hamilelikte stres

Benim isim de cok stresli .Ozel eğitim öğretmeniyim. Hamileyken yeri geldi is arkadasimla tartışıp stres yaşadım. Yeri geldi öğrencim tarafından hirpalandim .Ne kadar sakin olmaya calissam da bazen aile icinde stres yasadim .Bebeklerin etkilendigine inanıyorum. Su an oğlum 3 aylik ve cok hassas bir bebek .Doktor gebelik stresine bagliyor bazi durumlarını .
Sadece bebeginizle gecireceginiz guzel gunlere odaklanin .Kotu hikayeler ,haberler filan dinlemeyin .Yürüyüş yapın .

hamıleyken yasamadıgım ştres sıkıntı üzüntü gözyaşı kavga mutsuzluk aklına ne gelirse yaşadım
dünyanın en sakın bebegını dogurdum desem dogru olur ,
kafana takma böyle şeyleri bebeği allaha emanet et gerisi gelir zaten

aynı durumdayım
üstelik bebeğim tüp bebek ile oldu
işimin her anı stres
sürekli üzerimde bir 'acil iş' baskısı var.
bunun üzerine günde 100 km yolum var trafik stresi.

kalbimde sürekli çarpıntı oluyor
ben de endişeliyim çok
burda yoga ve nefes egzersizleri önerdiler. siz de deneyin bence. ben biraz daha rahat hissediyorum şuan.

Çok stesliydim hamilelikte ve malesef kızımın huyuna da yansıdı bu . Çok huzursuz ve sürekli ağlıyor 8 aylık şuan. Doğduğundan beri çok ağlak bir bebek oldu malesef.

yaptınız mı
sizde de çarpıntı oluyor muydu_??
çarpıntı geçen haftalarda oldu 1-2 kez çok uzun sürmedi ama stres kaynaklı heyecan, telaş daha sık oluyor. yogayı bugün duydum ama internette nefes egzersizleri gördüm hamileler için onu denedim. biraz rahatlattı. bi de benzer şeyler yaşayanları okuyunca da endişelerim biraz dağıldı. doktorla görüşüp yoga için fikir sorucam. akşamüstleri de yarım saat yürüyüş yapmayı düşünüyorum.

bu arada siz 6. haftadaymışsınız. spor sizin için erken olabilir. yürüyüşü bile danışın doktorunuza. eğer imkan varsa hamileliğin ilk dönemlerinde ben rapor kullandım biraz. size de öneririm.
bizim kendi işimiz o bakımdan rapor kullanamıyorum :KK43:
yürüyüş yapmıyorum evet.spor da suanda benim için uygun değil :)
ileride inşallah

bizim kendi işimiz o bakımdan rapor kullanamıyorum :KK43:
yürüyüş yapmıyorum evet.spor da suanda benim için uygun değil :)
ileride inşallah
nefes egzersizleri ile sakinleştirici müzikler dinleyebilirsiniz. zen müzikleri gibi. onlar da çok işe yarıyor. hem haftanız açısından da sorun yaratmaz. çarpıntıya iyi gelir diye düşünüyorum.

kızlar merhaba, çok kısaca sorunumdan bahsetmek istiyorum. ben 5 aylık hamileyim. ve işyerim ve yaptığım iş maalesef zaman zaman stresli bir hal alıyor. bu sürece kadar hamileliğin başında rapor da kullandım ama çalışmak durumundayım. benim yaşadığım stresin bebeğimi etkilemesinden hatta bebeğime zarar gelmesinden korkuyorum. bu korku sanki daha da strese girmeme sebep oluyor. elimden geldiğince de rahatlatmaya çalışıyorum kendimi ama bir yandan da çözümsüz hissediyorum. aynı durumu yaşayan var mı? sanırım güzel telkinlere ihtiyacım var.
Ben de 21 haftalık hamileyim. Kendi işim sayılır, izin ve mesai problemim çok olmuyor ama son dönem piyasa yüzünden stresli. Sık sık sorun cikabiliyor ve gerçekten moral bozukluğu gerginlik endişem artıyor, ben üzülünce bebeğim de üzüldü diye korkuyorum. O yüzden isim yoğun olmadığı günler, yada Dr kontrolüm sonrası evde vakit geçiriyorum. Bebisimi bilmiyorum ama bana çok iyi geliyor, evde yemek yapıp film izlemek hatta çamaşır bulaşık huzur veriyor. İşe gittigimde trafik sorunu park yerini sorunu, iş yetiştirme, ya dikkatim dağılır bi hata yaparsam korkusu beni çok geriyor. Hele tam grip mevsimi, dışarı çıkmak, kalabaliklarla etkileşimde bulunmak ayrica geriyor. Haftada 2-3 gün evde olmak iyi geliyor yani. Ama sürekli de dursan sıkılırsın o da ayrı bunalım. İnşallah bebislerimize saglikla kavuşuruz :dua: Hayat stresli, onlara yansıtmamak lazım, yazık daha minnaciklar büyümeye çalışıyorlar Allah hepimize yardım etsin inş.

Bence etkileniyorlar ya ben zorlandığımda sesimi yükseltmem gerektiğinde üzgünsem falan hemen karnım geriliyor sertleşiyor sanki kendimi sakin tutmaya çalışıyorum bende

Ben işyerindeki stresten çok 'bu stresin bebeğinizi etkileyeceğini düşünüp stres yapmanızın' olumsuz etkisi olabileceğini düşünüyorum.
Umarım anlatmak istediğimi anlatabildim...
Gündemimizde çok yer tutan meselelerin iç dünyamızda da bizi daha çok etkilediğini düşünüyorum.

kızlar merhaba, çok kısaca sorunumdan bahsetmek istiyorum. ben 5 aylık hamileyim. ve işyerim ve yaptığım iş maalesef zaman zaman stresli bir hal alıyor. bu sürece kadar hamileliğin başında rapor da kullandım ama çalışmak durumundayım. benim yaşadığım stresin bebeğimi etkilemesinden hatta bebeğime zarar gelmesinden korkuyorum. bu korku sanki daha da strese girmeme sebep oluyor. elimden geldiğince de rahatlatmaya çalışıyorum kendimi ama bir yandan da çözümsüz hissediyorum. aynı durumu yaşayan var mı? sanırım güzel telkinlere ihtiyacım var.
İlk gebeliğimde çok stresliyim ama çok şükür bişey olmadı

Merhaba bebeğiniz nasıl acaba bende ilk bebeğimi erken doğum yüzünden kaybettim şimdi tekrar hamileyim ve babam akciğer kanseri ve durumu çok kötü bi yanım üzülüyor bi yanım sakin ol bebeği düşün diyor ne yapacağımı şaşırdım

X