur..:işsiz:
Yani cocugu simdiden bunaltiyorsubyz of of.
Azcik sakin ya.

Kotu bi tecrubeden sonra boyle olur tabii ama ilk gebeliklerde genel birsey bu..bulantin olmasada hareketlerini hissedeceksin ilerde.. o zmn icin rahat edecek az daha sabir..

Düşünün tabi ki konuşun bebeğinizle. Arkadaşın yazdığına katılıyorum. Ben de çok rahat hamilelik geçirdim. İlk bebeğim kimyasal düşük olmasına rağmen 2. bebeğimi kucağıma alacağımdan emindim hissediyordum. Kalp atışlarını duyduktan sonra saldım resmen. Hiç stres yapmadım neden midem bulanmıyor diye üzülmedim. Aksine ne kadar şanslıyım ne kadar rahat bir hamilelik geçiriyorum diye sevindim. Bebeğim de çok huzurlu sessiz sakin bir bebekti. Öyle çok fazla hareket bile etmezdi. Herkes 15-16. haftada hissederken ben 20. haftada hissetmiştim bebeğimi :) Ben hamileliğin bebeği etkilediğini düşünüyorum. Doğumdan sonra da geçerli bu. Anne ne kadar huzursuzsa bebek de o kadar huzursuz oluyor.

Aralık ayında kimyasal gebelik yaşamışsin Mart'ta 20 haftalık hamileymissin şimdi de 10 haftalık hamileymissin, benim kafam karıştı. birden fazla kişi mi kullanıyor hesabı?

Benim hastaligimi goruyorum sizde . bende ilk dusuk yaptim oglumda da aman soyle oldu aman boyle oldu doktora gidince rahatliyorsun sonra ayni dusunceler geliyor bi daha gitmek istiyorsun bu dongu boyle devam ediyor.bebegim olduktan sonra da surekli bi sorunumu var diye dusunmeye basladim ve cocugun burnundan getirdim 7 aylikken herkese gulen oynayan cocuk beni gorunce hemn bakislarini kaciriyordu simdi kotu dusunce gelince hemen baska bi ise yoneliyorum boyle olmak istemezdim ama benim elimde olan bise degil sacma oldugunu bildiginiz halde kotu dusunmekten kendinizi alamiyorsunuz ben tedavi olacm insallah.

Çocuk doğduğunda ne yapacaksınız çok merak ediyorum.
Üzüldüm bebeğiniz adına. Çünkü siz bence obsesifsiniz.

Ayrıca sürekli ultrasona girmenin de bebeğe zarar verdiğini biliyorsunuz değil mi? Onu sürekli rahatsız ediyorsunuz.

Rahat olun. Biraz tevekkül edin lütfen.

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.

En kısa zamanda bir psikoloğa başvurun. Normal değilsiniz çünkü.

pimpirik olma
istemişsin allah vermiş
bak tüp bebek merkezinden geliyorum
4. seneye gireceğiz, bir ker ebile korunmadık ama olmadı olmuyor

inş sağlıkla kucagına alırsın yavrunu.

Içinde bulunduğunuz durum çok normal ama lütfen kendinizi yatistirin.
Ben yıllarca çocuk sahibi olmaya çalıştım sonra hiç beklemediğim bir anda hamile olduğumu öğrendim.Ama o kadar uzun süreden sonra kadar imkansız gelmişti ki sürekli birşey olacak korkusuyla 8. Haftada bebeğimi sebepsiz bir kanamayla kaybettim ve inansın bebek rahimden inene kadar kalp atışları hep vardı.
Sonra yıllarca tekrar tedavi süreci tüp bebek denemeleri hep olmayacağına inandim ve 3 denememde olumsuz sonuçlandı.En sonunda başka bir hastane başa doktorlarla tekrar başladım bu kez o kadar inandim ki tedavi basladan anne olucam fikri içime işledi.Sonunda hamile kaldım 7. 12. 18. Haftalarda yoğun kanamalar geçirdim en sonunda 22 haftada rahimde açıklayama hastaneye yattım.doktorlar bebeği alalım eninde sonunda düşecek dedi ve izin vermedim.27. Haftaya kadar yattim sueekli iğneler serumlar birde kusmalar ama biliyordum bu kez olacaktı.27. Haftada bebeğim doğdu 820 gr. 3 ay kuvez macerasi ve çok sukur rabbim hepsini unutturdu bebeğim şu anda 3 yaşında ve çok sağlıklı.
Diyeceğim o ki güzel düşünün güzel olsun rabbim gönlünüzden geçeni nasip etsin .
Sağlıkla alın bebeginizi kucağınıza.

Offf, hanımlar. Gerçekten çıldırma noktasına geleceğimi düşünüyorum, uzun olabilir lütfen okuyun..
Şimdi ben ilk evlendiğim zaman, 1 ay sonra hamile kaldım Ekim-Kasım aylarında. İlk denediğimizde olmuştu zaten erken olsun istiyorduk. Daha idrar testinde pozitifi gördüğüm an içimdekine öyle bağlandım ki, zaten hep hayalimdi anne olmak. Kese falan bile görünmeden bir akşam kanamam başlayınca, doktor kimyasal gebelik olduğunu söyledi. O süreci çok ama çok zor atlatmıştım. Devamlı ağlıyor eşime çemkiriyordum. Allah'ın gücüne gitmesin bazen çok isyan ettim ama o acı geçince anladım veren Allah alan Allah zaten.. Doktor çok normal bir şey olduğunu 10 kadından 7 sinde ilk gebeliklerde olduğunu söyledi vs bir şekilde atlattım.
Sonra yeniden evlat sahibi olmak istemeye korkar oldum. Aylar geçti kendimi yeniden hazır hissettim ve çok şükür denediğimiz ilk ay yeniden hamile kaldım. Ama evhamlı ve karamsar biriyim işte, keseyi görmeye gideceğimiz gün diyorum ki yine kimyasaldır hiç bir şey göremeyeceğiz yine düşük olacak falan filan derken herşey yolunda ilerledi, keseyi bebeğimi gördük, kalp atışlarını duyduk derken 9+4 olduk bugün, ikili test için randevumu bekliyorum heyecanla.
Bayanlar detaya inerek anlatıyorum ama benim sorunum şu, aşırı pimpirikliyim, yani aklım devamlı olarak karnımda. Rahat bir hamilelik geçiriyorum diyebilirim, bulantılarım hep yok denecek kadar az bazen oluyor, bazı günler hiç yok. O kadar pimpirikliyim ki, 5 gün önce neden midem bulanmıyo diye doktora gittim ve yalandan çok midem bulandığını, çok istifra ettiğimi ve devamlı istifra ettiğim için karnımın kasıldığını bebeğimi görmek istediğimi söyledim. Halbuki zaten bulantım yok denecek kadar az ama hep neden bugün çok az bulandı diye endişe ediyorum. O gün gittim bebeğimi gördüm yerli yerinde çok şükür kıpır kıpır, sağlıklı ve kalp atışları iyi.
Ve bu bahaneyle gittiğimde 8+6 idim, ondan öncede normal aylık kontrol vardı 8+3 ken yani daha 3 gün öncede görmüştüm ama kendime engel olamıyorum.
Devamlı internetten araştırıyorum, eski doktorumla bile konuştum yüzyüze bana diyorki, şiddetli bulantı ve kusması olan bir gebenin bir gün bir anda bulantıları 0 lanırsa tamam bu sıkıntılı bir durum olabilir belki ama senin zaten gün içinde toplasan 1 saat yok denecek kadar az bulantın oluyor oda haftada 1-2 gün. Yani endişe edip devamlı ultrasona girmeye çalışma. Evet hepsini farkındayım ama engel olamıyorum.
Hatta şu an gittiğim doktorum bile demiştiki, zaten bulantın çok az, ama bu haftalarda olan bulantında gider tamamen, haftan ilerledi diyor, e be manyak doktor bunu diyor işte sen neden hala düşünüyorsun ???
Şimdi bile bahane arıyorum gitmek için...
Mesela benim en net yaşadığım hamilelik belirtisi gün içinde adet olacakmış gibi ağrılardı doktor 11-12. haftaya kadar olur bu güzel bir şey diyordu. O ağrıyı yaşadıkça seviniyorum ohh diye, ama doktorun dediği gibi 11-12.haftada bittiğinde bu seferde neden ağrımıyor diyeceğim kesin..
Off bana yardım edin ben nasıl geçireceğim bu süreci benim gibi olan varmı? Kimyasal gebelik yaşamamdan kaynaklı bir psikolojik sorun olabileceğini düşünüyorum.
Gece bir rüya gördüm, 3 bebeğe hamileydim ultrasona girmiştim 2 sinin kalp atışı çok güzeldi, 1 tanesinin zayıftı, uyanınca diyorumki acaba zayıf kalp atışlı olan şuan ki bebeğimmi? Halbuki her kontrolde çok iyi şükür.
Bir sonraki randevum 2 hafta sonra bugün ikili test. 2 hafta nasıl geçecek bana 1 saat bile 10 gün gibi geliyor.
manyak gibi kötü şeyler okurken buluyorum kendimi, kalp atışı dursa ne olur falan filan tövbe yaaa, bu arada allaha şükür kanama/lekelenme/kramp vs yok. şimdi bile böyleysem allah o günleride gösterirse inşallah ilerde hareketlerini hissettiğimde neden az hareket etti falan filan diye düşünmeye başlıcam, doğana kadar sonu yok sanırım.
Fıttırıcaaam çok uzun oldu buraya kadar okuduysanız sevgiler, akıl bekliyoruuuuum :KK43:
Mesela suan bile dusunuyorum, iyimi kalbi atyormu vs diye
sizde endişe bozukluğu var gibi.. hamilelik vucudun kimyasını değiştirdiği için bu durumu tetiklemiş olabilir, bebeğin sağlığı ve kendi sağlığınız için bir psikologa gitmenizde fayda var

Sanki bu yaziyi ben yazmisim gibi
Ben de boyleyim surekli pimpirikliyim ya kanamam olursa ya dusurursem ya kalbi durursa bugun midem cok bulandi acaba bebek öldü de beni mi zehirliyor sonra midem bulanmiyor baska bir gun acaba yasiyor mu
İlk gebeligimde kurtaj oldum onun etkisindeyim ben de cunku ilkinde ise de gidiyordum yemegimi de yapiyordum
Ama bu gebeligimde 2 aydir evdeyim surekli yatiyorum
Esime de soyluyorum bu sekilde kafayi yemezsem iyi diye o da hamilesin bunun keyfini cikar diyo ama duyan kim
Allah yardimcimiz olsun
Saglicakla dogurruz ins.

Hamilelikte hormonların etkisiyle insan abartıyor ama bence kendinize dur diyin. İnternetten araştırmayı bırakın ilk olarak. bol bol okuyun kitap olur dini şeyler olur. aklınıza güzel şeyler getirin. Her şey insanlar için Allah kaldıramayacağınız yükler vermesin

Kocanıza bol sabırlar diliyorum. Kendinizi kapatın bir odaya son güne kadar ne okuyun ne düşünün. Dünyada ne beter gebelikler var. Şükürsüzsünüz net. Saçma saçma düşünüp bir de Bebeğinizi strese sokuyorsunuz. Böyle kendi kendinizi tatmin ederek siz rahatlıyorsunuz fakat en büyük zarar bebeğe. Hassas filan değilsiniz. Kendiniz rahatlayasınız diye sürekli ultrasona girip durmak bencillik. Kendinize gelin. Sorunlu ebeveyn olmayın dikkat edin.

X