Hamileyim ama istemiyorum

Merhabalar arkadaslar,

Konuya nereden basliyacagimi bilemiyorum. Söyle özetlemek istiyorum. Ben 13 haftalik hamileyim 3uncu cocuguma. Bi hastaligimdan dolayi hapi birakmak zorunda kaldim ve istemedigim halde hamile kaldim kendi dikkatsizligim yüzünden. Benim cocuklugum cok zor gecti, mutsuz bir evde hergun kavga icinde buyudum. Ortanci cocuk oldugum icin sevgisiz ve ilgisiz buyudum. Herseyimi kendim yaptim kendim calistim kendim ayaklarim uzerinde durdum, kisacasi ailemden ne maddi ne manevi hic bir destek gormedim. Onlar hep ilk cocuklarini sevdiler onemsediler. Halada oyle, surekli zaten hastayim diyip kendini acindiran bir insan. Benim esimle aram yillardir iyi degil, oda benim 4üncü cocugum gibi birsey, hep bir yuk bana asla kendi isini kendi göremez. Sanki evin babasi benim. Suan bunlari neden anlatiyorum. Hamile oldugumu ogrendigimde antidepresan hapi kullaniyordum birakmak zorunda kaldim. Suan çok kotuyum surekli aglama nobetleri geciriyorum ve iki çocugumla ilgilenemiyorum. Annemgilden hic bir destek gormuyorum onlarin tek derdi büyük çocuklari. Cocugu aldirmayi cok dusundum ama gunah oldugu icin aldiramadim. Ama dusundukce deli olcam, ne ucuncu cocuga bakacak gucum var nede kucuk kizimi kendi pozisyonuma sokmak istemiyorum, evimde bi ortanci cocuk olsun istemiyorum. Benim hayatim yok sayilmakla gecti ne deger verdiler nede sevgi. Suan kizim yanimda yatiyor ve ona baktikca icim gidiyor. Diyeceksiniz sen annengil gibi olma, ama insan gordugunu uyguluyor ne derseniz deyin. Benim bu hafta bi secim yapmam lazim son sansim bu bebegi aldirmak icin. Neyapayim neolır bana yardimci olun.
Plansız gebelik cok zor bence de . Ama olan olmuş alişmaya çalışın çok düşünmeyin . Buyüdükçe rahatlarsinız yapacak birşey yok. Olumlu düşünmeye çalişın

Aralara İngilizce kelimeler konularak havalı olunuyorsa alıntımın tamamını ingilizce yazabilirim . Yorumuna gelince kürtaj yaptırdığı için insanlar evlat hasreti çekmiyor Tabiki ama Allah'ın verdiği böylesine büyük bir nimeti keyfi hiçbir sıkıntı yokken aldırmak size normal geliyorsa yazık vallahi bu zihniyete
arada istemdışı kullandığım kelimeler sizce havalı olarak görülüyorsa bundan gurur duyarım. Konusmanın devamını ingilizce olarak devam etmek benim için de gayet rahat olur. 2) birine nimet, birine külfet. Biri çocuk sever öbürü sevmez. Biri anneliğe bayılır, öbürü içinse kabustur. Ayrıca sizce konu sahibinin hiçbir sıkıntısı yok da keyiften mi aldırıyor. Hiçbir kadın keyiften kürtaj olmaz. Herkes için zor bir karardır bu dediğim gibi sizin nimetiniz bir başkası için hayattaki en büyük korkusu olabilir. Azıcık empati. Bir de başka hemcinslerinin bedenlerini yargılayan kadınlar olmayın lütfen ya.

arada istemdışı kullandığım kelimeler sizce havalı olarak görülüyorsa bundan gurur duyarım. Konusmanın devamını ingilizce olarak devam etmek benim için de gayet rahat olur. 2) birine nimet, birine külfet. Biri çocuk sever öbürü sevmez. Biri anneliğe bayılır, öbürü içinse kabustur. Ayrıca sizce konu sahibinin hiçbir sıkıntısı yok da keyiften mi aldırıyor. Hiçbir kadın keyiften kürtaj olmaz. Herkes için zor bir karardır bu dediğim gibi sizin nimetiniz bir başkası için hayattaki en büyük korkusu olabilir. Azıcık empati. Bir de başka hemcinslerinin bedenlerini yargılayan kadınlar olmayın lütfen ya.
Yahu o zaman keyfiye kocamizla beraber olalım güzel güzel zevk dolu gecemizi geçirelim korunmadan beraber olalım sonra da ayyy benim çocukluğum kötü geçti zaten hazır da değildim yeni bir çocuğa en iyisi aldiriyim çocuğumu karnımdan parçalayarak alsınlar diyelim bu nasıl bir zihniyet ya bu cinayet lütfen savunulacak şeyleri savunun hanım efendi

Yahu o zaman keyfiye kocamizla beraber olalım güzel güzel zevk dolu gecemizi geçirelim korunmadan beraber olalım sonra da ayyy benim çocukluğum kötü geçti zaten hazır da değildim yeni bir çocuğa en iyisi aldiriyim çocuğumu karnımdan parçalayarak alsınlar diyelim bu nasıl bir zihniyet ya bu cinayet lütfen savunulacak şeyleri savunun hanım efendi
Bir bu işlem bir cinayet değildir. Cinayet olsa dünyadaki çoğu devlet(bizim devletimizde dahil) 10 haftalığa kadar izin versin?

dediğinize katıldığım taraf cinsel korunma, insanlar korunmasını bilmiyor buna katılıyorum. Bu da ülkemizdeki cinsel eğitim eksikliğinden kaynaklanıyor. Ama şunu unutmayın kimse keyfi vermiyor bu kararı, kişi bu kararı veriyorsa mental olarak gerçekten kaldırabilecek sorumlulukta değildir demek.

X