Hasta hakları

orontes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2008
176
1
43
Arkadaşlar bende çoğunuz gibi burun ameliyatı oldum,sadece estetik amaçlı:))))Kemiğim etim filan yoktu ama az eğrilik varmış,onu da görüşmeye gittiğimde öğrendim,28 yıl aradan sonra..Neyse,Ebru sanırım bu konuda bilgiye sahip ve diğer bilen arkadaşlar için soruyorum!
*Memnuniyetsizlik,işte deliklerin farklı olması,biraz daha kalkık olmasını isteme,vesaire.Revizyon işlemini doktor yapmak zorunda mı?
*Ne gibi durumlarda hasta revizyon ister?
*Doktorların " Hayır,ben yapamam" diyebilme durumları var mı?
Araştırabilirim lakin bu sitede başladık,burdan devam edelim istiyorum,diğer arkadaşlarda belki benim gibi bu hususta ihtiyaç halindeler.Şimdiden bilmekte fayda var.Cuma günü burnum 3 aylık olacak.:)

saglık sorunu yarattıysa veya burunda egrilik yamukluk gözle görülür bi olmamışlık varsa doktor bunu revizyon ameliyatı ile telafi eder. ama görsellik bakımından begenmedim şurayı degiştirin dersen o doktorun insiyatifine kalmıştır sanırım..
ama hukuki olarak böle bi yasa varmı bilen varsaa yanıtlasn
geçmiş olsnnn

arkadaslar elimden geldigince yardımcı olmaya calısayım size ama hukuki danısmadan ücret alırım hee :KK70: ehueh
simdi cok vaktim yok size ayrıntılı yazayım bir ara :)

Bende revızyon ıstedım ama yapamam dedı resımlerım var ebrucum bı bakarmısın

azracum, resimlerine baksam da ben doktor degilim sana evet revizyon yapmalı ya da yapmamalı diyemem ama eger doktor hatasından kaynaklı bir durum varsa ve sen düzeltilmesini istiyorsan düzeltmek zorunda, düzeltemiyecekse de sana tazminat ödemeli, ama tabii doktor yapmıyorum derse onu zorlayamayacagına göre dava acmak zorunda kalırsın, bu da pek pratik bir cözüm degil maalesef

X