Hamilelikte sürekli mide bozulması

DunyadaTEK

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2022
1
0
20
Merhaba arkadaşlar 32 haftalık gebeyim hamileliğimin başında da olmak üzere hiç mide bulantısı kusma yaşamadım ancak 1- 2 aydır sürekli neredeyse her gün kusma , mide yanması ,ishal ve gaz sorunum var ne yersem yiyeyim aynı sorunla karşılaşıyorum kayınvalidem ilk etapta bebeğin saç çıkardığını söyledi bana mantıklı gelmese de ilk gebeliğim ve benden daha tecrübeli diye abartığımı düşündüm daha sonrasında normal oldugunu hamile olduğumu tabiki kolay olmayacağını söylediler ancak bu iş çığırından çıktı ben artık ağzıma bir şey atarken korkarak yiyorum uyutmayacak hale geldi haftanın sadece 1 günü normal geçiyor doktorum hiç oralı olmuyor hem bebeğimi etkileyecek diye hemde ya ciddiyse diye korkuyorum korkuyorum dahiliyeye randevu aldım ancak daha 10 gün var size danışmak istedim lütfen yardımcı olun bunu yaşayan var mı ?

Saç cikarmak😂😂😂 benimki de öyle demisti. Halbuki saç coktan cikmis onla alakasi yokmus. Doktorum bi tarafiyla gulmustu ben sorunca. Yalniz dikkat et kayinvaliden cocuk dogunca bildigi geleneksel yontemleri bebeginin ustunde denemesin🤭 şaka bir yana hamileligin son aylarinda yasadigim mide yanmasi mide sancisi ve bulantisi yuzunden hastanerde gece serum da yedim...mide sancisini dogum sancisi sanip acile de gittim... Çok normal o yuzden doktorun ustunde durmuyordur. Gaviskonla dogurdum desem yeridir. Endiselenme

Canım bebeğin sağlıkla gelsin inşallah ve sağlığınız konusunda kendini korkutma bence. Bebek büyüyor, rahim büyüyor ve büyüdükçe de diğer organlara baskı yapıyor. Mide,bağırsak,mesane sorunlarının pek çoğu (annede daha önceden gastrit,reflü vb. Yoksa) Bence bundan kaynaklanıyor. Bunu bir makalede de okumuştum. Yine de için rahat edecekse bir görün doktora

X