hamilelikte sigara içen varmı

merhaba kızlar ben 35 haftalık hamileyim bende tabiki sigara kullanıyordum fakat öğrendikten sonra tam anlamıyla bırakamasamdagünde en fazla bi tane ile geçiştirmeye çalışıyorum çok canım isteyene kadar bekliyorum son raddede yaktımı bebeğimi düşünüyorum ve sucluluk duyup söndürüyorum böylelikle günde yarım veya en fazla sitresliysem bir tane sigarayla geçiştiriyorum sizede tavsiye ederim bebeğinizi düşünün ...

Bende günde yarım paket içenlerdenim , bir düşük yaşadım çok korktum 2 ay bıraktım sonra yeniden başladım . Şimdi yeniden deniyoruz hamile olup olmadığımı bilmiyorum ama 3 gündür 2 tane sigara ancak içtim yakar yakmaz hem deli gibi içmek isttiyorum hem de vicdan azabı duyup söndürüyorum . Canım istese de içim kaldırmıyor yani umarım hamileliğinde sigaradan tiksinenlerden olurum :) O zaman işim daha kolaylaşır diye düşünüyorum .

d"e"n"i"z;2454479 .!.:
ben de 8 haftayı bitirdim,hamile kalmadan önce 2 paete yakın içerdim, şimdi 5-6 taneye indirebildim,tamamen bırakmam mümkün değil şu an çünkü bebişim hayatımın en sıkıntılı dönemlerinden birinde sürpriz yaptı,başta aldırmak istedim bu yüzden,eşim izin vermedi,şimdi hem stres hem sigarayla mücadele ediyorum,düşük tehlikem var,allah affetsin ama bazen düşse de kurtulsa diye düşünüyorum,bunları hiç haketmiyor,hiçbir bebek haketmez...

Umarım öyle bir şey gerçekleşmez , yaşamış biri olarak çok üzüleceğini ve böyle düşündüğün için vicdan azabı duyacağına eminim . Tamam sigara iyi bir şey değil 5/ 6 bile kabul edilir bir şey değil ama sende daha fazla süt iç , daha fazla portakal suyu iç kafeini çıkart hayatından belki bu şekilde dengelemiş olursun :) Bebişine ve sana bol bol sağlık diliyorum a.s.

yapmayın arkadaşlar biliyorum çok zor çünkü bende uzun sürdir sigara içiyordum ama bebişim bana gelince artık bıraktım en azından doğuma kadar içmeyin

Arkadaşlar Lütfen Içmeyinn.bende Hamile Olmadan önce 1 Paket Içerdim.öğrenince Birakmaya Karar Verdim Ve Başardim Biliyorum Birakmak Zor Ama Onlarda Minnacik Düşünün Bi O Küçücük Ciğerleri.bizim Ciğerlerimiz Mahvolurken O Küçük Ciğerler Nasil Sağlam Kalsin.bazilari Yaziyo.işte Komşum Içti Ama çocuklari Sağlam.arkadaşlar Bunun Garantisini Kim Verebilir.onun Ki Olmadi Ama Bizimki Olur Belki.zaten Hiç Sigara Yüzünden Hasta Olanlar Göz önüne Alinmiyo.hep O Içmiş Hiç Bişey Olmamiş.ya Kizlar Düşünün O Hasta Olursa Siz Kendinizde Vicdan Azabi Duymayacakmisiniz.inşallah Allah Yardimciniz Olurda Birakirsiniz Inşallahhh

Ben sigarradan nefret eden biri olarak sigara içen anne adyları komşunuzun yada başkasının çocuğu şu anda sağlıklı diye ilerde bi sorun çıkmayacağını nerden biliyordunuz?Knendinize bakın siz sigara içiyosunuz diye hemen yarın kanser mi oluyosunuz yıllar sonra karşımıza çıkmıyo mu bir çok sorun geçen hafta kayınbabam kalp krizr geçirdi.Herkas ay bişeyi yoktu sapasağlamdı diyo Sonunda ben isyan ettim sen 12 yaşından beri günde 1 paket sigarayı iç yağlı tuzlu şekerli şeyleri götür ondan sonra da yan gel yat kendi vücudumuza bunu yapmaya hakkımız yokken nasıl oluyoda masum yavrularınıza yapıyorsunuz hem de bile bile bunun hesabını çok zor verirsiniz arkadaşlar Çocuğunuz 20 yaşına geldiğinde bi beyin rahatsızlığı geçirse bunun sizin daha o minicikken beyini oluşurken içtiğiniz sigaradan olmadığını kim söyleyebilir ki...

kızlar size birisi daha katıldı bende 4+5 haftalık hamileyim günd e1 paket içiyordm 4 hafta boyunca ögreneli 5 gün oldu ama deliriiyorum günde yarım yarım iki taneyi içime çekmeden içiyoum ama çok zorlanıyorum birde o 4 hafta boyunca içtiklerim nolcak diye düşünüyorm ama bu kadar azlttıysam dahada azaltacgıma inanıyorum. benim iş yeimde sürekli sigr içiyolar o iki tane yarımıda o yüzden içiyorum ama çok zor allah hepimize kolaylık versin sıkın dişinizi

14 haftalık hamileyim günde 2 pk sigara içiyordum,şu anda 10 tane içiyorum hemen hemen ve tabiki çok sıkılıyorum.çok rahat bir hamilelik geçiriyorum bulantı,kusma tiksinme hiç birşey yaşamıyorum sanki hamile değilmişim gibi ve en zorlandığım konu maalesef bu.drumla konuştum tabiki kesinlikle içmeyeceksin diyor ama elimde değil her gün dua ediyorum tiksinmem için,

Şükürler olsun ki tiksindim...bende nefsime hakim olamayanlardandım ama allahıma çok şükür hep dua ettim ne olur beni tiksindir diye şimdi eşime karışıyorum içme diye o da tamam bebek doğmadan bırakıcam diyor, bebeğimin babasını sigara içerken görmesini yada o kokuya maruz kalmasını bile tahammül edemem bu saatten sonra...kızlar sabahları uyandığınızda ağzınızda o tadın olmayışı o kadar güzel ki! ve anında uykunuz açılıyor dipdiri kalkıyorsunuz.

Hamileliği düşünmeye başladığınız anda bırakmanız gerekir sigarayı en az bir ay olması gerek. Hamile olupta posur posur sigara içenleri kınıyorum buradan:mymeka:. Bende 10 yılık bir sigara tiryakisiydim ve hamileliği düşündüğüm anda bıraktım 5 ay oldu bırakalı şu an hamile değilim :asigim:farklı sağlık sebeplerinden ötürü inşallah yakında çalışmalara başlıycaz. Ama bir bırakın dünyanız değişecek, mis gibi olcaksınız :1hug:

Şükürler olsun ki tiksindim...bende nefsime hakim olamayanlardandım ama allahıma çok şükür hep dua ettim ne olur beni tiksindir diye şimdi eşime karışıyorum içme diye o da tamam bebek doğmadan bırakıcam diyor, bebeğimin babasını sigara içerken görmesini yada o kokuya maruz kalmasını bile tahammül edemem bu saatten sonra...kızlar sabahları uyandığınızda ağzınızda o tadın olmayışı o kadar güzel ki! ve anında uykunuz açılıyor dipdiri kalkıyorsunuz.

üstelik parfüm kokuyorsunuz mis gibi, ben de hamilelikten önce 1 paket içerdim günde ama ne kadar kötü kokuyormuşummmmm , şimdi sigara içenlerin kokularına tahammül edemiyorum, hele de bayan olarak saçımıza makyajımıza o kadar özenip sigara kokmak ne kadar kötü bişeymiş , ben kokmuyorum diyen de kendini kandırır aynen kahvehaneden çıkmış gibi kokuyormuşuz valla

ya sigara içenler size inanamıyorum nasıl olurdza aylarca beklediğiniz yawrunuz hayatının üstünde kumar oynuyorsunuz nası fedakar anneler olacaksınız lütfen zaaflarınızdan wazgeçiiiinnn hayatlarıyla oynamayın 1 tane 5 tane bırakın bu masalları bi başkası kılına zarar werse kıyameti koparırsınız ama siz çok daha beterini yapıyorsunuz we emin olun ilerde muhtemelen çocuğunuz sigara içecek.... bunu ona yapmayın kendinizi düşünmeyin bende içiyordum öğrendiğim gün BIRAKTIIMMMMMM çünkü anne oluyorum içimde gelişmeye çalışan bi canlı war minicik bikalp tepiniyo onu yormaya sağlığıyla oynamaya hakkım war mııı vicdanınızla cewaplayın son werin sigaraya

bende hamile kalmadan önce günde 1 paket içiyodum.5 haftalıktı öğrendiğimde.5 hafta boyunca dumanla haşır neşir olmuş bebişim.kendimi çok kötü hissettim ama en azından bıraktığım için fedakar bir anne olduğuma inanıyorum.şuan 4 aylığım.Sigara benim için hayat demekti.yemeklerden sonra kahve içerken arkadaşlarla muhabbet ederken canım sıkıldığında ......... ama benim keyfim önemli değil değil artık. Herşey bebişim için.Allah korusun bişi çıkarsa ilerde bak ben sigara içiyodum benim yüzümden oldu diye vicdan azabı duymim ... haksızmıyım kızlar ... sizlerde artık anne olacaksınız kendi keyfinize en azından bebek doğana kadar ara verin....

bende hamile kalmadan önce günde 1 paket içiyodum.5 haftalıktı öğrendiğimde.5 hafta boyunca dumanla haşır neşir olmuş bebişim.kendimi çok kötü hissettim ama en azından bıraktığım için fedakar bir anne olduğuma inanıyorum.şuan 4 aylığım.Sigara benim için hayat demekti.yemeklerden sonra kahve içerken arkadaşlarla muhabbet ederken canım sıkıldığında ......... ama benim keyfim önemli değil değil artık. Herşey bebişim için.Allah korusun bişi çıkarsa ilerde bak ben sigara içiyodum benim yüzümden oldu diye vicdan azabı duymim ... haksızmıyım kızlar ... sizlerde artık anne olacaksınız kendi keyfinize en azından bebek doğana kadar ara verin....

çook tebrik ederim seni canı gönülden alkışlıyor sadece 3 tane içiyorum diyen arkadaşlara örnek gösteriyoruma.s.

kızlar inanamıyorum yaa...insan kendi sağlığı için bile bırakırken bebekleriniz için bırakamıyormusunuz yapmayın.valla içen arkadaşlara kendim içiyormuş gibi üzüldüm.herşey beyinde biter yaa günde kaçtane mail geliyor hamilelikte sigara içmeyle ilgili..mutlaka sizde görmüşsünüzdür hiçmi etkilenmiyorsunuz...onu bi tarafa bırakın hadi diyelim hamile falan değilsiniz.sigaranın ne yararı var allah aşkına.içtiğiniz her sigara ömrünüzden götürür...ben içtim sorun yaşamadım veya tanıdığım içti çocuk sağlıklı diyenler var...valla kusura bakmayın ama ben o sapasağlamlık konusunda emin değilim.hiç sigara içilmemiş ve içilmiş bir bebek arasında dağlar kadar fark olacağını düşünüyorum....

az önce eşim yanıma geldi napıyorum diye baktı..topik başlıklarından bu dikkatini çekti..oha yok artık yaa içen yoktur herhalde hamileykende dedi...adam bile şok oldu.ben şuan şaşkınlık içindeyim inanın...yapmayın lütfen kendiniz için değilse bile bebğiniz için öğrendiğiniz andan itibaren ağzınıza dahi koymamanız gerekir bence...inanın çok üzüldüm....senağlamasenağlamasenağlama

Ben sigarradan nefret eden biri olarak sigara içen anne adyları komşunuzun yada başkasının çocuğu şu anda sağlıklı diye ilerde bi sorun çıkmayacağını nerden biliyordunuz?Knendinize bakın siz sigara içiyosunuz diye hemen yarın kanser mi oluyosunuz yıllar sonra karşımıza çıkmıyo mu bir çok sorun geçen hafta kayınbabam kalp krizr geçirdi.Herkas ay bişeyi yoktu sapasağlamdı diyo Sonunda ben isyan ettim sen 12 yaşından beri günde 1 paket sigarayı iç yağlı tuzlu şekerli şeyleri götür ondan sonra da yan gel yat kendi vücudumuza bunu yapmaya hakkımız yokken nasıl oluyoda masum yavrularınıza yapıyorsunuz hem de bile bile bunun hesabını çok zor verirsiniz arkadaşlar Çocuğunuz 20 yaşına geldiğinde bi beyin rahatsızlığı geçirse bunun sizin daha o minicikken beyini oluşurken içtiğiniz sigaradan olmadığını kim söyleyebilir ki...

ahh arkadaşım varya kesinlikle katılıyorum sana her kelimesine...kızlar inan hesabını veremezsiniz bunun...birçok kanser hastasının en büyük sorunudur sigara..kanser olana direk sigara içtinmi diye sorulur...inanın ben kendime bile bunu yapamam..çok sigara içilen ortamda bulunmuşumdur ve bazen acaba içsemmi dediğim arkadaşlarımın zamanında çok ısrar ettiği olmuştur...kendime bunu yapamam dedim...hiç içmedim..ben normaldede çok sağlıklı beslenen birisiyimdir.kalsiyum,protein,folik asit falan yediklerime özellikle bakarım bunlar olsun diye denge kurmaya çalışırım...şimdi yeni bebek istiyorum ilk defa bu ay deneyceğiz ve folik asit tableti almaya yeni başladım ve çok kızıyorum kendime 3 ay önce neden başlamadım,kansız olursa sağlıksız olursa diye...yani siz nasıl bunu bırakamıyorsunuz yavrularınız için yaaaa:bbo:senağlama

SİGARA VE ALKOL BEBEGE DİREKT OLARAK PLASENTA YOLUYLA GEÇİYOR....
BAŞKA SÖZE GEREK YOK SANIRIM.... VE HER İKİSİNİZDE ZARARLARINI HERKES GAYET İYİ BİLİYOR....

sunu merak edıyorum canım bı ara moralım ınanılmaz bozuktu bende hamıleyım ve sıgara içtim doktorumu aradım çok kotuyum ve bebeğime zarar verdiğimi bılıyorum ama su durumda içmeden yapaamam çıok streslıyım dedım doktorum bana 10 taneden sonrasının bebeğe ulaştığını soyledı ve kendımı kasmamam gerektiğini soyledı plestadan gecer falan hiç demedı merak ettım şımdı?

sunu merak edıyorum canım bı ara moralım ınanılmaz bozuktu bende hamıleyım ve sıgara içtim doktorumu aradım çok kotuyum ve bebeğime zarar verdiğimi bılıyorum ama su durumda içmeden yapaamam çıok streslıyım dedım doktorum bana 10 taneden sonrasının bebeğe ulaştığını soyledı ve kendımı kasmamam gerektiğini soyledı plestadan gecer falan hiç demedı merak ettım şımdı?

yani doktorunun ismini çok merak ettim ama sen yine de söyleme , diplomasını alırlar filan da sebep olmayalım , hipokrat yemini etmiş bi doktor hamile bir hastasına günde yarım paket sigara içebilirsin demez gibi geliyor bana , yanılıyor muyum :1shok:

kizlar lütfennnnnnn sakın sakın sakın içmeyin lütfen..bende içiyordum.günde 15 tane falan.ama bebegimin olucagini ögrendigim günden beri içmiyorum.hiçbirsey onlardan önemli degil bunu unutmayin.bebeginizin gelecegini kendi elinizle mahvetmeyin.belki ilk önce saglikli olur ama ilerde kansere yakalanma riski cok fazlaa..sizlerde lütfen ama lütfen birakin.ilk önce beyinde bitiyor

X