Hangisi daha zor?Tümör mü,terkedilmek mi?

inşallah canım karşılaştırır iyi insanlarla ama ne bileyim erkekler için zaman geçsin diye kızlarla beraber oluyorlar o yüzden güvenmemek lazım ...bende birini çok sevdim gururumu öyle kırdı ki 2 aydır hiç ama hiç konuşmuyorum faceden sildim engelledim...telefonlarına mesajlarına cevap vermiyorum...seviyorum ama gururumu daha çok seviyorum gururum için hayatımdan da vazgeçebilirim...artık hiç kimseyi sevmiyeceğim kırıcı ,sert ,acımasız vurulmadan vurmayı öğreneceğim ...

çok iyi yapmışsın cnm benim;takdir ettim seni.o gururlu ,mağrur duşunu sakın bozma;ben o şokla nasıl yalvardım,neler dedim;şimdi çok pişmanım...
kendini iyice bişey sandıda;bide arsız ilan etti beni...şimdi bide oturup bunların pişmanlığını yaşıyorum:KK43:
tecrübe oldu diyelim napalım:KK43:

Senden de canım şu an ikizlerime hamileyim( ikiz annelerinin dileği kabul olur derler), kızlara kadınlara bi şey olduğunda çok üzülüyorum. Allah hepimizin karşısına iyi insanlar çıkarsın. Benim de kendime göre hayat hikayem var, o yüzden herkesi okuyorum kendimden bi şeyler buluyorum. Dikkat et kendine yolun açık olsun.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ikiz meleklerin:güzel annesi;dünya dua üzerine derler...sen benim için ettin ya;ben daha ne isterim cnm benim
her insan bir hikaye,okumasını bilene...
sağlıkla evlatlarını kucağına almayı nasip etsin yüce rabbim sana:)

Yazdıklarınızı roman okur gibi okudum,hayatımı yazsam roman olur derler ya sizinki de öyle olmuş :)
Büyük bir hastalık atlatmışsınız sırf bu yüzden bile size imrendim gücünüzden :)
Diger konuya gelince ne ilk siz yaşadınız ne de son.
19da olsa 35de herkes hemen hemen bu tip insanların acımasızlığına maruz kalıyor.
Ben sanmıyorum ki Allah yanına bıraksın,illaki bir yerden çıkacak.
Güzel şeyler beklemediğimiz zaman olurmuş ya her gün dua edin ama bugün neden olmadı diye üzülmeyin.
Takip etmeyin hayatını üzmeyin kendinizi değmez.
Dualarım sizinle inşallah güzel haberlerinizi alırız,inşallah hep mutlu olursunuz :)

LG-P710 Tapatalk

sıkılmadan okumana sevindim cnm benim.
ama roman yazsaydım,daha az acıklı ve mutlu sonla yazardım.maalesef ki gerçek ve yaşanmış ;benim hayatım...
hep diyorum ya;hastalığı sorgulamıyosun Allahtan geldi diye,ama diğer insafsızlığı aklından çıkaramıyosun bi türlü:KK43:
o artık yolunu çizdi çoktan orda ilerliyor,bende hala yasta...hiç biyerden takip etmiyorum,yapacağını yaptı zaten bana...
güzel yüreğine,bana dua eden ağzına sağlık,o dualarla ben güçlenicem inşallah:)

Canım benim, Allah sevdiği kulunu büyük dert ile sınarmış.. Bir hastalık atlatmışsın üstesinden gelmişsin ne mutlu sana. Seni üzen insana beddua etmesen dahi, kimsenin ettiği kimsenin yanına kar kalmaz be canım. Aşkın yaşı falan olmaz, sen canını sıkma bu deli zırvaları yüzünden. Ne yazık ki kalbini emanet ettiğin adam hak etmemiş sevgini ama her gecenin bir sabahı vardır. Bu arada en güzel yaşlardasın, inşallah mutluluk bir an önce kapını çalar.. Dualarım seninle olacak:KK16:

çok iyi yapmışsın cnm benim;takdir ettim seni.o gururlu ,mağrur duşunu sakın bozma;ben o şokla nasıl yalvardım,neler dedim;şimdi çok pişmanım...
kendini iyice bişey sandıda;bide arsız ilan etti beni...şimdi bide oturup bunların pişmanlığını yaşıyorum:KK43:
tecrübe oldu diyelim napalım:KK43:

bundan sonra umursama salla gitsin ...

Öncelikle , seni anladığım duygu şu ; iki kere yüz felci geçirdim.
İkincisini 1 , 1.5 yıl önce geçirdim. Mr çektiler, o an nasıl korktuğumu bir ben bir ALLAH bilir.
Ama MR da sorun yoktu.
Fakat yüzüm yüzünden, doğru düzgün gülmüyor , mimik kullanmıyordum. "Ben nasıl anne olucam?" "Beni böyle kim beğenir?"
"Tamam gitti hayatım karardı" diye sabahların körlerinde uyanıp ağlardım . Tamamen iyileştim. 1mm kadar dudağımda simetri bozukluğu var.
Ama dışardan göz anlamıyor. Ben söyleyince anlıyorlar ancak.
Ama düşünüyorum, ne insanlar var.... Geçen gün eli ve aklı sorunlu bir arkadaşım sözlenmiş . Hem de gayet düzgün biriyle.
Eğer kısmetin varsa bir yerde , ne yapıp ne ediyor seni buluyor. İstersen sarışın ol, istersen şişman, istersen cüce.
Hatta ayağın, kolun bile olmayabilir. Ama nasip bir yerde seni buluyor .

Canım benim, Allah sevdiği kulunu büyük dert ile sınarmış.. Bir hastalık atlatmışsın üstesinden gelmişsin ne mutlu sana. Seni üzen insana beddua etmesen dahi, kimsenin ettiği kimsenin yanına kar kalmaz be canım. Aşkın yaşı falan olmaz, sen canını sıkma bu deli zırvaları yüzünden. Ne yazık ki kalbini emanet ettiğin adam hak etmemiş sevgini ama her gecenin bir sabahı vardır. Bu arada en güzel yaşlardasın, inşallah mutluluk bir an önce kapını çalar.. Dualarım seninle olacak:KK16:

sağol canm benim,dualarınızda olmak benim için ne büyük mutluluk biliyo musunuz...ben hep onlar sayesinde ayaktayım zaten.
ben sınavı geçenlerden,kazananlardan olmak adına hep susmaya,sabretmeye gayretediyorum;ama ahh şu geceler olmasa:KK25:
ama seninde dediğin gb ;bu gecelerinde bi sabahı var;bende günün aydınlandığını,sabah olduğunu farkedicem inşallah...

Öncelikle , seni anladığım duygu şu ; iki kere yüz felci geçirdim.
İkincisini 1 , 1.5 yıl önce geçirdim. Mr çektiler, o an nasıl korktuğumu bir ben bir ALLAH bilir.
Ama MR da sorun yoktu.
Fakat yüzüm yüzünden, doğru düzgün gülmüyor , mimik kullanmıyordum. "Ben nasıl anne olucam?" "Beni böyle kim beğenir?"
"Tamam gitti hayatım karardı" diye sabahların körlerinde uyanıp ağlardım . Tamamen iyileştim. 1mm kadar dudağımda simetri bozukluğu var.
Ama dışardan göz anlamıyor. Ben söyleyince anlıyorlar ancak.
Ama düşünüyorum, ne insanlar var.... Geçen gün eli ve aklı sorunlu bir arkadaşım sözlenmiş . Hem de gayet düzgün biriyle.
Eğer kısmetin varsa bir yerde , ne yapıp ne ediyor seni buluyor. İstersen sarışın ol, istersen şişman, istersen cüce.
Hatta ayağın, kolun bile olmayabilir. Ama nasip bir yerde seni buluyor .

tatlım sanada büyük geçmiş olsun,allah bi daha göstermesin inşallah
o kısımları öyle güzel atlattım ki,çok şükür,benim aklıma bile soran olmazsa gelmiyor inan...belki zaman,belki alışkanlık...
hiç bunları yaşamadanda bekar kalan yok mu?çocuğu olmayan yok mu?belki bu tümör olmasaydıda ben yine şimdiki durumumda olabilirdim...
bunların hepsi tamam da...hani o hazmedemediğim kısım var ya:KK43:ona takıldım kaldım...
annemiz babamız üstümüze titresin,bu yaşa kadar gözümüzün içine baksın...sonra bilmem nerden bi adam çıksın gelsin;üzerimde bi emeği yok,bi hakkı yok;ama kafasına göre dalsın hayatımıza ,sonrada kafasına göre çıksın gitsin,sen burda yıllar geçsin hala içhesaplaşmaya devam...
benim derdim sadece bu inan...bu pervasızlığı,bu umarsızlığı kim bahşediyo bunlara?nasıl bi vicdan,nasıl bi anlayış...
neyse canım benim ben yine coştum:)allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın inşallah

tatlım sanada büyük geçmiş olsun,allah bi daha göstermesin inşallah
o kısımları öyle güzel atlattım ki,çok şükür,benim aklıma bile soran olmazsa gelmiyor inan...belki zaman,belki alışkanlık...
hiç bunları yaşamadanda bekar kalan yok mu?çocuğu olmayan yok mu?belki bu tümör olmasaydıda ben yine şimdiki durumumda olabilirdim...
bunların hepsi tamam da...hani o hazmedemediğim kısım var ya:KK43:ona takıldım kaldım...
annemiz babamız üstümüze titresin,bu yaşa kadar gözümüzün içine baksın...sonra bilmem nerden bi adam çıksın gelsin;üzerimde bi emeği yok,bi hakkı yok;ama kafasına göre dalsın hayatımıza ,sonrada kafasına göre çıksın gitsin,sen burda yıllar geçsin hala içhesaplaşmaya devam...
benim derdim sadece bu inan...bu pervasızlığı,bu umarsızlığı kim bahşediyo bunlara?nasıl bi vicdan,nasıl bi anlayış...
neyse canım benim ben yine coştum:)allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın inşallah

Amin canım. Sen o adamdan kurtulmuşsun. Bu da bildiğin tümör. Bence bu adama da bir tümör gibi bakmalısın. Hem de kötü huylu bir tümör bu . İyi ki kurtuldun bence . Evet hazmedemediğimiz çok şey var. Benim de var. Eminim başka insanlarında vardır. Ama geçecek .

Aslında adamın yaptığı ne yaşla ne seninle ilgisi var. Sadece kişiliği bozukmuş. Sen hastalığında yenilmemişsin. O insan müsfettesinin yenmesine izin verme...yasın bitsin. Kendine bak. Sağlığını geri al. Herşey imtihan. Herşeyden önce meşguliyet bul kendine. Halen çalışmıyorsan iş bul. Kursa git. Gerekirse Tekrar psikolojik destek al. Allah kolaylık versin. Inşallah atlatirsin...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
Amin canım. Sen o adamdan kurtulmuşsun. Bu da bildiğin tümör. Bence bu adama da bir tümör gibi bakmalısın. Hem de kötü huylu bir tümör bu . İyi ki kurtuldun bence . Evet hazmedemediğimiz çok şey var. Benim de var. Eminim başka insanlarında vardır. Ama geçecek .

sen bu değişik tespiti nasıl buldun canm benim;alemsin :))) ve de çok haklısın...kötü huylusundan bu :))

sıkılmadan okumana sevindim cnm benim.
ama roman yazsaydım,daha az acıklı ve mutlu sonla yazardım.maalesef ki gerçek ve yaşanmış ;benim hayatım...
hep diyorum ya;hastalığı sorgulamıyosun Allahtan geldi diye,ama diğer insafsızlığı aklından çıkaramıyosun bi türlü:KK43:
o artık yolunu çizdi çoktan orda ilerliyor,bende hala yasta...hiç biyerden takip etmiyorum,yapacağını yaptı zaten bana...
güzel yüreğine,bana dua eden ağzına sağlık,o dualarla ben güçlenicem inşallah:)

Bence o kişiyi de sana Allah gönderdi . senin için yine imtihandı. Onun yaptığı onun seçimi ama onu önüne çıkartan Allah tı. Bu olayda da Kaderci ol... yanlış anlama ceza olarak karşına çıkmadı. Belki vardır bundada bi Hayır. Daha iyisi çıkacak önüne. Iyi birisi gelmeden denendin olamaz mı ....

Mutlu olacaksın inşallah. .. tez zamanda burada yazarsın. Iyi ki olmamış hayatım harika dersin inşallah. ..

Bence o kişiyi de sana Allah gönderdi . senin için yine imtihandı. Onun yaptığı onun seçimi ama onu önüne çıkartan Allah tı. Bu olayda da Kaderci ol... yanlış anlama ceza olarak karşına çıkmadı. Belki vardır bundada bi Hayır. Daha iyisi çıkacak önüne. Iyi birisi gelmeden denendin olamaz mı ....

Mutlu olacaksın inşallah. .. tez zamanda burada yazarsın. Iyi ki olmamış hayatım harika dersin inşallah. ..

o kadar doğru diyosun ki tatlım...illa her sınav hastalıktan mı olcak dimi?gün geliyor aynen böyle geniş açı alıyorum ''o da imtihanın bir şıkkıydı'' diyorum.bunada sabret diyorum.sonra bi bakıyorum;ama o da allahın yarattığı bi kul;ne hakkı vardı bunu yapmaya diyorum:KK43:öyle karmakarışık duygularla yaşıyorum işte...

güzel dileklerin için sağol cnm benim,hep söylüyorum ve yapıcam inşallah;ilk güzel şeyi buraya yazıcam...

o kadar doğru diyosun ki tatlım...illa her sınav hastalıktan mı olcak dimi?gün geliyor aynen böyle geniş açı alıyorum ''o da imtihanın bir şıkkıydı'' diyorum.bunada sabret diyorum.sonra bi bakıyorum;ama o da allahın yarattığı bi kul;ne hakkı vardı bunu yapmaya diyorum:KK43:öyle karmakarışık duygularla yaşıyorum işte...

güzel dileklerin için sağol cnm benim,hep söylüyorum ve yapıcam inşallah;ilk güzel şeyi buraya yazıcam...

O adami Allaha havale et. Rabbim en iyisini bilir.

Çok üzmüş seni..haklısın üzülmekte. Sanada yazık ama. Yaşlı Anne babana da yazık. Evlatları hastalıkla boğuşurken ne uzulmuslerdi. ama ben elin oğlu zayıflatti kızlarıni.. onlarıda üzme daha fazla....

Bir arkadaşın yazdığı gibi yazımın çok güzel. Güzel hoş hikayeler, denemeler yazmayı denesene.... ama sonları güzel olsun...

O adami Allaha havale et. Rabbim en iyisini bilir.

Çok üzmüş seni..haklısın üzülmekte. Sanada yazık ama. Yaşlı Anne babana da yazık. Evlatları hastalıkla boğuşurken ne uzulmuslerdi. ama ben elin oğlu zayıflatti kızlarıni.. onlarıda üzme daha fazla....

Bir arkadaşın yazdığı gibi yazımın çok güzel. Güzel hoş hikayeler, denemeler yazmayı denesene.... ama sonları güzel olsun...

ben zaten saçımı başımı geçtimde;en çok anneme babama üzüldüm:KK43:(bu yaştayım ; hala meyve doğrayıp,odama getirip ''vitamin bu ;yemen lazım'' diye bana kızan bi babam var benim...o kim peki? aynen dediğin gb : ELİNOĞLU...

bunları duymak ne kadar güzel biliyo musun? yazılanlar gerçek olunca;kalemede hissederek yazmak düşüyo...madem yaşadıklarımı yazıyorum;mutlu son için de yaşamayı beklesem :))
ve ben bu kadar dua ,destek aldım burda,o sonu birgün mutlaka göreceğime inanıyorum...
hepiniz sağolun kızlar

sen bu değişik tespiti nasıl buldun canm benim;alemsin :))) ve de çok haklısın...kötü huylusundan bu :))

Ama gerçekten bu adam resmen bir tümörmüş ve senin hayatının tamamını senden alacakmış seninle evlenerek neredeyse.:)

şer olarak gördüğümüz her şeyde bir hayır vardır canım ya bu adamla evlenseydin,seni öyle aldatsaydı,çocuğunla ortada bırakıp gitseydi ki yapardı bence sen aşktan gerçekleri görememişsin seni Allah korumuş diyim ben hemde ikikere korumuş o kadar ciddi bir hastalık atlatmışsın ki normal insanlardan iki kat güçlü olman ve bir şeref yoksunu yüzünden kendini hasta etmemen lazım

şer olarak gördüğümüz her şeyde bir hayır vardır canım ya bu adamla evlenseydin,seni öyle aldatsaydı,çocuğunla ortada bırakıp gitseydi ki yapardı bence sen aşktan gerçekleri görememişsin seni Allah korumuş diyim ben hemde ikikere korumuş o kadar ciddi bir hastalık atlatmışsın ki normal insanlardan iki kat güçlü olman ve bir şeref yoksunu yüzünden kendini hasta etmemen lazım

bende hep öyle diyorum cnm;hayırlısı buymuş.ama unuttumda çok rahatladım;ondan diyorum fln değil.çok üzülüyorum.bir yılı geçti.hiçte düzelmedim.
ama eldende bişey gelmiyor:KK43:bu da benim kaderimmiş diyorum

bence allah yüzünüze bakmış bu vatandaşla evelenseniz daha mı iyi olacaktı ki?daha hala annesinin sözüyle hareket edip sizi terkettiyse evlenince daha beterini yaparmış büyük ihtimalle bence üzüldüğünüze değmez yaşınızda çok değil rabbim karşınıza daha iyi bir insan çıkarır belkide o açıdan bakın birazda

X