Hamilelikte tek ayak şişmesi sorunu yaşayanlar

Tqbaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2021
10
3
33
Merhaba, 34haftalık hamileyim. Sürekli sol ayağım şişiyor. Sağ ayağımda da hafif hafif şişme yaşıyorum ama sol ayağım çok daha fazla şişiyor. Bu durumu yaşayan ya da daha önce yaşamış annelerden tecrübelerini rica ediyorum.

2 gün önce doktora gidip ölçtüğünde 13-8 idi
Korkutmak istemem ama yüksek tuzlu hiç bir şey yeme hamur işi kek kurabiye türü özellikle içinde nişasta bulunan şeylerden uzak dur bol su ve tuvaletini hiçbir şekilde tutma doktorun bu konuda bir açıklama yapmadımı peki

Oda aynı şeyleri söyledi tatlıyı, tuzluyu kes dedi.son 1 ayda 5 kilo almışım, bebek de 2 hafta önden gidiyor. 2 kasımda kan testleri idrar testleri yaptırdım, normal çıktı sonuçlarım. İdrarda protein kaçağı falan çıkmadı. 2 gün önce Nst ye de girdi . Doktor her şey normal dedi. Ama şişlik sürekli sol ayakta olunca korkuttu beni. Tekrar doktora gitmemi ya da acile gitmemi gerektiren bir şey olur mu acaba bilemiyorumda. Gebelik zehirlenmesini, protein kaçağını araştırıyorum hep ama şuanlık bu rahatsızlıklara uyan tek sebebim sol ayağımın şişmesi :KK43:

Aklını kurcalayan birşey varsa başka bir doktora daha görün ama yemene içmene dikkat et son haftalar çorba bile yesen bebek kilo alır yeterki tuz olmasın sağlık sıhhatle doğsun birde geç vakit yemek yememeye özen göster

Aklını kurcalayan birşey varsa başka bir doktora daha görün ama yemene içmene dikkat et son haftalar çorba bile yesen bebek kilo alır yeterki tuz olmasın sağlık sıhhatle doğsun birde geç vakit yemek yememeye özen göster
Çok teşekkür ederim, Amin inşallah sağlıkla kucağıma almak nasip olur 🙏🏻

X