Hamilelikte progestan kullanımı

Bilmece811

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2017
466
1.059
Merhaba kızlar, ben hamileliği mı öğrenmek için doktora gittiğimde yapılan tahlilde progesteron hormonun 14 çıktı ve doktor normalinin 20 olduğunu düşük ihtimaline karşı progestan ilacını kullanmam gerektiğini söyledi. Benim gittiğim özel hastaneydi ve çok ilaç vermesi ile meşhurdur. Devlet hastanesine giden arkadaşlara bu ilaç verilmedi. 3 haftadır kullanıyorum. Haftaya devlet hastanesine gideceğim ama sizin böyle bir durumla karşılaşıp karsilasmadigimızı merak ettim. Yorumlarınızı bekliyorum ..)

canim progestanin kotu bir etkisi yok bebegin tutunmasini kolaylastiriyor düşügu engelliyor..benimde progesteron dusuk cikmisti 4ay kullandim hamileligimde tehlikeliydi hatta igne takviyeside aldim..ilacin tek kotu yani uyku bas donmesi yapiyor kullaninca..

Bildiğim kadarıyla progesteron hormonu eksikliği düşüğe sebebiyet veriyor. Progestan farklı zamanlarda, benzer sebepler için kullanılıyor. (Hamilelik öncesi rahmin hazırlanması için, hamileliğin erken dönemlerinde düşük riskini engellemek için, hamileliğin ileri dönemlerinde erken doğumu engellemek için.) Doktorunuz yazdıysa ihmal etmeyin derim. Ben hamile değilim ama kullanıyorum :)
Bu arada hayırlı uğurlu olsun. Bebeğinizi sağlık ve sıhhatle kucağınıza alırsınız inşallah :)

Progrstan hamilelikte en sik kullanilan ilactir. 5 hamileden 4 u kullanir genelde:) dusuk riskine birebirdir evet ve hamileilikte progestan kullanmanin hic bir zarari yoktur. Dolayisiyla doktorunuzu dinleyin ve sorgulamayin derim. Bende kullaniyorum su an, lekelenmelerim oldu ilk haftalarda tedbir amacli olarak... muhtemelen senin icin de tedbir almistir.

kullanmıştım . zararı yok . bebeğin düşmesini önlüyor. progesteron eksikliği düşüğe neden olabiir

Peki kızlar kanama oldu da mı verdiler. Progesteron hormonunun kaç olduğunu söylediler mi size

Peki kızlar kanama oldu da mı verdiler. Progesteron hormonunun kaç olduğunu söylediler mi size
Bende bikaç gündür progestan kullanmaya başladım eski bi kanama alanı görüldü düşük tehlikesi olarak değerlendirilmedi ama tedbir amaçlı bi hafta içip kontrole gidicem. Bikaç defa beyaz akıntıyla beraber açık kahve bi şeyler gelmişti kanama alanı eski oldugu için gelebilirmiş sıkıntı değilmiş ama ne zamandır yok öyle gelen bi şey.

Illa bi kanama olmasina gerek yok deger dusuk cikarsa, gecmiste bi dusuk hikayen varsa veya lekelenmelerin varsa sadece onlem amacli verilen bi ilac ben de kullaniyorum. Zarari olmaz yarari olur ama uyumadan once kullanirsan daha rahat edersin ben uyumadan once kullandigim icin hicbi yan etkisini gormuyorum

progestan vermeden doktor progesteron seviyelerinize bakti mi? bir de hcg degerleriniz nasil? benim ilk doktorum progestan kullan demisti, sonra daha meshur bir doktora gecis yaptim, o da kullanma gerek yok dedi, ocak ayinda adetin 20. gunu progesteron 5 cikmisti, internette baktigimda hamilelik olmasa bile en az 10 olmali deniyor, simdi hamileyim ama doktor hic istemedi progesterona bakilmasini, acaba diyorum onceki verileri unuttu mu?

Merhaba doktorum bana progesteron verdi ama düşük riski olduğunu söylemedi sadece bebegin kafasının çok aşağıda olduğunu söyledi ve ben 27 haftalığım sizce iceyim mi

Merhaba doktorum bana progesteron verdi ama düşük riski olduğunu söylemedi sadece bebegin kafasının çok aşağıda olduğunu söyledi ve ben 27 haftalığım sizce iceyim mi
Kafasının aşağıda olması düşük riski sayılır zaten. erken doğuma neden olabilir. Doktorunu dinle kullan tabiki boş yere vermez ilacı sana.

Benim ilk hamileliğin düşük olduğu için verdi doktor ikinciyi de ayni sorun ile karşılaşmamak için bazı doktor da tedbir amaçlı yazar ona kızmayın yaptığı doğru bir davranış 🤣👍

X