Hamilelikte korona aşısı olup doğum yapanlar bakabilir mi?

slyvia242

Mommy
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
744
751
34
Herkese merhaba. Hamilelikte korona aşısı olupta doğum yapanlar var mı aranızda? Doktorum yaptırmamı önerdi ancak tereddüt içerisindeyim. Aşının yan etkisiyle çocuğun zihinsel yada fiziksel fonksiyonlarına zarar gelip gelmediği konusunda endişelerim var. Bu soruyu bir anneye sormak zor ama 😔 Aranızda aşı yaptırıp doğum sonrasında bebeğin sağlığında herhangi bir sıkıntı yaşayan oldu mu merak ediyorum. Çevremde hiç yeni doğum yapmış kimse yok, kaldı ki aşı yaptırmış olsun. Buradan daha fazla kişiye ulaşabileceğim aklıma geldi. Varsa bilginiz paylaşırsanız çok sevinirim 🙏

Valla ben hafta başı sinovac aşımı oldum. İkiz hamileyim. Doğumdan sonra yazarım da siz geç kalmış olur musunuz bilmem. Ama bebeklerin gelişimi zaten tamamlandı. Önemli olan ilk 3 ay onda da zaten doktorlarda yaptırmıyorlar 🤷‍♀️

Valla ben hafta başı sinovac aşımı oldum. İkiz hamileyim. Doğumdan sonra yazarım da siz geç kalmış olur musunuz bilmem. Ama bebeklerin gelişimi zaten tamamlandı. Önemli olan ilk 3 ay onda da zaten doktorlarda yaptırmıyorlar 🤷‍♀️
Gelişimi tamamladı biliyorum ama sağlıklı olan bebeği Allah korusun ya sağlığını bozarsa diye korkuyorum. Doktorum saç boyatmama, ilişkiye girmeye bile izin vermiyorken aşıya tamam demesi şaşırttı. Kendisine güveniyorum ama içim rahat değil 😕

Gelişimi tamamladı biliyorum ama sağlıklı olan bebeği Allah korusun ya sağlığını bozarsa diye korkuyorum. Doktorum saç boyatmama, ilişkiye girmeye bile izin vermiyorken aşıya tamam demesi şaşırttı. Kendisine güveniyorum ama içim rahat değil 😕

İçiniz rahat değilse tabiiki olmayın ama şunuda göz ardı etmeyin bebekleriniz antikorlu doğacaktır. Allah korusun hastanede hastalık kapmakta var işin ucunda. Hastalık mı aşı mı? Aşının daha az zarar vereceğini düşünüyorum.

İçiniz rahat değilse tabiiki olmayın ama şunuda göz ardı etmeyin bebekleriniz antikorlu doğacaktır. Allah korusun hastanede hastalık kapmakta var işin ucunda. Hastalık mı aşı mı? Aşının daha az zarar vereceğini düşünüyorum.
Haftaya randevum var gitmişken soracağım mutlaka Aşı da kesin antikorlu doğuyor mu diye.

Geçen gün bir makalede korona kapanların bebeklerinin anne karnında kapmış olma ve antikorlu doğma ihtimalleri yüz 3,2 gibi bir oran yazıyordu.

Bu arada ilginiz için teşekkür ederim sağlıkla gelsin bebekleriniz ☺️ 🙏

Haftaya randevum var gitmişken soracağım mutlaka Aşı da kesin antikorlu doğuyor mu diye.

Geçen gün bir makalede korona kapanların bebeklerinin anne karnında kapmış olma ve antikorlu doğma ihtimalleri yüz 3,2 gibi bir oran yazıyordu.

Teşekkür ederim. Sizinde hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🤲

Merhaba siz korona aşınızı 3.trimester da mı oldunuz? Ben de şuan 3.kısımdayım. Vakalar artınca bende olsam mı demeye başladım. Herhangi yan etkisi zararı oldu mu size?

Merhaba sizinle de haftalarımız aşağı yukarı aynı ben 1 hafta ilerdeyim. Korona aşısı sinovac mı olacaksınız? Doktorunuz ne diyor?

Merhaba siz korona aşınızı 3.trimester da mı oldunuz? Ben de şuan 3.kısımdayım. Vakalar artınca bende olsam mı demeye başladım. Herhangi yan etkisi zararı oldu mu size?

İlk dozu 2.trimestra 2.dozu 3.'ye denk geldi. Çok şükür bir yan etkisini görmedim. Bebeklerin gelişimi de çok güzel ilerliyor.

Güncelleme yapmak istedim. Doktoruma aşı ile ilgili endişelerimden bahsettim. O da bana iki şehirde yaşanan vakadan bahsetti, 30 haftalık hamile kadınların kaybından. Kesinlikle olmamı söyledi. Açıkçası göz ardı edemedim. Bugün ilk doz biontech oldum. Umarım ikimiz içinde doğru karar vermişimdir 🙏🙏

Güncelleme yapmak istedim. Doktoruma aşı ile ilgili endişelerimden bahsettim. O da bana iki şehirde yaşanan vakadan bahsetti, 30 haftalık hamile kadınların kaybından. Kesinlikle olmamı söyledi. Açıkçası göz ardı edemedim. Bugün ilk doz biontech oldum. Umarım ikimiz içinde doğru karar vermişimdir 🙏🙏
Burada aşı olmamış gebeler stres yapmasın diye bahsetmek istemiyorum ama benzer hikayeleri ben de çok duydum. Gebelikte maalesef bağışıklık düşüyor, bu da covid ‘e karşı daha riskli bir durum yaratıyor. En iyisi doktorların tavsiyesine uyarak iki dozu da tamamlamak. Sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi:)

Ben nisan ayında hamile olduğumu öğrendim kısa bir süre sonra Merve diye bir hemşirenin 8 aylık gebeyken covide yakalandığını bebeğin sezeryanla alındığını kendisinin ise maalesef vefat ettiği haberini gördüğümde saatlerce ağlamıştım televizyonun karşısında o haber hala aklıma mıh gibi çakılı duruyor o zaman demiştim aşı gelir gelmez yaptıracağım diye 2 dozu da yaptırdım Allahtan ne gelir bilinmez ama biz elimizden geleni yapalım gerisi takdiri ilahi hepimiz için hayırlısı olsun 🙏🏻❤️

Merhaba doğum yaptınız mı acaba bende ikizlere hamileyim ama asi olup olmamakta kararsizim doktorum bana bıraktı ama kendini izole etmen çok daha iyi dedi endişelerim var

X