Hamilelik ve saçlar

Safsarisin

Oğlum herşeyim 🤲 🧿 💙
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
11.201
14.563
Merhaba arkadaslar hamileligimin 12.haftasi içindeyim. 2 ayri doktora görünüyorum bir tanesi 30.haftadan sonra saçını boyayabilirsin dedi oteki de geldiginde gorusuruz simdilik boyama dedi.

Cevremde hic hamile yok. Hayatimda hamile neredeyse hic görmedim ve cok tecrubesizim. Saçlarım sarı dipler cok kötü duruyor. Aslında cokta araştırdım internette ilk 3 ay boyanmasin deniyor ama yine de sormak istedim. Instagramda falan butun hamilelerin saçları boyalı ama emin olamadım ☺️
Boyayanlar ne zaman boyadınız?
Cevrenizde boyayanlarda bir sorun oldu mu?
Aslında mantıklı olarak hicbir zarari yok gibi ama boya kokusunu cok solumanin rahatsiz etmesi dışında ama yine de insan emin olmak istiyor :KK43:

boyamadım ve boyamıycam .hiçbir ürünün organik olduğuna inanmayan taraftayım.saç boyamanın normal bir insana zararı varken hamile bir bayanın saçını boyamasını doğru bulmuyorum.birçok doktorda önermiyor zaten sadece kına yapılabilir diyor doktorlar.helede sarı saçta belirli bir açma saçın genetiğiyle tamamen oynama oluyor.bunlar benım tamamen sahsi fikrim.kimse üzerıne alınmasın.merak ettiğin için düşüncelerimi söyledim

Benim de hemen belli olan beyazlarım var.Konunu takipteyim.İlk 3 ay boyamayı düşünmüyorum.Bebeğim sağlıklı olsun yeter ki.Ayrıca ilk 3 ay boyanmamasının sebebi düşüğe yol açtığıymış bunu okumuştum bi yerde.Dikkat etmek lazım.

Merhaba arkadaslar hamileligimin 12.haftasi içindeyim. 2 ayri doktora görünüyorum bir tanesi 30.haftadan sonra saçını boyayabilirsin dedi oteki de geldiginde gorusuruz simdilik boyama dedi.

Cevremde hic hamile yok. Hayatimda hamile neredeyse hic görmedim ve cok tecrubesizim. Saçlarım sarı dipler cok kötü duruyor. Aslında cokta araştırdım internette ilk 3 ay boyanmasin deniyor ama yine de sormak istedim. Instagramda falan butun hamilelerin saçları boyalı ama emin olamadım ☺
Aslında mantıklı olarak hicbir zarari yok gibi ama boya kokusunu cok solumanin rahatsiz etmesi dışında ama yine de insan emin olmak istiyor :KK43:
aynı dertten muzdaribim ama boyayamıyorum :KK43:

Cevremde hic hamile yok. Hayatimda hamile neredeyse hic görmedim ve cok tecrubesizim. Saçlarım sarı dipler cok kötü duruyor. Aslında cokta araştırdım internette ilk 3 ay boyanmasin deniyor ama yine de sormak istedim. Instagramda falan butun hamilelerin saçları boyalı ama emin olamadım ☺️

Valla saç diplerimde beyazlar çıktı doldu hatta. Ama boyamam. Süsüm bebeğimden önemli değil saçını topla sürekli bence

Benim de hemen belli olan beyazlarım var.Konunu takipteyim.İlk 3 ay boyamayı düşünmüyorum.Bebeğim sağlıklı olsun yeter ki.Ayrıca ilk 3 ay boyanmamasının sebebi düşüğe yol açtığıymış bunu okumuştum bi yerde.Dikkat etmek lazım.
Peki daha sonra boyayaycak misin canim..benim 3.ayim bitmek.uzere 2 hafta daha bekleyip gidicem sanırım. Moral de önemli. Zaten cok rezalet bi hamilelik geciriyorum..sigara icememek kahve icememek. Bir de sac boyatamama tantanasini cekemicem sanırım. Bir de instagramda görüyorum herkes boyuyor doguma girene kadar. Doktoruna gore değişiyor bence

Ben boyuyorum hiçbirşey olmuyor. 4 aylıkken başladım. İlk organikle boyadım kokusu olmaması iyi bir seçim oldu. Şimdi elime ne gelirse boyuyorum😂 ilk hamileliğimde de dr um 6 aylık olduğumuzda e artık saçını boya demişti 😂

Ben boyuyorum hiçbirşey olmuyor. 4 aylıkken başladım. İlk organikle boyadım kokusu olmaması iyi bir seçim oldu. Şimdi elime ne gelirse boyuyorum😂 ilk hamileliğimde de dr um 6 aylık olduğumuzda e artık saçını boya demişti 😂
Ay süpeeeer. Bende 4.ayimda baslamayi düşünüyorum. Yeter olmaz boyle. Acma da yapmis mıydınız acaba gerci elime ne geliosa boyuyorum demissiniz😝😝

Ay süpeeeer. Bende 4.ayimda baslamayi düşünüyorum. Yeter olmaz boyle. Acma da yapmis mıydınız acaba gerci elime ne geliosa boyuyorum demissiniz😝😝
Yok ya ne öyle paspal paspal 😝 benim dr hiçbirşey vermez vitamin bile içme der o bile bir zahmet yani dedi düşün 😂 açma şu an yapmaya ihtiyacım yok zaten açık renk dip boyası yaptığımda da aynı oluyor. Işıltı var biraz. Doğuma doğru da sadece ön kısma epey açık renk Kalın ışıltı yaptıracağım. Fön çekip doğuma gideceğim 🥰🤩

Yok ya ne öyle paspal paspal 😝 benim dr hiçbirşey vermez vitamin bile içme der o bile bir zahmet yani dedi düşün 😂 açma şu an yapmaya ihtiyacım yok zaten açık renk dip boyası yaptığımda da aynı oluyor. Işıltı var biraz. Doğuma doğru da sadece ön kısma epey açık renk Kalın ışıltı yaptıracağım. Fön çekip doğuma gideceğim 🥰🤩
Ay cok tatlısınız benim kafa denksiniz. Benim de uclar sapsari dipler kumral. Aslında dipler kendi ana saçım geldi oldu 3 renk. Bende kalin balyaj yaptircam platin ya da komple acma boyama😝😝 herkes öyle bende görüyorum sac bas yapili makyajlı doguma giriyorlar. Eskidenmis o paspasllik sanırım 😝

Ay cok tatlısınız benim kafa denksiniz. Benim de uclar sapsari dipler kumral. Aslında dipler kendi ana saçım geldi oldu 3 renk. Bende kalin balyaj yaptircam platin ya da komple acma boyama😝😝 herkes öyle bende görüyorum sac bas yapili makyajlı doguma giriyorlar. Eskidenmis o paspasllik sanırım 😝
Teşekkür ederim sizde öyle 🥰 Hamileliğinde risk, bebeğinde sorun yoksa güzel geçirmek lazım herşeyi. Yaptır valla yakışır şimdi çok moda ön kısma Balyaj bende bayılıyorum. Boyayı beklerken açık havada durabilirsin çok daha iyi olabilir. Normal doğum yapmayacaksan saç makyaj yerinde gidebilirsin. Ya da doğumdan sonra ebelerden yardım isteyebilirsin makyaj için ☺️

saç boyasındaki amonyağın cildinize değmesinde ve oradan emilmesinde ne gibi bir zarar olabilir ki yahu ? boyayın tabi ki..

ikinizin sağlığı dibi gelmiş saçlardan daha önemsizse demek.

saç boyasındaki amonyağın cildinize değmesinde ve oradan emilmesinde ne gibi bir zarar olabilir ki yahu ? boyayın tabi ki..

ikinizin sağlığı dibi gelmiş saçlardan daha önemsizse demek.
Sac boyası ciltten emilen birsey olsaydı şayet suan hastanelerin acil servisi zehirlenmis hasta kaynardı herhalde. Sac boyasi kana karışmıyor ki cilt uzerine bir tabaka oluşturuyor 40 dklik o da.

Teşekkür ederim sizde öyle 🥰 Hamileliğinde risk, bebeğinde sorun yoksa güzel geçirmek lazım herşeyi. Yaptır valla yakışır şimdi çok moda ön kısma Balyaj bende bayılıyorum. Boyayı beklerken açık havada durabilirsin çok daha iyi olabilir. Normal doğum yapmayacaksan saç makyaj yerinde gidebilirsin. Ya da doğumdan sonra ebelerden yardım isteyebilirsin makyaj için ☺
Açıkçası hiiic zerre kadar normal dogum düşünmüyorum 🤣🤣 zaten tüp bebek. Zorluklarla oldu bide dogum stresini cekemicem galiba. 😝😝😝benim biraz hamilelik kotu geciyor baya bi agresifim. Yani ruhsal olarak kotu geciyor yoksa kusmadim bile😁 cok şükür. Evet açık hava daha iyi olur hem solumam da boyayı

Sac boyası ciltten emilen birsey olsaydı şayet suan hastanelerin acil servisi zehirlenmis hasta kaynardı herhalde. Sac boyasi kana karışmıyor ki cilt uzerine bir tabaka oluşturuyor 40 dklik o da.

siz daha iyisini bilirsiniz tabi ama saç boyaları nedeniyle kanser olmuş çok sayıda insanı anlatan makaleler var. ben bilimin yalancısıyım.

dip not: etkileri tabi ki anında görülmez, yıllar içerisinde bu birikim hasta eder. hamile veya değil kullanmamak en doğrusudur.

siz daha iyisini bilirsiniz tabi ama saç boyaları nedeniyle kanser olmuş çok sayıda insanı anlatan makaleler var. ben bilimin yalancısıyım.

dip not: etkileri tabi ki anında görülmez, yıllar içerisinde bu birikim hasta eder. hamile veya değil kullanmamak en doğrusudur.
Evet onu bende duymustum bu meme kanserlerinin sebebi diye. Zaten sac boyasi masum bisey degil ciddi alerjilere de sebep olabiliyor kimi insanda. Icinde ppr maddesinden ötürü ama işte bi defa boyayinca da devami gelio😝😝😝

X