Hamileyken boşanmak

Anais0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2024
37
18
29
Merhabalar eşimle severek evlendik ikimiz de çocuk istiyorduk ve bu sorunları yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi bu yüzden kısa bir süre sonra çocuk yaptık şu an 4 aylık hamileyim ama eşim balayından döndükten sonra sürekli ailesiyle zaman geçirmeye başladı başlarda o da zorlandı ayrıldığı için vs diye düşünüp sesimi çıkarmadım ama her hafta sonunu orada geçirmek yılbaşı dahil tüm özel günleri orada geçirmek canıma yetti sanki hayatımı onun ailesine vakfetmişim gibi hissetmeye başladım tek aktivitemiz onun ailesine gitmek her hafta değil de 2 haftada bir gidelim diyorum onu bile kabul etmedi hatta kendi çocuğunu yeğeni kadar çok sevemeyeceğini bile söyledi eve gelirken ben bir kişisel bir şey isteyince gelip parasını ister ama ailesine yeğenlerine hediyeler gırla gider vs sürekli kavga ediyoruz hakaret bile etti sürekli gitmek istemediğim için asıl ailen benim seçimini yap buna göre davranmicaksan git dedim kalktı evden gitti ben de artık aşırı soğudum eşimden evde bir şey paylaşmıyoruz konuşmuyoruz hatta çoğunlukla birlikte bile uyumuyoruz o da çocuk için duruyor belli ki boşanmayı düşünüyorum artık siz olsanız ne yapardınız?? :KK43:

Bebeğiniz hayırlı olsun, inşallah her şey yoluna en güzel şekilde girer mutlu olurken büyütmeyi nasip eder Allah🌸
Yazdığınız şeylerden yola çıkarak ailesine düşkün ama sizden uzak bir eş profili var.
İkna edebilirseniz birlikte bir psikoloğa gitmenizi öneririm. Çok erken çocuk sahibi olmaya karar vermiş şimdi de çok çabuk bu süreçte ayrılma sürecine giriyorsunuz. Biraz evliliğe ve birbirinize alışma için keşke zaman verseydiniz ancak olan olmuş... Bebek için müzakere yolunu deneyin eğer size fiziki psikolojik maddi manevi şiddet uygulamıyorsa tabi... bunlar varsa boşanma yolunda gebelik ilerlemeden planlarınızı yapıp hareket etmeniz gerekiyor...
Eşiniz sizinle aile kurduğunun yuva kurduğunun maalesef farkında değil gibi geldi ve diğer taraf da bu farkındalığı oluşturmuyor gibi🤷🏻‍♀️

benim için her hafta gitmek çok gitmek değil aslında. sizin aileniz yakın deil mi siz gitmiyor musunuz? ha sizinle hiç program yapmıyordur, siz hiç bir yerlere gitmiyosunuzdur o ayrı da hafta 7 gün insan 1 gün annesine gidip 6 gün eşiyle de birşeyler yapabilir. sürekli demişsiniz sonra h.sonu demişsiniz özel gün demişsiniz , tam olarak kst ettiğiiniz ne?

ama yeğenimi daha çok severim diyip para konusunda saçmamalası filan olmayacak şeyler.

bir de böyle şeyler karşılıklı aile düzen,/yaşam tarzı anlayışıyla ilgili.

mesela kardeşim evli 2 çocuğu var
çocuklara k.valide bakıyor (büyük 2 senedir kreşte, küçük de eylülde başlayacak)

ama eminim küçük de kreşe gitse onlar yine hergün görüşecek

yani yılbaşında görüşmekte birşey yok (ben özel gün insanı değilim, yılbaşında etrafta ailem olsa giderdim, uzağım onlara)
asıl her gün görüşmek, k.babanın k.validenin haber filan vermeden rahat rahat gelmesi gitmesi...ama k.babası da evin salçasına turşusuna kadar düşünüyor vs.

böyle düzenleri var. böyle olacağı da baştan belliydi. çünkü eşi yaptığı kişi kendine ait bireysel bir hayatı olan, olabilecek bir insan değildi. apaçık ortadaydı bu yani, biz de bunu demiştik, kendisi tercih etti... beni afakanlar basardı ama onun bileceği iş elbette. o memnun halinden...parayla olan ilişkileri de mesela bizim ailemizden gördüğümüz gibi değil, farklı anlayışları var, yine kardeşim memnun halinden, ben olsam bana o da batardı...

sizin de bellidir baştan da siz görmek istememişsinizdir.

Evlenmeden önce ne kadar süre birlikteydiniz? Çok aşırı eşinizin tavırları ve hemen balayından sonra başladı diyorsunuz. Sanki sevmeden evlenmiş gibi.

benim için her hafta gitmek çok gitmek değil aslında. sizin aileniz yakın deil mi siz gitmiyor musunuz? ha sizinle hiç program yapmıyordur, siz hiç bir yerlere gitmiyosunuzdur o ayrı da hafta 7 gün insan 1 gün annesine gidip 6 gün eşiyle de birşeyler yapabilir. sürekli demişsiniz sonra h.sonu demişsiniz özel gün demişsiniz , tam olarak kst ettiğiiniz ne?

ama yeğenimi daha çok severim diyip para konusunda saçmamalası filan olmayacak şeyler.

bir de böyle şeyler karşılıklı aile düzen,/yaşam tarzı anlayışıyla ilgili.

mesela kardeşim evli 2 çocuğu var
çocuklara k.valide bakıyor (büyük 2 senedir kreşte, küçük de eylülde başlayacak)

ama eminim küçük de kreşe gitse onlar yine hergün görüşecek

yani yılbaşında görüşmekte birşey yok (ben özel gün insanı değilim, yılbaşında etrafta ailem olsa giderdim, uzağım onlara)
asıl her gün görüşmek, k.babanın k.validenin haber filan vermeden rahat rahat gelmesi gitmesi...ama k.babası da evin salçasına turşusuna kadar düşünüyor vs.

böyle düzenleri var. böyle olacağı da baştan belliydi. çünkü eşi yaptığı kişi kendine ait bireysel bir hayatı olan, olabilecek bir insan değildi. apaçık ortadaydı bu yani, biz de bunu demiştik, kendisi tercih etti... beni afakanlar basardı ama onun bileceği iş elbette. o memnun halinden...parayla olan ilişkileri de mesela bizim ailemizden gördüğümüz gibi değil, farklı anlayışları var, yine kardeşim memnun halinden, ben olsam bana o da batardı...

sizin de bellidir baştan da siz görmek istememişsinizdir.
Ufak tefek şeylerdi böyle olacağını asla kestiremedim 6 gün çalışıyor ben evdeyim ailem arkadaşlarım herkes başka şehirde benim de dışarı çıkmaya aktiviteye ihtiyacım var gidip birkaç saat dursak yine sesimi çıkarmicam ama tüm pazar gününü akşam 10a kadar orda geçiriyoruz inan 1 gün bile çıkıp doğru düzgün zaman geçirmedik dışarda en fazla 1 saat kahve içip yine anasına gittik ki özellikle annesini annemin arkasından konuştuğu için hiç sevmiyorum neden kocamla baş başa vakit geçirebilecekken sevmediğim insanlara hayatımın tüm özel ve tatil günlerini hibe edeyim ki? (ayrıca evlenmeden önce net bir şekilde ayda 1 gideceğiz diye karar vermiştik)

Evlenmeden önce ne kadar süre birlikteydiniz? Çok aşırı eşinizin tavırları ve hemen balayından sonra başladı diyorsunuz. Sanki sevmeden evlenmiş gibi.
2 sene sevgililik dönemi geçirdik ama inan böyle olacağı aklımdan geçmezdi insan bunu bile bile nasıl evlenir ki zaten evlenmeden önce de ayda 1 gideceğiz önceliği ben olacağım diye özellikle konuşmuştuk ama şimdi öyle olmuyormuş demek ki ben konuştuğumuz gibi yapamam diyor

Merhabalar eşimle severek evlendik ikimiz de çocuk istiyorduk ve bu sorunları yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi bu yüzden kısa bir süre sonra çocuk yaptık şu an 4 aylık hamileyim ama eşim balayından döndükten sonra sürekli ailesiyle zaman geçirmeye başladı başlarda o da zorlandı ayrıldığı için vs diye düşünüp sesimi çıkarmadım ama her hafta sonunu orada geçirmek yılbaşı dahil tüm özel günleri orada geçirmek canıma yetti sanki hayatımı onun ailesine vakfetmişim gibi hissetmeye başladım tek aktivitemiz onun ailesine gitmek her hafta değil de 2 haftada bir gidelim diyorum onu bile kabul etmedi hatta kendi çocuğunu yeğeni kadar çok sevemeyeceğini bile söyledi eve gelirken ben bir kişisel bir şey isteyince gelip parasını ister ama ailesine yeğenlerine hediyeler gırla gider vs sürekli kavga ediyoruz hakaret bile etti sürekli gitmek istemediğim için asıl ailen benim seçimini yap buna göre davranmicaksan git dedim kalktı evden gitti ben de artık aşırı soğudum eşimden evde bir şey paylaşmıyoruz konuşmuyoruz hatta çoğunlukla birlikte bile uyumuyoruz o da çocuk için duruyor belli ki boşanmayı düşünüyorum artık siz olsanız ne yapardınız?? :KK43:
Ne demek bu çocuğumu yeğenim kadar sevmem .
Siz bir şey istediğinizde eve gelince parasını istemek ne kadar itici mide bulandırıcı bir haraket anladığım kadarıyla çalışıyorsunuz işten çıksanız lokmalarinızda sayar bu adam

Ne demek bu çocuğumu yeğenim kadar sevmem .
Siz bir şey istediğinizde eve gelince parasını istemek ne kadar itici mide bulandırıcı bir haraket anladığım kadarıyla çalışıyorsunuz işten çıksanız lokmalarinızda sayar bu adam
Hayır çalışmıyorum şu an ayda bana belirli bir para veriyor kişisel ihtiyaçlarım için evin ihtiyaçlarını da o karşılıyor ama yani eve bir şey lazım olsa ben gider alırım hiç söylemem bile ama hamilelikten önce eve gelirken mesela bana sigara alsa gelir 50 lirayı benden alırdı küsuratı istediği bile oldu düşün bence eşler arasında böyle şeylerin lafı olmamalı

Kendi çocuğunu yeğeninden çok sevmeyeceği birini baba yapmışsınız tebrik ederim.
Eşim böyle bir şey söylese değil yeğeni için başka bir çocuğu için bunu o kadar sevmem dese yüzünü göremez çocuğumun. Ki zaten asla yapmazdım. Hak etmezdi.

Nikah defterine imza atinca ani bir anacilik, babacilik, yegencilik mi yuklendi adama anlamadim ben? Hani anlattiklariniz cok irite edici ama sanki nikahin hemen sonrasinda bi anda degismis gibi anlatiyorsunuz?
Böyle asla değildi evlenmeden önce ama o evden ayrılınca böyle oldu bilmiyorum çok mu özlüyor ya da psikolojik bir sorunu mu var her hafta gitmeyelim dediğimde mesela kavga ediyoruz çocuk gibi üstünü başını yırtıyor kendini yerlere atıyor vuruyor kendine insan bunları hissetse neden evlensin ki her boşanan çift bile bile lades mi diyor sizce ya da eşi tarafından öldürülen kadınlar öleceğini bile bile mi evleniyor bazı şeyler anlaşılmıyor işte aynı eve girmeden

Adam keşke anneci olmakla kalsaydı. Bu adam manyak. Eve gelince parasını istemek nedir oha ya yeni bi şey duydum. Bu adamdan hamile kalmanız kısaca bir facia olmuş. Siz inanıyor musunuz bebeğin masraflarını karşılayıp babalık yapabileceğine?

Ben inanmıyorum. Anca anasına gider yeğenini sever bu adam.

Sizi hiç sevmiyor. Sizden doğanı sever mi inanın emin değilim. Allah yardımcınız olsun

Ben zaten ne bebek ne kendim için tek kuruş istemem ailem arkamda durumları da iyi babalık yapmazsa yapmasın ben elimden gelenin en iyisini yaparım ama bana sürekli abarttığımı söylüyor ben de fikir almak istedim en azından

...
Böyle asla değildi evlenmeden önce ama o evden ayrılınca böyle oldu bilmiyorum çok mu özlüyor ya da psikolojik bir sorunu mu var her hafta gitmeyelim dediğimde mesela kavga ediyoruz çocuk gibi üstünü başını yırtıyor kendini yerlere atıyor vuruyor kendine insan bunları hissetse neden evlensin ki her boşanan çift bile bile lades mi diyor sizce ya da eşi tarafından öldürülen kadınlar öleceğini bile bile mi evleniyor bazı şeyler anlaşılmıyor işte aynı eve girmeden
Siz üstünü başını yırtan adama çocuk yaptınız ama. Yani balayından döner dönmez aileci oldu dediniz, balayinda mi hamile kaldınız? Bir şeyleri görüp bilerek hamile kalmışsınız. Geçmiş olsun çocukla çalışmadan nasıl bosanacaksiniz bilemiyorum.

Hayir mesela ben de anneciyimdir ama ben evlenmeden once de anneci oldugum açıktı, eşim bunu bile bile evlendi benle. Hos ben anneci olup da esime bunla ilgili bir tek gun uzuntu yaşatmadım, o ayri mesele.

Son cumlenizde kastettiginiz anlasilmayacak seyle annecilik, ailecilik bir degil bu arada. Yani kadin cinayeti gibi toplumsal bir yarayla aileciligi kıyaslamak nereden baksaniz alakasiz ama neyse hamileliginizle alakali sanirim bu bakis aciniz. Yani ben size kizan ya da sizi yargilayan bir yorum yapmadigim halde oyle anlamanizi da hamileliginize veriyorum. Ben aksine sizin yaninizda bir yorum yaptim, nasil bu kadar degisebilir saskinligi idi sorumun sebebi.

Neyse konunuza geleyim, yegen ve evlat sevgisini kiyaslamasi okuzce ama erkekler kucaklarina almadan baba olduklarinin idrakina varamayan duygusuz bireyler olduklarindan demek istediginden farkli birseyler soylemis olabilir.
Annesine gitmek icin ustunu basini paralamasi, kendini duvardan duvara cakmasi falan, hangi topragin manyagiymis bu size denk gelen anlayamadim.

Eger kocaniz size siddet gostermediyse ya da gostermeyecegine emin oldugunuz biriyse, dogum sonrasina hatta lohusalik sonrasina kadar bosanmayi erteleyin bence, cunku insan hamileyken ardindan da lohusayken bircok seyi farkli yorumlayabiliyor.

Allah sabir versin, bebisi de saglikla kucaginiza alin insallah.

ya bakın annesine sık sık gitmesi buradaki en küçük sorun gibi duruyor

gitsin, siz onunla gitmeyin, siz de kendiniz o şehirde çevre yapın filan diyoruz normalde bu türden sorun yaşayanlara. bu tür şeyler aile düzenlerinin çekirdek aile kavramının farklı olmasıyla olabiliyor, insan buna ya alışır ya karşılıklı biraz taviz verir. birşeyler yapılır.

sizinki şimdi verdiğiniz detaylara göre bambaşka bir aşamada
üstünü başını yırtması..o ne be! öfke sorununa işaret eden başka şeyler de var mı?
sigrnın parasını kuruşuna kadar ev harçlığından geri istemesi...bu adamın bütçe yapma şeklini daha önce hiç konuşmuş muydunuz? derdi ne bunun parayla?

yeğen kadar sevemem demesi zaten benim gözümde en olmayacak şey.
evlenmeden önce bu yeğen aşkı var mıydı? (yeğenim var ve çok severim, ama elbette ki kendi çocuğum gibi bir şey olamaz, bu sağlıklı bir kafa yapısı gibi durmuyor)

X