Gebeliğe Hazırlık Hanımlar bana bi akıl verin 😯😯

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Baykussever

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
176
83
28
Merhaba hanımlar, yeni üye oldum ilk mesajım bu 🤭 23 yaşındayım 11 aylık evliyim. İlk adetimle birlikte PCOS tanısı konuldu ve 15 yaşımda Doğum kont hapı kullanmaya başladım. Evlenmeden iki sene öncesinde bıraktım. Evlendikten sonra kendiliğinden hiç adet görmedim. Ve bu süreçte denemediğim doktor kalmadı. Gerek özel gerekse devlet. Tavsiye üzerine bir doktora gitmeye başladım. Hormon tahlili ultrason vs yaptıktan sonra herşey çok normal sadece sıkıntın PCOS bunu da 6 aylık bi tedaviyle sonuçlandırıp hamile kalmanı sağlıcaz dedi. İkinci kez adet söktürücü verdi dün başladım. Adetinin ikinci günü gel sana tedaviye başlayalım dedi. Sanırım femera başlatıcak. Çok strese girdim. Bu durumu yaşayanlar var mı acaba ? Süre nasıl ilerliyor 🙄 biraz uzunca oldu kusura bakmayın🙈🙊

Bendede var cnm pko evlendikten sonra öğrendim 8. Ayda tedaviye başlicakken hamile olduğumu öğrendim sonra düşük oldu şimdi tekrar adet olmayı bekliyorum tedaviye başlamak için

Ben ilaç kullanmayı çok sevmiyorum 🤭 birazda anne olmayı çok istediğim için sanırım gözümü gönlümü kapatıp doktor ne ilaç verdiyse kullanmaya başladım 😞 ilaçsız ne yapabilirim diye çok araştırdım ama malesef
Bitkisel kürler denedim bnde hayıt tohumu filan içtim hiç işe yaramadı ama 15 gün soğan kürü yapmıştım ondan sonraki ay hamile kalmıştım onu yapabilirsin içini temizliyor

Bitkisel kürler denedim bnde hayıt tohumu filan içtim hiç işe yaramadı ama 15 gün soğan kürü yapmıştım ondan sonraki ay hamile kalmıştım onu yapabilirsin içini temizliyor
Soğan kürünü yılda 2 kez en fazla kullanılmasını aksi taktirde karaciğerlerde bi sorun olacağını söylüyorlar. Bende denedim bekarken ilk gün adet görüyordum kullanmaya başladığının evlendikten sonra bir hafta sabah akşam aç karnına kullandım işe yaramadı 😯

Soğan kürünü yılda 2 kez en fazla kullanılmasını aksi taktirde karaciğerlerde bi sorun olacağını söylüyorlar. Bende denedim bekarken ilk gün adet görüyordum kullanmaya başladığının evlendikten sonra bir hafta sabah akşam aç karnına kullandım işe yaramadı 😯
Hımm anladım cnm yok bende zaten bir defa yaptım daha hayatım boyunca hayırlısı olsun inşallah hakkımızda

Merhaba hanımlar, yeni üye oldum ilk mesajım bu 🤭 23 yaşındayım 11 aylık evliyim. İlk adetimle birlikte PCOS tanısı konuldu ve 15 yaşımda Doğum kont hapı kullanmaya başladım. Evlenmeden iki sene öncesinde bıraktım. Evlendikten sonra kendiliğinden hiç adet görmedim. Ve bu süreçte denemediğim doktor kalmadı. Gerek özel gerekse devlet. Tavsiye üzerine bir doktora gitmeye başladım. Hormon tahlili ultrason vs yaptıktan sonra herşey çok normal sadece sıkıntın PCOS bunu da 6 aylık bi tedaviyle sonuçlandırıp hamile kalmanı sağlıcaz dedi. İkinci kez adet söktürücü verdi dün başladım. Adetinin ikinci günü gel sana tedaviye başlayalım dedi. Sanırım femera başlatıcak. yok Çok strese girdim. Bu durumu yaşayanlar var mı acaba ? Süre nasıl ilerliyor 🙄 biraz uzunca oldu kusura bakmayın🙈🙊
Merhaba canım tam olarak beyni yazmışsın bende pko hastasıyım altı aylık evlıyım bende doktora gittim kendılıgınden gebe kalabılırsın dedi unofolıc combı adında bi ilaç verdi iki ay bunu kullan bıttıkten sonra prowomenıde iki ay kullan sonra eşin sıperm testı versın sonucuyla gel dedi sıperm testı yaptırdık bi sıkıntı cıkmadı şimdi ben ilacın ikinci ayındayım bitmezsini beklıyorum umarım işe yarar😔

Merhaba canım tam olarak beyni yazmışsın bende pko hastasıyım altı aylık evlıyım bende doktora gittim kendılıgınden gebe kalabılırsın dedi unofolıc combı adında bi ilaç verdi iki ay bunu kullan bıttıkten sonra prowomenıde iki ay kullan sonra eşin sıperm testı versın sonucuyla gel dedi sıperm testı yaptırdık bi sıkıntı cıkmadı şimdi ben ilacın ikinci ayındayım bitmezsini beklıyorum umarım işe yarar😔
İnşallah canım ben geçen ay aşılama yaptırdım ama olmadı maalesef 😭

X