Hamilelikte Çatlak Oluşumu Önleyici

gunesmk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2016
3.183
2.281
18 haftalık hamileyim bugüne kadar bebe yağı kullandım fakat dün akşam kasığımın bir iki bölümünde çatlak farkettim daha faZla olmaması için ne önerirsiniz? Sizler neler yaptınız ?

Hicbisey yapamassin zaman. Olacagi varsa oluyo. Sadece 100 catlak olacaksa 80 e indirebilirsin ben sabah yag öglen krem aksam vazelim sürdüm.. yine var yine var hemde 1-2de deyil. Ilk basta esimin yanina üzerimi deyistirmeyi birak karnimi görmesini bile engelledim. ( ki karnimi oksamayi kiziyla sohbet etmeyi cok seviyo) sonra bana trip atmaya basladi niye gizliyosun falan diye. Istemiyorum anlayis göster dediysemde olmadi. Sirf görmek icin duygu sömürüsü yapti sen benden kizimi sakliyosun esirgiyosuna girdi sen karnini acana kadar bende seninle konusmicam dedi ve gercekten gösterene kadar konusmadi... görüncede bu yüzden mi göstermiyosun o bizim minigimizin saglikla büyüdügünün izleri seni begenmicemden mi korktun dedi ve kocamaaan sarildi artik catlaklarimi bile seviyorum sende takma kafana olacagi varsa olsun.

Hicbisey yapamassin zaman. Olacagi varsa oluyo. Sadece 100 catlak olacaksa 80 e indirebilirsin ben sabah yag öglen krem aksam vazelim sürdüm.. yine var yine var hemde 1-2de deyil. Ilk basta esimin yanina üzerimi deyistirmeyi birak karnimi görmesini bile engelledim. ( ki karnimi oksamayi kiziyla sohbet etmeyi cok seviyo) sonra bana trip atmaya basladi niye gizliyosun falan diye. Istemiyorum anlayis göster dediysemde olmadi. Sirf görmek icin duygu sömürüsü yapti sen benden kizimi sakliyosun esirgiyosuna girdi sen karnini acana kadar bende seninle konusmicam dedi ve gercekten gösterene kadar konusmadi... görüncede bu yüzden mi göstermiyosun o bizim minigimizin saglikla büyüdügünün izleri seni begenmicemden mi korktun dedi ve kocamaaan sarildi artik catlaklarimi bile seviyorum sende takma kafana olacagi varsa olsun.
Kacinci haftada başladi catlaklariniz ?

30. Haftamıza kadar çatlamadım 30.haftamızda başladık 35.haftamdayım çatır çatır çatlamış durumdayım :))

Araştırdığım kadarıyla bir sürü şey var lierac krem badem yağı kakao yağı bebe yağı hangisi iyi olur bilemedim

Ben saklayamadım görünce çığlık attım bu ne diye refleksti erkeklere göre önemsiz yada moral bozmayalım diye mi bilmiyorum benim eşimde önemsemedi doktorum lierac krem önerdi kullanıp memnun olanda var olmayan da kararsız kaldım kaçıncı haftada başladı çatlakların

Ben saklayamadım görünce çığlık attım bu ne diye refleksti erkeklere göre önemsiz yada moral bozmayalım diye mi bilmiyorum benim eşimde önemsemedi doktorum lierac krem önerdi kullanıp memnun olanda var olmayan da kararsız kaldım kaçıncı haftada başladı çatlakların
27-28. Haftafa basladi canim

Merhaba ben de suan 18. Haftamdayim cok duzenli olmasa da bebe yagi kullaniyorum karnim kasiniyor kasimamaya calisiyorum ama bir de pul pul dokulmeye basladi karnim bir anlam veremiyorum sizde de oldu mu acaba boyle

Merhaba ben de suan 18. Haftamdayim cok duzenli olmasa da bebe yagi kullaniyorum karnim kasiniyor kasimamaya calisiyorum ama bir de pul pul dokulmeye basladi karnim bir anlam veremiyorum sizde de oldu mu acaba boyle
Benim de pul pul dökülmeler var sanırım bebek yağından canım dert etme arada bir de kayısı çekirdeği yağı kullanıyorum ben o daha iyi nemlendiriyor

Benim de pul pul dökülmeler var sanırım bebek yağından canım dert etme arada bir de kayısı çekirdeği yağı kullanıyorum ben o daha iyi nemlendiriyor
Ben de farkli bir yag kullanmak istiyorum ama cogu tuylenme yapiyor kayisi cekirdegi yaginin oyle bir etkisi var mi

Ben de farkli bir yag kullanmak istiyorum ama cogu tuylenme yapiyor kayisi cekirdegi yaginin oyle bir etkisi var mi
Canım hamile kaldıktan sonra göbek kısmında az bi tüylenme oldu zaten hormonel sanırım yağı sürdüğünden beri bi artış olmadı ama çok düzenli kullanmıyorum onu. Her gün bebek yağı sürüyorum üç dört güne bir de kayısı çekirdeği yağı

Canım hamile kaldıktan sonra göbek kısmında az bi tüylenme oldu zaten hormonel sanırım yağı sürdüğünden beri bi artış olmadı ama çok düzenli kullanmıyorum onu. Her gün bebek yağı sürüyorum üç dört güne bir de kayısı çekirdeği yağı
Evet bende de hormonal olarak biraz tuylenme oldu o zaman ben de deneyeyim tesekkur ederim :)

çatlaklar konusunda önerebileceim bir takım şeyler var buraya yazıyorum .diger hamilelerde yararlansın. öncelikle size çatlayacaın varsa catlarsın diyenler olacak .belki haklılar ama bunu en aza indirmenin yolları var.örnegin karayolu haritasına dönmüş bir karın istemezsiniz herhalde. iki hamilelik geçirdim ilknde 21 ikincisinde yirmibeş kilo aldım cok sükür karnımda pek bişey yok.(bu arada inanılımaz kuru bir cilde sahibim çatlak olusumuna da pek yatkınım )gelelim nasıl önlersiniz şöyle: birinci kural yeteri kadar kalsiyum aldıınızdan emin olun .kalsiyum eksiklii çatlaga yol açıyor.bol bol yogurt tüketin. sonra hamile olduunuzu ögrendiginiz andan itibaren çatlak önleyici kullanın. bu aşamada birçok kişi ilk üç ay birşey kullanılmaması gerektigini söyleyecektir. ilk hamileligimde gögüslerim 3 . aya kadar öyle büyüdüler ki çatlak kremine başladıımda cok geç kalmıştım gögüslerim için.size bu noktada dogal hindistancevizi yagı önerebilirim. birçok krem kullandım ben burda ençok faydasını gördüklerimi yazıcam. pampers marka strech body lotion kakaolu.inanılmaz nemlendiriyor. ilk beş ay rahatlıkla kullanabilirsiniz. hem fiyatı da uygun. gratis watson gibi yerlerde indirimden alın. biraz daha karnınız büyüdügünde pampers tummy butter kullanın. eger karnınızın gergin oldugunu ve kaşıntılaar varsa yine pampers itcy skin oil kullanın. bunları düzenli kullanın kaşıntı varsa günde 4 defa kullanın. ve birinde streçle sarın bir saat bekletin .bunu hergün düzenli yapın .emin olun cok rahatlayacaksınız. hatta tummy butter ve itcy skin oil birlikte kullanın. ben bunların coooooook faydasını gördüm. bu arada lireac da kullandım ama begenmedim cünkü aşırı gerginleşen karnımı yatıştırmadı. ayrıca sürdügünüzde masaj yaparken urun cildimden sanki kir gibi geri çıktı.ayrıca cook pahalı. diyelim ki çatlamaya başladınız kırmızı çatlaklar oluştu hemen onun da çözümünü söyleyim.dogal kantaron yagı. catlak olan bolgeye en az dort kere bes dakıka masajla uygulayın .yine bu uygulamanın birinde streçle sarıp bir saat bekleyin .bunu düzenli bir şekilde geçinceye kadar yapın. yılmayın lütfen .ben denedim bacaklarımdaki kırmızı çizgiler için sonuç mükemmel.çatlagı önlüyor. son olarak bu urunlerı tüm vücuda uygulayın sadece karına degil.

18 haftalık hamileyim bugüne kadar bebe yağı kullandım fakat dün akşam kasığımın bir iki bölümünde çatlak farkettim daha faZla olmaması için ne önerirsiniz? Sizler neler yaptınız ?

canım ne yaptın arttı mı catlaklar yoksa kendine uyan krem veya yag buldun mu ?

bende henuz yok ama karnım bır anda buyudu gerılmeye basladı son zamanlarda su sıralar olabılır dıye dusunuyorum krem kullanıyorum ama kısa sure sonra bıter ve yurtdısından gelmıstı baska bulma sansım yok..

X